Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

7.12.2021

Imieniny

Ambrożego, Marcina, Teodora

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • „Pamiętajcie o ogrodach…”

„Pamiętajcie o ogrodach…”

Międzynarodowy Dzień Ziemi, to najważniejsze święto w ekokalendarzu. Jest obchodzone na całym świecie po to, by zwiększyć świadomość ekologiczną i uwrażliwić na piękno przyrody. Przybiera różne formy i jest okazją do przeprowadzenia wielu wspaniałych akcji.

Nie inaczej było w naszej szkole. Uczniowie klas 6 b, c i d, 7 Ia i b i 3 a i d G przygotowali specjalny program artystyczny dla trzech grup wiekowych połączony z quizem online. Najmłodsza publiczność wysłuchała wierszy o Ziemi, zielonym sercu bijącym w drzewie i poetyckiego apelu do ludzi, by dbali o przyrodę.

Starsi uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną związaną z obchodzonym świętem i wzięli udział w internetowym konkursie wiedzy o ekologii w aplikacji Kahoot. Przydały się smartfony! Zwycięzcy otrzymali nagrody – pomidorowe sadzonki i drobne upominki.

Kolejnym punktem programu był pokaz Weroniki Wister, uczennicy klasy III a G, która po raz pierwszy publicznie zaprezentowała samodzielnie zaprojektowaną i ręcznie uszytą  kolekcję sukienek. Duże wrażenie zrobił również taniec synchroniczny w „basenie” do walca J. Straussa „Nad pięknym modrym Dunajem”, a wykonali go śmiali chłopcy z 6 b.

To nie koniec atrakcji. Przez cały dzień uczniowie mogli uczestniczyć w ciekawych warsztatach i wykonać doniczkę lub zabawkę z surowców wtórnych. Do działań proekologicznych włączyły się roboty – chętni poprowadzili je w dywanowych wyścigach ze śmietkiem do kosza.

Kto przyniósł do szkoły zużyte baterie, wymienił je na sadzonki pomidorów. Można też było oddać zalegającą w domu makulaturę albo skorzystać z punktu informacyjnego, by dowiedzieć się, jak na co dzień chronić przyrodę. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Trzeba w tym miejscu pochwalić i docenić uczniów klasy 6 c, którzy z zaangażowaniem prowadzili wymienione „ekoprzystanki”.

„Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliście” – słowa piosenki Jonasza Kofty, przepięknie zaśpiewanej przez Aleksandrę Dropińską z 3 d G, stały się mottem szkolnego święta. „Chcieliśmy was zachęcić do tego, abyście szukali Przyrody wokół siebie i docenili, jaka jest piękna i fascynująca” – podkreślał niezawodny prowadzący - Szymon Wróblewski z IIIa G.

A my dziękujemy młodzieży za wspólną zabawę.

wychowawcy klas 6:

b – Łukasz Winnicki

c – Małgorzata Woźniak

d – Emilia Mirocha

  • „Pamiętajcie o ogrodach…”
  • „Pamiętajcie o ogrodach…”
  • „Pamiętajcie o ogrodach…”

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7876602

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat