Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

18.10.2021

Imieniny

Łukasza, Juliana, Bogumiły

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Klasyki zagościły w Mszczonowie

Klasyki zagościły w Mszczonowie

Takiego zlotu nie było od dawna. Około 300 pojazdów z całej Polski zjechało do Mszczonowa na V Zlot Pojazdów Zabytkowych. Właściciele najciekawszych maszyn odebrali puchary i dyplomy. Wyjątkowe podziękowania odebrał Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa, który po kilkudziesięciu latach zasiadł za kierownicą swojego ukochanego trabanta.

To było jak podróż w czasie. Z głośników płynęły hity polskiej muzyki z lat 70-tych, 80-tych i 90-tych a ulica Narutowicza, 3 Maja i Sienkiewicza zastawione były m. in. maluchami, polonezami, dużymi fiatami. W Parku przy stacji paliw przyczepka kampingowa z Niewiadowa. Przy dużym fiacie zestaw wypoczynkowy – dwa leżaki i stolik. Na dachowych bagażnikach walizki, radia firmy Kasprzak. O tym jak wielki sentyment budził zlot świadczyły uśmiechy na twarzach oglądających.

- W tym roku, w zlocie wzięło udział około 300 pojazdów. To na pewno jeden z największych, o ile nie największy zlot. Przyjechali nawet uczestnicy ze Śląska – informują członkowie grupy Klamot, organizatorzy zlotu.

W Mszczonowie gościły prawdziwe perełki motoryzacji. Te już znane stałym bywalcom – takie jak DODGE z OSP Wręcza, który w kategorii najstarszych aut nie ma sobie równych, jak i nowości – piękny Citroen 2CV, czy czarny Biuck, którego silnik pięknie gulgotał. Silną obsadę stanowiła polska motoryzacja. Królowały Fiaty 125p i 126p oraz polonezy.

Uczestnicy mieli też okazję wykazać się w wyjątkowych konkurencjach – przeciąganiu liny, jazdy na tandemie oraz rowerze, który skręcał odwrotnie niż tradycyjny. Wyjątkowym momentem podczas zlotu, było wręczenie specjalnej statuetki Józefowi Grzegorzowi Kurkowi, burmistrzowi Mszczonowa, za pomoc w organizacji obecnego oraz czterech poprzednich zlotów.

- Pięć lat szybko minęło. Mam nadzieję, że będziecie kontynuować tę imprezę w następnych latach – mówił podczas odbierania podziękowań burmistrz.

V Zlot Pojazdów Zabytkowych był wyjątkowy dla niego również pod innym względem. Po kilkudziesięciu latach ponownie zasiadł za kierownicą swojego ukochanego trabanta. Dzięki kilku pasjonatom autu udało się przywrócić dawny blask.

- Potrzebowałem wtedy samochodu, który poradzi sobie w każdym terenie i trabant najlepiej się do tego nadawał. Kiedy była zima stulecia, na osiedlu nikt nie mógł uruchomić swojego samochodu a mój trabancik „odpalił” od razu – wspominał Józef Grzegorz Kurek.

W zakupie auta pomógł mu mechanik, który specjalizował się w trabantach. Jak wspominał burmistrz nieopatrznie podniósł mu cenę samochodu.

- Kiedy oglądaliśmy tego trabanta krzyknął, że jest w lepszym stanie niż jego własny. Sprzedający od razu podniósł cenę o 200 złotych – opowiada burmistrz.

Trabancik burmistrza stał się też tematem plotek w Mszczonowie. Wiele osób zastanawiało się dlaczego burmistrz kupił taki samochód.

- Żartowałem wtedy, że będą wymieniać stare auta na nowe. Wiele osób zaczęło potem kupować stare samochody – wspomina z uśmiechem burmistrz.

Podsumowaniem zlotu była parada zabytkowych aut, która przejechała ulicami Mszczonowa. Organizatorami imprezy była grupa Klamot oraz Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie.

Tekst i fot. Jarosław Pięck, GCI

  • Klasyki zagościły w Mszczonowie
  • Klasyki zagościły w Mszczonowie
  • Klasyki zagościły w Mszczonowie
  • Klasyki zagościły w Mszczonowie
  • Klasyki zagościły w Mszczonowie
  • Klasyki zagościły w Mszczonowie
  • Klasyki zagościły w Mszczonowie
  • Klasyki zagościły w Mszczonowie
  • Klasyki zagościły w Mszczonowie

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7646816

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat