Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

28.11.2020

Imieniny

Lesława, Grzegorza, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Lekcja patriotyzmu

Lekcja patriotyzmu

W dniu 13 listopada 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrowcach świętowali 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości uświetniły swoim przybyciem zaproszeni goście: wielka miłośniczka historii Pani Barbara Gryglewska - wchodząca w skład Rady Miejskiej w Mszczonowie, Pani Dorota Kaźmierczak - rozpoczynająca kadencję radnej w gminie Mszczonów oraz Panowie Tomasz Zaszewski i Zbigniew Gronkiewicz – reprezentanci Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrowcach. Nie zabrakło też rodziców na czele z Panią Ewą Kiełkiewicz – przewodniczącą Rady Rodziców i innych gości.

Powitania szanownych gości, uczniów, nauczycieli i rodziców dokonała dyrektor szkoły Pani Grażyna Frelik. Przypomniała wszystkim obecnym, że dzień 11 listopada dla wszystkich Polaków był bardzo ważny, ale jeszcze kilka lat Polacy musieli walczyć o ostateczne ustalenie granic dopiero co rodzącego się państwa polskiego.

Występy rozpoczęły przedszkolaki odśpiewaniem pięknej pieśni „Płynie Wisła, płynie”. Po nich dzieci z klas I-III przedstawiły program artystyczny o polskim patriotyzmie, przeplatany śpiewem pieśni patriotycznych i żołnierskich takich jak: „Białe Róże”, „Pierwsza Brygada”, „Ułani, Ułani”, „Piechota”, „Pierwsza kadrowa” i innych.

Uczniowie przedstawili w swoim programie historię utraty niepodległości przez Polskę, a potem jej odzyskanie oraz jak rozumieją słowa: patriotyzm, Ojczyzna. Dzieci wykonały także piękny taniec z wykorzystaniem rekwizytów naszych flag narodowych na melodię „Jestem Polką, Polakiem”.

Na zakończenie programu wszyscy obecni uroczyście odśpiewali słowa „Mazurka Dąbrowskiego” - naszego hymnu.

Po programie wystąpiła Pani Barbara Gryglewska, która w pięknych słowach podziękowała za przygotowanie uroczystości i podkreśliła, jak ważne jest wychowywanie do patriotyzmu, szczególnie młodego pokolenia. „Wolność nie jest nam dana na zawsze”, musimy o tym pamiętać.

Na zakończenie uroczystości przybyli goście i dzieci mogli najpierw podziwiać wspaniałe torty upieczone specjalnie na tę okazję przez jedną z mam, Panią Oksanę Rzepecką, a później delektować się ich smakiem.

Wszyscy uczestnicy mieli także możliwość obejrzeć kroniki szkoły i wpisania się „ku pamięci” z okazji tego, jakże ważnego, święta.

Występy małych Polaków, dekoracja szkoły i wygląd dzieci napawały dumą i wielką radością nasze serca, że to już 100-letnia rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

Montaż słowno-muzyczny przygotowały Panie: Grażyna Frelik i Angelika Woźniak. Dekoracje wykonała Pani Hanna Żukowska.

Grażyna Frelik

  • Lekcja patriotyzmu
  • Lekcja patriotyzmu

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6649505

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat