Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

7.12.2021

Imieniny

Ambrożego, Marcina, Teodora

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Mszczonowskie cheerleaderki podbiły Austrię

Mszczonowskie cheerleaderki podbiły Austrię

Dwa złote, srebrny oraz trzy brązowe medale przywiozły z zawodów cheerleaders w Austrii mszczonowskie cheerleaderki. Zagraniczny debiut okazał się wielkim sukcesem. - Mszczonów reprezentował Polskę za granicą na bardzo wysokim poziomie, w pięknych dresach – mówi Katarzyna Malinowska, trenerka Stowarzyszenia Kultury Fizycznej FRESH w Mszczonowie.

- To pierwsze zagraniczny turniej. Nie spodziewałyśmy się takich wygranych – mówią mszczonowskie cheerleaderki.

Na pierwsze w swoich karierach zawody zagraniczne wyjechały do Austrii. Dziewczęta przyznają zgodnie, że zawody różniły się od krajowych, w których do tej pory brały udział. Jak mówią klimat tych zawodów był inny niż w krajowych. Nie brakowało też różnic.

- Byłyśmy zdziwione, że nie miałyśmy odprawy technicznej tylko wchodziłyśmy „żywcem” na parkiet – stwierdzają dziewczęta.

Przyznają, że chyba wszystkim bardziej podobało się za granicą. Dużą atrakcją była możliwość zobaczenia zespołów z innych krajów, np. z Chin. Frekwencja na zawodach była duża lecz jak przyznaje Katarzyna Malinowska, trenerka mszczonowskich cheerleaderek, dziewczęta brały już udział w większych zawodach.

- W turnieju wzięło udział około tysiąca zawodników i zawodniczek z dziesięciu państw. W porównaniu z mistrzostwami Polski i tak było to mniej, bo w nich wzięły udział dwa tysiące ale zawody były rozłożone na cztery dni. W Austrii wszystko odbywał się jednym ciągiem. Był jeden występ, nie było powtórek – relacjonuje Katarzyna Malinowska.

Dziewczęta nie ukrywają, że stres był. Przede wszystkim napędzał go strach przez nieznanym.

- Najbardziej bałyśmy się tego, czego możemy się spodziewać po drużynach z innych państw. Nie wiemy jak tańczą, nie obserwowałyśmy ich i widziałyśmy pierwszy raz na parkiecie – mówią mszczonowskie cheerleaderki.

Postanowiono jednak postawić na sprawdzone układy. Starsza grupa postawiły na program, który pokazywany był podczas Grand Prix Polski. Układ został doszlifowany, uzupełniony, poprawiony. Nieco trudniej było z grupą młodszą, bo dziewczęta tańczą razem dopiero od września. Było wiele „przebojów”, kontuzji więc trzeba było układ zmieniać, poprawiać i w zasadzie dziewczyny pojechały „na żywioł”. Ciężka praca przyniosła jednak efekty.

- Dwa złota, srebro, trzy brązy i dwa czwarte miejsca. W duetach zebrałyśmy prawie wszystko. Pojechałyśmy bardzo mocną ekipą. Polskę reprezentowały cztery drużyny. Nasza była jedną z największych. Fajnie, że udało się powalczyć. Jesteśmy mega zadowolone – mówi Katarzyna Malinowska.

Dziewczęta przyznają, że byłby pod dużym wrażeniem występów niektórych zespołów.

- Były bardzo równe. Dziwiłyśmy się, że można aż tak równo zatańczyć – nie ukrywają zdziwienia mszczonowskie cheerleaderki.

- Chiny, Finlandia, Ukraina to zespoły bardzo dobrze przygotowane technicznie. Gra na błędach naszych czy ich to było chodzenie po cienkim lodzie. Musieliśmy patrzeć jak wygląda ich taniec, synchronizacja, by wiedzieć jak im dorównać – dodaje trenerka.

Zdumienie jest tym większe, że jak zdradzają dziewczęta dużo łatwiej tańczy się w zespole. W większej grupie łatwiej ukryć błąd. W przypadku duetów każda z tancerek jest doskonale widoczna.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. To powiedzenie sprawdza się również w przypadku mszczonowskich cheerleaderek. Już marzą o kolejnych, zagranicznych występach.

- Od razu po wyjeździe z Austrii stwierdziłyśmy, że jedziemy na kolejne zawody. Może gdzieś dalej wyruszymy – mówią dziewczęta.

- Najważniejszym miejscem na świecie dla cheerleaderingu jest Floryda w Stanach Zjednoczonych. Przepustkę tam otrzymują zespoły z czołowych miejsc na mistrzostwach Polski. Wszystko przed nami. Jeszcze wygrana w totolotka i możemy lecieć – stwierdza z uśmiechem Katarzyna Malinowska. - Chcemy podziękować darczyńcom i rodzicom, bez których ten wyjazd nie byłby możliwy. W miesiąc udało się zorganizować wyjazd kosztujący 30 tysięcy złotych. To dla nas ogromne wsparcie. Mszczonów reprezentował Polskę za granicą na bardzo wysokim poziomie, w pięknych dresach – dodaje.

Co jest fajnego w cheerleaderingu? Co sprawia, że mszczonowska grupa jest tak liczna?

- Ten sport pozwala kształtować cechy charakteru. Uczy odpowiedzialności, pracy w zespole, systematyczności i punktualności. Poznajemy wiele osób, więc musimy być otwarci na innych. Trzeba pracować nad sobą. Gdy coś nam nie wychodzi trzeba ćwiczyć aż wyjdzie – mówią zawodniczki.

Nie tylko to cieszy jednak trenerów. Jak przyznają większość tancerek ma bardzo dobre wyniki w nauce.

- Umiejętność łączenia pracy, przyjemności z czymś pożytecznym to olbrzymia zaleta. Umiejętność gospodarowania własnym czasem będzie dużym plusem na start w życiu – przyznaje trenerka.

Kilka dziewcząt już dziś wiąże swoją przyszłość z cheerleaderingiem. Myślą o byciu trenerkami.

Jarosław Pięcek, GCI

FOT. SKF FRESH

Wyniki zawodów w Austrii

I miejsce - duet cheer jazz Karolina Zdzieszyńska i Aleksandra Krześniak - senior
I miejsce - duet freestyle pom pee wee Amelia Draniak i Hanna Hanszke
II miejsce - duet freestyle pom junior Katarzyna Hanszke i Anna Centkowska
III miejsce - duet freestyle pom junior Gabriela Gołyńska i Aleksandra Dropińska
III miejsce - duet cheer jazz pee wee Amelia Draniak i Amelia Owczarek

III miejsce – duet Karolina Zdzieszyńska i Aleksandra Krześniak
IV miejsce - duet freestyle pom junior Zuzanna Laskowska i Gabriela Owczarek

IV miejsce – duet Katarzyna Hanszke i Anna Centkowska

  • Mszczonowskie cheerleaderki podbiły Austrię
  • Mszczonowskie cheerleaderki podbiły Austrię

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7876603

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat