Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Wigilia z „Uśmiechem Dziecka”

Wigilia z „Uśmiechem Dziecka”

Przedstawiamy fotorelację ze spotkania wigilijnego Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech Dziecka”.

 • Tak pożegnali stary rok

Tak pożegnali stary rok

Ostatnie dni starego roku mszczonowscy strzelcy wykorzystali na zorganizowanie cyklu szkoleń. Najciekawsze odbyły się na strzelnicy w Głowaczowie. Przeprowadzono tam całodzienne strzelanie z wykorzystaniem pięciu rodzajów broni.

 • Spotkanie świąteczne w Osuchowie

Spotkanie świąteczne w Osuchowie

W dniu 20 grudnia w Szkole Podstawowej im. Ks. Kan. M. Lipskiego w Osuchowie odbyła się wigilia szkolna. Corocznie przed świętami Bożego Narodzenia społeczność szkolna, rodzice i zaproszeni goście zbierają się na hali sportowej, by wspólnie świętować ten magiczny czas.

 • SZLACHETNA PACZKA – POMOC SZLACHETNYCH LUDZI

SZLACHETNA PACZKA – POMOC SZLACHETNYCH LUDZI

Podsumowanie mszczonowskiego finału Szlachetnej Paczki 2018. Z Moniką Kubiak - liderem projektu Szlachetna Paczka w Mszczonowie rozmawia Mateusz Milczarek.

 • Opłatek MSZCZONOWIANKI

Opłatek MSZCZONOWIANKI

Klub Sportowy „Mszczonowianka” tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w sobotę, 22 grudnia, zorganizował spotkanie opłatkowe, na które zaprosił swych przyjaciół i sympatyków.

 • Potrójne świętowanie

Potrójne świętowanie

Wigilia, jasełka oraz kolędowanie są w Szkole Podstawowej w Bobrowcach tradycją. Nie inaczej było podczas tegorocznych świąt.

Szczęśliwego Nowego Roku!!!

 • Szczęśliwego Nowego Roku!!!
 • Zabawa świąteczna w Miejskim Przedszkolu Nr 1

Zabawa świąteczna w Miejskim Przedszkolu Nr 1

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. W tym roku odwiedził on nasze przedszkole 18 grudnia.

 • Spotkania świąteczne w Miejskim Przedszkolu nr 1

Spotkania świąteczne w Miejskim Przedszkolu nr 1

Coroczną tradycją w naszym przedszkolu są spotkania z okazji Świąt Bożego Narodzenia połączone z wystawieniem „Jasełek” i recytacji wierszy o tematyce świątecznej.

 • Świąteczne warsztaty w Miejskim Przedszkolu Nr 1

Świąteczne warsztaty w Miejskim Przedszkolu Nr 1

Dnia 11 grudnia w naszym przedszkolu z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia zostały zorganizowane warsztaty związane z wykonaniem ozdoby bożonarodzeniowej.

 • VII Świąteczny Bieg z Termami Mszczonów

VII Świąteczny Bieg z Termami Mszczonów

W niedzielę, 16 grudnia, w Mszczonowie odbył się VII Świąteczny Bieg z Termami Mszczonów. Organizatorami imprezy byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mszczonowie oraz LKS Osuchów.

 • INFORMACJA

INFORMACJA

Informujemy, że w dniu 31.12.2018 r. Urząd Miejski czynny jest w godzinach 08:00 – 13:00.

 • Koncert świąteczny

Koncert świąteczny

Gminne Centrum Informacji serdecznie zaprasza na koncert świąteczny, który odbędzie się w niedzielę, 6 stycznia o godz. 18:00 w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie.

Radosnych świąt Bożego Narodzenia!

 • Radosnych świąt Bożego Narodzenia!
 • Bożonarodzeniowe warsztaty

Bożonarodzeniowe warsztaty

14 grudnia w Osuchowskim Oddziale Przedszkolnym zostały zorganizowane warsztaty z rodzicami o tematyce dotyczącej nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Wychowawczyni wspólnie z dziećmi pokrótce opowiedziała o najważniejszych tradycjach związanych ze świętami.

 • Strażacki nabór w podstawówce

Strażacki nabór w podstawówce

Pokazy sprzętu, ratownictwa oraz udzielania pierwszej pomocy. W Szkole Podstawowej w Mszczonowie zaroiło się od strażaków. Placówkę odwiedzili druhowie i druhny z OSP Mszczonów. W ten sposób chcą zachęcić młodzież do wstępowania w szeregi osp.

 • Fotorelacja z zakończenia sezonu KS Mszczonowianki

Fotorelacja z zakończenia sezonu KS Mszczonowianki

W poniedziałek, 10 grudnia, Klub Sportowy „Mszczonowianka” oficjalnie zakończył kolejny sezon piłkarski. Na świątecznym spotkaniu nie zabrakło prezentów i wspólnego kolędowania.

 • Z obrad III sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad III sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 19 grudnia 2018 roku, odbyła się III sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, która była ostatnią w tym roku kalendarzowym. Podczas spotkania uchwalono budżet gminy na 2019 r. oraz podjęto uchwały m.in. w sprawie aktualizacji Wieloletniej Prognozy Finansowej. Obrady prowadził przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski.

 • Zapraszamy po kalendarze!

Zapraszamy po kalendarze!

Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie serdecznie zaprasza do swojej siedziby (ul. Żyrardowska 4) po gminne kalendarze ścienne na 2019 rok. Znajdziecie je również m.in.. w Urzędzie Miejskim i na Termach.

 • Uwaga – marznące opady!

Uwaga – marznące opady!

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed marznącymi opadami – do godz. 8:00 w dn. 21.12.2018 r.

 • Świąteczny teatrzyk w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Świąteczny teatrzyk w Miejskiej Bibliotece Publicznej

19 grudnia o godzinie 17.00 w siedzibie MBP po raz kolejny wystąpią uwielbiani przez dzieci aktorzy teatru Arlekin.

 • UWAGA! Zanieczyszczenie powietrza!

Ostrzeżenie – zła jakość powietrza!

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie I stopnia w związku z podwyższonymi stężeniami pyłów PM 2,5 i PM 10 w powietrzu do końca dn. 18.12.2018 r.

 • Nowy wiceprzewodniczący Rady Miejskiej

Nowy wiceprzewodniczący Rady Miejskiej

Z Waldemarem Suskim- nowym wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Mszczonowie – rozmawia Mateusz Milczarek.

 • Wspólne świętowanie u strażaków

Wspólne świętowanie u strażaków

W piątek, 14 grudnia, w mszczonowskiej remizie odbyło się spotkanie wigilijne członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszczonowie.

 • Z kolędą pośród książek

Z kolędą pośród książek

Plakat, który zapowiadał ten nietypowy koncert, obiecywał, że atmosfera będzie prawdziwie kameralna a samo wydarzenie – niezwykle nastrojowe. Rzeczywistość przerosła te oczekiwania – tak najkrócej można by podsumować wieczór kolęd, który odbył się 12 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mszczonowie.

 • Polski droga ku niepodległości

Polski droga ku niepodległości

Dokładnie sto lat temu, 11 listopada 1918 roku, Polska po 123 latach odzyskała niepodległość. Droga ku wolności prowadziła przez powstania i bunt przeciwko zaborcom, okupiona była krwią i cierpieniem. Dziś, dzięki poświęceniu rzeszy ludzi, możemy mieszkać w niepodległym kraju, codziennie mając wpływ na jego oblicze.

 • Słów kilka o Marszałku Piłsudskim

Słów kilka o Marszałku Piłsudskim

O Wielkim Wodzu, jakim niewątpliwie był Józef Piłsudski, książek napisano już tyle, że półki w księgarniach pod ich ciężarem zarwać by się mogły. Zamiast więc kolejne liczne strony produkować i biografię z mnogością dat spisywać, kilka ciekawostek chcielibyśmy tutaj przedstawić, by w ten sposób 100-rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczcić i Marszałka zasługi uhonorować.

 • INFORMACJA

Godziny pracy Urzędu Miejskiego w dn. 19 i 24.12.2018 r.

INFORMUJEMY, ŻE W DNIU 19.12.2018 r. URZĄD MIEJSKI CZYNNY JEST W GODZINACH  08:00 – 15:00 A W DNIU 24.12.2018 r. W GODZINACH 08:00 – 12:00.

 • Przebudowano drogę gminną

Przebudowano drogę gminną

Listopad przyniósł zakończenie kolejnej inwestycji drogowej na terenie gminy Mszczonów.

 • Droga powstała od podstaw

Droga powstała od podstaw

Nazwa zadania: „Budowa drogi gminnej na odcinku od drogi powiatowej nr 4715W Olszówka – Mszczonów do drogi krajowej nr 50 Sochaczew - Grójec, Zadanie 1 – Gmina Mszczonów”

Jedna z największych i najważniejszych drogowych inwestycji tego roku dobiegła końca. W piątek (7.12) oficjalnie otwarto drogę prowadzącą m.in. do parku wodnego Suntago. Trzykilometrowy odcinek połączył drogę powiatową Olszówka – Mszczonów oraz krajową 50.

 • mObywatel – potwierdzaj tożsamość telefonem

mObywatel – potwierdzaj tożsamość telefonem

Telefony komórkowe oferują coraz więcej przydatnych funkcji. Najnowsze urządzenia, to już nie tylko narzędzie kontaktu z rodziną i przyjaciółmi. Smartfony pozwalają na wykonywanie zdjęć w dobrej jakości, surfowanie w Internecie czy też prowadzenie listy spraw do załatwienia.

 • 10 lat na KOLORowo

10 lat na KOLORowo

Mszczonowska Grupa KOLOR obchodzi swoje dziesięciolecie. W piątek, 7 grudnia, w Małej Galerii Mszczonowskiego Ośrodka Kultury otwarta została wystawa zdjęć, prezentująca historię jej działalności.

 • Strzelecka przygoda

Strzelecka przygoda

W szkolenie Osuchów 2018, jakie odbyło się 15 grudnia, zaangażowane były trzy drużyny strzeleckie z Białobrzegów, Warszawy i Mszczonowa (drużyna współtworząca Komponent 1728). Łącznie w szkoleniu uczestniczyło 21 osób.

 • Świąteczny Uśmiech (nie tylko) Dziecka

Świąteczny Uśmiech (nie tylko) Dziecka

Jeśli jasełka, to tylko z „Uśmiechem Dziecka” – tę prawdę mszczonowianie znają od lat i co roku tłumnie przybywają na świąteczne przedstawienie w wykonaniu podopiecznych Stowarzyszenia. Tradycją staje się także i to, że na scenie Mszczonowskiego Ośrodka Kultury wspierają ich uczniowie – wolontariusze z miejskiej szkoły podstawowej.

 • ZDROWIE Z ŻYWNOŚCI

ZDROWIE Z ŻYWNOŚCI

Jak zadbać o swoją odporność, stosując odpowiednią dietę, opowiadała mieszkańcom Mszczonowa Karolina Bartczak – dietetyk z Poznania. To niezwykle ciekawe spotkanie odbyło się w piątek, 7 grudnia, w Miejskiej Bibliotece przy ulicy Szkolnej.

 • Wizyta policjantów

Wizyta policjantów

W czwartek, 6 grudnia, przedszkolaki z najstarszych grup z Miejskiego Przedszkola nr 1  odwiedzili policjanci z Komendy Policji w Mszczonowie a wśród nich komendant Policji Krzysztof Puszcz i dzielnicowy Sławomir Zieliński.

 • Świąteczne spotkanie z teatrem

Świąteczne spotkanie z teatrem

W dniu 5 grudnia przedszkolaki obejrzały przedstawienie „Nadchodzące święta każdy zapamięta” w wykonaniu aktorów Teatru Maska z Krakowa. Występ zorganizowany został w przeddzień Mikołajek.

 • Święty Mikołaj odwiedził Bajkową Krainę

Święty Mikołaj odwiedził Bajkową Krainę

Dziesiątki prezentów, zabawy oraz wspólne śpiewanie piosenek. Tak wyglądała wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu Bajkowa Kraina w Mszczonowie.

 • Spotkanie mikołajkowe

Spotkanie mikołajkowe

6 grudnia w Miejskim Przedszkolu z okazji Mikołajek odbyły się zabawy ze świętym Mikołajem. Wszystkie przedszkolaki zebrały się na sali widowiskowej, aby wspólnie powitać specjalnego gościa.

 • Mikołajki w Mszczonowie

Mikołajki w Mszczonowie

Blisko 300 świątecznych paczek powędrowało w tym roku do najmłodszych mieszkańców gminy Mszczonów. W poniedziałek (3.12) odbyły się doroczne mikołajki, których organizatorem jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

 • Świąteczne przygotowania w Bajkowej Krainie

Świąteczne przygotowania w Bajkowej Krainie

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Pięciolatki – grupa „Misie”  z Bajkowej Krainy, postanowiły się do nich przygotować. Wraz z rodzicami wzięły udział w specjalnych, świątecznych warsztatach.

 • Turniej unihokeja w Osuchowie

Turniej unihokeja w Osuchowie

W poniedziałek (3.12) w Szkole Podstawowej w Osuchowie rozegrano gminny turniej unihokeja. Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach -  chłopców i dziewcząt. Wśród chłopców najlepsza okazała się drużyna z Lutkówki. W przypadku dziewcząt zwyciężył Osuchów.

 • Mikołajkowy zawrót głowy w Oddziale Przedszkolnym w...

Mikołajkowy zawrót głowy w Oddziale Przedszkolnym w Osuchowie

Odział Przedszkolny tradycyjnie już obchodził urodziny świętego Mikołaja. W tym roku dość nietypowo, ponieważ świętowanie rozpoczęło się już 5 grudnia. To właśnie tego dnia wszystkie dzieci wraz z Panią Marzeną Taras wyruszyły na spotkanie z Mikołajem do Filii Biblioteki Miejskiej w Osuchowie.

 • Warsztaty kulinarne w Miejskim Przedszkolu

Warsztaty kulinarne w Miejskim Przedszkolu

We wtorek, 4 grudnia, w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej „Gmina jak malowana - Zdrowo i kolorowo” w grupie Gumisie i Krasnale w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty kulinarne.

 • Rozstrzygnięcie konkursu „Eko-choinka”

Rozstrzygnięcie konkursu „Eko-choinka”

W dniu 3 grudnia 2018 r. odbył się w naszym przedszkolu charytatywny kiermasz ekologicznych choinek. Celem tej akcji było rozbudzanie w społeczności naszego przedszkola empatii i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

 • Wydarzyło się w Bibliotece…

Wydarzyło się w Bibliotece…

Sobota, 24 listopada upłynęła w bibliotece pod znakiem… a raczej znakami – trójkątami, kwadratami i kołami. Nasi biblioteczni figlarze przerabiali tego dnia książkę Angeliki Kuźniak „O Zofii, co zbierała kolory”.

 • UWAGA! Marznące opady!

UWAGA! Marznące opady!

Dzisiejszej nocy należy się spodziewać marznących opadów. Zachowajmy ostrożność!

 • Wieści ze Szkoły Podstawowej im. Jana Adama Maklakiewicza...

Wieści ze Szkoły Podstawowej im. Jana Adama Maklakiewicza w Mszczonowie

Na listopadowych zajęciach finansowych trzecioklasiści utrwalali pojęcia związane z przedsiębiorstwem i samodzielnie układali własną grę planszową, powiązaną tematycznie z tworzeniem produktów i usług.

 • Zabawa andrzejkowa

Zabawa andrzejkowa

W piątek, 30 listopada, w grupie Żabki odbyła się zabawa andrzejkowa. Już od samego rana panowała atmosfera napięcia i wyczekiwana. Kolorowe przebrania i nietypowe rekwizyty potęgowały ciekawość dzieci.

 • Jan Adam Maklakiewicz podczas pracy

Jan Adam Maklakiewicz jakiego nie znamy

Z okazji nadania Szkole Podstawowej w Mszczonowie imienia Jana Adama Maklakiewicza, przybliżamy sylwetkę kompozytora.

 • Wszystko dla Niepodległej

Wszystko dla Niepodległej

W całym kraju rok 2018 był poświęcony świętowaniu 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie inaczej było w Mszczonowie, gdzie już wiosną rozpoczął się cykl imprez upamiętniających to historyczne wydarzenie.

UWAGA! Zanieczyszczenie powietrza do godz. 23:59 w dn. 7.12.2018

W związku z przekroczeniem w 2018 r. poziomu III – Ostrzeżenia I stopnia o złej jakości powietrza (kolor żółty) dla pyłu zawieszonego PM 10 I pm 2,5 w powietrzu na obszarze woj. mazowieckiego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie I stopnia

 • Nabór wniosków w ramach programu „Czyste powietrze”

Nabór wniosków w ramach programu „Czyste powietrze”

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie prowadzi nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze”.

 • Szkolenie „Nie piję, bo kocham”

Szkolenie „Nie piję, bo kocham”

Zapraszamy na szkolenie „Nie piję, bo kocham” - 13 grudnia 2018 r. (czwartek) w godz. 15:00-17:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego.

 • Mszczonowskie koszykarki na medal

Mszczonowskie koszykarki na medal

W dniu 20 listopada reprezentacja dziewczyn ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie wzięła udział w Międzypowiatowych Igrzyskach w koszykówce, które odbyły się na hali w żyrardowskim elektryku.

 • Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia

Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia

W poniedziałek, 26 listopada, w naszym przedszkolu obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku był on wyjątkowy, bo połączony z realizacją innowacji pedagogicznej „Mały miś w świecie wielkiej literatury”.

 • Urodziny Pluszowego Misia w osuchowskim przedszkolu

Urodziny Pluszowego Misia w osuchowskim przedszkolu

W dniu 26 listopada w Oddziale Przedszkolnym w Osuchowie wszystkie dzieci razem z wychowawczynią świętowały 116. urodziny Pluszowego Misia.

 • Śladami historii - spotkanie Unii Poetyckiej

Śladami historii - spotkanie Unii Poetyckiej

W dniu 20 listopada 2018 r. grupa najstarszych uczniów Szkoły Podstawowej w Mszczonowie uczestniczyła w spotkaniu Unii Poetyckiej, której patronem jest Wojciech Siemion.

 • Spotkanie z dietetykiem

Spotkanie z dietetykiem

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z dietetykiem Karoliną Bartczak – 7 grudnia o godz. 17:30.

 • Zajęcia z duetem Małpie Figle

Zajęcia z duetem Małpie Figle

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci w wieku 5-8 lat na zajęcia z duetem animacyjnym Małpie Figle8 grudnia w godz. 12:30-13:30. Ilość miejsc ograniczona – obowiązują zapisy.

 • Z obrad II sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad II sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 28 listopada 2018 roku, odbyła się II sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której ustalono składy osobowe komisji stałych Rady Miejskiej oraz podjęto uchwały m.in. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy i zmian w budżecie na rok bieżący. Obrady prowadził przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski.

 • Zgodnie, dynamicznie i skutecznie - tak dzięki woli...

Zgodnie, dynamicznie i skutecznie - tak dzięki woli wyborców - będzie dalej w naszym samorządzie

Z przewodniczącym Rady Miejskiej Mszczonowa Łukaszem Koperskim rozmawia Mateusz Milczarek.

 • Taka będzie VIII kadencja samorządowa

Taka będzie VIII kadencja samorządowa

Z burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem rozmawia Mateusz Milczarek.

 • Mszczonowianka nowym STAROSTĄ powiatu żyrardowskiego

Mszczonowianka nowym STAROSTĄ powiatu żyrardowskiego

Ze starostą powiatu żyrardowskiego Beatą Sznajder rozmawia Mateusz Milczarek.

 • Wybory Samorządu Uczniowskiego

Wybory Samorządu Uczniowskiego

W dniu 9 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej w Bobrowcach odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Były to pierwsze demokratyczne wybory poprzedzone kampanią wyborczą.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651539

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat