Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

7.12.2021

Imieniny

Ambrożego, Marcina, Teodora

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Nowa firma dokończy park

Nowa firma dokończy park

Termin oddania parku przy kościele św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie minął w połowie kwietnia. Gmina zerwała umowę z wykonawcą. W lipcu zostanie ogłoszony przetarg na wybór kolejnego. O rewitalizacji parku rozmawiamy z Haliną Wawruch, zastępcą burmistrza Mszczonowa.

Pani Burmistrz, kiedy budowa parku miała się zakończyć? Część mieszkańców dopytuje o terminy widząc przedłużającą się budowę.

Zgodnie z harmonogramem park miał zostać oddany 19 kwietnia tego roku. Niestety wykonawca nie dotrzymał terminu.

Co jest powodem opóźnień?

Z informacji, które posiadamy firma wpadła w kłopoty finansowe, które uniemożliwiły jej kontynuowanie budowy. Na bieżąco zgłaszaliśmy uwagi co do tempa prac i jakości robót. Wykonawca jeszcze w styczniu tego roku zapewniał nas, że wszystkie prace zostaną zrealizowane w terminie.

Co teraz?

Gmina zerwała umowę z wykonawcą. Dawno nie zdarzyła się taka sytuacja. Trwa skrupulatna inwentaryzacja tego co zostało i nie zostało wykonane. Wszystko po to, by ogłosić kolejny przetarg i właściwie ująć w nim zakres prac. Chodzi o to, by nie płacić dwa razy za coś, co już zostało wykonane. Nie jest to łatwe zadanie, bo na przykład część prac – jak wzmocnienie skarpy, na której znajdować się mają siedziska dla publiczności amfiteatru – wymaga poprawy i wykonania prac w innej technologii.

Dotychczasowemu wykonawcy wypłacono 685 tysięcy złotych z 2,8 miliona złotych za całość prac. Za taką też kwotę wykonane są prace. Szacunkowo zostały wykonane w około 25 procentach.

Wspomniała Pani o przetargu na dokończenie budowy parku. Kiedy można się go spodziewać?

Przetarg zostanie ogłoszony w sierpniu. Niestety nie jest to dobry czas na szukanie wykonawców, bo  jest środek sezonu inwestycyjnego i większość firm ma już pełne portfele zamówień. Dlatego też musimy przyjąć termin zakończenia prac na koniec lipca przyszłego roku. Gdybyśmy wymagali zakończenia prac w tym roku żadna firma nie przystąpi do przetargu, bo będzie wiedziała, że nie uda się jej dotrzymać terminu.

Z czego będą mogli skorzystać mieszkańcy, gdy park ostanie ukończony?

Sercem parku będzie amfiteatr wraz z budynkiem zaplecza. Znajdą się w nim również alejki wraz z oświetleniem i ławkami oraz fontanna kulowa. Zagospodarowane zostaną też tereny zielone i wykonane zostanie ich nawodnienie. W parku staną również dwie altany a cały teren będzie ogrodzony i wyposażony w monitoring.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Jarosław Pięcek, GCI

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7876614

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat