Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Podziękowanie

Podziękowanie

Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech Dziecka” składa serdeczne podziękowanie Dyrekcji FM Logistic w Mszczonowie oraz osobom, które tak miło i serdecznie powitały nas w FM Logistic.

 • Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych

Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych

Ogłoszenie Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu „Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w terminie od dnia 7 października 2019 r. do dnia 20 listopada 2019 r.

 • Kwesta na rzecz zabytków mszczonowskich cmentarzy

Kwesta na rzecz zabytków mszczonowskich cmentarzy

- Dbajmy o skarby naszych nekropolii – apelują członkowie Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego. 1 listopada po raz kolejny zorganizowana zostanie  kwesta na rzecz renowacji zabytków  mszczonowskich cmentarzy.

 • Ważna informacja dla rolników

Ważna informacja dla rolników

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydłużył do dnia 15.11.2019 r. termin składania wniosków o udzielenie pomocy w związku ze szkodami w uprawach rolnych spowodowanymi wystąpieniem w 2019 r. suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi, powstałymi na powierzchni uprawy, które objęły co najmniej 30% danej uprawy.

 • Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk – autorką „Sagi o Gutowie” – 6 listopada 2019 r. godz. 17:00, mszczonowska siedziba MBP.

 • Ćwiczenia strzeleckie

Ćwiczenia strzeleckie

Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne informuje, że w niedzielę (27.10) organizuje działania strzeleckie na strzelnicy w Markowie-Świnicach, w godzinach od 10.00 do 17.00. W strzelaniu wezmą udział wyłącznie członkowie MSH.

 • Spotkanie rekrutacyjne ID Logistic

Spotkanie rekrutacyjne ID Logistic

Firma ID Logistic zaprasza na spotkanie rekrutacyjne do Gminnego Centrum Informacji (Mszczonów, ul. Żyrardowska 4)  – 25 października w godz. 12:00-15:00.

 • Na historycznym szlaku w Puszczy Kozienickiej

Na historycznym szlaku w Puszczy Kozienickiej

Z okazji 105. rocznicy bitwy pod Laskami i Anielinem - w niedzielę, 13 października na polach wsi Brzustów - odbyła się inscenizacja historyczna, odwołująca się do starcia, jakie miało miejsce pomiędzy 22 a 26 października 1914 roku.

 • Pomoc dla Rodzinnego Domu Dziecka w Badowie Górnym

Pomoc dla Rodzinnego Domu Dziecka w Badowie Górnym

Każdy, kto chciałby wesprzeć mieszkańców Rodzinnego Domu Dziecka w Badowie Górnym, którzy w pożarze stracili wszystko, może wpłacać pieniądze na subkonto udostępnione  przez Kuźnię Inicjatyw Wiskitki.org:

 • Naukowcy z całego świata w Mszczonowie

Naukowcy z całego świata w Mszczonowie

Około 30 naukowców z 10 państw przyjechało do Mszczonowa w ramach międzynarodowej konferencji Warsaw Regional Forum 2019. Na ich pytania, podczas spotkania, odpowiedzi udzielał Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa.

 • Nagrody rozdane, pierwszaki przyjęte

Nagrody rozdane, pierwszaki przyjęte

O nowych uczniów wzbogaciła się Szkoła Podstawowa we Wręczy. W poniedziałek (14.10) uczniowie pierwszej klasy złożyli ślubowanie i oficjalnie już weszli w poczet szkolnej braci. Tego dnia cała szkoła świętowała Dzień Edukacji Narodowej.

 • Biskup wizytował gminę

Biskup wizytował gminę

Od kilku dni biskup Andrzej Dziuba, odwiedzał różne punkty na terenie gminy Mszczonów. Wszystko w ramach wizytacji duszpasterskiej, która odbywa się co kilka lat. Kumulacja przypadła na czwartek (17.10) kiedy  to biskup odwiedził, m. in. Szkołę Podstawową w Mszczonowie, komisariat policji, jednostki OSP oraz Ratusz i teren budowy Park of Poland.

 • Talent, który zgasł przedwcześnie

Talent, który zgasł przedwcześnie

Miał zaledwie 24 lata i ogromny talent, którego nie zdążył rozwinąć. Zginął jako jeden z pierwszych obrońców ojczyzny 26 września 1939. W tym roku mija 80 lat od śmierci Franciszka Maklakiewicza.

Koleżance

Jadwidze Wójcik

wyrazy głębokiego współczucia

oraz wsparcia i otuchy

w tych najtrudniejszych chwilach

z powodu śmierci

MĘŻA

składają

    Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski wraz z Radnymi,

Burmistrzowie Józef Grzegorz Kurek i Halina Wawruch

   oraz Pracownicy Urzędu Miejskiego w Mszczonowie

 • Mszczonów z nagrodą „Symbol Polskiej Samorządności 2019”

Mszczonów z nagrodą „Symbol Polskiej Samorządności 2019”

W piątek, 11 października, w hotelu Monopol w Katowicach odbyła się Gala Finałowa 9 edycji programu „Symbol 2019”. W trakcie wieczoru nagrodzono najlepsze w kraju samorządy, przedsiębiorstwa komunalne, szpitale, spółdzielnie i podmioty reprezentujące inne branże. 

 • Bezpłatne Badanie Słuchu w Mszczonowie

Bezpłatne Badanie Słuchu w Mszczonowie

Osoby, które dostrzegają jakieś problemy ze słuchem mogą 21 Października  wykonać bezpłatne badanie. Samochód (SŁUCHOBUS) z gabinetem do badań zaparkuje na parkingu przed Urzędem Miejskim, Plac Piłsudskiego 1. 

 • WYBORY PARLAMENTARNE w GMINIE MSZCZONÓW

WYBORY PARLAMENTARNE w GMINIE MSZCZONÓW

Wyborcze starcie w Gminie Mszczonów wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Głosów oddanych na kandydatów do Sejmu z listy PIS było aż 2842. KO otrzymała 787 głosów, PSL 711 głosów, a czwarta w kolejności lista Lewicy - 401 głosów. 

 • Co można robić nocą w Bibliotece?

Co można robić nocą w Bibliotece?

Okazuje się, że bardzo wiele rzeczy, jeżeli tylko będzie to Noc Bibliotek, a czytelnicy zdecydują się ją spędzić w mszczonowskiej „skarbnicy książek”. Kolejne tego typu wydarzenie, będące częścią ogólnopolskiej akcji, odbyło się w sobotę, 12 października.

Kondolencje

Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Mszczonowie

Łukaszowi Koperskiemu

wyrazy głębokiego współczucia

oraz wsparcia i otuchy

w tych najtrudniejszych chwilach

z powodu śmierci

SIOSTRY

składają

Burmistrzowie Józef Grzegorz Kurek i Halina Wawruch,

Radni Rady Miejskiej w Mszczonowie

oraz Pracownicy Urzędu Miejskiego w Mszczonowie

 • Informacja

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zaprasza organizacje pozarządowe na spotkania informacyjne

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w spotkaniach informacyjnych, dotyczących aktualnie najważniejszych kwestii w zakresie współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi. 

 • Zaproszenie

Zaproszenie

Burmistrz Mszczonowa oraz Rada Miejska w Mszczonowie zapraszają pracowników oświaty na gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbędzie się dnia 14 października 2019 r. o godz. 17.00 w Sali Kinowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury.

Informacja

Burmistrz Mszczonowa zawiadamia, iż dnia 5 listopada 2019 r. o godz. 17:00 w Mszczonowskim Ośrodku Kultury w Mszczonowie przy ulicy Warszawskiej 33, odbędzie się spotkanie informacyjne z przedstawicielami Firmy Ekodom Odnawialne Źródła Energii w sprawie możliwości zakupu instalacji fotowoltaicznych oraz pozyskania dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych przez osoby fizyczne w ramach programu priorytetowego „Mój Prąd” oraz przez rolników indywidualnych w ramach programu priorytetowego „Agroenergia”.

 • Tańsze szczepienia dla seniorów

Tańsze szczepienia dla seniorów

Szczepienia przeciwko grypie tańsze o połowę dla osób powyżej 65 roku życia. Więcej informacji na plakacie.

 • Wprowadzenie stopnia alarmowego BRAVO-CRP na terenie...

Wprowadzenie stopnia alarmowego BRAVO-CRP na terenie całego kraju

Zarządzeniem Nr 197 Prezes Rady Ministrów wprowadził drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, obowiązujący od 10.10.2019 r. od godz. 00:01 do 14.10.2019 r. do godz. 23:59.

 • Mszczonowscy Seniorzy i ich święto

Mszczonowscy Seniorzy i ich święto

Tegoroczny Dzień Seniora obchodzony był w Mszczonowie w sobotę, 6 października. Uroczystości zorganizował Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Zarząd Rejonowy w Mszczonowie, który tradycyjnie uzyskał przy tej inicjatywie szerokie wsparcie Mszczonowskiego Ośrodka Kultury. 

 • Poświęcenie samochodu OSP Wręcza

Poświęcenie samochodu OSP Wręcza

Strażacy z OSP Wręcza w sobotę, 5 października zorganizowali wyjątkową uroczystość, związaną z poświęceniem niedawno otrzymanego samochodu ratownictwa technicznego. 

 • Tak po Ziemi Mszczonowskiej pielgrzymowali katecheci i...

Tak po Ziemi Mszczonowskiej pielgrzymowali katecheci i nauczyciele

W przedostatnią sobotę września z Mszczonowa do Lutkówki pielgrzymowali katecheci i nauczyciele z całej Diecezji Łowickiej. W wydarzeniu uczestniczyło około 250 osób. 

 • Mszczonów wysoko w Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”

Mszczonów wysoko w Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”

Tegoroczny Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” był już piętnastą edycją tego zestawienia. Zasady jego tworzenia ustala niezależna kapituła, której przewodniczy były premier Jerzy Buzek.

 • Była premier odwiedziła mszczonowskich seniorów

Była premier odwiedziła mszczonowskich seniorów

W czwartek (3.10) do Mszczonowa zawitała Beata Szydło była Premier Polski a obecnie posłanka w Parlamencie Europejskim. Towarzyszyła jej druga eurodeputowana Elżbieta Rafalska, była minister Pracy i Polityki Społecznej oraz poseł RP Maciej Małecki.

 • Kosmiczny koncert

Kosmiczny koncert

Takiej euforii publiczności mury Mszczonowskiego Ośrodka Kultury nie widziały od dawna. Wszystko za sprawą koncertu „Pana Sprężynki”. Obecne na nim przedszkolaki szalały z radości i domagały się bisów.

 • Bezpłatne szkolenia komputerowe

Bezpłatne szkolenia komputerowe

Gminne Centrum Informacji zaprasza na bezpłatne kursy komputerowe: „Moje finanse” w dniach 18, 21 i  23 października w godz. 16:30-20:30 oraz „Działam w sieciach społecznościowych” w dniach 11, 14 i 16 października w godz. 16:30-20:30. Szczegółowe informacje na stronie internetowej oraz w siedzibie GCI.

 • Noc Bibliotek

Noc Bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na Noc Bibliotek12 października 2019 r. od godz. 18:00. Szczegóły na plakacie promocyjnym.

 • Dzień Seniora

Dzień Seniora

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów  - Zarząd Rejonowy w Mszczonowie oraz Mszczonowski Ośrodek Kultury zapraszają na Dzień Seniora - 5 października 2019 r. (sobota) o godz. 16:00 sala widowiskowo-kinowa MOK Szczegółowy program na plakacie promocyjnym.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651741

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat