Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Zapraszamy na bezpłatne szkolenie komputerowe do GCI

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie komputerowe do GCI

Zapraszamy do zapisu na BEZPŁATNE szkolenie komputerowe: grupa 12-osobowa, szkolenie 3-dniowe po 4 godziny, w czasie kursu zapewniamy smaczną przekąskę dla uczestników.

Działam w sieciach społecznościowych

w dniach 6 września (godz. 15:00-19:00), 7 września (godz. 9:00-13:00) i 13 września (godz. 15:00-19:00)

„Działam w sieciach społecznościowych”, to szkolenie dotyczące korzystania z mediów społecznościowych: Facebooka, Twittera czy Instagrama. Podczas zajęć uczestnicy poznają także tajniki komunikacji mailowej.

 • UWAGA! W nocy – burze z gradem, w dzień – upały!

UWAGA! W nocy – burze z gradem, w dzień – upały!

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed burzami z gradem – alert obowiązuje do godz. 24:00 w dn. 29.08.2019 r. Z kolei do godz. 20:00 w dn. 1.09.2019 r. możemy się spodziewać upałów z temperaturą powyżej 33 st. C.

Wprowadzenie stopnia alarmowego ALFA i ALFA-CRP na terenie całego kraju

Zarządzeniem Nr 141 Prezes Rady Ministrów wprowadził pierwszy stopień alarmowy (ALFA) oraz pierwszy stopień alarmowy CRP (ALFA-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, obowiązujący od 28.08.2019 r. od godz. 00:01 do 03.09.2019 r. do godz. 23:59.

 • Park of Poland – spełnione marzenie

Park of Poland – spełnione marzenie

We wtorek, 27 sierpnia, odbyło się wydarzenie przełomowe dla inwestycji Park of Poland, która realizowana jest w podmszczonowskiej Wręczy. Zwieńczeniem prac konstrukcyjnych na terenie przyszłego największego zadaszonego parku wodnego w Europie było zamontowanie ostatniego elementu składanego dachu. 

 • „Muzyczny Mszczonów” z grantem LGD

„Muzyczny Mszczonów” z grantem LGD

Gminne Centrum Informacji rozpoczęło realizację projektu upamiętniającego, przypadającą w tym roku, 120. rocznicę narodzin Jana Adama Maklakiewicza. Pierwsze zajęcia, promujące artystyczne tradycje zapoczątkowane przez słynny ród, odbyły się 22 sierpnia w kamienicy dawniej należącej do rodziny artystów.

 • Sierpniowa zbiórka krwi

Sierpniowa zbiórka krwi

Zbiórki krwi w Mszczonowie tradycyjnie odbywają się w piątki. Nie inaczej było tym razem – mobilny punkt pobierania życiodajnego płynu pojawił się przy lokalnej remizie 23 sierpnia.

 • Królewskie rozgrywki przedszkolaków

Królewskie rozgrywki przedszkolaków

W każdy piątek, przez cały okres wakacji, w Miejskim Przedszkolu Nr 1, odbywały się zajęcia koła szachowego dla najmłodszych. Prowadził je Dariusz Koliński – wielki pasjonat królewskiej gry, trener i sędzia tej dyscypliny sportu.

 • Powiatowo-gminne dożynki w Osuchowie

Powiatowo-gminne dożynki w Osuchowie

Serdecznie zapraszamy na powiatowo-gminne dożynki w Osuchowie8 września od godz. 11:30. Szczegółowy program imprezy na plakacie promocyjnym.

 • UWAGA! Prognozowane silne deszcze i burze!

UWAGA! Prognozowane silne deszcze i burze!

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed silnymi opadami deszczu i burzami. Zjawisko będzie występować od godz. 23:00 w dn. 20.08.2019 r. do godz. 10:00 w dn. 21.08.2019 r.

 • Zapraszamy na bezpłatne szkolenie komputerowe do GCI

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie komputerowe do GCI

Zapraszamy do zapisu na BEZPŁATNE szkolenie komputerowe Moje finanse - w dniach 26, 28 i 30 sierpnia w godz. 16:30-20:30.

 • UWAGA! Prognozowane burze z gradem!

UWAGA! Prognozowane burze z gradem!

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed burzami z gradem. Zjawisko będzie występować od godz. 16:00 w dn. 19.08.2019 r. do godz. 5:00 w dn. 20.08.2019 r.

 • Hawajskie klimaty w Mszczonowskim Ośrodku Kultury

Hawajskie klimaty w Mszczonowskim Ośrodku Kultury

Z czym kojarzy wam się określenie „skacząca pchła”? Z nielubianym owadem, grą zręcznościową a może z piłkarzem Leo Messim? Zdziwicie się, ale właśnie tak, dosłownie, tłumaczy się też na język polski nazwę „ukulele”. Naukę gry właśnie na tym instrumencie przez cały sierpień w Mszczonowskim Ośrodku Kultury prowadzi Luzia Wirowska-Sadowska.

 • Coś dla ducha i dla ciała

Coś dla ducha i dla ciała

Konkursy, gry i zabawy oraz wiele atrakcji dla najmłodszych i nieco starszych. Do tego świetna muzyka. To przepis na sukces odpustu św. Rocha w Lutkówce. Świętowanie, jak co roku, rozpoczęła msza święta.

 • UWAGA! Prognozowane burze z gradem!

UWAGA! Prognozowane burze z gradem!

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed burzami z gradem. Zjawisko będzie występować od godz. 15:00 do godz. 21:00 w dn. 16.08.2019 r.

 • Zajęcia „Muzyczny Mszczonów”

Zajęcia „Muzyczny Mszczonów” w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów

Gminne Centrum Informacji serdecznie zaprasza na wakacyjne zajęcia „Muzyczny Mszczonów” do Izby Pamięci Rodziny Maklakiewiczów. Terminy zajęć: 22 sierpnia 2019 r. godz. 10:00-13:00 Gitara, wiolonczela, perkusja, marakasy, cymbałki i tamburyn; 27 sierpnia 2019 r. godz. 10:00-13:00 Keyboard, pianino i akordeon; 29 sierpnia 2019 r. godz. 10:00-13:00 Harmonijka, klarnet, puzon, flet i saksofon.

 • Urodzony by biegać

Urodzony by biegać

Pokój na poddaszu, niemal ascetyczny jak na nastolatka. Mówi jednak wszystko o jego właścicielu. Łóżko, niewielka szafka oraz bieżnia, ławka wraz ze sztangą i szafka z medalami i pucharami. Tak wygląda pokój jednego z najzdolniejszych biegaczy gminy Mszczonów – Szymona Jasińskiego.

 • Jak zmienia się POWIAT ŻYRARDOWSKI

Jak zmienia się POWIAT ŻYRARDOWSKI

opowiada starosta Beata Sznajder w rozmowie z Mateuszem Milczarkiem.

 • Zmarł dawny Naczelnik Mszczonowa

Zmarł dawny Naczelnik Mszczonowa

We wtorek, 7 lipca, odbyła się uroczystość pogrzebowa Wojciecha Napierały, który w latach 80-tych XX w. pełnił funkcję Naczelnika Miasta i Gminy Mszczonów.

 • UWAGA! Prognozowany silny deszcz z burzami!

UWAGA! Prognozowany silny deszcz z burzami!

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed silnym deszczem i burzami. Zjawisko będzie występować do godz. 7:00 w dn. 13.08.2019 r.

 • Odpust św. Rocha w Lutkówce

Odpust św. Rocha w Lutkówce

Zapraszamy na Owocowe święto, czyli odpust św. Rocha w Lutkówce – 18 sierpnia 2019 r. od godz. 12:00. Szczegółowe informacje na plakacie promocyjnym.

 • Uratowany dolny staw Świętej Anny

Uratowany dolny staw Świętej Anny

To był prawdziwy prezent… dla patronki dwóch stawów, zwanych stawami Świętej Anny, jakie zlokalizowane są w lesie w podmszczonowskiej Zbiroży. Tuż przed lipcowymi imieninami Anny udało się wędkarzom, sprawującym pieczę nad oboma zbiornikami wodnymi, ocalić dolny staw, położony bliżej Traktu Tarczyńskiego. 

 • Strzeleckie ćwiczenia w Osuchowie

Strzeleckie ćwiczenia w Osuchowie

Tak 18 lipca ćwiczyli członkowie drużyny mszczonowskich strzelców z JS 5132, współtworzący Komponent 1738 (Komponenty Organizacji Proobronnych). Tematami zajęć w terenie były zagadnienia zielonej taktyki oraz survivalu oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Foto: Marek Wardak.

 • Nasz młody MISTRZ

Nasz młody MISTRZ

W dniach od 9 do 12 lipca w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w lekkoatletyce. Duży sukces odniósł w nich zawodnik LKS Osuchów - Szymon Jasiński. Utalentowany sportowiec, startując w dziesięcioboju, zajął 6-te miejsce, uzyskując w ogólnej klasyfikacji aż 5443 punkty!

 • Powstańczy Album

Powstańczy Album

Przedstawiamy zdjęcia wykonane przez Marka Wardaka na 75. rocznicę rozpoczęcia Powstania Warszawskiego. Wsparcie organizacyjne w artystycznym przedsięwzięciu okazali Prezydent Miasta Żyrardowa i Starosta Powiatu Żyrardowskiego. Na prezentowanych zdjęciach są rekonstruktorzy z GRH STRZELCY im. 31 pSK Mszczonów.

 • Mszczonowscy Strzelcy wraz z mieszkańcami Helu uczcili...

Mszczonowscy Strzelcy wraz z mieszkańcami Helu uczcili pamięć o Bohaterze Powstania Warszawskiego

Pierwszy dzień sierpnia. Wakacje w pełni. W Helu tłumy wczasowiczów. Choć południe dawno już minęło wielu z nich wciąż korzysta z szerokich plaż, przechadza się po promenadzie lub molo, albo korzysta z innych letnich rozrywek. Nagle ten błogi spokój przerywa dźwięk syren. 

 • Wrześniowo-strzelecki wolontariat

Wrześniowo-strzelecki wolontariat

Rekonstruktorzy z „31-wszego” odbyli wakacyjny wolontariat w helskim Muzeum Obrony Wybrzeża.  Mszczonowianie prezentowali tam umundurowanie i wyposażenie żołnierza polskiego z września 1939 roku.

 • Strzelcy artystycznie i rocznicowo…

Strzelcy artystycznie i rocznicowo…

W przeddzień 75. rocznicy rozpoczęcia Powstania Warszawskiego zrobiliśmy rekoasystę na koncercie patriotycznym wokalisty Contra Mundum. Brawo Norbert „Smoła” Smoliński!  Koncert odbył się  w Domu Dziennikarza  w  Warszawie 31 lipca 2019 r.

 • UWAGA! Prognozowany silny deszcz z burzami!

UWAGA! Prognozowany silny deszcz z burzami!

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed upałami. Zjawisko będzie występować do godz. 8:00 w dn. 8.08.2019 r.

Kondolencje

Wyrazy głębokiego współczucia

oraz wsparcia i otuchy

w tych najtrudniejszych chwilach

Rodzinie i Bliskim

z powodu śmierci

Wojciecha Napierały

Naczelnika Miasta i Gminy Mszczonów w latach osiemdziesiątych

składają

Burmistrzowie Józef Grzegorz Kurek i Halina Wawruch

Przewodniczący Rady wraz z radnymi Rady Miejskiej w Mszczonowie

 • Nabór na stanowisko w Urzędzie Miejskim

Nabór na stanowisko w Urzędzie Miejskim

Urząd Miejski w Mszczonowie ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy podinspektor/inspektor w Wydziale Finansowo-Budżetowym. Rekrutacja potrwa do 16 sierpnia 2019 r. do godz. 9:00. Szczegółowe informacje w poniższym ogłoszeniu.

 • Aktywnie i kulturalnie

Aktywnie i kulturalnie

Lipcowe atrakcje wakacyjne dla najmłodszych mieszkańców Ziemi Mszczonowskiej przygotowały w tym roku Miejska Biblioteka Publiczna oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dzięki nim można było zagrać w piłkę (prawdziwą lub wirtualną), poznać dawne zabawy a także wykazać się fizyczną sprawnością.

 • W dżungli mediów społecznościowych

W dżungli mediów społecznościowych

Za nami druga edycja kursu „Działam w sieciach społecznościowych”, który został zorganizowany w ramach projektu „Ja w internecie”. W poniedziałek, 29 lipca, odbyły się ostatnie, czterogodzinne zajęcia. Łącznie, kilkunastoosobowa grupa uczestników spędziła przed monitorami komputerów dwanaście godzin.

 • Młodzi pokazali, że PAMIĘTAJĄ!

Młodzi pokazali, że PAMIĘTAJĄ!

75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, to dzień, który był niezwykle ważny dla bardzo wielu Polaków. 1 sierpnia, dokładnie o godz. 17, w większości kraju na minutę zatrzymał się czas. Tak naprawdę, to wręcz się cofnął, bo ludzie, którzy postanowili w ten sposób oddać cześć Powstańcom, myślami przenieśli się do roku 1944.

 • Piknik dla organizacji pozarządowych

Piknik dla organizacji pozarządowych

Zapraszamy na piknik dla organizacji pozarządowych, który będzie zorganizowany w ramach projektu „Drogowskazy aktywności obywatelskiej na Ziemi Chełmońskiego”. Zachęcamy organizacje do prezentacji swojej działalności podczas imprezy.

 • Godzina „W”

75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

PAMIĘTAJMY! Dziś o godz. 17:00 zatrzymajmy się na chwilę i uczcijmy pamięć Powstańców Warszawskich…

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651634

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat