Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Zapraszamy do udziału w projekcie

Zapraszamy do udziału w projekcie

Projekt "Teatr Zaangażowany w trosce o klimat" powstał z myślą o lokalnych animatorach, instruktorach, pedagogach i liderach pracujących twórczo z grupami na obszarze LGD Ziemia Chełmońskiego (gminy: Baranów, Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Mszczonów, Nowa Sucha, Radziejowice, Sochaczew, Teresin, Żabia Wola, Rybno).

 • Punkt konsultacyjny programu „Czyste powietrze”

Punkt konsultacyjny programu „Czyste powietrze”

W Urzędzie Miejskim w Mszczonowie rozpoczął funkcjonowanie Punkt konsultacyjny programu „Czyste powietrze”. W celu skorzystania z doradztwa należy się umówić na konkretną godzinę – osobiście lub telefonicznie pod numerem 46 858 28 34.

 • Zawyją syreny alarmowe

Zawyją syreny alarmowe

W dniu 1 sierpnia 2019 r. o godz. 17:00 na podstawie zarządzenia nr 162 Wojewody Mazowieckiego z dnia 23 lipca 2019 r. w sprawie przeprowadzenia treningu systemu wykrywania i alarmowania na terenie województwa mazowieckiego nastąpi włączenie syren alarmowych na terenie gminy Mszczonów. Trening polegał będzie na wyemitowaniu akustycznego sygnału alarmowego, trwającego 1 minutę.

 • UWAGA! Prognozowane upały!

UWAGA! Prognozowane upały oraz burze z gradem!

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed upałami. Zjawisko będzie występować do godz. 20:00 w dn. 29.07.2019 r. Przed północą można się także spodziewać burzy z gradem.

 • Forum zorganizuje… forum, czyli początek „gminnego...

Forum zorganizuje… forum, czyli początek „gminnego inkubatora inicjatyw różnych”

Z przewodniczącym Rady Miejskiej Mszczonowa Łukaszem Koperskim rozmawia Mateusz Milczarek.

 • Turniej siatkonogi

Turniej siatkonogi

W dniu 19 lipca na boisku „Orlik” we Mszczonowie w ramach akcji „Lato w mieście 2019” został zorganizowany Turniej Siatkonogi. Zawodników podzielono na dwie kategorie wiekowe: młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum oraz z liceum.

 • Internetowe finanse bez tajemnic

Internetowe finanse bez tajemnic

Dwunastka, to liczba idealnie podsumowująca szkolenie „Moje finanse”, które zakończyło się 25 lipca w Gminnym Centrum Informacji. Dokładnie tyle osób rozpoczęło i skończyło naukę; tyle godzin trwała także ich edukacja.

 • Powstanie punkt konsultacyjny programu „Czyste powietrze”

Punkt konsultacyjny programu „Czyste powietrze” w Urzędzie Miejskim

Zainteresowanie programem „Czyste powietrze” przerosło oczekiwania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.  W celu usprawnienia działania programu uruchomione zostaną punkty konsultacyjne w miastach i gminach w całym kraju. Jeden z nich powstał w mszczonowskim Urzędzie Miejskim.

 • Oswoić potwora książką

Oswoić potwora książką

Wśród wakacyjnych zajęć w Bibliotece nie mogło zabraknąć czytania. Właśnie dlatego w środę, 24 lipca, pracownicy instytucji zaprosili dzieci na wspólne poznawanie strasznych bestii. Kolejną lekturą w ramach „Czytania na trawie” była „Księga potworów” autorstwa Michała Rusinka.

 • Wakacyjne wyszywanki w MOK

Wakacyjne wyszywanki w MOK

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza na cykl wakacyjnych wyszywanek. Szczegóły na załączonym plakacie.

 • Warsztaty ukulele w MOK

Warsztaty ukulele w MOK

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza na sierpniowe warsztaty ukulele w każdy piątek od 2 do 30 sierpnia o godz. 11:00.

 • Zapraszamy na bezpłatne szkolenia komputerowe do GCI

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia komputerowe do GCI

Zapraszamy do zapisu na BEZPŁATNE szkolenia komputerowe od lipca do października 2019: grupy 12-osobowe, szkolenia 3-dniowe po 4 godziny, szkolenia 2-dniowe po 6 godzin, w czasie szkolenia zapewniamy smaczną przekąskę dla uczestników.

 • Dotacje na instalacje fotowoltaiczne dla rolników

Dotacje na instalacje fotowoltaiczne dla rolników

Fundacja Dar Oze informuje o możliwości uzyskania bezzwrotnej dotacji na instalacje fotowoltaiczne.

 • Powiatowe Święto Policji

Powiatowe Święto Policji

Serdecznie zapraszamy na Powiatowe Święto Policji połączone z obchodami 100. Rocznicy Powstania Policji Państwowej – 27-28 lipca 2019 r. w Żyrardowie. Szczegółowy harmonogram wydarzenia na załączonych plakatach.

 • Teatr kamishibai.

Teatr lekarstwem na nudę

W jaki sposób kreatywnie spędzić wakacyjny dzień? Można pobawić się w teatr. I to nie byle jaki, bo japoński. W bibliotece w Osuchowie dzieci tworzyły teatr kamishibai.

 • Zakończenie roku - "Uśmiech Dziecka".

Słodki koniec roku w „Uśmiechu Dziecka”

Drobne upominki i uśmiechy towarzyszyły zakończeniu roku w Stowarzyszeniu Uśmiech Dziecka w Mszczonowie. – To symboliczne zakończenie, bo w lipcu nasi podopieczni spotykają się na świetlicy a sierpniu będą brać udział w zajęciach plastycznych w MOK – mówi Bożena Majewska, prezes stowarzyszenia.

 • Dofinansowanie dla sołectwa Zimnice.

Sołectwo Zimnice z dofinansowaniem

W piątek, 12 lipca, w Gminnym Centrum Kultury Powozownia w Radziejowicach, odbyło się spotkanie samorządowców z Wicemarszałkiem Województwa Mazowieckiego Wiesławem Raboszukiem i radnym WM Mirosławem Orlińskim. Celem uroczystości było podpisanie umów m.in. na zadania związane z Mazowieckim Instrumentem Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2019 przez gminy z terenu powiatu żyrardowskiego. Mszczonów na spotkaniu reprezentowali burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek, skarbnik Jadwiga Barbulant i sołtys Zimnic Aneta Szczepańska.

 • Zmiana godzin pracy.

Informacja

W poniedziałek, 22.07.2019, Urząd Miejski czynny będzie do godziny 14.45.

 • Zabawy w bibliotece.

Zabawy sprzed lat - hitem

Gra w gumę, klasy czy kapsle. Okazało się, że gry sprzed kilku dekad nadal są interesujące dla dzieci. Biblioteka Miejska w Mszczonowie udowodniła, że wystarczą chęci, by nie spędzić wakacji wyłącznie przed ekranem komputera.

 • Uczcili święto Patrona

Uczcili święto Patrona

Członkowie GRH STRZELCY im. 31 pSK pamiętali o święcie pułkowym 31 pułku Strzelców Kaniowskich. 13 i 14 lipca zorganizowali z tej okazji manewry, uczestniczyli w warsztatach strzeleckich oraz odwiedzili mogiłę w lesie gnoińskim, gdzie żołnierze ppłk. Wnuka, po opuszczeniu Mszczonowa w dniu 11.09.1939 r., nawiązali kontakt ogniowy z niemieckimi pancerniakami.

 • Tereny inwestycyjne.

Tereny kuszą inwestorów

Trwają prace związane z uzbrojeniem terenu inwestycyjnego przy Keramzycie w infrastrukturę drogową i wodociągową. To efekt dofinansowania, które udało się zdobyć Gminie Mszczonów, we wcześniejszych latach, by przygotować potrzebną dokumentację. Pierwszy inwestor już rozpoczął prace.

 • Rok „pytań, badań, wnioskowania i działania”

Rok „pytań, badań, wnioskowania i działania”

Od początku września 2018 roku Szkoła Podstawowa im. Jana Adama Maklakiewicza w Mszczonowie realizuje projekt „Pytaj, badaj, wnioskuj, działaj”. 

 • Minął pierwszy rok realizacji osuchowskiego projektu...

Minął pierwszy rok realizacji osuchowskiego projektu edukacyjnego

„Szkoła w działaniu” – tak nazywa się projekt edukacyjny, którego realizację w minionym roku rozpoczęła Szkoła Podstawowa im. Ks. Kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie.

 • Ćwiczenia strzeleckie

Ćwiczenia strzeleckie

Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne informuje, że w sobotę (13.07) organizuje działania strzeleckie na strzelnicy w Markowie – Świnicach, w godzinach od 10.00 do 17.00. W strzelaniu wezmą udział wyłącznie członkowie MSH.

 • Nabór na wolne stanowisko podinspektor/inspektor w...

Nabór na wolne stanowisko podinspektor/inspektor w Wydziale Rozwoju Gospodarczego

Urząd Miejski w Mszczonowie ogłasza nabór na wolne stanowisko podinspektor/inspektor w Wydziale Rozwoju Gospodarczego. Szczegóły ogłoszenia w załączonym pliku. Rekrutacja potrwa do godz. 9:00 w dniu 22 lipca 2019 r.

 

Nowe godziny pracy Urzędu Miejskiego

 • Nowe godziny pracy Urzędu Miejskiego
 • Postawiłam kropkę nad „i”

Postawiłam kropkę nad „i”

Ma za sobą 42 lata pracy zawodowej. Była pierwszym pracownikiem pomocy społecznej w Mszczonowie. Stworzyła Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszczonowie. Z końcem lipca Barbara Ciszewska, kierownik MOPS w Mszczonowie, odchodzi na emeryturę. Opowiedziała nam o latach swojej pracy i planach związanych z emeryturą.

 • Szacowanie strat w gospodarstwach rolnych

Szacowanie strat w gospodarstwach rolnych

Burmistrz Mszczonowa informuje, iż Gmina Mszczonów została zaliczona do gmin objętych suszą rolniczą potwierdzoną przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.

 • Projekt „Drogowskazy aktywności obywatelskiej”

Projekt „Drogowskazy aktywności obywatelskiej” - newsletter, doradztwo i promocja organizacji

Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” i Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych, kół gospodyń wiejskich, grup nieformalnych i osoby zainteresowane działalnością obywatelską do udziału w projekcie „Drogowskazy aktywności obywatelskiej”. Szczegółowe informacje na plakacie promocyjnym.

 • Konkurs „Jestem wolny”

Konkurs „Jestem wolny”

„JESTEM WOLNY” - pod takim hasłem w Szkole Podstawowej im. Ks. Kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie, w ramach profilaktyki uzależnień, odbył się konkurs rysunkowy na najciekawszy plakat. Uczniowie pracowali w grupach. 

 • Poszukiwane dobre praktyki oferty turystycznej na polskiej...

Poszukiwane dobre praktyki oferty turystycznej na polskiej wsi – rusza konkurs „Na wsi najlepiej”

Rozpoczyna się konkurs Polskiej Organizacji Turystycznej, który ma wyłonić dwanaście najlepszych atrakcji turystyki wiejskiej w Polsce. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się dużym powodzeniem, a wyłonieni laureaci oraz zgłoszone kandydatury jasno wskazały, że w polskiej wsi tkwi szeroki potencjał turystyczny.

 • Bezpłatne szkolenia komputerowe

Bezpłatne szkolenia komputerowe „Moje finanse”, „Kultura w sieci” i „Działam w sieciach społecznościowych”

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia komputerowe. Podczas kursu „Moje finanse” uczestnicy dowiedzą się m.in., jak dokonywać płatności internetowych, zbliżeniowych i zarządzać swoimi finansami w Internecie.

 • INFORMACJA DOTYCZĄCA PRACY PRZEDSZKOLI, ODDZIAŁÓW...

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRACY PRZEDSZKOLI, ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I PUNKTÓW PRZEDSZKOLNYCH W OKRESIE WAKACJI

Informujemy, że w okresie wakacji prowadzone przez Gminę Mszczonów przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i punkty przedszkolne przy szkołach podstawowych, pracują wg załączonego poniżej harmonogramu. Rodzice, którzy  chcą skorzystać z opieki przedszkolnej   w okresie wakacji, mogą zapisywać dziecko do dowolnej pełniącej dyżur placówki przedszkolnej   w gminie, która dysponuje jeszcze wolnymi miejscami na czas dyżuru wakacyjnego.

 • Mszczonów pionierem zrównoważonego rozwoju

Mszczonów pionierem zrównoważonego rozwoju

O tym, czym jest gospodarka w obiegu zamkniętym oraz polityka zrównoważonego rozwoju dyskutowano podczas Forum „Circular economy dla JST”, które na początku czerwca odbyło się w Warszawie.

 • Z obrad IX sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad IX sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 26 czerwca 2019 roku, odbyła się IX sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której burmistrzowi Mszczonowa udzielono absolutorium oraz wotum zaufania. W jej trakcie podjęto także szereg uchwał dotyczących, m.in. zatwierdzenia sprawozdania finansowego i wykonania budżetu gminy oraz oświaty. Podczas spotkania dokonano również oceny działalności OSiR oraz organizacji sportowych z terenu Ziemi Mszczonowskiej. Obrady prowadził przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski.

 • „Mszczonowski Kozak”

„Mszczonowski Kozak”

W dniu 5 lipca na boisku Orlik we Mszczonowie odbył się Indywidualny Turniej Piłki Nożnej „Mszczonowski Kozak”. W zawodach wystartowało 7 zawodników/czek ze szkoły podstawowej i 3 zawodników z gimnazjum, wszyscy zawodnicy reprezentowali Mszczonów. 

 • Kompleks sportowy.

Można grać

Oddany niedawno do użytku kompleks sportowy przy Liceum Ogólnokształcącym w Mszczonowie jest już dostępny dla mieszkańców. Z boisk można korzystać przez siedem dni w tygodniu, podobnie jak z orlika w Mszczonowie. Nad bezpieczeństwem czuwa personel Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mszczonowie. Zapraszamy.

 • UWAGA! Prognozowane silne wiatry i burze z gradem!

UWAGA! Prognozowane silne wiatry i burze z gradem!

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed wichurami i burzami z gradem. Zjawisko będzie występować w nocy z 1 na 2 lipca 2019 r.

 • MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ WIEDZY O OSOBACH GŁUCHONIEWIDOMYCH

MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ WIEDZY O OSOBACH GŁUCHONIEWIDOMYCH

Gdy pada hasło „niewidomy”, statystyczny przechodzień kojarzy go z białą laską, psem przewodnikiem, pismem brajla. Gdy powiemy „głuchy” - od razu pojawia nam się obraz osoby porozumiewającej się Polskim Językiem Migowym. A kim jest właściwie „osoba głuchoniewidoma”? To pojęcie często nadal pozostaje zagadką… Każdy z nich ma swoją inną historię.

 • Witali lato z winnicą

Witali lato z winnicą

Dwa dni trwała impreza „Przywitanie Lata” zorganizowana przez Winnicę Dwórzno. Chętnych do spędzenia weekendu w otoczeniu winorośli, muzyki oraz doborowym towarzystwie nie brakowało. Coś „dla siebie” znaleźli zarówno dorośli, jak i dzieci.

 • UWAGA! Prognozowane upały!

UWAGA! Prognozowane upały!

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed upałami. Zjawisko będzie występować do godz. 18:00 w dn. 1.07.2019 r.

 • „Lato w mieście”

„Lato w mieście”

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na wydarzenia w ramach akcji „Lato w mieście”. Szczegółowy harmonogram na załączonych plakatach. Nie nudźcie się w domu! Spędźcie z nami swoje wakacje!

 • Bezpłatne szkolenie komputerowe „Moje finanse”

Bezpłatne szkolenie komputerowe „Moje finanse”

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie komputerowe „Moje finanse”, które będzie się odbywać w dniach 17, 23 i 25 lipca w Gminnym Centrum Informacji. Nabór potrwa do 10 lipca lub do wyczerpania ilości miejsc.

 • Licealiści zaczęli wakacje

Licealiści zaczęli wakacje

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Mszczonowie jak pozostali uczniowie w Polsce w środę (19.06) zakończyli rok szkolny. 

 • Bajkowe zakończenie roku

Bajkowe zakończenie roku

Łzy radości przeplatały się ze łzami wzruszenia. W piątek (28.06) rok szkolny zakończyły przedszkolaki z „Bajkowej Krainy”. Zakończenie było tym bardziej wyjątkowe, że odeszła pierwsza grupa przedszkolaków, która zaczynała edukację w przedszkolu.

 • "Uśmiech Dziecka"

Fotorelacja

Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego podopiecznych Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech Dziecka”.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651744

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat