Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Z obrad LVII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad LVII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 17 października 2018 roku, odbyła się LVII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, która była ostatnim posiedzeniem VII kadencji. Podczas obrad wysłuchano informacji o stanie oświaty w gminie oraz zatwierdzono uchwały m.in. w sprawie zgody na zbycie nieruchomości oraz określenia stawek podatku od nieruchomości. Obrady prowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski.

 • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych

W pełnym składzie obradowała we wtorek (16.10) Komisja Oświaty i Spraw Społecznych. Radni wysłuchali informacji o stanie oświaty na terenie gminy Mszczonów. Zaopiniowali  też uchwałę  dotyczącą odpłatności za pobyt w schronisku osób bezdomnych oraz zatwierdzili gminny program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii.

 • Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 15 października 2018...

Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 15 października 2018 r.

Głównym tematem Komisji Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa była analiza wydatków bieżących w instytucjach oświatowych. Zgromadzeni zaopiniowali również materiały na sesję Rady Miejskiej dotyczące m.in. zasada ponoszenia odpłatności za pobyt w schronisku osób bezdomnych, programu współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi oraz określenia stawek podatku od nieruchomości.

 • Studenci UTW zwiedzili Mszczonów.

Studenci UTW zwiedzili Mszczonów

W poniedziałek (22.10) Mszczonów odwiedzili słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Zielonki. Zwiedzili Izbę Pamięci Rodziny Maklakiewiczów. Z podziwem słuchali historii o Rozalii z Izbickich, matki dwanaściorga dzieci.

 • 60-lecie małżeństwa.

Od sześciu dekad razem

Ślub wzięli w Błędowie w 1958 roku. Jednak to z gminą Mszczonów związali się na długie lata. Halina i Józef Osińscy w tym roku obchodzą diamentowe gody. Są małżeństwem od 60 lat. W sobotę (20.10) z rąk Józefa Grzegorza Kurka, burmistrza Mszczonowa, odebrali medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

 • -

Nadanie imienia Szkole Podstawowej w Mszczonowie

Szkoła Podstawowa w Mszczonowie będzie miała nowe imię. Uroczyste nadanie imienia odbędzie się w sobotę (24.11). Od tego dnia szkoła nosić będzie imię Jana Adama Maklakiewicza. Szczegóły na plakacie.

 • -

Kwesta na rzecz mszczonowskich cmentarzy

- Dbajmy o skarby naszych nekropolii – apelują członkowie Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego. Po raz kolejny organizują doroczną kwestę, z której dochód powędruje na renowację mszczonowskich cmentarzy. Kwestujących spotkamy podczas 1 listopada przy cmentarzach na terenie gminy.

 • Wizyta w Miejskiej Bibliotece

Wizyta w Miejskiej Bibliotece

W dniu 19 października dzieci z grupy Kotki wraz z wychowawczynią po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych w ramach projektu czytelniczego „Książka moim przyjacielem”.

 • Wyjadą 1890 kilometrów na praktyki

Wyjadą 1890 kilometrów na praktyki

Blisko trzy tygodnie spędzą w Grecji uczniowie Zespołu Szkół w Mszczonowie. W szkole rusza realizacja programu Erasmus+ w ramach, którego technicy będą szkolić się za granicą. W sumie na praktyki do Grecji wyjedzie 60 uczniów mszczonowskiej placówki.

KONDOLENCJE

Łącząc się w bólu i żałobie, pragniemy przekazać

wyrazy głębokiego współczucia

oraz słowa wsparcia naszej koleżance

Krystynie Wróbel

z powodu śmierci

Syna

składają

koleżanki i koledzy z Urzędu Miejskiego w Mszczonowie

 • WYBORCZY NOKAUT PO MSZCZONOWSKU

WYNIKI WYBORCZE

Burmistrz Józef Grzegorz Kurek i członkowie jego drużyny z KWW „Forum Samorządowe” nie zawiedli pokładanych w nich nadziei. Wygrali wszystko, co było do wygrania. Zwyciężyli swych konkurentów w każdym z okręgów, w których wystartowali do Rady Miejskiej.

 • Pierwszoklasiści oficjalnie uczniami

Pierwszoklasiści oficjalnie uczniami

Takie uroczystości zawsze poprawiają humor wszystkim obecnym i sprawiają, że wspominamy swoje dziecięce lata. W piątek, 12 października, w mszczonowskiej szkole podstawowej odbyło się oficjalne pasowanie pierwszoklasistów na uczniów tej placówki.

 • Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej w Miejski Przedszkolu Nr 1 odbyła się uroczystość z okazji tego święta. Wszystkie dzieci zebrały się w sali widowiskowej w celu zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych przed swoimi paniami i pozostałymi pracownikami przedszkola.

 • Zabawy przyrodnicze w Przedszkolu

Zabawy przyrodnicze w Przedszkolu

W poniedziałek, 15 października, przedszkolaki z grupy Gumisie i Zajączki uczestniczyły w zajęciach prowadzonych metodą badawczo-twórczą w ramach całorocznego programu prowadzonego przez nasze przedszkole.

 • OSTRZEŻENIE - zła jakość powietrza!

OSTRZEŻENIE - zła jakość powietrza!

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wprowadza ostrzeżenie III stopnia do dn. 20 października 2018 r. Powód - przekroczenie norm pyłów zawieszonych PM 2,5 oraz PM 10.

 • Konkursy na fb z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

Konkursy na fb z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

Zagadki pojawią się na profilu "Merkuriusza Mszczonowskiego" na fb punktualnie o godz. 11:00 w dniach 22, 26 i 31 października br. Szczegóły konkursu poniżej.

 • Obchody z okazji Dnia Drzewa w Przedszkolu

Obchody z okazji Dnia Drzewa w Przedszkolu

Święto Drzewa obchodzone jest 10 października. W tym dniu dominowały wśród dziecięcych strojów kolory zielony i brązowy. Celem obchodów było zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o rośliny, a szczególnie o drzewa, oraz dostrzeganie związku człowieka z przyrodą.

 • Podziękowali nauczycielom

Podziękowali nauczycielom

„Na wesoło” świętowano Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Mszczonowie. Scenki zaprezentowane przez uczniów wywołały salwy śmiechu wśród pedagogów oraz publiczności.

 • Mszczonowscy uczniowie będą „pytać, badać, wnioskować i...

Mszczonowscy uczniowie będą „pytać, badać, wnioskować i działać”

Nowy rok szkolny w mszczonowskiej szkole podstawowej przyniósł ze sobą nie tylko zmianę patrona placówki, ale także rozpoczął realizację projektu edukacyjnego, który otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 • Osuchowska „szkoła w działaniu”

Osuchowska „szkoła w działaniu”

W Szkole Podstawowej w Osuchowie od nowego roku szkolnego rozpocznie się realizacja projektu edukacyjnego, który otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 • Kluczem do sukcesu jest systematyka

Kluczem do sukcesu jest systematyka

Norbert Michalski – absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Mszczonowie, który osiągnął średnią ocen 5,56. To najwyższy wynik w kilkunastoletniej historii rankingu.

 • OSTRZEŻENIE - zła jakość powietrza!

OSTRZEŻENIE - zła jakość powietrza!

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wprowadza ostrzeżenie I stopnia do dn. 18 października 2018 r. Powód - przekroczenie norm pyłów zawieszonych PM 2,5.

 • II Zjazd Kulturalnych Edukatorów

II Zjazd Kulturalnych Edukatorów

Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza na II Zjazd Kulturalnych Edukatorów - 18 października 2018 r.  Centrum Konferencyjne Golden Floor Tower, ul. Chłodna 51, 32. Piętro

 • Składowisk i spalarni odpadów w Mszczonowie nie będzie!

Składowisk i spalarni odpadów w Mszczonowie nie będzie!

Podczas każdych wyborów niczym bumerang powraca temat składowiska lub też spalarni odpadów. Wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się jak wyglądają plany na najbliższe lata polecamy lekturę  „Planu gospodarki odpadami dla województwa mazowieckiego 2024”.

 • W Osuchowie dbają o sportowy rozwój młodych

W Osuchowie dbają o sportowy rozwój młodych

O sukcesach, lekkoatletyce i działalności społecznej z Bogusławem Kierzkowskim, sekretarzem Ludowego Klubu Sportowego w Osuchowie, rozmawia Dagmara Bednarek.

 • Szlachetna paczka dobrych ludzi

Szlachetna paczka dobrych ludzi

O pomaganiu innym, potrzebach mieszkańców Ziemi Mszczonowskiej i satysfakcji z czynienia dobra z Moniką Kubiak, liderem lokalnej Szlachetnej Paczki, rozmawia Dagmara Bednarek.

 • Mszczonów Symbolem Polskiej Samorządności 2018

Mszczonów Symbolem Polskiej Samorządności 2018

Przedstawiciele najlepszych samorządów, przedsiębiorstw i jednostek naukowych zjechali w czwartek (4.10) do Katowic. Przedstawiciele blisko 30 miast i gmin gościli podczas Gali Symbol Polskiej Samorządności 2018.

 • Szanowni mieszkańcy naszej gminy!

Szanowni mieszkańcy naszej gminy!

W związku z rozpowszechnianiem informacji o planach budowy spalarni i składowisk odpadów niebezpiecznych na terenie naszej gminy informuję, że nie planujemy takich inwestycji w najbliższych latach.

 • Poznali sekrety świętokrzyskiego

Poznali sekrety świętokrzyskiego

Trzy dni przedstawiciele sołectw z gminy Mszczonów spędzili w województwie świętokrzyskim. Wszystko po to, by poznać nowe działania podejmowane przez rolników. Wyjazd odbył się w ramach projektu „Dobre praktyki z zakresu odnowy wsi oraz promocji spółdzielczości i realizacji przez rolników wspólnych inwestycji w łańcuchu żywieniowym – na podstawie Świętokrzyskiej Sieci LGD”.

 • Tak wesoło, to tylko u mszczonowskich Seniorów…

Tak wesoło, to tylko u mszczonowskich Seniorów…

Dzień Seniora w Mszczonowie obchodzony był w dniu 6 października. Uroczystości zorganizował Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Zarząd Rejonowy w Mszczonowie, który uzyskał przy tej inicjatywie szerokie wsparcie Mszczonowskiego Ośrodka Kultury.

 • Będą wypożyczać książki przez internet

Będą wypożyczać książki przez internet

Blisko 130 tysięcy złotych w najbliższym czasie przeznaczy Miejska Biblioteka w Mszczonowie na rozwój e-usług bibliotecznych. Ponad 100 tysięcy tej kwoty stanowi dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.

 • W SP Mszczonów wybrano Samorząd Uczniowski

W SP Mszczonów wybrano Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski jest bardzo ważnym zrzeszeniem mającym wpływ na społeczność danej szkoły. Doskonale wiedzą o tym w mszczonowskiej placówce, której wychowankowie od lat typują swoich przedstawicieli do rozwiązywania problemów, organizacji imprez itp.

 • (Nie)obce im języki

(Nie)obce im języki

Europejski Dzień Języków, to coroczne wrześniowe święto, które promuje ich naukę, szczególnie wśród najmłodszych. Tradycyjnie już uczczono go w mszczonowskiej szkole podstawowej, która tego dnia pełna była kolorów, zabawy i obco brzmiących słów.

 • Pierwsza pomoc przedmedyczna

Pierwsza pomoc przedmedyczna

8 października 2018 r. w Miejskim Przedszkolu Nr 1 odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadził je wykwalifikowany ratownik medyczny pan Paweł Nietrzebka wraz z wolontariuszami z Liceum Ogólnokształcącego w Mszczonowie.

 • Mecz KS Mszczonowianka

Mecz KS Mszczonowianka

W dniu 13.10.2018 r. (sobota) o godz. 15:00 na boisku w Mszczonowie  odbędzie się mecz o mistrzostwo IV ligi mazowieckiej południe pomiędzy drużynami KS Mszczonowianka a Znicz II Pruszków.

 • Ostrzeżenie - zła jakość powietrza!

OSTRZEŻENIE - zła jakość powietrza!

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wprowadza ostrzeżenie I stopnia do końca dn. 12 października 2018 r. Powód - przekroczenie norm pyłów zawieszonych PM 2,5 i PM 10. 

 • Pielgrzymka katechetów, nauczycieli i uczniów

Pielgrzymka katechetów, nauczycieli i uczniów

22 września bieżącego roku grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Osuchowie wzięła udział w XIX Pielgrzymce Katechetów i Nauczycieli z Kurdwanowa do Bolimowa. Hasłem, które towarzyszyło wędrówce, były słowa „Ewangelia drogą do wolności”.

 • Wycieczka do Niepokalanowa

Wycieczka do Niepokalanowa

Dzień 1 października był wyjątkowy dla uczniów działających w Szkolnym Kole Caritas, którzy wyjechali na wycieczkę do Niepokalanowa - miejsca oddanego Niepokalanej na Jej wyłączną własność.

 • Z obrad LVI sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad LVI sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 27 września 2018 roku, odbyła się LVI sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której wysłuchano informacji z wykonania budżetu gminy Mszczonów za I półrocze 2018 r. oraz sprawozdań z działalności MOK i Biblioteki a także zatwierdzono uchwały dotyczące m.in. nadania nazwy ulicy w Mszczonowie i wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości w trybie bezprzetargowym. Obrady prowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski.

 • Polski sen o e-urzędzie

Polski sen o e-urzędzie

Czesław Niemen w swojej piosence śnił o Warszawie, Martin Luther King – o równości ludzi. Polacy, mamieni wizjami roztaczanymi przez centralne władze, od lat śnią o tym, by wszystkie urzędowe sprawy załatwiać bez choćby jednego spotkania z przedstawicielem administracji.

 • Zabawa nadal będzie „uczyć i doskonalić” przedszkolaków

Zabawa nadal będzie „uczyć i doskonalić” przedszkolaków

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zakończyły się działania związane z projektem „Zabawa uczy i doskonali” realizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 1 w Mszczonowie.  Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł 765 527,93 zł, z czego kwota dofinansowania, to aż 612 137,93 zł (79,96%). Projekt zrealizowano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa: - Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie - Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży, Poddziałanie - Edukacja przedszkolna.

 • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 25 września 2018 r.

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 25 września 2018 r.

Głównym tematem posiedzenia Komisji była ocena działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie oraz mszczonowskich Izb Pamięci. Radni wysłuchali także informacji dotyczącej organizacji obchodów gminnego Dnia Edukacji Narodowej.

 • Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 24 września 2018 r.

Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 24 września 2018 r.

Głównym tematem Komisji Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa była analiza wykonania budżetu gminy Mszczonów za pierwsze półrocze 2018 r. Zgromadzeni zaopiniowali również materiały na sesję Rady Miejskiej.

 • Wizyta gości z Chin

Wizyta gości z Chin

W piątek, 21 września, w Mszczonowie gościła delegacja chińskich samorządowców z okręgu Hangzhou Gongshu. W jej skład weszło kilkuosobowe grono osób odpowiedzialnych m.in. za gospodarkę finansową oraz planowanie przestrzenne.

 • Ostrzeżenie - silne wiatry!

Ostrzeżenie - silne wiatry!

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie ostrzega przed silnymi wiatrami w okresie 7:00-18:00 w dniu 3 października 2018 r.

 • Gaz i światłowód dotrą do nowych miejscowości

Gaz i światłowód dotrą do nowych miejscowości

Od wielu lat z błękitnego paliwa jakim jest gaz korzystają mieszkańcy Mszczonowa. W ostatnich dniach do gminy dotarły bardzo dobre informacje dotyczące gazu. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo poinformowało o zamiarach rozbudowy sieci gazociągowej na terenie gminy.

 • Gdzie głosować

Gdzie głosować

W najbliższych wyborach samorządowych, które odbędą się 21 października, wyborcy będą mieli do dyspozycji 14 lokali wyborczych. Poniżej przedstawiamy adresy poszczególnych lokal wyborczych przypisanych do okręgów wyborczych oraz zakresy poszczególnych okręgów.

 • Dotacja na remonty gminnych dróg

Dotacja na remonty gminnych dróg

Gmina Mszczonów znalazła się wśród sześciu samorządów z Mazowsza, które otrzymały dotację na przebudowę i remonty dróg gminnych. W sumie do sześciu gmin powędrowało 4,4 mln złotych. Prace związane z budową dróg lokalnych na terenie gminy, w tym roku dobiegają końca.

 • Miejsca pracy dla hotelarzy

Miejsca pracy dla hotelarzy

To już pewne. Poza hotelami, które ma w planie wybudować przy Parku Wodnym Suntago firma Global Parks, są już kolejni inwestorzy.

 • Obdarowani pięknem muzyki

Obdarowani pięknem muzyki

Tegoroczny wrzesień upływał w Mszczonowie w niezwykle muzycznej atmosferze. Wszystko za sprawą czterech koncertów, jakie w mieście dało Trio Chopin. Zespół, który przybył z dalekiego Meksyku, tworzą Agnieszka Maklakiewicz – skrzypaczka, Anna Maklakiewicz – wiolonczelistka oraz Leonardo del Castillo – pianista.

 • PODZIĘKOWANIE

PODZIĘKOWANIE

Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "Uśmiech Dziecka" składa serdeczne podziękowanie Pani Dyrektor Grażynie Pływaczewskiej oraz pani Danucie Wójt za przeprowadzenie zajęć plastycznych z naszymi dziećmi w czasie wakacji w Mszczonowskim Ośrodku Kultury.

 • WIEŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ

WIEŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ

DOT DAY, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki miał miejsce 14 września - to święto kreatywności, rozwijania talentów, wytrwałości w pokonywaniu trudności i wiary we własne możliwości. Tego dnia przypomnieliśmy historię Vashti, małej bohaterki książki „Kropka”.

 • Najwyższa średnia w historii

Najwyższa średnia w historii

- Spotkaliśmy się w Mszczonowie z kilku ważnych powodów. Po pierwsze. W szesnastoletniej historii honorowania najlepszych absolwentów szkół powiatu żyrardowskiego, najwięcej z nich i z najwyższą średnią było właśnie ze Mszczonowa.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651549

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat