Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Z obrad VII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad VII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 17 kwietnia 2019 roku, odbyła się VII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której oceniono stan dróg i oświetlenia ulicznego na terenie gminy i powiatu a także wysłuchano sprawozdań z realizacji programów rewitalizacji i współpracy z organizacjami pozarządowymi. 

 • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 8 kwietnia 2019 r.

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 8 kwietnia 2019 r.

Głównym tematem posiedzenia Komisji była ocena działalności Mszczonowskiego Ośrodka Kultury za 2018 rok.

 • Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 1 kwietnia 2019 r.

Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 1 kwietnia 2019 r.

Głównym tematem posiedzenia Komisji była ocena stanu dróg i oświetlenia ulicznego na terenie gminy Mszczonów.

 • Wernisaż wystawy „Pastel abstrakcyjna” w MOK

Wernisaż wystawy „Pastel abstrakcyjna” w MOK

Mszczonowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy „Pastel abstrakcyjna” Klaudii Szreiber – 3 maja o godz. 17:00. Uświetni go koncert muzyki klasycznej „Wspomnienia Księżycowego Pierrota” w wykonaniu muzyków z Gdańska.

 • Mecz KS Mszczonowianka

Mecz KS Mszczonowianka

W dniu 3 maja 2019 r. (piątek) o godz. 13:00 na boisku w Mszczonowie odbędzie się mecz o Mistrzostwo IV ligi mazowieckiej południe pomiędzy KS Mszczonowianka a Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

 • Oddali krew – podarowali życie

Oddali krew – podarowali życie

W piątek, 26 kwietnia, przy siedzibie OSP Mszczonów odbyła się kolejna w tym roku zbiórka krwi. Chętnych do podzielenia się życiodajnym płynem jak zwykle nie brakowało. W Mobilnym Punkcie Poboru Krwi tym razem zarejestrowało się 40 osób. 

 • Kolejny etap za nimi

Kolejny etap za nimi

W piątek (26.04) sala Zespołu Szkół w Mszczonowie wypełniła się tegorocznymi maturzystami. Uczniowie odebrali upragnione świadectwa. W ręce najlepszych trafiły również nagrody książkowe oraz statuetki.

 • To dopiero koniec początku

To dopiero koniec początku

Radość ze świetnych wyników i zakończenia roku szkolnego mieszała się ze smutkiem wynikającym z rozstania ze szkołą. W piątek (26.04) uczniowie klas maturalnych odebrali świadectwa. Oficjalnie pożegnali się ze swoim liceum. Przed nimi matura.

 • To już rok DKK!

To już rok DKK!

Rok – dokładnie tyle czasu minęło od pierwszego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, który działa przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mszczonowie. Ten zacny jubileusz lokalni czytelnicy obchodzili w czwartek, 25 kwietnia, omawiając „Genialną przyjaciółkę” Eleny Ferrante.

 • W wakacje powstanie plac zabaw

W wakacje powstanie plac zabaw

Udało się wybrać wykonawcę placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Mszczonowie. Prace kosztować będą ponad 467 tys. zł. To nieco mniej niż planowała na ten cel wydać gmina Mszczonów.

 • Teatralnie i metaforycznie o życiu

Teatralnie i metaforycznie o życiu

Czwartek, 25 kwietnia, był dniem teatralnych zmagań uczniów z terenu gminy. Turniej przedstawień został zorganizowany przez Mszczonowski Ośrodek Kultury w ramach XXVII Spotkań Artystycznych Szkół. Grupy młodych aktorów oceniało jury w składzie: przewodnicząca Hanna Fibich - instruktor teatralny, Bożena Witkowska - teatrolog i Jerzy Janeczek – aktor. 

 • Bez ściemy o narkotykach

Bez ściemy o narkotykach

- Mszczonów nie jest wolny od narkotyków – stwierdza aspirant sztabowy Robert Bretner. Po raz kolejny odwiedził Mszczonów, by spotkać się z uczniami, nauczycielami oraz rodzicami. Podczas spotkań ostrzegał przed skutkami zażywania narkotyków czy dopalaczy oraz innych substancji psychoaktywnych.

 • Mszczonowska e-Bibliotek@

Mszczonowska e-Bibliotek@

Mszczonowska Miejska Biblioteka Publiczna od lat zmienia swoje oblicze, dostosowując siebie i swoje usługi do potrzeb świata opartego na nowych technologiach. Już wkrótce instytucja wzbogaci się o sprzęt komputerowy, który będzie kolejnym krokiem na drodze informatyzacji MBP.

 • Informacja

Informacja

Informujemy, że w dniu 2.05.2019 r. Urząd Miejski jest nieczynny.

 • Święto Konstytucji 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja

Zapraszamy na gminne obchody święta Konstytucji 3 Maja, które rozpoczną się o godz. 9:30 na Placu Piłsudskiego.

 • Motylki „przyfrunęły” do GCI

Motylki „przyfrunęły” do GCI

W środę, 17 kwietnia, do Gminnego Centrum Informacji „przyfrunęły” Motylki. Oczywiście, nie takie prawdziwe, ale przedszkolaki, które są wychowankami Publicznego Przedszkola „Bajkowa Kraina”.

 • Wyrecytować marzenia

Wyrecytować marzenia

Laur w konkursie recytatorskim, to marzenie nie tylko miłośników słów i poezji. Nic więc dziwnego, że co roku w zmaganiach na różnych szczeblach startuje wielu uczniów z terenu Ziemi Mszczonowskiej. W środę, 17 kwietnia, na scenie Mszczonowskiego Ośrodka Kultury zaprezentowali się recytatorzy ze szkół średnich działających na terenie miasta. 

 • Egzaminy przepustką do dorosłości

Egzaminy przepustką do dorosłości

Egzaminy – to słowo wiosną zakłóca spokojny sen rodziców, nauczycieli, dyrektorów i, przede wszystkim, uczniów. W tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa im. Jana Adama Maklakiewicza w Mszczonowie stanęła przed podwójnym wyzwaniem. 

 • Cyfrowa majówka – konkurs na inicjatywy dla lokalnych...

Cyfrowa majówka – konkurs na inicjatywy dla lokalnych społeczności

Trzydniowa majówka? Dla nas to za mało. W tym roku organizujemy majówkę, która potrwa osiem dni! Chcesz grilla? Niech będzie grill. Chcesz leżaki? Niech będą leżaki. A może kino pod chmurką? Pewnie! Ważne żebyście pamiętali też o… cyfryzacji!

 • Uwaga! Silne wiatry do godz. 21:00 w dn. 23.04.2019 r.

Uwaga! Silne wiatry do godz. 21:00 w dn. 23.04.2019 r.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie ostrzega przed silnymi wiatrami. Zjawisko będzie występować na terenie powiatu żyrardowskiego do godz. 21:00 w dn. 23.04.2019 r.

 • Druh Krzysztof Bodecki zwycięzcą powiatowego etapu...

Druh Krzysztof Bodecki zwycięzcą powiatowego etapu plebiscytu na „Strażaka Mazowsza 2019”

Nie od dziś wiadomo, że gmina Mszczonów może się pochwalić świetnie działającymi jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych i ich zaangażowanymi członkami. Tuż przed świętami wielkanocnymi pojawił się kolejny dowód tego, że mieszkańcy Ziemi Mszczonowskiej mogą być dumni z ludzi, którzy na co dzień z poświęceniem czuwają nad ich bezpieczeństwem.

 • LUTKÓWKA - tu PROBOSZCZ KROPIDŁA NIE UŻYWA…

LUTKÓWKA - tu PROBOSZCZ KROPIDŁA NIE UŻYWA…

Tradycja Lanego Poniedziałku została zachowana. Brawo dla proboszcza Parafii Lutkówka ks. prałata Zbigniewa Chmielewskiego, strażaków z OSP ZBIROŻA, a przede wszystkim dla Mieszkańców Lutkówki i okolic za to, iż nie obrażają się za „oblewanko”, a nawet sami chwytają za naczynia z wodą, aby wielkanocne zwyczaje nie zaginęły. 

 • Niedziela Wielkanocna

Niedziela Wielkanocna

Niedziela Wielkanocna rozpoczyna się Rezurekcją. Jest ona odprawiana o świcie, o godzinie 6:00, choć jeszcze w XVIII wieku rozpoczynano ją o północy. Na początku Najświętszy Sakrament jest przez kapłana zabierany z symbolicznego Grobu Pańskiego i niesiony w procesji wokół świątyni albo ulicami miejscowości. 

 • WIELKA SOBOTA – Wigilia Paschalna

WIELKA SOBOTA – Wigilia Paschalna

Wielka Sobota, to czas trwania Kościoła przy Grobie Pańskim. Rozważania Męki i Śmierci Chrystusa. Tego dnia zwyczajowo wierni odwiedzają Groby Pańskie urządzone w kościołach, przy których trzymana jest symboliczna straż. Istnieje też tradycja udawania się do grobów bliskich osób na cmentarzach.

 • Adoracje i warty w naszych Świątyniach

Adoracje i warty w naszych Świątyniach

. Zobaczmy jak wyglądała Wielka Sobota przed południem w świątyniach Ziemi Mszczonowskiej, czyli w kościołach w Osuchowie, Lutkówce i mszczonowskim kościele farnym, a także w kaplicy Parafii pw. Świętego Ojca Pio w Mszczonowie.

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu, święcenie pokarmów,...

Adoracja Najświętszego Sakramentu, święcenie pokarmów, święconki…

Wielka Sobota to czas czuwania. Wierni oczekują na Zmartwychwstanie Pana. Przy Grobach Pańskich w kościołach trzymane są honorowe warty. Cały czas trwa też adoracja Najświętszego Sakramentu. Ponadto święcone są pokarmy na wielkanocny stół. 

 • STRZELECKA SŁUŻBA w WIELKĄ SOBOTĘ

STRZELECKA SŁUŻBA w WIELKĄ SOBOTĘ

Przez całą Wielką Sobotę mszczonowscy STRZELCY pełnili służbę w Parafii pw. Świętego Ojca Pio w Mszczonowie. Było pracowicie, ale przede wszystkim zaszczytnie. 

 • WIELKI PIĄTEK, to pamiątka męki i śmierci Jezusa Chrystusa

WIELKI PIĄTEK, to pamiątka męki i śmierci Jezusa Chrystusa

Wielki Piątek, to jedyny dzień w roku bez Mszy Świętej. Sprawowana jest natomiast Liturgia Męki Pańskiej. Odbywa się też adoracja Krzyża. Po jej zakończeniu Najświętszy Sakrament zostaje przeniesiony z ciemnicy do grobu, a Tabernakulum pozostaje otwarte i puste.

 • CZUWANIE przy GROBIE PAŃSKIM

CZUWANIE przy GROBIE PAŃSKIM

Tak wyglądały warty mszczonowskich strzelców i strażaków  przy Grobie Pańskim w Parafii pw. Świętego Ojca Pio w Mszczonowie. W Wielki Piątek warty zostały zaciągnięte zaraz po zakończeniu liturgii i trwały niemalże do północy.

 • Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych

Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych

Ochotnicza Straż Pożarna w Zbiroży zaprasza na Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Burmistrza Mszczonowa27 kwietnia od godz. 9:00 na mszczonowskim boisku „Orlik”.

 • Magiczny cyrk w mszczonowskim przedszkolu

Magiczny cyrk w mszczonowskim przedszkolu

W dniu 16 kwietnia mszczonowskie przedszkole odwiedził artysta cyrkowiec z występem „Magiczny cyrk”. W trakcie pokazu zaprezentował cyrkową akrobatykę, żonglerkę różnymi przedmiotami i jazdę na monocyklu. 

 • Radosnych świąt Wielkiej Nocy!

Radosnych świąt Wielkiej Nocy!

  

 • Coś się kończy, coś się zaczyna…

Coś się kończy, coś się zaczyna…

10 kwietnia 2019 r. – pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych w roku szkolnym 2018/19. Za wychowankami mszczonowskiej placówki już jeden napisany sprawdzian wiedzy z trzech lat – z historii i wiedzy o społeczeństwie.

 • Wszystko o e-dowodzie

Wszystko o e-dowodzie

Już od 4 marca 2019 r. obywatele Polski mogą starać się o wyrobienie nowego e-dowodu. Ma on formę plastikowej karty z chipem, na którym zapisane zostają dane właściciela. Z założenia e-dowód ma być bezpiecznym narzędziem elektronicznej komunikacji z administracją, służbą zdrowia czy nawet bankami.

 • Wielki Czwartek w mszczonowskiej farze

Wielki Czwartek w mszczonowskiej farze

W Wielki Czwartek w Kościele rozpoczęły się obchody Triduum Paschalnego. Tym samym wierni przystąpili do rozpamiętywania męki, śmierci i zmartwychwstania Zbawiciela. Podczas liturgii wspominana była Ostatnia Wieczerza, w trakcie której nastąpiło ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa.

 • GCI przemieniło się w Bajkową Krainę

GCI przemieniło się w Bajkową Krainę

W środę, 10 kwietnia, siedzibę Gminnego Centrum Informacji odwiedzili niecodzienni goście. Jedna z mszczonowskich instytucji powitała bowiem w swoich progach grupę czterolatków z Publicznego Przedszkola „Bajkowa Kraina”.

 • Pokazuje jak żyć aktywnie

Pokazuje jak żyć aktywnie

Maciej Piwowarczyk w Mszczonowie mieszka od trzech lat. Stara się wykorzystać maksymalnie wszystkie okazje do aktywnego życia. Czyta książki i jest członkiem Dyskusyjnego Klubu Książki w Mszczonowie.

 • Światłowód będzie robiony etapami

Światłowód będzie robiony etapami

Odbyło się spotkanie władz gminy z przedstawicielami Orange oraz firmy wykonującej sieć światłowodową na terenie gminy Mszczonów. W pierwszej kolejności do sieci podłączone zostaną szkoły na terenie gminy oraz 855 gospodarstw zgłoszonych w projekcie.

 • STOP POŻAROM przeTRAW to

STOP POŻAROM przeTRAW to

Około tysiąca pożarów traw dziennie. To bilans ostatnich dni w Polsce. Na terenie powiatu żyrardowskiego w ubiegłym tygodniu doszło do 39. pożarów traw i 3 pożarów młodnika. Sytuacja jest dramatyczna.

 • Basen ruszy jesienią

Basen ruszy jesienią

Najgłębszy na świecie basen (45 metrów) powstaje w Mszczonowie z dwóch powodów. Jednym jest woda geotermalna. To co jednak przyciągnęło inwestorów to samorząd otwarty na innowacyjne inwestycje.

 • Uwaga! Zła jakość powietrza do końca dn. 18.04.2019 r.

Uwaga! Zła jakość powietrza do końca dn. 18.04.2019 r.

W związku z przekroczeniem poziomu III – Ostrzeżenia 1 stopnia o złej jakości powietrza (kolor żółty) dla pyłów zawieszonych PM 2,5 i PM 10 w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie 1 stopnia.

 • Palmy w Lutkówce – kolorowa tradycja

Palmy w Lutkówce – kolorowa tradycja

W tegorocznym konkursie na najładniejszą, własnoręcznie wykonaną, palmę wielkanocną w Parafii Lutkówka wzięło udział 26 dzieci w wieku od 3 do 13 lat. 

 • Niedziela Palmowa w Lutkówce

Niedziela Palmowa w Lutkówce

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z Niedzieli Palmowej w Lutkówce.

 • STRZELCY pamiętają

STRZELCY pamiętają

13 kwietnia w sposób szczególny wspominaliśmy naszych Rodaków zamordowanych w Katyniu i innych miejscach kaźni na wschodzie. 

 • Siódma Pasja w Lutkówce

Siódma Pasja w Lutkówce

W piątek poprzedzający Niedzielę Palmową (12 kwietnia) w Parafii Lutkówka odbyło się widowisko pasyjne z udziałem parafian oraz mszczonowskich Strzelców. Pasja w takim składzie już na stałe weszła do kalendarza lutkówieckiej społeczności. 

 • Mecz KS Mszczonowianka

Mecz KS Mszczonowianka

W dniu 19.04.2019 r. (piątek) o godz. 17:30 na boisku w Mszczonowie odbędzie się mecz o mistrzostwo IV ligi mazowieckiej południe pomiędzy KS Mszczonowianka a KS Błonianka Błonie.

 • Droga Krzyżowa ulicami Mszczonowa

Droga Krzyżowa ulicami Mszczonowa

W piątek, 12 kwietnia, rzesze wiernych przeszły ulicami Mszczonowa w nabożeństwie wielkopostnym. W tym roku Droga Krzyżowa prowadziła od parafii św. Ojca Pio do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela.

 • Seniorzy podzielili się wielkanocną radością

Seniorzy podzielili się wielkanocną radością

We wtorek, 9 kwietnia, w sali klubowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury zebrali się członkowie Klubu Seniora „Złota Jesień”, by przy świątecznie zastawionym stole, podzielić się wielkanocną radością i symbolicznym jajeczkiem.

 • KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

Burmistrz Mszczonowa informuje, iż w dniu 20 kwietnia 2019r. (WIELKA SOBOTA), nie będą odbierane z nieruchomości odpady ulegające biodegradacji (BIO odpady).

 • Zmiany godzin pracy Urzędu Miejskiego w dn. 17 i 19...

Zmiany godzin pracy Urzędu Miejskiego w dn. 17 i 19 kwietnia!

Informujemy, że w dniach 17 i 19 kwietnia Urząd Miejski będzie czynny w następujących godzinach:

17 kwietnia – w godz. 10:00-14:45

19 kwietnia – w godz. 8:00-12:00

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY EGZAMINÓW

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,

informujemy, że pomimo trwających w szkołach akcji strajkowych, egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty odbędą się w wyznaczonych przez CKE terminach:

EGZAMIN GIMNAZJALNY

Część humanistyczna – 10 kwietnia 2019 r. (środa): z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie  o godz. 9:00, z zakresu języka polskiego o godz. 11:00.

Część matematyczno-przyrodnicza – 11 kwietnia 2019 r. (czwartek): z zakresu przedmiotów przyrodniczych o godz. 9:00, z zakresu matematyki o godz. 11:00.

Język obcy nowożytny – 12 kwietnia 2019 r.(piątek): na poziomie podstawowym o godz. 9:00, na poziomie rozszerzonym o godz. 11:00.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

Język polski – 15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) o godz. 9:00.

Matematyka – 16 kwietnia 2019 r.(wtorek)  o godz. 9:00.

Język obcy nowożytny – 17 kwietnia 2019 r.(środa) o godz. 9:00.

 

Prosimy uczniów zdających egzaminy o punktualne przybycie do szkół. Dowóz szkolny funkcjonuje bez zmian – zgodnie z ustalonymi godzinami -  jak w dniach z zajęciami edukacyjnymi.

Więcej informacji można uzyskać w sekretariatach szkół.

 • Uwaga! Zła jakość powietrza do końca dn. 8.04.2019 r.

Uwaga! Zła jakość powietrza do końca dn. 8.04.2019 r.

W związku z przekroczeniem w 2019 r. poziomu III – Ostrzeżenia 1 stopnia o złej jakości powietrza (kolor żółty) dla pyłów zawieszonych PM 2,5i PM 10 w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie 1 stopnia.

 • Apelujemy! Nie wypalajcie traw!

Apelujemy! Nie wypalajcie traw!

 • Jak zrobić coś z niczego, czyli warsztaty stroikowe

Jak zrobić coś z niczego, czyli warsztaty stroikowe

Sznurek, łupiny po orzechach, trociny i kawałek firanki – tyle wystarczy, żeby zrobić piękny stroik świąteczny. Przekonali się o tym uczniowie klasy 6d Szkoły Podstawowej w Mszczonowie, którzy w środę, 27 marca, wzięli udział w warsztatach „stroikowych”. 

 • Komunikat

Komunikat

Na podstawie  informacji uzyskanych z jednostek oświatowych prowadzonych przez Gminę Mszczonów zawiadamiamy, że jeśli w dniu 5 kwietnia br. strona rządowa i organizacje związkowe nie dojdą do porozumienia – w szkołach i placówkach przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Mszczonów z dniem 8 kwietnia 2019 r. do odwołania rozpocznie się akcja strajkowa. 

 • KATYŃSKI MARSZ CIENI 2019

KATYŃSKI MARSZ CIENI 2019

W niedzielę, 7 kwietnia, ulicami stolicy przeszedł XII Katyński Marsz Cieni. Mszczonowscy Strzelcy co roku biorą udział w tym patriotycznym przedsięwzięciu, które ma na celu upamiętnienie ofiar sowieckiego NKWD.

 • Wielkanocne spotkanie seniorów

Wielkanocne spotkanie seniorów

Wielkanocne spotkania seniorów, przygotowywane przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, są już tradycją w gminie Mszczonów. Tegoroczne „jajeczko” odbyło się we wtorek, 2 kwietnia, w sali klubowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury.

 • Wieści ze Szkoły Podstawowej im. Jana Adama Maklakiewicza...

Wieści ze Szkoły Podstawowej im. Jana Adama Maklakiewicza w Mszczonowie

Uczestnicy robotyki, zajęć dodatkowych prowadzonych przez nauczycielkę informatyki p. Małgorzatę Woźniak, stanęli przed kolejnym wyzwaniem. Czekały na nich robopaczki z mBotami w środku.

 • Mszczonowscy rekonstruktorzy w hołdzie ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM

Mszczonowscy rekonstruktorzy w hołdzie ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM

Reprezentacja mszczonowskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej STRZELCY im. 31 pSK w dniu 20 marca 2019 roku uczestniczyła w konferencji pod tytułem „Żołnierze Wyklęci- panorama zjawisk”.

 • Przedszkolaki w świecie kultury i sztuki

Przedszkolaki w świecie kultury i sztuki

22 marca dzieci z Oddziału Przedszkolnego z Osuchowa wybrały się na wycieczkę do żyrardowskiego Centrum Kultury na przedstawienie pt. „Baśnie polskie”. Wrocławski Teatr In – Art zabrał wszystkich naszych przedszkolaków w prawdziwą podróż w najdalsze zakątki polskich baśni.

 • Turniej jako najlepszy trening

Turniej jako najlepszy trening

W niedzielę, 31 marca, w mszczonowskiej hali sportowej odbyła się IV edycja Turnieju Koszykówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora OSiRu Mszczonów. Wzięły w niej udział cztery zespoły: GKK Grodzisk Mazowiecki, MKS ÓSEMKA Skierniewice, MUKS Pivot Piastów oraz UKS Olimpijczyk Mszczonów. 

 • Z obrad VI sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad VI sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 27 marca 2019 roku, odbyła się VI sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której oceniono stan ochrony środowiska na terenie gminy i powiatu a także podjęto uchwały w sprawie m.in. zmian w bieżącym budżecie, zasad korzystania z Term i hali sportowej oraz wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości. Obrady prowadził przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski.

 • Odkrywały muzykę w Mszczonowie

Odkrywały muzykę w Mszczonowie

Dowiedziały się czym jest fisharmonia, zagrały na perkusji oraz zdobyły kilka informacji o rodzinie Maklakiewiczów. Przedszkolaki z Osuchowa w piątek (22.03) odwiedziły Izbę Pamięci Rodziny Maklakiewiczów.

 • Czasy, gdy noga buta szukała

Czasy, gdy noga buta szukała

Ulica Zarzeczna w Mszczonowie. Przy niej podwórko i długa betonowa ścieżka prowadząca do niewielkiego budynku. Trudno go przegapić, bo cytrynowy kolor rzuca się w oczy. W nim nieustannie urzęduje Zenon Andrychowicz. Szewcem jest od 72 lat.

 • Herb Gminy Mszczonów.

Nabór na wolne stanowisko pracy

Urząd Miejski w Mszczonowie ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy podinspektor/inspektor w wydziale finansowo-budżetowym. Szczegółowe informacje w treści ogłoszenia. Termin składania aplikacji upływa 15 kwietnia 2019 roku o godzinie 10.

 • Urząd Skarbowy pomoże złożyć e-PIT

Urząd Skarbowy pomoże złożyć e-PIT

W związku  z uruchomioną przez Ministerstwo Finansów od 15 lutego 2019 r.  nową e-usługę „Twój e-PIT”, za pomocą której rozliczy deklaracje podatkowe PIT-37 i PIT-38, Urząd Skarbowy w Żyrardowie zaprasza wszystkie osoby, które rozliczają się z dochodów z pracy, a także emerytów i rencistów (PIT-37) oraz podatników osiągających zyski z inwestycji giełdowych (PIT-38). Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)  przygotowała w wersji elektronicznej  na Portalu Podatkowym tzw. „Twój e-PIT”, czyli wypełnioną deklarację PIT-37 oraz PIT-38. ​

 • Historyczna Bajkowa Kraina

Historyczna Bajkowa Kraina

W słoneczne przedpołudnie, 29 marca, Izbę Pamięci Ziemi Mszczonowskiej, prowadzoną przez Gminne Centrum Informacji, odwiedziły dwie grupy wychowanków Publicznego Przedszkola „Bajkowa Kraina”. Z Dagmarą Bednarek o historii rozmawiały sześcioletnie Motylki i pięcioletnie Misie.

 • IV edycja biegu Energetyczna 10-tka

IV edycja biegu Energetyczna 10-tka

DSM oraz Termy Mszczonów zapraszają na IV edycję Biegu Energetyczna 10-tka – początek 11.05.2019 r. o godz. 9:00 w Grzegorzewicach. Szczegółowe informacje na plakacie promocyjnym oraz w załączonym poniżej regulaminie.

 • Młodzi Historionauci w akcji

Młodzi Historionauci w akcji

Wśród różnych projektów historycznych, inspirowanych 100 rocznicą odzyskania niepodległości, a zrealizowanych w Szkole Podstawowej w Mszczonowie, znalazł się również programem edukacji historycznej Historionauci

 • Rekordowa sołtys

Rekordowa sołtys

- Wieś zmieniła się o sto procent – mówi Hanna Kłos, sołtys Pawłowic. Jest najdłużej urzędującym sołtysem w gminie Mszczonów. Opowiada jak sołtysowało się kiedyś, a jak wygląda to dziś.

 • Witali wiosnę w Osuchowie

Witali wiosnę w Osuchowie

Muzycznie, sportowo i kulinarnie witali wiosnę uczniowie oraz przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Osuchowie. Jak co roku atrakcji pierwszego Dnia Wiosny nie brakowało. Również pochód z Marzanną przeszedł ulicami Osuchowa.

 • Drugi Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej w Osuchowie

Drugi Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej w Osuchowie

Dnia 28.03. 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie odbył się Drugi Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej ,, Moja Ojczyzna” dla dzieci z przedszkoli z terenu gminy Mszczonów.

 • „Gumisie” na konkursie teatralnym

„Gumisie” na konkursie teatralnym

We wtorek, 2 kwietnia, przedszkolaki z grupy ,,Gumisie” brały udział w Festiwalu Miniatur Teatralnych w Centrum Kultury w Żyrardowie. Dzieci przygotowały na to spotkanie spektakl pt. ,,Królewna Śmieszka i ekoludki” chcąc przedstawić innym uczestnikom konieczność dbania i ochronę przyrody.

 • Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

3 kwietnia przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 1 uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. W programie było zwiedzanie Łazienek Królewskich i spektakl pt. „Miłoś, czyli nie bój się łosiu” w Teatrze Lalek „Guliwer”.

 • Wiedzą najwięcej o ruchu drogowym

Wiedzą najwięcej o ruchu drogowym

Jaka jest definicja „pieszego”. Kto może pierwszy wjechać na skrzyżowanie? Co oznaczają znaki drogowe? Na te, oraz wiele innych pytań musieli odpowiadać uczestnicy gminnego etapu Turnieju Motoryzacyjnego.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651748

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat