Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

KONDOLENCJE

Wyrazy głębokiego współczucia

oraz wsparcia i otuchy

w tych najtrudniejszych chwilach

Radnemu Waldemarowi Suskiemu

z powodu śmierci

Taty

składają:

 Burmistrzowie wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Mszczonowie

Przewodniczący Rady wraz z radnymi Rady Miejskiej w Mszczonowie

 • UWAGA! Zmiany w organizacji ruchu drogowego!

UWAGA! Zmiany w organizacji ruchu drogowego!

W dniu 1.10.2018 r. od godz. 1100 na drodze powiatowej nr 4719W na odcinku Mszczonów – Puszcza Mariańska, oraz na ulicy Rawskiej i Żyrardowskiej w Mszczonowie zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na podstawie projektu zatwierdzonego w dniu 10.09.2018r. pod numerem 0121.253.018.

 • Odpust pełen rocznic – Tak świętowała Parafia pw. Świętego...

Odpust pełen rocznic – Tak świętowała Parafia pw. Świętego Ojca Pio

Święto Parafii – Odpust u Świętego Ojca Pio w Mszczonowie co roku jest połączony z wielką integracją parafialnych rodzin. To parafialne święto spaja społeczność wokół jego duszpasterza. Parafianie „od” Ojca Pio naprawdę czują się w swojej świątyni jak w domu.

 • Ruszył rok akademicki

Ruszył rok akademicki

Po raz kolejny studenci Mszczonowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli rok nauki. Zgodnie z tradycją, nagrody z rąk Józefa Grzegorza Kurka, burmistrza Mszczonowa, odebrali najlepsi studenci. Inaugurację roku akademickiego zakończył koncert pieśni patriotycznych zespołu ZAYAZD.

 • Miliony na dofinansowania dla mieszkańców

Miliony na dofinansowania dla mieszkańców

103 mld złotych zamierza przeznaczyć Ministerstwo Środowiska na poprawę jakości powietrza w Polsce. Program Priorytetowy „Czyste Powietrze” to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysokoemisyjnego kotła grzewczego.

 • Mural odsłonięty

Mural odsłonięty

Portret podpułkownika Wincentego Wnuka, dowódcy 31 pułku Strzelców Kaniowskich oraz wizerunek jego żołnierzy. To mural, który od kilku dni oglądać można na ścianie Szkoły Podstawowej w Mszczonowie.

 • Mszczonowianie pamiętają o Strzelcach Kaniowskich

Mszczonowianie pamiętają o Strzelcach Kaniowskich

Obchody 79. rocznicy Bitwy Mszczonowskiej`39 obfitowały w wiele wydarzeń. Zaangażowanych w nie zostało kilka instytucji na czele z Urzędem Miejskim w Mszczonowie. Wszystko rozpoczęło się 11 września, kiedy to członkowie GRH STRZELCY 31 pSK postanowili, że uczczą to pamiętne wydarzenie pracowicie, porządkując leśną mogiłę w lesie w Gnojnie.

 • Ziemia Chełmońskiego zapachniała szarlotką

Ziemia Chełmońskiego zapachniała szarlotką

Szarlotka, to bez wątpienia jedno z najpopularniejszych ciast w Polsce. Nie dziwi więc fakt, że co roku Ziemia Chełmońskiego (w skład której wchodzi także Mszczonów) obchodzi jej święto. Tegoroczna edycja Dnia Szarlotki była już jedenastą tego typu imprezą.

 • Koncerty Tria Chopin w Mszczonowie!
 • Koncerty Tria Chopin w Mszczonowie!

Koncerty Tria Chopin w Mszczonowie!

Serdecznie zapraszamy na trzy koncerty Tria Chopin w Mszczonowie. 25 września o godz. 19:00 w Mszczonowskim Ośrodku Kultury, 30 września o godz. 13:00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie, 30 września o godz. 18:00 w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów.

 • Winne święto strzałem w dziesiątkę

Winne święto strzałem w dziesiątkę

Degustacje win, winobranie oraz gry, konkursy i występy towarzyszyły pierwszej edycji Święta Wina. Organizatorem imprezy była Winnica Dwórzno. Z zaproszenia do spędzenia sobotniego popołudnia w winnicy skorzystały setki osób.

 • Dogonili szarlotkę

Dogonili szarlotkę

Był deszcz, słońce kilometry trasy i ponad 160 uczestników. Kolejna edycja rajdu rowerowego „W pogoni za szarlotką” za nami. Pomimo zmęczenia do mety każdy docierał uśmiechnięty.

 • Ruszają bezpłatne kursy

Ruszają bezpłatne kursy

Ruszają zapisy na bezpłatne kursy angielskiego oraz komputerowe dla mieszkańców powiatu żyrardowskiego i grodziskiego. Skorzystać mogą z nich osoby powyżej 25. roku życia. Zapisy przyjmowane są do końca września. Szczegóły na plakacie.

 • Oczarowani słowem…

Oczarowani słowem…

We wtorek, 11 września, w mszczonowskiej Bibliotece odbyło się spotkanie, które było wielkim wydarzeniem dla lokalnych pasjonatów książek. W murach siedziby instytucji czytelników słowami oczarowała Katarzyna Bonda – „królowa polskiego kryminału”.

 • Późne lato zapachniało… „Przedwiośniem”

Późne lato zapachniało… „Przedwiośniem”

W sobotnie przedpołudnie, 8 września, w Mszczonowie rozbrzmiewały słowa powieści „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Tym samym po raz kolejny miasto włączyło się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania.

 • Warsztaty taneczne z SKF Fresh

Warsztaty taneczne z SKF Fresh

31 sierpnia zakończyliśmy cykl pięciodniowych warsztatów tanecznych Różne style -jeden taniec, które Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Fresh organizowało w ramach zadania publicznego, tzw. małego grantu.

 • Zapraszamy na koncert patriotyczny zespołu Zayazd!

Zapraszamy na koncert patriotyczny zespołu Zayazd!

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości zapraszamy na koncert patriotyczny zespołu Zayazd (Lech Makowiecki), który rozpocznie się 22 września o godz. 16:00 w Mszczonowskim Ośrodku Kultury.

 • Mecz KS Mszczonowianka

Mecz KS Mszczonowianka

Zapraszamy na mecz KS Mszczonowianka - 15 września o godz. 12:30. Na mszczonowskim boisku zagrają KS Mszczonowianka i GKS Wilga Garwolin.

 • Zapraszamy na Marsz Niepodległości!

Zapraszamy na Marsz Niepodległości!

Z okazji cyklu obchodów w ramach świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy na marsz najmłodszych mieszkańców14 września o godz. 17:00 – zbiórka na Pl. Piłsudskiego.

 • Uroczyste odsłonięcie muralu

Zapraszamy na uroczyste odsłonięcie muralu!

Serdecznie zapraszamy na uroczyste odsłonięcie muralu na Szkole Podstawowej w Mszczonowie, które odbędzie się 18 września o godz. 17:00 przy SP Mszczonów.

 • Czyste powietrze

Spotkanie informacyjne dotyczące programu "Czyste powietrze"

Burmistrz Mszczonowa  zawiadamia, iż w dniu 18.09.2018r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, ul. Warszawska 33 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące programu przygotowanego przez Ministerstwo Środowiska pn. ,,Czyste powietrze”.

 • Zapraszamy na V Rajd Nocny śladami Strzelców Kaniowskich!

Zapraszamy na V Rajd Nocny śladami Strzelców Kaniowskich!

Gminne Centrum Informacji oraz Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne zapraszają na obchody 79. rocznicy Bitwy Mszczonowskiej  i V edycję Rajdu Nocnego śladami Strzelców Kaniowskich - 15 i 16 września.

 • Zapraszamy na marsz z kijkami nordic-walking!

Zapraszamy na marsz z kijkami nordic-walking!

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza na rajd „Dla Niepodległej” z kijkami nordic-walking. Start: 17 września o godz. 17:00 spod siedziby MOK. Zapisy w sekretariacie instytucji.

 • Tak dziękowano w Osuchowie za „dar chleba”…

Tak dziękowano w Osuchowie za „dar chleba”…

Dożynki gminy Mszczonów od wielu już lat obchodzone są w Osuchowie, który z racji swego położenia stał się rolniczym centrum Ziemi Mszczonowskiej. Uroczystości rozpoczynają się zawsze Mszą Świętą w osuchowskiej świątyni.

 • Zapraszamy na bezpłatne zajęcia umuzykalniające!

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia umuzykalniające!

Gminne Centrum Informacji serdecznie zaprasza na bezpłatne zajęcia umuzykalniające, które odbywać się będą w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów! Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 18 września!

 • „Merkuriusz Inwestycyjny”

„Merkuriusz Inwestycyjny”

Nasz specjalny numer swoim zakresem objął lata 2015-2018 – czas, który na stałe zapisze się w historii Ziemi Mszczonowskiej rozpoczęciem przełomowej budowy Park of Poland. Co jeszcze wydarzyło się w gminie w tym okresie? Zapraszamy do lektury i krótkiej podróży „w czasie” wraz z naszą redakcją.

 • Żegnajcie wakacje, witaj szkoło!

Żegnajcie wakacje, witaj szkoło!

W pierwszy poniedziałek września, na boisku „Orlik”, odbyło się uroczyste otwarcie roku szkolnego w mszczonowskiej szkole podstawowej.

 • Taneczne pożegnanie wakacji

Taneczne pożegnanie wakacji

Biesiada rodzinna „Zatańczmy jak za dawnych lat...”, jaka wieczorem 31 sierpnia odbyła w parku przy ulicy Narutowicza, stanowiła rozrywkowe pożegnanie wakacji. Imprezę przygotował Mszczonowski Ośrodek Kultury.

 • Pierwszy dzwonek w gminnych szkołach

Pierwszy dzwonek w gminnych szkołach

Niektórzy uczniowie z uśmiechami, inni z niepewnością na twarzy, rozpoczęli dziś (3.09) rok szkolny. W szkołach dzieci i młodzież przywitali nauczyciele. Najmłodszym towarzyszyli rodzice oraz babcie i dziadkowie.

 • Strzelcy na Combat Alert 2018

Strzelcy na Combat Alert 2018

Mszczonowscy Strzelcy wzięli udział w X jubileuszowej edycji Combat Alert. W dniach od 4 do 8 lipca przebywali w podorzyskich Wierzbinach.

 • Przy mogile Powstańca Warszawskiego

Przy mogile Powstańca Warszawskiego

Tak wyglądała sierpniowa warta przy mogile majora Wacława Czyszka ps. WACEK. Mszczonowscy Strzelcy podczas tegorocznego pobytu w Helu oddali hołd Bohaterowi Powstania Warszawskiego. Doktor Wacław Czyszek, spoczywający na helskim cmentarzu, był jednym z dowódców słynnego BAONU PARASOL.

 • Hołd oddany Obrońcom Ojczyzny z roku 1939

Hołd oddany Obrońcom Ojczyzny z roku 1939

Mszczonowscy Strzelcy podczas sierpniowego pobytu w Helu zapalili znicze pamięci przy pomniku Obrońców Helu, a także na zbiorowej mogile polskich żołnierzy, poległych w roku 1939, znajdującej się na helskim cmentarzu komunalnym.

 • Strzelcy pamiętali o Bohaterach

Strzelcy pamiętali o Bohaterach

1 września 2018 roku - 79. rocznica rozpoczęcia II wojny światowej. Dla Mszczonowa była ona najtragiczniejszym okresem w dziejach miasta. Bilans strat był porażający. Ponad połowa mieszkańców straciła życie.

 • Historyczny pociąg do podróżowania i do… nagród

Historyczny pociąg do podróżowania i do… nagród

Swoją podróż, Wędrowcze, rozpocznij w miejscu, które nocami potwory odwiedzają. Mole te, niebezpieczne niezwykle, zachęcają, by realny świat porzucić i w literacką podróż się udać.

 • Rajd rowerowy „W pogoni za szarlotką”

Rajd rowerowy „W pogoni za szarlotką”

Zapraszamy wszystkich miłośników jazdy na rowerze do bezpłatnego udziału w kolejnej edycji rajdu „W pogoni za Szarlotką”. Startujemy w SOBOTĘ 15 września 2018 r. o godz. 9:00 z Kompleksu Basenów Termalnych.

 • Zabawa z symbolami

Zabawa z symbolami

Zakończenie wakacji z Gminnym Centrum Informacji w tym roku połączone było z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji Aleksandra Kacprzak zaprosiła dzieci na zabawę z symbolami, do której pretekstem była planszówka „Polak Mały”.

 • Wciąż pełna inicjatyw TRADYCJONALISTKA, propagująca...

Wciąż pełna inicjatyw TRADYCJONALISTKA, propagująca lokalny patriotyzm…

Radna Barbara Gryglewska opowiada Mateuszowi Milczarkowi o zmianach zachodzących w gminie Mszczonów.

 • Z obrad LV sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad LV sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 22 sierpnia 2018 roku, odbyła się LV sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której wysłuchano informacji z działalności Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz zatwierdzono uchwały dotyczące m.in. wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości, poboru podatków i opłat za odpady komunalne w drodze inkasa oraz zmian budżetu na 2018 r. Obrady prowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski.

 • Nie zatrzymuje się koni w galopie…

Nie zatrzymuje się koni w galopie…

Z radnym Piotrem Chyłą na temat sytuacji gminy Mszczonów rozmawia Mateusz Milczarek.

 • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 21 sierpnia 2018 r.

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 21 sierpnia 2018 r.

Głównym tematem posiedzenia Komisji były analiza wydatków ponoszonych na oświatę oraz ocena stanu przygotowań do nowego roku szkolnego. Radni zaopiniowali także projekty uchwał na sesję RM.

 • Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 20 sierpnia 2018 r.

Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 20 sierpnia 2018 r.

Głównymi tematami Komisji Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa były analizy wydatków Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za I półrocze 2018 r. a także zaopiniowanie materiałów na sesję Rady Miejskiej.

 • Dzień Szarlotki

Dzień Szarlotki

LGD „Ziemia Chełmońskiego” zaprasza na doroczny Dzień Szarlotki, który odbędzie się 16 września 2018 r. od godz. 14:00 w Domu Kultury w Żabiej Woli.

 • Piknik Rodzinny w winnicy w Dwórznie

Piknik Rodzinny w winnicy Dwórzno

Serdecznie zapraszamy na Piknik Rodzinny w winnicy Dwórzno, który rozpocznie się 15 września o godz. 14:00.

 • Gminne Dożynki w Osuchowie

Gminne Dożynki w Osuchowie

Serdecznie zapraszamy na Gminne Dożynki w Osuchowie, które rozpoczną się 9 września 2018 r. o godz. 11:30 mszą świętą odprawioną w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Osuchowie.

 • Zapraszamy na Narodowe Czytanie!

Zapraszamy na Narodowe Czytanie!

Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na Narodowe Czytanie powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”, które rozpocznie się 8 września o godz. 11:00 na skwerze przy blokach na ul. Północnej.

 • Katarzyna Bonda w Bibliotece!

Katarzyna Bonda w Bibliotece!

Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą11 września o godz. 17:00 w siedzibie MBP.

 • Nietypowa zbiórka krwi

Nietypowa zbiórka krwi

Z powodu problemów technicznych sierpniowa zbiórka krwi zorganizowana przez mszczonowski Klub HDK „Strażak” odbywała się na świetlicy remizy OSP Mszczonów.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651786

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat