Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Szkoła musi się rozwijać

Szkoła musi się rozwijać

Z dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Jana Adama Maklakiewicza w Mszczonowie, Anną Rusinowską, o realizowanym przez placówkę projekcie „Pytaj, badaj, wnioskuj, działaj” rozmawia Dagmara Bednarek.

 • Z obrad IV sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad IV sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 23 stycznia 2019 roku, odbyła się IV sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której podjęto uchwały m.in. w sprawie obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej, zmian w budżecie oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Obrady prowadził przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski.

 • Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 21 stycznia 2019 r.

Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 21 stycznia 2019 r.

Głównym tematem posiedzenia Komisji było zaopiniowanie projektów uchwał na najbliższą sesję Rady Miejskiej. Dotyczyły one m.in. regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków, obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej, zmian w bieżącym budżecie oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej.

 • UWAGA! Oblodzenia do godz. 8:00 w dn. 29.01.2019 r.

UWAGA! Oblodzenia do godz. 8:00 w dn. 29.01.2019 r.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed oblodzeniami. Zjawisko będzie występować do godz. 8:00 w dn. 29.01.2019 r.

 • Twój e-PIT

Twój e-PIT

Urząd Skarbowy w Żyrardowie zachęca do korzystania z nowych uproszczonych zasad składania zeznań rocznych PIT-37 i PIT-38. Szczegółowe informacje na plakacie.

 • Zadbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych!

Zadbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych!

Rozpoczynają się ferie – okres zabaw i beztroski. Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie swoim i najmłodszych!

 • Bezpłatne szkolenia ZUS

Bezpłatne szkolenia ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych serdecznie zaprasza na bezpłatne jednodniowe szkolenia:

 • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 14 stycznia 2019 r.

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 14 stycznia 2019 r.

Głównym tematem posiedzenia Komisji było przedstawienie informacji na temat planowanej akcji „Zima w mieście 2019”.

 • Zapraszamy na „Zimę w mieście 2019”!

Zapraszamy na „Zimę w mieście 2019”!

Mszczonowskie instytucje zapraszają, by ferie zimowe spędzić właśnie z nimi! Nie nudźcie się w domu – spędźcie wolne dni aktywnie i artystycznie!

 • PODZIĘKOWANIE

  

 • Ostatnie pożegnanie śp. Grzegorza Kozłowskiego

Ostatnie pożegnanie śp. Grzegorza Kozłowskiego

Pełen poświęcenia samorządowiec, profesjonalista, mentor, współtwórca wielu sukcesów Ziemi Mszczonowskiej a przede wszystkim wspaniały człowiek – tak najkrócej można by opisać śp. Grzegorza Kozłowskiego. W sobotę, 19 stycznia, pożegnano człowieka, który przez dwanaście lat pełnił funkcję Zastępcy Burmistrza Mszczonowa.

 • Wielcy Ludzie, Wielcy Samorządowcy…

Wielcy Ludzie, Wielcy Samorządowcy…

W piątek, 18 stycznia, przed mszczonowskim ratuszem zapłonęły znicze, które zostały ułożone w kształt serca. W ten symboliczny sposób lokalna społeczność chciała upamiętnić dwóch wyjątkowych ludzi, którzy zmarli w ostatnich dniach. Śp. Grzegorz Kozłowski i śp. Paweł Adamowicz -  Wielcy Ludzie, których śmierć jest ogromną stratą dla polskiej samorządności…

 • Ostatnie pożegnanie
 • Kondolencje

Z ogromnym bólem i w poczuciu wielkiej straty żegnamy

Zastępcę Burmistrza Mszczonowa śp. Grzegorza Kozłowskiego

Wybitnego Samorządowca

Zasłużonego dla Ziemi Mszczonowskiej

Męża, Ojca, Dziadka i Wspaniałego Człowieka

 

Śp. Grzegorz Kozłowski

 samorządowiec, ekonomista, działacz społeczny,

współtwórca rozwoju Ziemi Mszczonowskiej i jej największych sukcesów,

wieloletni Zastępca włodarza gminy, który przez dwanaście lat piastowania tego stanowiska swoimi kompetencjami, poświęceniem i zaangażowaniem w funkcjonowanie lokalnego samorządu na zawsze zapisał się na kartach jego historii


Wstrząśnięci tą tragiczną śmiercią i zjednoczeni w bólu

Rodzinie

składamy wyrazy głębokiego żalu i współczucia

 

Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski wraz z Radnymi,

Burmistrzowie Józef Grzegorz Kurek i Halina Wawruch

oraz Pracownicy Urzędu Miejskiego i Jednostek Organizacyjnych Gminy

 • Kondolencje

Śmierć zawsze pozostawia po sobie pustkę. Cierpią bliscy, przyjaciele, znajomi. Śmierć śp. Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w pewnym sensie dotknęła nas wszystkich, pokazując, że tragedia może spotkać każdego, nawet podczas tak wypełnionego dobrem święta, jakim jest finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

14 stycznia zginął nie tylko zasłużony samorządowiec, który zrobił tak wiele dobrego dla swojego regionu. Przede wszystkim zginął mąż, ojciec, brat, syn. W tych smutnych dniach jednoczymy się w bólu z bliskimi śp. Prezydenta Pawła Adamowicza obiecując, że będziemy pamiętać o nim i jego dokonaniach. Łączymy się także w cierpieniu z mieszkańcami miasta, które straciło swojego długoletniego włodarza.

Chwile, które wszyscy przeżywamy sprawiają, że nietrudno zwątpić w ludzi i istnienie dobra. Tym bardziej, że tragedia ta wydarzyła się w dniu, w którym wszyscy ludzie jednoczyli się, by wspólnie pomagać najmłodszym. Wierzymy jednak, że po raz kolejny światło pokona ciemność i umocni w nas nadzieję na to, że na świecie jest jednak więcej dobra niż zła. Dobra, które reprezentował śp. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, i które szerzmy, by upamiętnić wspaniałego człowieka, jakim był.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski wraz z Radnymi,

Burmistrzowie Józef Grzegorz Kurek i Halina Wawruch

oraz Pracownicy Urzędu Miejskiego i Jednostek Organizacyjnych Gminy

 • Marznące opady UWAGA! Oblodzenia w dn. 18.01.2019

Marznące opady UWAGA! Oblodzenia w dn. 18.01.2019

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed oblodzeniami. Zjawisko będzie występować do godz. 24:00 w dn. 18.01.2019 r.

 • Wernisaż jako „spełnienie marzeń”

Wernisaż jako „spełnienie marzeń”

Podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mszczonowie MOK zaprosił mieszkańców na wyjątkowy wernisaż malarstwa i fotografii. W niedzielę, 13 stycznia, wszyscy odwiedzający Małą Galerię Ośrodka mogli podziwiać dzieła autorstwa Anny Bednarek – radnej powiatowej i członkini Grupy Plastycznej „Kolor”.

 • Kolejny rekord dobrych serc!

Kolejny rekord dobrych serc!

Członków mszczonowskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy śmiało można by nazwać kolekcjonerami rekordów. Co roku wolontariuszom udaje się zebrać coraz większą kwotę. W 2018 r. było to 44 181 zł, natomiast podczas tegorocznego finału licznik orkiestrowy zatrzymał się na 54 309,87 zł.

Koncert w MOK przełożony

Mszczonowski Ośrodek Kultury informuje, że koncert „Zaczarowani muzyką” zaplanowany na 16 stycznia 2019 r. nie odbędzie się w tym terminie. Wkrótce podamy wiadomość o nowej dacie wydarzenia.

 • Przebudowano drogę gminną w Bobrowcach i Suszeńcu

Przebudowano drogę gminną w Bobrowcach i Suszeńcu

Projekt „Przebudowa drogi gminnej Wygnanka, Edwardowo, Bobrowce (nr 470187W) w miejscowościach Bobrowce i Suszeniec w Gminie Mszczonów”:

 • Mszczonowski Finał WOŚP z rekordem

Mszczonowski Finał WOŚP z rekordem

Na ponad 45 tys. zł zatrzymał się obecnie licznik w mszczonowskim Sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już teraz możemy więc mówić o rekordzie a liczenie jeszcze nie zostało zakończone.

 • JASEŁKA u OJCA PIO

JASEŁKA u OJCA PIO

Tradycji stało się zadość. W Parafii pw. Świętego Ojca Pio, jak co roku zostały wystawione JASEŁKA. W Święto Objawienia Pańskiego w wielu parafiach odbywają się przedstawienia odwołujące się do historii Narodzenia Pańskiego.

 • Jasełkowa tradycja w Lutkówce

Jasełkowa tradycja w Lutkówce

Jeśli przychodzi Święto Objawienia Pańskiego i jesteśmy w Lutkówce, to możemy być pewni, że młodzież z miejscowej Szkoły Podstawowej nie zapomni o wystawieniu po sumie Jasełek. To lokalna tradycja.

 • Czy rok 2019 będzie przełomowy dla Gminy Mszczonów?

Czy rok 2019 będzie przełomowy dla Gminy Mszczonów?

Z Burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem rozmawia Mateusz Milczarek.

 • A może by tak rzucić wszystko i wyjechać… do teatru?

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać… do teatru?

W ramach działalności Mszczonowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku MOK oferuje swoim studentom możliwość wyjazdów na przedstawienia teatralne i występy kabaretowe. Oczywiście, z propozycji tej skorzystać mogą wszyscy mieszkańcy gminy Mszczonów, nie tylko słuchacze MUTW.

 • Marznące opady

UWAGA! Oblodzenia w dn. 15-16.01.2019

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed oblodzeniami. Zjawisko będzie występować do godz. 9:00 w dn. 16.01.2019 r.

 • Zagłosuj na dzielnicowego

Zagłosuj na dzielnicowego

Po raz kolejny w powiecie żyrardowskim odbywa się plebiscyt na Najpopularniejszego Dzielnicowego. Bierze w nim udział 11 mundurowych. Trzech z nich jest z Komisariatu Policji w Mszczonowie.

 • Nabór na stanowisko w Urzędzie Miejskim

Ponowny nabór na stanowisko w Urzędzie Miejskim

Urząd Miejski w Mszczonowie ogłasza ponowny nabór na wolne stanowisko pracy podinspektor/inspektor w Wydziale Rozwoju Gospodarczego. Szczegółowe informacje w poniższym ogłoszeniu.

 • Mszczonowskie parafie bardzo pracowicie zakończyły stary rok

Mszczonowskie parafie bardzo pracowicie zakończyły stary rok

Końcówka roku 2018 przebiegała w obu mszczonowskich parafiach pod znakiem bardzo znaczących inwestycji.

 • Mszczonowscy STRZELCY – podsumowanie roku 2018

Mszczonowscy STRZELCY – podsumowanie roku 2018

Rok 2018 przyniósł mszczonowskim Strzelcom wiele atrakcyjnych wydarzeń. W sumie skupieni w grupie rekonstruktorzy, członkowie Jednostki Strzeleckiej oraz osoby koordynujące działalność Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego uczestniczyli w aż 170 przeróżnego rodzaju przedsięwzięciach.

 • Miejskie Przedszkole Nr 1 zdobyło Certyfikat „PRZEDSZKOLE...

Miejskie Przedszkole Nr 1 zdobyło Certyfikat „PRZEDSZKOLE TALENTÓW”

Mszczonowskie przedszkole w okresie 15.03-25.09.2018 r. uczestniczyło w Ogólnopolskim Konkursie „Przedszkole Talentów” organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. Celem turnieju było rozwijanie potencjału dzieci, ich zainteresowań i kreatywności poprzez wskazywanie możliwości rozwoju i poszukiwanie różnorodnych rozwiązań.

 • Koncert w MOK

Koncert w MOK

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert „Zaczarowani muzyką” - 16 stycznia 2019 r. o godz. 18.00  w sali kinowej MOK. Wystąpią Grupa wokalna Wokaliza i Grupa tańca Jazz.

 • Zapraszamy na 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej...

Zapraszamy na 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Serdecznie zapraszamy na mszczonowski 27 Finał WOŚP w dniach 12-13 stycznia 2019 r. Szczegółowy program poniżej.

 • Mszczonów uhonorowany Certyfikatem Pilotażowego Klastra...

Mszczonów uhonorowany Certyfikatem Pilotażowego Klastra Energii

Klaster energii, to porozumienie, które dotyczy energii odnawialnej oraz innych źródeł i paliw o napięciu mniejszym niż 110 kV. Głównym założeniem jego powstania jest współpraca w celu zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego lokalnym społecznościom a więc uniezależnienie ich od zewnętrznych dostawców surowców.

UWAGA! Zanieczyszczenie powietrza do końca dn. 8.01.2019 r.

W związku z przekroczeniem w 2019 r. poziomu III – Ostrzeżenia I stopnia o złej jakości powietrza (kolor żółty) dla pyłów zawieszonych PM 10 i PM 2,5 w powietrzu na obszarze woj. mazowieckiego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie I stopnia.

 • Muzyczna podróż do krainy Bożego Narodzenia

Muzyczna podróż do krainy Bożego Narodzenia

W niedzielę, 6 stycznia, mszczonowski kościół pw. św. Jana Chrzciciela ponownie wypełnił się bożonarodzeniową muzyką. Najpiękniejsze kolędy i pieśni świąteczne licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowali uczestnicy zajęć umuzykalniających prowadzonych w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów przez Gminne Centrum Informacji.

 • Łatwiej kupimy od rolnika

Łatwiej kupimy od rolnika

Od 1 stycznia tego roku obwiązują nowe przepisy, które ułatwiają rolnikom bezpośrednią sprzedaż swoich produktów. Teraz mogą je sprzedawać nie tylko pośrednikom ale również lokalnym restauracjom czy stołówkom.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651553

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat