Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

7.12.2021

Imieniny

Ambrożego, Marcina, Teodora

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Nowatorska współpraca studentów i Mszczonowa

Nowatorska współpraca studentów i Mszczonowa

Około 30 studentów planowania przestrzennego Politechniki Warszawskiej wraz z wykładowcami odwiedziło Mszczonów. Wizyta była okazją do poznania miasta oraz sposobu jego rozplanowania i zarządzania. Studenci obejrzeli największe, mszczonowskie inwestycje – strefę przemysłową, Termy, basen dla nurków oraz powstający we Wręczy park wodny. Mieli też okazję spotkać się z władzami Mszczonowa.

- Mam nadzieję, że zmienicie przepisy związane z planowaniem przestrzennym. Wszyscy to obiecują a jest coraz gorzej – mówił z uśmiechem podczas spotkania ze studentami Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa.

Przedstawił im również swoją wizję miasta i gminy. Mszczonów jest na etapie bardzo dynamicznego rozwoju. Jak zaznaczał burmistrz zależy mu, by ten rozwój był kontrolowany. Chce,  by Mszczonów był miastem, w którym mieszkańcom żyje się dobrze.

- Rozwój tak, ale nie za wszelką cenę – podkreślał Józef Grzegorz Kurek.

Zwracał uwagę na zaplanowanie i stworzenie dzielnicy przemysłowej w oddaleniu od zabudowy mieszkaniowej, co pozwala bezkonfliktowo funkcjonować zarówno mieszkańcom, jak i działającym firmom.

Poza rozmową z przedstawicielami gminy studenci mieli okazję poznać kluczowe inwestycje na jej terenie. Odwiedzili dzielnicę przemysłową, Termy, budowę basenu dla nurków oraz najbardziej spektakularną inwestycję – budowę parku wodnego Suntago. Zwiedzanie miało na celu nie tylko pokazanie gminy. Na podstawie obserwacji studenci przedstawią swoje pomysły, które mogłyby zostać zaimplementowane w mieście i ułatwiłyby życie mieszkańcom.

- Chodzi o rozwiązania typu smart city – wyjaśniają studenci.

Podczas zwiedzania dopytywali o komunikację miejską oraz kolejową, tereny zielone czy ścieżki rowerowe. Ciekawił ich również sposób wykorzystania wody geotermalnej.

- Wasza wizyta jest pewnym eksperymentem na miarę kraju. Mam nadzieję, że wszyscy z niej skorzystamy – mówiła Halina Wawruch, zastępca burmistrza Mszczonowa.

- Być może uda wam się na przykład zaprojektować logo dla Mszczonowa, lub stworzyć jakiś motyw przewodni – podpowiadali wykładowcy.

Jednym z wyzwań stojących przed studentami jest, między innymi, zaprojektowanie przebudowy placu przed ratuszem. Zadanie tym trudniejsze, że chodzi zarówno o zachowanie jego wartości użytkowych jako parkingu, jak też miejsca przyjemnego dla oka. Jak zapewniała Halina Wawruch każdy pomysł zostanie rozpatrzony. Przedstawiciele urzędu zapewnili o współpracy  i udzieleniu wszelkich, potrzebnych informacji podczas prac projektowych.

tekst i fot. jp, GCI

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7876656

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat