Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

7.12.2021

Imieniny

Ambrożego, Marcina, Teodora

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Z wizytą w Sadach Klemensa

Z wizytą w Sadach Klemensa

W dniu 6 czerwca Odział Przedszkolny z Osuchowa wybrał się na całodniową wycieczkę do Eko Parku „Sady Klemensa” w Podskarbicach Szlacheckich. Dzieci i wychowawczyni Pani Aneta Piasecka wraz z pomocą przedszkolną Panią Jolantą Strojek były zachwycone różnorodnymi atrakcjami Parku.

Przewodniczką przypisaną do naszej grupy była Pani Kasia, animatorka, która krok po kroku pokazywała wszystkim najciekawsze zakątki „Sadów Klemensa”. Dzieci zaczęły od „Kulkowni”, w której mogły biegać po labiryntach, znajdując ukryte kulki. Kolejną atrakcją były wielkie trampoliny. Świetnym rozwiązaniem okazały się również leżaki przy każdej atrakcji. Wszystkie zmęczone zabawą dzieci mogły odpocząć i zrelaksować się w cieniu drzew.

Po trampolinach ruszyliśmy w stronę „Toru przeszkód”, gdzie wszyscy musieli wykazać się nie lada sprawnością. Następną relaksującą atrakcją była gigantyczna poduszka, na której można było zarówno leżeć, jak i po niej skakać.

Niedługo potem nasza animatorka zaprosiła dzieci na warsztaty edukacyjne „Rozwój roślin” o tematyce przyrodniczej. Pani Kasia opowiedziała dzieciom, jak z małego nasionka powstaje ogromne drzewo. Każde z dzieci mogło również zasadzić własną roślinkę, którą zabrało do domu. Odbyły się też tańce i śpiewy oraz zabawy z chustą animacyjną. W ramach odprężenia i relaksu dzieci odwiedziły kolejną atrakcje zwaną „Strefa leżakowania”. Dzieci wraz z paniami mogły zrelaksować się w leżakach lub na huśtawkach.

W porze obiadowej Pani przewodniczka zaserwowała wszystkim pyszne kiełbaski z grilla oraz, w ramach deseru, wyśmienite lody. Dzieciom wszystko bardzo smakowało. Po poobiednim odpoczynku cała grupa udała się na kolejne atrakcje, które czekały jeszcze w „Sadach Klemensa”.

Wzbudzająca ogromne emocje przejażdżka ciuchcią chyba podobała się najbardziej naszym milusińskim, choć „Brzozowy labirynt” również wzbudził wiele radości. Kolejna atrakcja wprowadziła naszych przedszkolaków w bardziej poważny klimat. „Strachowisko” jednak nie było takie straszne, jak by się mogło wydawać. Owszem, było kilka strachów, ale, na szczęście, nie upodobały sobie nikogo z naszego przedszkola.

Dzieci mogły również korzystać z „Pola arbuzowego” i pięknej plaży. Na zakończenie bardzo aktywnego pobytu przedszkolaki zawitały do „Klemensowej Spiżarni”, gdzie mogły skakać na dmuchanych placach zabaw do woli. Pani Kasia rozdała wszystkim uczestnikom wycieczki pamiątkowe dyplomy i serdecznie zaprosiła na ponowne spotkanie.

Wszyscy świetnie się bawili i z pewnością na długo ta wycieczka zostanie zapamiętana przez naszych przedszkolaków.

Aneta Piasecka

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7876627

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat