Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

19.10.2021

Imieniny

Ziemowita, Jana, Pawła

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Debiutancka płyta Biblioteki

Debiutancka płyta Biblioteki

Każda płyta ma swoją premierę. Tak też stało się z audiobookiem patriotycznym „To właśnie Polska”, który wydała Miejska Biblioteka Publiczna  w Mszczonowie. Płyta ta, to literacko-muzyczna forma uczczenia przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Voice nasz rozśpiewany

Voice nasz rozśpiewany

„Co mi w duszy gra”- taki tytuł nosił koncert Grupy Voice, jaki odbył się w Mszczonowskim Ośrodku Kultury w niedzielę, 25 listopada. Otworzył go, prowadzący Voice, instruktor MOK-u Piotr Sadowski.

 • UWAGA! Zanieczyszczenie powietrza!

UWAGA! Zanieczyszczenie powietrza!

Informujemy o przekroczeniu norm stężenia pyłów PM 2,5 i PM 10 w powietrzu – ostrzeżenie I stopnia obowiązujące do dn. 29.11.2018 r. do godz. 8:00.

 • Premiera audiobooka Biblioteki!

Premiera audiobooka Biblioteki!

Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie serdecznie zaprasza na premierę swojego audiobooka „To właśnie Polska” 28 listopada o godz. 18:00 w mszczonowskiej siedzibie MBP.

 • Jan Adam Maklakiewicz patronem mszczonowskiej szkoły

Jan Adam Maklakiewicz patronem mszczonowskiej szkoły

Dokładnie 24 listopada 1899 roku w Chojnacie urodził się kompozytor Jan Adam Maklakiewicz. Trudno byłoby znaleźć lepszy moment na zmianę patrona mszczonowskiej szkoły podstawowej niż 119. rocznica jego urodzin.

 • Z obrad I sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad I sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 21 listopada 2018 roku, odbyła się I sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której nastąpiło ślubowanie radnych oraz burmistrza Mszczonowa a także wybór przewodniczącego RM i jego zastępców. Obrady rozpoczął Radny Senior Ryszard Stusiński –  najstarszy wiekiem wśród samorządowego gremium.

Kondolencje

Wyrazy głębokiego współczucia

dla Rodziny i Najbliższych

z powodu śmierci

Jana Polaka

byłego Przewodniczącego Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej

składają:

Przewodniczący Rady Łukasz Koperski

wraz z radnymi Rady Miejskiej w Mszczonowie

Burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek

 wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Mszczonowie

oraz pracownicy Jednostek Organizacyjnych Gminy Mszczonów

 • Gratulacje.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Mszczonowie Łukasz Koperski

wraz z Radnymi

oraz

Burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek

składają serdeczne gratulacje

nowemu Przewodniczącemu Rady Powiatu Żyrardowskiego

Klaudiuszowi Stusińskiemu

oraz

nowo wybranej Staroście Powiatu Żyrardowskiego

Beacie Sznajder

Życzymy wielu sukcesów na nowych stanowiskach oraz wytrwałości w realizacji czekających wyzwań i działania z sukcesem dla dobra wszystkich mieszkańców Powiatu Żyrardowskiego

 • Mamy to!!!

Mamy to!!!

Wreszcie UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów zagrał w IV lidze MWZPS mecz, o którym można powiedzieć „męskie granie”. Rywalem Olimpijczyków był GKS Yabu Sadownik Błędów.

 • Sukcesy młodych piosenkarzy z Osuchowa

Sukcesy młodych piosenkarzy z Osuchowa

W dniu 13 listopada 2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w odbył się Festiwal Piosenki Dziecięcej. Zgłosiło się 26 uczestników z 14 placówek z terenu powiatu żyrardowskiego.

 • Piątoklasiści poznawali historię Maklakiewiczów

Piątoklasiści poznawali historię Maklakiewiczów

Uczniowie piątej klasy Szkoły Podstawowej w Mszczonowie odwiedzili Izbę Pamięci Rodziny Maklakiewiczów. Części z nich nazwisko Maklakiewicz nie było obce.

 • Pieśni patriotyczne

Pieśni patriotyczne

W dniu 13 listopada 2018 r. Mszczonowski Ośrodek Kultury po raz kolejny zorganizował program edukacji muzycznej „Śpiewamy stare polskie piosenki”. W tym roku był to szczególny dzień, gdyż w ten sposób uczciliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 • Przedszkolaki w teatrze

Przedszkolaki w teatrze

W dniu 14 listopada 2018 r. w Centrum Kultury w Żyrardowie, dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Osuchowie obejrzały spektakl teatralny w wykonaniu Teatru Wrocławskiego In-Art ,,Świat Andersena” w reżyserii Andrzeja Wieczorka.

 • Przedszkolaki w „Świecie Andersena”

Przedszkolaki w „Świecie Andersena”

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola w dniu 14 listopada uczestniczyły w wyjeździe do Centrum Kultury w Żyrardowie na przedstawieniu „Świat Andersena” w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru In-Art.

 • Koncert w MOK

Zapraszamy na koncert w MOK!

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza na Koncert Grupy Wokalnej Voice „Co mi w duszy gra” - 25 listopada 2018 r. (niedziela) o godz. 14:30. Wstęp wolny, sala kinowa.

 • Światłowód za rok

Światłowód za rok

Do 2020 roku trwać będą inwestycje związane z budową sieci światłowodowej na terenie gminy Mszczonów. Do sieci podpięte zostaną między innymi szkoły oraz około 855 gospodarstw domowych. Nadal przyjmowane są deklaracje przyłączenia od sieci.

 • INFORMACJA

Godziny pracy Urzędu Miejskiego w dn. 22.11.2018 r.

INFORMUJEMY, ŻE W DNIU 22.11.2018 r. URZĄD MIEJSKI CZYNNY JEST W GODZINACH 08:00 – 14:30

 • Znają baśnie Janiny Porazińskiej

Znają baśnie Janiny Porazińskiej

W dniu 30 października w bibliotece szkolnej SP Mszczonów odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas trzecich naszej szkoły zatytułowany: „Znam baśnie Janiny Porazińskiej”. Dotyczył znajomości następujących baśni: „Szewczyk Dratewka”, „Szklana góra”, „Popieluszka”, „O dwunastu miesiącach”, „Siostra siedmiu kruków”, „Dwie Dorotki” oraz podstawowych faktów z biografii pisarki.

 • Mecz KS Mszczonowianka

Mecz KS Mszczonowianka

W dniu 17.11.2018 r. (sobota) o godz. 12:30 na boisku w Mszczonowie odbędzie się mecz o mistrzostwo IV ligi mazowieckiej południe pomiędzy KS Mszczonowianka a Mazur Karczew.

 • Uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej w Mszczonowie

Uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej w Mszczonowie

Zapraszamy na uroczystość nadania imienia Jana Adama Maklakiewicza Szkole Podstawowej w Mszczonowie24 listopada od godz. 10:00.

 • WIEŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MSZCZONOWIE

WIEŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MSZCZONOWIE

8 października 2018 zainaugurowano w naszej szkole Europejski Tydzień Kodowania. To inicjatywa, w której po raz kolejny braliśmy udział. W ramach obchodów CodeWeek 2018 były organizowane wydarzenia mające na celu popularyzować i promować naukę programowania.

 • 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

W dniu 13 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. ks. kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie odbyła się akademia z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla całego kraju dzień.

 • „Rekord dla Niepodległej” - przedszkolaki wspólnie...

„Rekord dla Niepodległej” - przedszkolaki wspólnie zaśpiewały hymn Polski

W dniu 9 listopada 2018 r. dokładnie o godzinie 11:11 w ponad 16 tys. placówek edukacyjnych wybrzmiał hymn Polski. Stało się tak z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”.

 • Lekcja patriotyzmu

Lekcja patriotyzmu

W dniu 13 listopada 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrowcach świętowali 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Tak NIEPODLEGŁĄ uczczono w MSZCZONOWIE

Tak NIEPODLEGŁĄ uczczono w MSZCZONOWIE

Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości mieszkańcy gminy Mszczonów uczcili podczas uroczystości, których głównymi punktami były Msza Święta za Ojczyznę oraz odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 • Jak żyły dzieci w niepodległej Polsce?

Jak żyły dzieci w niepodległej Polsce?

W środę, 7 listopada, Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała dla uczniów mszczonowskiej szkoły podstawowej ciekawe warsztaty o życiu dzieci w dawnym kraju. Odbyły się one w ramach cyklu obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Ćwiczenia sił zbrojnych - syreny alarmowe na Mazowszu.

Ćwiczenia sił zbrojnych - syreny alarmowe na Mazowszu

W najbliższą środę, 14 listopada, pomiędzy godziną 9.00 a 14.00 na terenie całego województwa mazowieckiego uruchomione zostaną syreny alarmowe wchodzące w skład powiatowych i miejskich systemów ostrzegania i alarmowania. Będzie to trening systemu wczesnego ostrzegania towarzyszący ćwiczeniu RENEGADE– SAREX 18/II.

 • Ostrzeżenie o złej jakości powietrza.

Ostrzeżenie o złej jakości powietrza

IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia o złej jakości powietrza dla pyłu zawieszonego PM 10. Ostrzeżenie obowiązuje do 10.11. – Prognozuje się utrzymywanie stężeń pyłu, jednak nie przewiduje się przekroczenia poziomu informowania oraz alarmowego, który mógłby powodować negatywne skutki uboczne – informuje IMGW.

 • UWAGA! Mgły w dn. 8.11.2018 r.

UWAGA! Mgły w dn. 8.11.2018 r.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed silnymi mgłami . Zjawisko będzie występować pomiędzy godz. 20:00 w dniu 8 listopada a godz. 8:00 w dniu 9 listopada.

 • OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Zapraszamy na obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 11 listopada - początek o godz. 9:45 na Placu Piłsudskiego.

 • Na rzecz ratowania skarbów mszczonowskich nekropolii

Na rzecz ratowania skarbów mszczonowskich nekropolii

Strzelcy, rekonstruktorzy oraz członkowie Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego 1 listopada kwestowali na nowym i starym cmentarzu w Mszczonowie. Na rzecz ukończenia renowacji nagrobka burmistrza Franciszka Kumorskiego, zmarłego w 1912 roku, udało im się zebrać 6631,40 złotych oraz 11 euro i 25 centów.

 • I Ty możesz zostać strażakiem!

I Ty możesz zostać strażakiem!

OSP Mszczonów prowadzi nabór dzieci i młodzieży do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych – sekcji żeńskiej i męskiej. Jeśli masz ukończone 10 lat wstąp w szeregi strażackiej braci!

 • Halloween

Halloween

W poniedziałek, 29 października, przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 uczestniczyły w zabawach poprowadzonych przez młodzież z Zespołu Szkół w Mszczonowie. Spotkanie dotyczyło Halloween i zabaw związanych z tym świętem a połączone było z nauką języka angielskiego.

 • Andrzejki z OSP Mszczonów

Andrzejki z OSP Mszczonów

OSP Mszczonów serdecznie zaprasza na zabawę andrzejkową 24.11.2018 r. w godz. 20:00-4:00. Cena – 180 zł od pary. Szczegóły na plakacie.

 • Poezja patriotyczna na płycie Biblioteki

Poezja patriotyczna na płycie Biblioteki

Z okazji obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w gminie zorganizowano wiele przedsięwzięć, które upamiętniają to niezwykłe wydarzenie. W ramach świętowania Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie wyda audiobook z wierszami patriotycznymi. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia była jedna z pracownic instytucji – Karolina Chrościcka.

 • Od dziś jestem pełnoprawnym przedszkolakiem

Od dziś jestem pełnoprawnym przedszkolakiem

Pasowanie na przedszkolaka, to wielka chwila w życiu młodego człowieka, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z edukacją. Miny maluchów, przybyłych wraz z rodzicami i dziadkami na uroczystość pasowania, były bardzo poważne.

 • HUBERTUS 2018 w LUTKÓWCE

HUBERTUS 2018 w LUTKÓWCE

W dniu wspomnienia liturgicznego Świętego Huberta, 3. listopada, członkowie dwóch Kół Łowieckich „JENOT” (z Grójca) i „LIS” (z Mszczonowa) wspólnie obchodzili swe święto czyli „Hubertusa”. Świąteczne uroczystości tradycyjnie rozpoczęto poranną Mszą Świętą, o godzinie 7:00.

 • Mszczonów solidnym partnerem.

Mszczonów solidnym partnerem

Po raz kolejny przyznano wyróżnienia w projekcie „Solidny partner w środowisku lokalnym”. Uroczystość wręczenia dyplomów laureatom odbyła się w dniu 23 października, podczas Międzynarodowych Targów Ochrony ŚrodowiskaPOL-ECO-SYSTEM, organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Do tytułu rekomendował Mszczonów Urząd Marszałkowski Województwa mazowieckiego.

 • Kwesta na mszczonowskich cmentarzach.

Kwesta na mszczonowskich cmentarzach

Strzelcy, rekonstruktorzy oraz członkowie Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego kwestowali 1. listopada na nowym i starym cmentarzu w Mszczonowie. Zbiórka odbywała się na rzecz ukończenia renowacji nagrobka burmistrza Franciszka Kumorskiego, zmarłego w 1912 roku.

 • Ważni goście w Oddziale Przedszkolnym w Osuchowie

Ważni goście w Oddziale Przedszkolnym w Osuchowie

29 października w Szkole Podstawowej w Osuchowie odbyła się próbna ewakuacja. Oddział Przedszkolny również brał w niej czynny udział. Dzieci wzorowo poradziły sobie w sytuacji stresowej.

 • Ich greckie praktyki

Ich greckie praktyki

Od tygodnia 30 uczniów Zespołu Szkół w Mszczonowie spędza czas na praktykach w Grecji. Nie tylko się uczą ale i zwiedzają. – Trafiliśmy na piękną pogodę. Grecja spełniła nasze oczekiwania – relacjonują uczniowie.

 • Spotkanie z rodzicami w grupie Gumisie

Spotkanie z rodzicami w grupie Gumisie

W poniedziałek, 22 października, w grupie Gumisie odbyło się spotkanie, na którym przedszkolaki podzieliły się przed zaproszonymi gośćmi swoją wiedzą i umiejętnościami dotyczącymi znajomości wyglądu drzew i ich związku z rodziną.

 • Próbna ewakuacja

Próbna ewakuacja

Dla każdej szkoły najważniejsze jest bezpieczeństwo jej uczniów. Dlatego też corocznie odbywają się w szkołach próbne ewakuacje. W Szkole Podstawowej w Bobrowcach taka ewakuacja odbyła się 19 października.

 • Dzień Papieski w osuchowskiej szkole

Dzień Papieski w osuchowskiej szkole

W Szkole Podstawowej im. Ks. Kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie 22 października obchodzono Dzień Papieski. Wtedy przypadło również liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Gośćmi specjalnymi byli ks. Tadeusz Przybylski, ks. proboszcz Jerzy Witkowski oraz redaktor” Gościa Niedzielnego” p. Magdalena Gorożankin.

 • Dzień Edukacji Narodowej w Osuchowie

Dzień Edukacji Narodowej w Osuchowie

W dniu 15 października w osuchowskiej szkole podstawowej świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Program artystyczny rozpoczęły przedszkolaki, zachwycając (nie po raz pierwszy zresztą) licznie zgromadzonych uczniów i nauczycieli.

 • XXII Regionalne Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w Biegach...

XXII Regionalne Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych

W dniu 06.10.2018r nasza szkoła była organizatorem kolejnych zawodów biegowych. Były to XXII Regionalne Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych. Na linii startu w tych zawodach stanęło blisko 200 zawodników, którzy w tym dniu chcieli walczyć o najwyższe miejsca.

 • V Mistrzostwa Gminy Mszczonów w lekkiej atletyce

V Mistrzostwa Gminy Mszczonów w lekkiej atletyce

W dniu 27.09.2018r. na stadionie lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej w Osuchowie zostały zorganizowane Mistrzostwa Gminy w dyscyplinie jaką jest Lekka atletyka. Zawody te były przeznaczone dla uczniów ze szkół z Gminy Mszczonów, które w komplecie pojawiły się w tym dniu na starcie.

 • Rajd Nocny

Rajd Nocny

W nocy z 29 na 30 września 2018 r. uczniowie osuchowskiej szkoły, z własnej inicjatywy, podjęli wyzwanie i wzięli udział w pierwszej edycji Nocnego Rajdu Pieszego na orientację „Świetlik”, organizowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Opiekunem grupy był p. Krzysztof Kurzepa.

 • „Świetlik”, czyli nocny rajd na orientację

„Świetlik”, czyli nocny rajd na orientację

W sobotę, 29 września, odbył się PIERWSZY PIESZY RAJD NOCNY NA ORIENTACJĘ „ŚWIETLIK”, którego organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mszczonowie.

 • Ślubuję uroczyście

Ślubuję uroczyście

30 października uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Bobrowcach złożyli uroczyste ślubowanie. W tym roku pasowania na ucznia dostąpiło dziesięcioro pierwszoklasistów.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7648103

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat