Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

19.9.2021

Imieniny

Januarego, Konstancji, Teodora

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Pożegnania nadszedł czas…

Pożegnania nadszedł czas…

Ostatni, przedwakacyjny dzwonek, zabrzmiał w mszczonowskiej Szkole Podstawowej w piątek, 22 czerwca. Zakończenie roku 2017/18 zostało podzielone na dwie części. Uczniowie klas 4-6 tłumnie zgromadzili się w auli dawnego budynku gimnazjalnego. Najstarsze roczniki minione miesiące nauki pożegnały na boisku przyszkolnego „Orlika”.

Młodszych uczniów pod przeszklonym dachem auli powitała wicedyrektor Krystyna Wójcik. Oprócz gratulacji za miesiące wytężonej nauki i starań, życzyła także uczniom wymarzonych i radosnych wakacji, które pozwolą zebrać siły przed kolejnym rokiem szkolnym. Następnie przyszła pora na wręczenie wyróżnień najlepszym uczniom z każdej klasy. Nagrody książkowe i świadectwa z tzw. „czerwonym paskiem” otrzymało wielu wychowanków mszczonowskiej szkoły.

Równolegle, na boisku „Orlika”, odbywało się zakończenie roku starszych roczników – klas 7 i oddziałów gimnazjalnych. Uroczystość rozpoczęła dyrektor Szkoły Podstawowej w Mszczonowie, Anna Rusinowska. Także i ona dziękowała młodym za ich trud oraz zaangażowanie – w naukę, konkursy, zawody sportowe oraz działalność społeczną. Głos zabrała także Barbara Gryglewska – przewodnicząca Komisji Oświaty i Spraw Społecznych Rady Miejskiej. Oprócz tradycyjnych życzeń udanych wakacji, wspominała ona czasy, gdy sama była pedagogiem w nieistniejącym już gimnazjum. W swoim wystąpieniu podkreślała, że mszczonowska Szkoła Podstawowa, to od zawsze bardzo dobra placówka i uczniowie, którzy ją kończą, powinni być dumni z faktu, że to właśnie w niej mogli się uczyć. Swoje słowa do zgromadzonych skierował także Jacek Gołyński – przewodniczący Rady Rodziców SP Mszczonów. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na słodko-gorzki posmak uroczystości, która dla wielu uczniów jest już ostatnim pobytem w „podstawówce”. Trzecie klasy gimnazjalne tego dnia opuściły mury placówki jako jeden z ostatnich roczników, który będzie miał na świadectwie ukończenie Gimnazjum im. Jana Adama Maklakiewicza w Mszczonowie.

Po zakończeniu wystąpień przyszedł czas na wręczenie nagród dla najlepszych uczniów. Młodzi odbierali je, tradycyjnie, z rąk swoich wychowawców oraz dyrektor Rusinowskiej. Najwięcej emocji wzbudziło nagradzanie młodzieży z trzecich klas gimnazjalnych. Wychowawcy tych oddziałów nie kryli wzruszenia spowodowanego koniecznością pożegnania uczniów, z którymi spędzili trzy, wspaniałe, szkolne lata.

Podczas zakończenia roku uhonorowano nie tylko najlepszych uczniów i uczestników konkursów. Nagrody odebrali także wyróżniający się sportowcy, całe ich drużyny, dziennikarze szkolnej gazetki „Zapytnik”, uczniowie z największą frekwencją, członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz rodzice, którzy zaangażowali się w organizację Pikniku Rodzinnego.

Przedstawiciele SU wręczyli swoim, już byłym, nauczycielom zabawne dyplomy, które były symbolicznym podziękowaniem za trzy lata opieki nad tegorocznymi absolwentami. Specjalny upominek od żeńskiej drużyny siatkówki odebrał wyraźnie zaskoczony trener, nauczyciel wychowania fizycznego, Paweł Promowicz. Tak zakończyło się pełne wzruszeń pożegnanie kolejnego roku szkolnego w mszczonowskiej „podstawówce”. Z pewnością nie tylko absolwenci gimnazjum zapamiętają je na bardzo długo.

Dagmara Bednarek, GCI

 • Pożegnania nadszedł czas…
 • Pożegnania nadszedł czas…
 • Pożegnania nadszedł czas…
 • Pożegnania nadszedł czas…
 • Pożegnania nadszedł czas…
 • Pożegnania nadszedł czas…
 • Pożegnania nadszedł czas…
 • Pożegnania nadszedł czas…
 • Pożegnania nadszedł czas…
 • Pożegnania nadszedł czas…
 • Pożegnania nadszedł czas…
 • Pożegnania nadszedł czas…

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7556275

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat