Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Na dobre i na złe… przez pięćdziesiąt lat!

Na dobre i na złe… przez pięćdziesiąt lat!

Z końcem czerwca na Ziemi Mszczonowskiej miał miejsce piękny jubileusz. Pięćdziesięciolecie małżeństwa świętowały aż trzy pary – Anna i Czesław Skrzeczyńscy, Henryka i Janusz Olborscy a także Zofia i Stanisław Szyszkiewicz.

 • Park w Osuchowie otwarty dla zwiedzających

Park w Osuchowie otwarty dla zwiedzających

Wzorem ubiegłym lat Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnia dla zwiedzających zespół pałacowo-parkowy w Osuchowie. - Park Centralnego Ośrodka Szkoleniowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Osuchowie jest otwarty dla zwiedzających w każdą niedzielę miesiąca lipca i sierpnia w godzinach 11:00 – 21:00.

 • Nowatorska współpraca studentów i Mszczonowa

Nowatorska współpraca studentów i Mszczonowa

Około 30 studentów planowania przestrzennego Politechniki Warszawskiej wraz z wykładowcami odwiedziło Mszczonów. Wizyta była okazją do poznania miasta oraz sposobu jego rozplanowania i zarządzania. 

 • Rajd „Świetlik”

Rajd „Świetlik”

W sobotę, 22 czerwca, odbył się Drugi Pieszy Rajd Nocny Na Orientację „Świetlik”, którego organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mszczonowie. Uczestnicy zostali podzieleni na 4 patrole i po objaśnieniu regulaminu rajdu przez Dyrektora OSiR Mszczonów Michała Szymańskiego, wyruszyli na trasę marszu w odstępach dziesięciominutowych.

 • Zakończenie roku przedszkolnego

Zakończenie roku przedszkolnego

W dniach 13-14 czerwca w Miejskim Przedszkolu Nr 1 odbywały się uroczyste zakończenia roku przedszkolnego. Z przedszkolem, w towarzystwie swoich wychowawczyń i rodziców, pożegnały się najstarsze grupy dzieci sześcioletnich.

 • Mszczonowskie cheerleaderki podbiły Austrię

Mszczonowskie cheerleaderki podbiły Austrię

Dwa złote, srebrny oraz trzy brązowe medale przywiozły z zawodów cheerleaders w Austrii mszczonowskie cheerleaderki. Zagraniczny debiut okazał się wielkim sukcesem.

 • Nowa firma dokończy park

Nowa firma dokończy park

Termin oddania parku przy kościele św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie minął w połowie kwietnia. Gmina zerwała umowę z wykonawcą. W lipcu zostanie ogłoszony przetarg na wybór kolejnego. O rewitalizacji parku rozmawiamy z Haliną Wawruch, zastępcą burmistrza Mszczonowa.

 • OSP Wręcza mistrzem

OSP Wręcza mistrzem

W tym roku druhowie z OSP Wręcza nie dali szans rywalom. Dominowali zarówno w sztafecie jak i ćwiczeniu bojowym zajmując pierwsze miejsce w zawodach sportowo – pożarniczych w Osuchowie. Pierwsze miejsce wśród pań przypadło OSP Mszczonów a w MDP wygrali młodzi strażacy z Osuchowa.

 • Zaczarowane, kolorowe motyle – kreatywne zabawy

Zaczarowane, kolorowe motyle – kreatywne zabawy

Dzieci z grup Zajączki i Gumisie od września systematycznie pracują metodami aktywnymi, podczas których uczą się pracy w zespole, umiejętności podejmowania wspólnych decyzji, osiągania kompromisów i pracy na rzecz wspólnego dobra.

 • Asfaltowe boisko zamienią na plac zabaw

Asfaltowe boisko zamienią na plac zabaw

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ruszyła budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Mszczonowie. W miejscu asfaltowego boiska powstanie plac, na którym miło spędzą czas zarówno najmłodsi jak i nieco starsi uczniowie. Prace mają potrwać od końca sierpnia tego roku.

 • Ostatni Gimbusiarz EVER

Ostatni Gimbusiarz EVER

W wielkim stylu podsumowano historię gimnazjum w Mszczonowie. Podczas zakończenia roku szkolnego ostatnie klasy gimnazjum Szkoły Podstawowej w Mszczonowie przejechały ulicami Mszczonowa angielskimi autobusami.

 • Dzień dziecka

Dzień dziecka

Jak co roku, 1 czerwca najmłodsi obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka. Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Mszczonowie świętowały już od 31 maja, biorąc udział w spotkaniu na zaproszenie pracowników Mszczonowskiego Ośrodka Kultury. 

 • Park of Poland rozpoczął rekrutację

Park of Poland rozpoczął rekrutację

Dni Kariery zorganizowane przez Park of Poland mają przedstawić potencjał parku przyszłym pracownikom. Wiadomo, że zatrudnienie znajdzie 450 osób. - Żadnego cv nie zostawimy bez rozpatrzenia – zapewniają pracownic Park of Poland.

 • Z seniorami o seniorach

Z seniorami o seniorach

Jak skutecznie ubiegać się o dotacje? Jak efektywnie działać w grupach formalnych i nieformalnych? Między innymi na te pytania odpowiadano podczas I Subregionalnej Konferencji Senioralnej w subregionie żyrardowskim.

 • Przedszkolne Misie w Bibliotece

Przedszkolne Misie w Bibliotece

W piątek po raz ostatni przed wakacyjną przerwą odwiedziła nas najmłodsza grupa przedszkolna z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Mszczonowie. Grupa 2- i 3-latków z grupy Misie po raz pierwszy odwiedziła mury biblioteki, dlatego staraliśmy się, aby jak najlepiej wypromować ją wśród szkrabów i zachęcić ich do ponownych odwiedzin, już z rodzicami.

 • Wizyta w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów

Wizyta w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów

W dniu 12 czerwca dzieci z grupy Kotki z Miejskiego Przedszkola Nr 1 odbyły wizytę w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów. Dzieci miały okazje zapoznać się z historią tego rodu. Przedszkolaki z uwagą słuchały i oglądały pamiątki po najsłynniejszej mszczonowskiej rodzinie. 

 • Bzyczenie pszczół w Bibliotece

Bzyczenie pszczół w Bibliotece

Między bibliotecznymi regałami ponownie rozległo się bzyczenie pszczół – w środę, 12 czerwca odbyło się spotkanie uczniów z pszczelarzem i miłośnikiem permakultury – Michałem Babskim.

 • „Rozgniewany pająk”

„Rozgniewany pająk”

W czwartek, 13 czerwca, odbyło się ostatnie przed przerwą wakacyjną spotkanie z „Czytającym Przedszkolem”. Tym razem tematem zajęć były małe stworzenia, które wielu z nas uważa za okropne i się ich brzydzi, boi… pająki!

 • Boże Ciało w gminie Mszczonów

Boże Ciało w gminie Mszczonów

Boże Ciało, to jedno z największych świąt Kościoła Katolickiego. Na terenie gminy Mszczonów procesje Bożego Ciała odbyły się w Mszczonowie, Osuchowie i Lutkówce. Uroczystości Bożego Ciała, to publiczne wyznanie wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, który jest z nami obecny nie tylko w kościele, ale wychodzi z nami i do nas na ulice, naszych miast i wsi. 

 • Nowoczesne zaplecze sportowe dla mszczonowskich szkół...

Nowoczesne zaplecze sportowe dla mszczonowskich szkół średnich

Nowy wielofunkcyjny obiekt sportowy przy mszczonowskim Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół już działa! Podczas uroczystości jego otwarcia, jaka odbyła się w piątek, 14 czerwca, wspólnego przecięcia wstęgi dokonali: starosta Beata Sznajder, wicestarosta Krzysztof Dziwisz, przewodniczący Rady Powiatu Klaudiusz Stusiński, burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek, były starosta (obecny radny Rady Powiatu) Wojciech Szustakiewicz, dyrektor LO Mariola Mońko, dyrektor ZS Dorota Powązka, nauczyciel wf w ZS Mszczonów Grzegorz Piątkowski oraz uczniowie – Julia Okrasa (ZS Mszczonów) i Norbert Korczak (LO Mszczonów).

 • Wycieczka do sali zabaw „Ucieszkowo”

Wycieczka do sali zabaw „Ucieszkowo”

W dniu 12 czerwca dzieci z grupy Zajączki wraz z wychowawczynią brały udział w wycieczce do sali zabaw „Ucieszkowo” w Żyrardowie.

 • Bezpłatne szkolenie komputerowe „Moje finanse”

Bezpłatne szkolenie komputerowe „Moje finanse”

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie komputerowe „Moje finanse”, które będzie się odbywać w dniach 17, 23 i 25 lipca w Gminnym Centrum Informacji. Nabór potrwa do 10 lipca lub do wyczerpania ilości miejsc.

 • Projekt „Drogowskazy aktywności obywatelskiej”

Projekt „Drogowskazy aktywności obywatelskiej”

Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” i Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych, kół gospodyń wiejskich, grup nieformalnych i osoby zainteresowane działalnością obywatelską do udziału w projekcie „Drogowskazy aktywności obywatelskiej”.

 • Projekt „Ja w Internecie”

Projekt „Ja w Internecie”

Gmina Mszczonów otrzymała grant w wysokości 67 200 zł na realizację projektu pn. „Ja w Internecie. Program szkoleniowy w zakresie kompetencji cyfrowych”.  Dofinansowanie w ramach projektu wynosi 100% i pochodzi z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa.

 • Zmiana godzin pracy Starostwa Powiatowego w Żyrardowie

Zmiana godzin pracy Starostwa Powiatowego w Żyrardowie

Z powodu fali upałów w dniach 26-28 czerwca (środa-piątek) Starostwo Powiatowe w Żyrardowie będzie czynne w godz. 7:00-14:00.

 • UWAGA! Prognozowane upały!

UWAGA! Prognozowane upały!

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed upałami. Zjawisko będzie występować od godz. 13:00 w dn. 25.06.2019 r. do godz. 20:00 w dn. 26.06.2019 r.

 • Bezpłatne podłączenie do sieci światłowodowej!

Bezpłatne podłączenie do sieci światłowodowej!

Firma Orange Polska rozpoczęła budowę sieci światłowodowej dofinansowanej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Światłowody będą doprowadzone do granic działek w przypadku domów oraz do części wspólnej w przypadku zabudowy wielorodzinnej.

 • "Pociąg Słoneczny"

„Pociąg Słoneczny” zaczyna swój bieg

„Pociąg „Słoneczny” to wakacyjne połączenie stolicy z Trójmiastem i Ustką. W tym roku „Słoneczny” będzie kursował codziennie od 20 czerwca do 1 września. Z Warszawy do Trójmiasta dojedzie w 3 h 12 min, do Ustki w 5 h 36 min. Szczegółowy rozkład jazdy pociągu „Słoneczny” dostępny jest na stronie sloneczny.mazowieckie.com.pl.

 • W świecie Jana Adama Maklakiewicza

W świecie Jana Adama Maklakiewicza

Pięć godzin świetnej zabawy, szósta edycja imprezy i 120 lat mijające od narodzin Jana Adama Maklakiewicza. W tle muzyka, rewia i historyczna ścieżka pachnąca ziołami i brzmiąca muzyką kataryniarza. Właśnie tak najkrócej można by opisać świat, do którego Gminne Centrum Informacji przeniosło uczestników Festiwalu Świętojańskiego zorganizowanego 16 czerwca w jednym z mszczonowskich parków.

 • Śpiewająco o mamie i tacie

Śpiewająco o mamie i tacie

Rodzice, to najważniejsi ludzie w życiu każdego dziecka. Nie dziwi więc, że z okazji przypadających w tym czasie i poświęconych im świąt, pierwszoklasiści postanowili podziękować mamom i tatom za miłość i trudy ich wychowywania.

 • Jak nie czytam, jak czytam!

Jak nie czytam, jak czytam!

Pod takim hasłem w piątek, 7 czerwca, odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji czytelniczej. Po raz drugi przyłączyła się do niej Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie, która do wspólnej zabawy zaprosiła uczniów lokalnej szkoły podstawowej.

 • PepsiCo zawitała do Mszczonowa

PepsiCo zawitała do Mszczonowa

- Niezmiernie miło jest mi dziś oficjalnie powitać Państwa w gronie rodziny firm, które postanowiły zainwestować w Mszczonowie. Cieszę, że do tej rodziny postanowiła dołączyć kolejna międzynarodowa marka - Firma PepsiCo – mówił podczas uroczystego posadowienia kolumny hali Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa. 

 • Mszczonowscy szczypiorniści

Mszczonowscy szczypiorniści

IV Mistrzostwa Miasta i Gminy Mszczonów w Piłce Ręcznej im. Bogdana Laskowskiego odbyły się 8 czerwca w hali sportowej OSiRu. Patronowała im dwójka samorządowców: przewodnicząca Komisji Oświaty RM radna Barbara Gryglewska i inicjator zorganizowania zawodów - radny Robert Głąbiński.

 • Pół tysiąca pojazdów zjechało do Mszczonowa

Pół tysiąca pojazdów zjechało do Mszczonowa

Motocykle, wozy strażackie, maluchy a nawet ciągnik Ursus. Około 500 pojazdów pojawiło się na VI Zlocie Pojazdów Zabytkowych w Mszczonowie. Impreza pokazała, że fanów motoryzacji  z historią przybywa z każdym rokiem.

 • JARMARK 2019 – tak trzymać!

JARMARK 2019 – tak trzymać!

XXIII Jarmark Mszczonowski już za nami. Pozostały wspomnienia i to jakie!!! Super zabawa, fajna pogoda, ekstra klimat… słowem impreza na 102! Miejski festyn zorganizowany przez Mszczonowski Ośrodek Kultury rozpoczął się iście kosmicznie.

 • Z miłości do drzew

Z miłości do drzew

„Drzewa moi przyjaciele” pod takim hasłem odbyła się konferencja Grupy Drewsmol, poświęcona właściwej uprawie i ochronie drzew. Część teoretyczna odbyła się w Pałacu w Radziejowicach. W szkółce Drewsmol odbyła się prezentacja możliwości firmy, w tym pokaz sadzenia drzew.

 • VIII sesja Rady Miejskiej

VIII sesja Rady Miejskiej

Jednym z pierwszych punktów majowej sesji była ocena zasobów pomocy społecznej za 2018 rok. Szczegółowo omówiła to zagadnienie Barbara Ciszewska, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszczonowie.

 • UWAGA! Prognozowane burze z gradem do godz. 6:00 w dn...

UWAGA! Prognozowane burze z gradem do godz. 6:00 w dn. 14.06.2019 r.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed burzami z gradem. Zjawisko będzie występować do godz. 6:00 w dn. 14.06.2019 r.

 • Spotkanie z psychologiem

Spotkanie z psychologiem

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie „Rozmowa, która pomaga. Komunikacja z osobą bliską w kryzysie” z psychologiem Tomaszem Szustakiewiczem – 15 czerwca 2019 r. godz. 10:00 sala klubowa MOK.

 • UWAGA! Prognozowane upały do godz. 20:00 w dn. 13.06.2019 r.

UWAGA! Prognozowane upały do godz. 20:00 w dn. 13.06.2019 r.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed upałami sięgającymi 32 st. Zjawisko będzie występować do godz. 20:00 w dn. 13.06.2019 r.

 • II Pieszy Rajd Nocny Na Orientację „Świetlik”

II Pieszy Rajd Nocny Na Orientację „Świetlik”

Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na II Pieszy Rajd Nocny Na Orientację „Świetlik”22 czerwca 2019 r. godz. 21:00. Start i meta – Wodna Osada Grzegorzewice. Długość trasy ok. 20 km. Zapisy do 18 czerwca 2019 r. do godz. 15:00.

 • Dla dzieci w dniu ich święta

Dla dzieci w dniu ich święta

W środę, 5 czerwca, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprosił swoich najmłodszych podopiecznych do wspólnej, wesołej zabawy. Na placu przed dawnym budynkiem gimnazjum instytucja zorganizowała piknik z okazji Dnia Dziecka, który uroczyście otworzyła Barbara Ciszewska, kierownik jednostki.

 • UWAGA! Prognozowane upały do godz. 20:00 w dn. 12.06.2019 r.

UWAGA! Prognozowane upały do godz. 20:00 w dn. 12.06.2019 r.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed upałami sięgającymi 32oC. Zjawisko będzie występować do godz. 20:00 w dn. 12.06.2019 r.

 • Słowa bawią i uczą

Słowa bawią i uczą

O tym, że zaklęte w słowa bajki mogą nie tylko bawić, ale i nieść cenną wiedzę, przekonali się podopieczni Publicznego Przedszkola „Bajkowa Kraina”. Wszystko to za sprawą Pana Poety, który we wtorek, 4 czerwca, odwiedził Miejską Bibliotekę Publiczną w Mszczonowie.

 • Nabór ławników

Nabór ławników

W związku z upływem w dniu 31 grudnia 2019 roku czteroletniej kadencji ławników orzekających w sprawach rozpoznawanych w Sądzie Rejonowym w Żyrardowie  i Sądzie Okręgowym w  Płocku, Prezes Sądu Okręgowego w Płocku pismem z dnia 27 maja 2019 r., informuje, że jest nabór na ławników do Sądu Okręgowego w Płocku (1 ławnika) i do Sądu Rejonowego w Żyrardowie (3 ławników w tym 1 ławnika do orzekania z zakresu prawa pracy).

Informacja dotycząca terminów składania wniosków na poszczególne świadczenia

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszczonowie, informuje, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+) na nowy okres 2019/2021, zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami, specjalnego zasiłku opiekuńczego, świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz świadczenia Dobry Start (300 +) na nowy okres zasiłkowy 2019/2020 będą przyjmowane:

 • Przedszkolaki i Pan Poeta

Przedszkolaki i Pan Poeta

We wtorek (4.06) dzieci z Punktu Przedszkolnego ,,Bajkowy Zakątek” w Bobrowcach udały się wraz z panią Eweliną Olesińską i panią Patrycją Korbiń do Biblioteki w Osuchowie. Podczas wizyty w bibliotece dzieci uczestniczyły w spotkaniu z Panem Poetą, który czytał im swoje wiersze.

 • Zagadkowy Dzień Dziecka

Zagadkowy Dzień Dziecka

Były zagadki, zadania sportowe, pytania w języku angielskim oraz dmuchana zjeżdżalnia. W poniedziałek (3.06) Dzień Dziecka świętowano w Szkole Podstawowej w Osuchowie.

 • Burze z gradem

UWAGA! Prognozowane burze z gradem do godz. 22:00 w dn. 7.06.2019 r.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed burzami z gradem. Zjawisko będzie występować do godz. 22:00 w dn. 7.06.2019 r.

 • Los za rysunek

Los za rysunek

Niezwykły pomysł na obchody Dnia Dziecka miała Szkolna Kasa Oszczędności w Szkole Podstawowej w Mszczonowie. Zorganizowano loterię fantową, w której los można było otrzymać za… rysunek.

 • Młodzi koszykarze i ich wola walki

Młodzi koszykarze i ich wola walki

Kolejny Turniej Minikoszykówki, jaki zorganizowany został przez mszczonowski OSIR odbył się w niedzielę, 2 czerwca w hali sportowej przy ulicy Szkolnej. Podopieczni Pawła Górskiego gościli u siebie zawodników GKK Grodzisk Mazowiecki. 

 • Inwazja misiów

Inwazja misiów

„Jeżeli jesteś człowiekiem kreatywnym, a to co robisz, robisz z pasją - sukces jest gwarantowany! Wystarczy tylko uwierzyć w siebie.” – tak twierdzi Anna Rieser, twórczyni szydełkowych misiów „na każdą okazję”.

 • Dobre wakacje to bezpieczne wakacje

Dobre wakacje to bezpieczne wakacje

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. O tym co robić by były bezpieczne mówił uczniom Szkoły Podstawowej w Mszczonowie Sławomir Zieliński, dzielnicowy Komisariatu Policji w Mszczonowie. Zwracał uwagę na wiele zagrożeń czyhających na dzieci podczas wakacji.

 • Wycieczka Klubu Seniora „Złota Jesień”

Wycieczka Klubu Seniora „Złota Jesień”

Pięć dni w Austrii i Czechach spędzili członkowie Klubu Seniora „Słota Jesień”. Pierwszą atrakcją, którą zobaczyliśmy był Litomyšl– miasto łączące Czechy i Morawy. Podczas pobytu w nim zobaczyliśmy renesansowy zamek zbudowany we włoskim stylu, ozdobiony ponad ośmioma tysiącami sgraffito. 

 • Mecz KS Mszczonowianka

Mecz KS Mszczonowianka

W dniu 8.06.2019 r. (sobota) o godzinie 13:00 na boisku w Mszczonowie odbędzie się mecz o mistrzostwo IV ligi mazowieckiej południe pomiędzy  KS Mszczonowianka a Oskar Przysucha.

 • 30. rocznica wyborów czerwcowych

30. rocznica wyborów czerwcowych

4 czerwca 1989 roku w Polsce zostały przeprowadzone pierwsze, częściowo wolne wybory parlamentarne. Dzień ten uznaje się za symboliczny koniec powojennej ery komunizmu i pierwszy zwiastun nadchodzącej demokracji. W tym roku przypada trzydziesta rocznica tego wydarzenia.

 • Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych

Burmistrz Mszczonowa, informuje, iż z dniem 31 maja 2019 r. wygasła umowa z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej w Żyrardowie w sprawie prowadzenia Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK).

 • OSIR DLA NAJMŁODSZYCH MSZCZONOWIAN

OSIR DLA NAJMŁODSZYCH MSZCZONOWIAN

Dzień Dziecka, przypadający w tym roku w sobotę, obchodzony był tak naprawdę przez cały weekend. Tak też było w Mszczonowie. Pierwszego czerwca w parku przy ulicy Narutowicza najmłodszych mszczonowian bawiły - Mszczonowski Ośrodek Kultury wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną, a drugiego czerwca w niedzielę piknik dla maluchów zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 • DZIEŃ DZIECKA w MSZCZONOWIE

DZIEŃ DZIECKA w MSZCZONOWIE

W Dniu Dziecka, czyli pierwszego czerwca, nie mogło zabraknąć tradycyjnego pikniku, jaki co roku w parku przy ulicy Narutowicza organizuje Mszczonowski Ośrodek Kultury. Podstawą piknikowej zabawy były dmuchana zjeżdżalnia i platforma do skakania, jakie stanęły w cieniu parkowych drzew. 

 • Szydełkowa Czarodziejka

Szydełkowa Czarodziejka

Jest mamą jednej córeczki i setek misiów. Anna Rieser od roku zajmuje się ręczną produkcją misiów. Spod jej rąk wyszły między innymi miś Marylin Monroe, Czerwony Kapturek czy Batman. Jej prace można oglądać w Małej Galerii Mszczonowskiego Ośrodka Kultury. 

 • Raport o stanie gminy w 2018 roku

Raport o stanie gminy w 2018 roku

Nowelizacja ustawy o samorządzie gminnym wprowadziła obowiązek przedstawiania przez prezydentów, burmistrzów i wójtów raportów o stanie gminy za mijający rok. Sprawozdania takie włodarz danej jednostki samorządu terytorialnego musi przedstawić Radzie do 31 maja.

 • XXIII Jarmark Mszczonowski

XXIII Jarmark Mszczonowski

Burmistrzowie oraz Rada Miejska zapraszają na XXIII Jarmark Mszczonowski - 8 czerwca 2019 r. (sobota), Mszczonów - Plac Piłsudskiego.

 • VI Zlot Pojazdów Zabytkowych

VI Zlot Pojazdów Zabytkowych

Zapraszamy na VI Zlot Pojazdów Zabytkowych9 czerwca 2019 r. w godz. 10:00-15:00, ul. Sienkiewicza w Mszczonowie. Szczegółowe informacje na plakacie promocyjnym.

 • VI Festiwal Świętojański

VI Festiwal Świętojański

Gminne Centrum Informacji zaprasza na VI Festiwal Świętojański16 czerwca 2019 r. w godz. 17:00-22:00, Park przy ul. Sienkiewicza w Mszczonowie.

 • „Inwazja misiów”

„Inwazja misiów”

Z okazji Dnia Dziecka w dniach 28-29 maja dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 odwiedziły Małą Galerię MOK w Mszczonowie, gdzie swój wernisaż „Inwazja misiów” miała artystka Anna Rieser. Z okazji zbliżającego się święta pani Anna podzieliła się historią powstania misiów i wprowadziła dzieci w świat niczym z kolorowej bajki. 

 • Przedszkolaki z wizytą u strażaków

Przedszkolaki z wizytą u strażaków

27 maja dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Osuchowie wyruszyły na wycieczkę do pobliskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. W ramach zajęć prowadzonych w przedszkolu z doradztwa zawodowego, wychowawczyni, Pani Aneta Piasecka, postanowiła przybliżyć dzieciom zawód strażaka.

 • Piknik z okazji Dnia Dziecka

Piknik z okazji Dnia Dziecka

Mszczonowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na Piknik z okazji Dnia Dziecka – 1 czerwca w godz. 16:00-19:00 w parku przy ul. Sienkiewicza. Szczegółowy program atrakcji na plakacie promocyjnym.

 • Piknik – Dzień Dziecka z OSiR

Piknik – Dzień Dziecka z OSiR

Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na Piknik z okazji Dnia Dziecka – 2 czerwca 2019 r. (niedziela) w godz. 13:00-19:00 skwer i plac zabaw przy ul. Północnej (Osiedle Dworcowa III). Szczegóły na plakacie promocyjnym.

 • Masaż i akupunktura

Masaż i akupunktura

Chińczycy są zainteresowani otworzeniem w Mszczonowie gabinetu medycyny naturalnej. Ten miałby powstać w budynku Term. W przyszłości planują poszerzenie usług i budowę własnego obiektu.

 • „Pamiętajcie o ogrodach…”

„Pamiętajcie o ogrodach…”

Międzynarodowy Dzień Ziemi, to najważniejsze święto w ekokalendarzu. Jest obchodzone na całym świecie po to, by zwiększyć świadomość ekologiczną i uwrażliwić na piękno przyrody. Przybiera różne formy i jest okazją do przeprowadzenia wielu wspaniałych akcji.

 • Magazyny PEPSI w Mszczonowie

Magazyny PEPSI w Mszczonowie

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się dwie wodne inwestycje na terenie gminy Mszczonów – basen dla nurków w sąsiedztwie Term oraz Park Wodny Suntago powstający we Wręczy. Równie dynamicznie rozwija się strefa przemysłowa. Ruszyła budowa magazynów międzynarodowej korporacji – PEPSI. 

 • Mszczonów gminą otwartą na inwestycje

Mszczonów gminą otwartą na inwestycje

Mszczonów, jako jedna z pierwszych gmin w Polsce, otrzymał tytuł „Gmina otwarta na inwestycje”. O tym, że jest tak do wielu lat oraz o tym co jest sukcesem Mszczonowa w przyciąganiu inwestorów i jaką rolę odgrywa w tym sieć światłowodowa, opowiadał podczas konferencji inaugurującej program Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa.

 • Wizyta w Izbie Pamięci Ziemi Mszczonowskiej

Wizyta w Izbie Pamięci Ziemi Mszczonowskiej

W dniu 22 maja dzieci z grupy Kotki odbyły wizytę w Izbie Pamięci Ziemi Mszczonowskiej. Głównym celem naszego spotkania było zapoznanie się z historią Mszczonowa. Przedszkolaki miały możliwość oglądania autentycznych zbiorów m.in.: mundurów żołnierzy z okresu wojny, militariów, legitymacji i odznaczeń.

 • W parku trampolin

W parku trampolin

W dniu 30 maja 2019 roku uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej im. Ks. Kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie odwiedzili jeden z największych warszawskich parków trampolin. Zabawy było co nie miara.

 • Z wizytą w Sadach Klemensa

Z wizytą w Sadach Klemensa

W dniu 6 czerwca Odział Przedszkolny z Osuchowa wybrał się na całodniową wycieczkę do Eko Parku „Sady Klemensa” w Podskarbicach Szlacheckich. Dzieci i wychowawczyni Pani Aneta Piasecka wraz z pomocą przedszkolną Panią Jolantą Strojek były zachwycone różnorodnymi atrakcjami Parku.

 • Uczniowie w Osuchowie trzymają formę

Uczniowie w Osuchowie trzymają formę

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie po raz kolejny w ramach programu „Trzymaj formę” postanowili przygotować sałatki owocowe i warzywne. 3 czerwca z przyniesionych przez siebie produktów wykonali pyszne sałatki, którymi poczęstowali rodziców zaproszonych na uroczystość Dnia Rodziny.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651530

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat