Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Dzień babci i dziadka

Dzień babci i dziadka

W dniu 15 lutego grupa Misie gościła w przedszkolu szczególnych gości Babcie oraz Dziadków. Dzieci wraz z wychowawczynią specjalnie na tę okazję przygotowały występ artystyczny oraz własnoręcznie wykonały upominki. 

 • Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W dniu 15 lutego dzieci z grupy Kotki po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach w ramach projektu czytelniczego „Książka moim przyjacielem”, którego głównym celem jest rozwijanie zainteresowania książkami. 

 • Kondolencje

Kondolencje

 

 

 

 

Z ogromnym bólem i w poczuciu wielkiej straty przyjęliśmy wiadomość o śmierci

 

Pasterza Diecezji Łowickiej

Biskupa Alojzego Orszulika

 • Walne Zebranie członków LGD „Ziemia Chełmońskiego”

Walne Zebranie członków LGD „Ziemia Chełmońskiego”

W poniedziałek, 25 lutego, w gminie Nowa Sucha odbyło się XIX Walne Zebranie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego”. Poprzedził je warsztat refleksyjny, podczas którego omawiano wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju.

 • Refleksyjny warsztat Lokalnej Grupy Działania

Refleksyjny warsztat Lokalnej Grupy Działania

Ostatni tydzień lutego rozpoczął się dla Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Chełmońskiego” bardzo pracowitym poniedziałkiem. Magdalena Podsiadły, prezes Stowarzyszenia, zaprosiła członków Zarządu i Rady organizacji na warsztat refleksyjny, który odbył się w gminie Nowa Sucha. 

 • Koncert z okazji Dnia Kobiet

Koncert z okazji Dnia Kobiet

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert  ELVIS NA BIS - Polski Elvis Presley Mirek Deredas - 9 marca (sobota) o godz. 16.00. Wstęp wolny. Zapraszamy nie tylko Panie!

 • VIII Amatorskie Mistrzostwa w Hokeju na Lodzie

VIII Amatorskie Mistrzostwa w Hokeju na Lodzie

Serdecznie zapraszamy do udziału i kibicowania w VIII Amatorskich Mistrzostwach w Hokeju na Lodzie o Puchar Dyrektora OSiR Mszczonów3 marca (niedziela) o godz. 10:00 na lodowisku przy Termach Mszczonów.

 • Kondolencje

Kondolencje

 

 

 

 

Koleżance

Zofii Siwirskiej

wyrazy głębokiego współczucia

oraz wsparcia i otuchy

w tych najtrudniejszych chwilach

z powodu śmierci

MĘŻA

składają

    Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski wraz z Radnymi,

Burmistrzowie Józef Grzegorz Kurek i Halina Wawruch

oraz Pracownicy Urzędu Miejskiego w Mszczonowie

 • Porozmawiajmy o książkach i Nowej Hucie

Porozmawiajmy o książkach i Nowej Hucie

Pierwsze, tegoroczne spotkanie autorskie zorganizowane przez mszczonowską Bibliotekę odbyło się w środę, 20 lutego. Bohaterką spotkania była Edyta Świętek – autorka powieści społeczno-obyczajowych z wątkami romantycznymi i historycznymi. 

 • Pożegnanie druha Adama Kustosza

Pożegnanie druha Adama Kustosza

W środę, 6 lutego, Ochotnicza Straż Pożarna w Mszczonowie pożegnała swojego zasłużonego członka, Adama Kustosza. W ostatnią drogę odprowadzili go przyjaciele z miejskiej jednostki a także przedstawiciele OSP z terenu całej gminy i okolicy, którzy uczestniczyli w nabożeństwie w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie.

 • Otwarcie Suntago Wodnego Świata już w tym roku!

Otwarcie Suntago Wodnego Świata już w tym roku!

Początek prac nad hotelem i osiedlem domków Suntago Village, otwarcie drogi dojazdowej, powstanie studni głębinowej, montaż pierwszych zjeżdżalni i ogromne postępy prac budowlanych – tak wyglądał 2018 rok na budowie Park of Poland. 

 • „Koncert walentynkowy” w Szkole Podstawowej w Bobrowcach

„Koncert walentynkowy” w Szkole Podstawowej w Bobrowcach

Z okazji walentynek uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrowcach przez kilka tygodni mieli możliwość wysyłania kartek walentynkowych do swoich sympatii. 

 • Asy strażackiej młodzieży

Asy strażackiej młodzieży

W siedzibie OSP Osuchów odbyły się gminne eliminacje corocznego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. 

 • Karnawałowa zabawa

Karnawałowa zabawa

Karnawał to czas zabawy i dlatego właśnie w czwartek (17.01) w Szkole Podstawowej w Bobrowcach zorganizowany został Bal Przebierańców dla uczniów klas I-III i dzieci z Punktu Przedszkolnego „Bajkowy zakątek”.

 • Szkolne Koło Caritas z SP w Osuchowie z wizytą na Oddziale...

Szkolne Koło Caritas z SP w Osuchowie z wizytą na Oddziale Paliatywnym w Żyrardowie

W dniu 11 lutego, czyli w XXVII Światowy Dzień Chorego, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z osuchowskiej szkoły podstawowej uczestniczyli we Mszy św. na Oddziale Medycyny Paliatywnej w Żyrardowie. 

 • Dzień Babci i Dziadka w Bajkowej Krainie

Dzień Babci i Dziadka w Bajkowej Krainie

Czterokrotnie sala przedszkola Bajkowa Kraina wypełniała się babciami i dziadkami. Wszystko za sprawą występów dzieci. Maluchy w ten sposób dziękowały swoim babciom i dziadkom za miłość, którymi je obdarzają.

 • Biblioferie 2019

Biblioferie 2019

Miejska Biblioteka Publiczna jak co roku przygotowała dla dzieci i młodzieży szkolnej cykl zajęć Biblioferie. Spotkania odbywały się w wybrane dni w tygodniu, zarówno w mszczonowskiej siedzibie, jak i w filii biblioteki. 

 • Aktywne ferie zimowe przedszkolaków

Aktywne ferie zimowe przedszkolaków

W trakcie ferii zimowych nasze przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zaproponowanych im atrakcjach. Dzieci, korzystając z uroku zimy, bawiły się na śniegu w przedszkolnym ogrodzie. 

 • OSTRZEŻENIE - zła jakość powietrza!

OSTRZEŻENIE - zła jakość powietrza!

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wprowadza ostrzeżenie III stopnia do końca dn. 19 lutego 2019 r. Powód - przekroczenie norm pyłów zawieszonych PM 2,5 oraz PM 10.

 • Muzyczne walentynki z grupą Voice

Muzyczne walentynki z grupą Voice

O tym, że Miłość niejedno ma imię w niedzielę, 17 lutego, publiczność muzycznie przekonywali młodzi członkowie grupy wokalnej Voice, działającej w Mszczonowskim Ośrodku Kultury. 

 • Z „Uśmiechem Dziecka” przez dwie dekady

Z „Uśmiechem Dziecka” przez dwie dekady

Dwadzieścia lat przez świat wspólnie podążają rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych zrzeszeni w Stowarzyszeniu „Uśmiech Dziecka”. Swój okrągły jubileusz organizacja hucznie obchodziła 14 lutego w sali kinowej Mszczonowskiej Ośrodka Kultury.

 • Młodzi artyści zaczarowali publiczność

Młodzi artyści zaczarowali publiczność

Zaczarowani muzyką – taki tytuł nosił niezwykły koncert, który odbył się w środę, 13 lutego, w sali kinowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury. Młodzi artyści z dwóch grup działających w MOK – wokalnej Wokaliza i tanecznej Jazz – podbili nie tylko scenę, ale także serca publiczności, która tego dnia wypełniła widownię do ostatnich miejsc.

 • Bezpieczne ferie – dzielnicowy

Bezpieczne ferie – dzielnicowy

Już za kilka dni ferie, upragniony dla uczniów czas wypoczynku i zabawy. Aby w tym okresie uniknąć nieszczęśliwych wypadków czy tragedii, asp. szt. Sławomir Zieliński, dzielnicowy Mszczonowa z Komisariatu Policji w Mszczonowie rozpoczął w Szkole Podstawowej w Mszczonowie cykliczne spotkania z młodzieżą klas I, II i III.

 • 10-lecie zespołu PRO ARTE

10-lecie zespołu PRO ARTE

W dniu 17 stycznia 2019 r. w osuchowskiej szkole podstawowej odbyło się zebranie z rodzicami, które podsumowało I półrocze roku szkolnego 2018/19. 

 • Ferie z dinozaurami, sportem, teatrem i muzyką

Ferie z dinozaurami, sportem, teatrem i muzyką

Nikt, kto tylko chciał aktywnie i ciekawie spędzić ferie w Mszczonowie, nie narzekał na nudę. Na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji. Było w czym wybierać.

 • OZE - szansa na innowacyjne rolnictwo - szkolenie

OZE - szansa na innowacyjne rolnictwo - szkolenie

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa organizuje bezpłatne szkolenia dla mieszkańców wsi, rolników oraz przedsiębiorców z branży rolno-spożywczej, poświęcone zagadnieniom związanym z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

 • Koncert walentynkowy w MOK

Koncert walentynkowy w MOK

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert „Miłość niejedno ma imię” – 17 lutego 2019 r. o godz. 15:00  w sali kinowej MOK. Wystąpią członkowie Grupy wokalnej „Voice”.

 • UWAGA! Oblodzenia w godz. 3:00-9:00 w dn. 12.02.2019 r.

UWAGA! Oblodzenia w godz. 3:00-9:00 w dn. 12.02.2019 r.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed oblodzeniami. Zjawisko będzie występować w godz. 3:00-9:00 w dn. 12.02.2019 r.

 • Koncert w MOK

Koncert w MOK

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert „Zaczarowani muzyką” – 13 lutego 2019 r. o godz. 18.00  w sali kinowej MOK. Wystąpią Grupa wokalna Wokaliza i Grupa tańca Jazz.

 • Nabór na stanowisko Inspektor/Podinspektor w Urzędzie...

Nabór na stanowisko w Urzędzie Miejskim

Urząd Miejski w Mszczonowie ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy podinspektor/inspektor w Wydziale Spraw Obywatelskich. Szczegółowe informacje w poniższym ogłoszeniu.

 • LGD „Ziemia Chełmońskiego” zachęca do wypełnienia ankiety!

LGD „Ziemia Chełmońskiego” zachęca do wypełnienia ankiety!

Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” zachęca do wypełnienia ankiety badającej ocenę warunków życia w miejscowości zamieszkania. Gmina Mszczonów jest jednym z 10 samorządów, które są członkami Stowarzyszenia, dlatego Państwa opinia jest szczególnie ważna.

Poniżej link do anonimowej ankiety:

https://www.survio.com/survey/d/A4I9L3F8B0E5O7Z9X?fbclid=IwAR2FLdF5dxoeT68VraO4LHexg7cTtJpBNBx873Lm3tIHhkJtmJ1ZZRy-96Q%20%C2%AB%20Wstecz

 • 120-lecie narodzin Jana Adama Maklakiewicza

120-lecie narodzin Jana Adama Maklakiewicza

24 listopada 1899 roku w Chojnacie, niewielkiej miejscowości nieopodal Skierniewic, urodził się Jan Adama Maklakiewicz – kompozytor, pedagog i dyrygent. W tym roku społeczność Ziemi Mszczonowskiej obchodzić będzie więc 120. rocznicę narodzin znanego mieszkańca tego terenu - autora słynnego tanga „Siedem czerwonych róż” i patrona lokalnej szkoły podstawowej.

KONDOLENCJE

Wyrazy głębokiego współczucia

oraz wsparcia i otuchy

w tych najtrudniejszych chwilach

Radnej Dorocie Kaźmierczak

z powodu śmierci

mamy

składają

    Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski wraz z Radnymi,

Burmistrzowie Józef Grzegorz Kurek i Halina Wawruch

oraz Pracownicy Urzędu Miejskiego w Mszczonowie

 • Za 100 dni matura

Za 100 dni matura

Fotorelacja z balu studniówkowego uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Szarych Szeregów w Mszczonowie.

 • Nabór na stanowisko Inspektor/Podinspektor w Urzędzie...

Nabór na stanowisko w Urzędzie Miejskim

Urząd Miejski w Mszczonowie ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy podinspektor/inspektor w Wydziale Organizacyjnym i Obsługi Rady Miejskiej. Szczegółowe informacje w poniższym ogłoszeniu.

 • Spotkanie autorskie z Edytą Świętek

Spotkanie autorskie z Edytą Świętek

Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Edytą Świętek20 lutego, godz. 18:00.

Sześciu nowych sołtysów

Dobiegły końca zebrania sołeckie na terenie gminy Mszczonów. W tym roku mieszkańcy wybierali szefów swoich sołectw. Do zmian doszło w sześciu z 34 sołectw.

 • Obchody na miarę artystycznej dekady

Obchody na miarę artystycznej dekady

Z Anną Lipińską-Brodą na temat dziesięciolecia działalności plastycznej Grupy KOLOR rozmawia Mateusz Milczarek.

 • Podatki

Chcecie przyczynić się do rozwoju gminy? Zostawcie swoje podatki w Mszczonowie!

Zapłacenie podatku dochodowego jest obowiązkiem każdego obywatela. To jednak każdy z nas decyduje, w jakim miejscu zostaną one wykorzystane. Jeżeli jesteś mieszkańcem gminy Mszczonów i zależy Ci na jej rozwoju, rozlicz PIT w Urzędzie Skarbowym w Żyrardowie a wtedy Twój podatek zasili budżet Twojej „małej ojczyzny”.

 • Osuchowska szkoła na miarę XXI wieku

Osuchowska szkoła na miarę XXI wieku

Z dyrektorem Szkoły im. Ks. Kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie, Urszulą Gowin, o realizowanym przez placówkę projekcie „Szkoła w działaniu” rozmawia Dagmara Bednarek.

 • Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W dniu 18 stycznia 2019 r. przedszkolaki z grupy Kotki i Gumisie z Miejskiego Przedszkola Nr 1 uczestniczyły w kolejnych zajęciach bibliotecznych. 

 • Dzień Babci i Dziadka w szkole w Bobrowcach

Dzień Babci i Dziadka w szkole w Bobrowcach

„Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są dziadkowie, dziadek mnóstwo zna zagadek, Babcia bajkę nam opowie!” - te słowa można było usłyszeć podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się we wtorek (15.01) w Punkcie Przedszkolnym „Bajkowy zakątek” w Szkole Podstawowej w Bobrowcach.

 • Dzień Pikantnych Potraw

Dzień Pikantnych Potraw

W dniu 16 stycznia 2019 r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w Dniu Pikantnych Potraw, którego celem było poszerzanie wiedzy dzieci na temat znanych potraw i pikantnych przypraw, rozwijanie umiejętności kulinarnych oraz kształtowanie nawyków higienicznych podczas przyrządzania posiłku.

 • Tak podsumowano imponujący projekt dobroczynny – BRAWA dla...

Tak podsumowano imponujący projekt dobroczynny – BRAWA dla SZLACHETNEJ DRUŻYNY

Mszczonowska Gala Szlachetnej Paczki, podsumowanie dwóch edycji 2017 i 2018, odbyła się 5 styczna 2019 r. w sali widowiskowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury. 

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651753

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat