Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

20.9.2021

Imieniny

Mieczysławy, Filipiny, Faustyny

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Niezwykły Piknik Rodzinny

Niezwykły Piknik Rodzinny

Sobota, 26 maja, nie rozpieszczała mieszkańców Mszczonowa swoją pogodą. Dzień rozpoczął się burzą, ale Piknik Rodzinny w lokalnej Szkole Podstawowej powitało już słońce nieśmiało wyglądające zza chmur.

Tradycyjnie już otworzyła go dyrektor placówki, Agnieszka Walczyńska-Łoś, która powitała wszystkich gości oraz młodych artystów, do których tego dnia należała scena. Kolejne punkty programu przedstawiła zebranym prowadząca imprezę p. Luiza Wirowska – Sadowska. Na początek scenę przejęli modele. W tej roli wystąpili, oczywiście, uczniowie mszczonowskiej „podstawówki”, którzy swoje kreacje stworzyli w kolorach black & white. Wszystkie stroje były niezwykle pomysłowe a ich prezentacja oraz komentarze prowadzących dostarczyły widowni wielu powodów do śmiechu. Jako projektanci i modele wystąpili nawet najmłodsi uczniowie, ponieważ podczas pokazu można było podziwiać przedstawicieli wszystkich roczników szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych.

Kolejnym punktem Pikniku Rodzinnego były występy uczniów Prywatnej Szkoły Muzycznej im. Antoniego Szalińskiego. Młodych muzyków, na co dzień uczących się
w mszczonowskiej „podstawówce”, zapowiadała dyrektor placówki, Małgorzata Rogozińska. Licznie zgromadzona publiczność podczas ich występów mogła usłyszeć utwory fortepianowe oraz gitarowe. Aplauz widowni chyba najlepiej podsumował wysoki poziom, jaki zaprezentowali artyści. Po krótkim koncercie widownię czekała też niespodzianka. Sceną zawładnął prawdziwy iluzjonista, w którego wcielił się Norbert Podsiadły.

Na hali sportowej również zgromadziły się tłumy uczestników Pikniku. Wszystko po to, by obejrzeć występ cheerleaderek ze Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Fresh. Energetyczna muzyka oraz doskonale dopracowane układy pozwoliły mszczonowianom choć przez chwilę poczuć się niczym na wielkiej imprezie sportowej. Podczas występów zaprezentowały się całe grupy cheerleaderek oraz duety dziewcząt.

W rozgrzanej tańcem atmosferze, publiczności zaprezentowali się także najmłodsi – uczniowie klas zerowych szkoły podstawowej. Ich występy miały ludowy charakter
a zadedykowane były rodzicom – wszak 26 maja przypadał Dzień Matki. Najmłodsi uczniowie śpiewali, tańczyli i recytowali a na koniec wręczyli swoim rodzicielkom własnoręcznie wykonane, kolorowe upominki.

Na scenie, zlokalizowanej przed budynkiem dawnego gimnazjum, zaprezentował się też zespół teatralny Tabaluga. Swoim przedstawieniem pod tytułem Wąż podbili oni serca jury podczas turnieju z cyklu Spotkań Artystycznych Szkół, zajmując pierwsze miejsce
w kategorii klas IV-VI. Uczestnicy Pikniku Rodzinnego mogli na własne oczy sprawdzić, co tak urzekło komisję, która przyznała młodym artystom tak zaszczytne wyróżnienie. Wspaniała gra aktorska, zaskakująca fabuła oraz zabawne rekwizyty z pewnością potwierdziły słuszność tego wyboru.

Po dwóch godzinach zabawy i występów, na scenie ponownie pojawili się przedstawiciele organizatorów, by podziękować sponsorom Pikniku oraz wręczyć nagrody
w konkursie plastycznym Ja i moja rodzina. Prace uczestników można było podziwiać
w specjalnym kąciku artystycznym zlokalizowanym w szkole podstawowej. Mali artyści wykazali się nie lada kunsztem, stąd też nikogo chyba nie zdziwiła duża ilość wręczonych nagród.

Najmłodszych do zabawy porwał czarodziej Kanio i jego pokazy magiczne. Przed sceną zebrał się spory tłum dzieci, które zafascynowane oglądały sztuczki prezentowane przez magika. Niektóre z nich zostały zaproszone na scenę, by asystować czarodziejowi. Zabawie i śmiechom nie było końca.

Na zakończenie artystycznych występów zgromadzoną publiczność do tańca porwał rockowy zespół Brak Czasu. Przemyślane teksty i wyrazista muzyka sprawiły, że nikt nie mógł przejść obok sceny obojętnie. Piknik Rodzinny zwieńczyła muzyka DJ-a Lopeza, który zaprezentował uczestnikom znane hity muzyczne, przy których świetnie bawiła się zgromadzona publiczność.

Artystyczne występy na scenie były niejedynymi atrakcjami szkolnej imprezy. Na wszystkich uczestników czekały loteria fantowa, kawiarenka z pysznymi ciastami pieczonymi przez rodziców, grill, stoiska: Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Fresh, SKO pod patronatem Banku PKO BP, Szkolnego Koła Wolontariatu, Klubu Zdrowego Stylu Życia oraz porad o zdrowiu, kąciki: plastyczny, origami, świat doświadczeń, porad i zajęć Integracji Sensorycznej, darmowa wata cukrowa, popcorn oraz balony cudownie skręcane przez „Party One”, a także zawody sportowe.

„Nakarmić” można było także umysł. Służyły do tego gry logiczne i językowe, zabawki sprawnościowe a przede wszystkim Mobilne Centrum Edukacyjne. Mszczonów był piątym miastem w Polsce, a mszczonowska „podstawówka” pierwszą polską szkołą, do których przyjechała multimedialna klaso-pracownia „iLAB”, Nie stało się to przypadkowo. Podczas Pikniku Rodzinnego przedstawiciele szkoły podstawowej odebrali zaszczytny tytuł eTwinning School. Mszczonowska placówka uzyskała go jako jedna z 80 w całej Polsce. Odznaka, której symbol zawisł przed wejściem do „podstawówki”, to wyraz uznania dla działalności dyrekcji i grona pedagogicznego, które włożyły ogrom wysiłku w realizację projektów w ramach europejskiej współpracy szkół. Uhonorowaniem uroczystości był tort ufundowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, na którego konsumpcję zaproszono wszystkich uczestników Pikniku.

Mobilne Centrum Edukacyjne wzbudziło ogromne zainteresowanie zarówno młodszych, jak i starszych uczestników Pikniku. Wnętrze multimedialnej klaso-pracowni oferowało prawdziwie „kosmiczne” rozrywki edukacyjne. Za pomocą innowacyjnych kostek IMO Learn goście mogli przetestować swoją wiedzę o Unii Europejskiej. Na wszystkich czekały także gry edukacyjne oraz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie programowania. Prawdziwym hitem okazał się wirtualny „pokój”, do którego można się było wybrać za pomocą okularów VR.

Piknik Rodzinny przy szkole podstawowej przyciągnął także prawdziwych pasjonatów. Wspaniały pokaz rzeźbienia piłą specjalnie dla uczestników imprezy przygotował Andre. Swoje małe cudeńka, ku uciesze widowni, rozdawał potem najmłodszym, którzy odgadli, co one przedstawiają.

Pasjonatami z pewnością można także nazwać strażaków - ochotników, którzy również uświetnili Piknik. Druhowie zorganizowali zabawy sprawnościowe dla najmłodszych oraz zaprezentowali swoje umiejętności w zakresie ratownictwa technicznego. Symulację wydostawania poszkodowanego z powypadkowego samochodu tłumnie oglądali uczestnicy imprezy w każdym wieku. Bardzo profesjonalnie prowadzone pokazy strażaków nieodmiennie wzbudzają zainteresowanie i zachęcają do wstępowania w ich szeregi.

Niemałą atrakcją dla najmłodszych była obecność podczas Pikniku dwóch maskotek – minionka i pancernika. Co ciekawe, do zdjęć z nimi, wykonywanych przez firmę fotograficzną Foto- Feniks, pozowali nie tylko najmłodsi. Dzięki obecności dwóch zabawnych pluszaków, uczestnicy Pikniku mogli się poczuć prawie jak w Disneylandzie.

Pogoda nie wystraszyła uczestników Pikniku Rodzinnego - pozostali oni przed i w budynku szkoły podstawowej oraz dawnego gimnazjum do późnych godzin wieczornych. Aura była zresztą łaskawa i sprezentowała organizatorom prawdziwie wiosenną pogodę, która była doskonałym uzupełnieniem naprawdę gorącej zabawy. Ilość atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy sprawiła, że naprawdę każdy z uczestników mógł podczas Pikniku znaleźć coś dla siebie. Ogromne brawa należą się więc wszystkim tym, którzy przygotowali imprezę tak niezwykłą, że pozostaje odliczanie dni do kolejnej, która być może odbędzie się za rok.

Dagmara Bednarek, GCI

Organizatorzy Pikniku Rodzinnego:

- Szkoła Podstawowa w Mszczonowie wraz z rodzicami uczniów

- Burmistrz Miasta Mszczonów

- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszczonowie

- Mszczonowski Ośrodek Kultury

- Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mszczonowie

- Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie

- Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie

- e-Twinning

 

Szkoła Podstawowa w Mszczonowie serdecznie dziękuje sponsorom oraz wszystkim, którzy wsparli organizację Pikniku Rodzinnego:

1. Geotermia Mazowiecka S.A.

2. Jeronimo Martins Polska S.A. Centrum Dystrybucyjne Parzniew

3. Firma Bakoma Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie

4. Pani Anna Wysocka „Fabryka Stylu”

5. Firma Artpomp Aneta i Krzysztof Gudaszewscy

6. Pani Wioletta Traczyk Sadowska Sklep Papierniczy „Papirus”

7. Pani Magdalena Łuczyńska

8. Państwo Sylwia i Jarosław Tarasiuk

9. Sklep Piekarniczo-Cukierniczy „Oskroba” w Mszczonowie

10. Pani Luiza Wirowska-Sadowska

11. Pan Krzysztof Kłopotowski Firma Handlowo-Usługowa

12. Firma Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

13. Państwo Anna i Krzysztof Czarneccy

14. Państwo Magdalena i Piotr Pawlak

15. Państwo Mirosława i Wiesław Pawlak

16. Państwo Elżbieta i Tadeusz Kuliccy Masarnia

17. Państwo Aleksandra i Robert Iwańscy Sklep Mięsno-Wędliniarski

18. Bank Spółdzielczy w Mszczonowie

19. Polska Sieć Handlowa „Lewiatan”

20. Grupa Pekabex

21. Bank PKO BP oddział w Mszczonowie

22. Firma Fotograficzna Foto-Feniks

23. Centrum Medyczne „Bimed”

24. DSM Nutritional Products Sp. z o.o.

25. Pani Katarzyna Szymańska Salon Fryzjerski “Impresja”

26. Pani Karolina Sas Salon Fryzjerski „Hair Sas”

27. Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Fresh”

28. OSP Mszczonów

29. Pani Elżbieta Zdunik

30. Lodziarnia „Bonano”

31. Bank Spółdzielczy Biała Rawska

32. Frito Lay Poland Sp. z o.o.

33. Firma Schenker Sp. z o.o.

34. Flis - Zakład Przemysłu Cukierniczego

35. Państwo Jagoda i Mariusz Wieszczyccy

36. FM Logistics

37. Firma „Event Star” Bartłomiej Simborowski

38. Ilona Niezabitowska Salon Urody „Glamour”

39. Przedsiębiorstwo Kruszyw Lekkich „Keramzyt”

40. Firma Remondis Electrorecycling Sp. z o.o.

41. Starostwo Powiatowe Żyrardów

42. Andrzej Zawadzki Rzeźbienie Piłą „Andre”

43. Mariola Lewandowska Piekarnia

44. Pani Emilia Czerwińska

45. Pan Piotr Kamiński

46. Klub Zdrowego Stylu Życia w Żyrardowie

47. Pani Danuta Mulińska

48. Mobilne Centrum Edukacyjne

49. „Party One” Państwo Anna i Mariusz Gromek

50. Czarodziej Kanio – Pan Kamil Krystosiak

 

Podziękowania dla rodziców, którzy zaangażowali się w organizację loterii fantowej:

1. Państwo Agnieszka i Michał Włodarczyk

2. Pani Karolina Górajewska

3. Pani Małgorzata Kaczorowska

4. Pani Agnieszka Kubiak

5. Pani Agnieszka Wójtowicz

6. Pani Katarzyna Kuran

7. Pani Małgorzata Skazowska

8. Pan Arkadiusz Hanszke

9. Pani Mariola Gawin

10. Pani Janina Stelmasiak

11. Pani Anna Karasiewicz

12. Państwo Marcin i Kinga Ośka

13. Państwo Katarzyna i Zbigniew Banasiewicz

14. Państwo Aneta i Marek Maciszewscy

15. Pani Agnieszka Stusińska

16. Pan Paweł Sosnowski

17. Pani Karolina Pawlak

18. Pani Marzena Matusiak

19. Pani Beata Kinapfel

20. Pan Tomasz Szczepański

21. Pani Sylwia Gręda

22. Pani Aneta Nowakowska

23. Agata i Mateusz Matysiak Fotografia

24. Weronika Błażejewska

25. Natalia i Patrycja Milczarskie

26. kl. I A

27. kl. III A

 

Serdeczne podziękowania należą się również grupie rodziców, którzy zaangażowali się
w organizację pikniku pomagając rozstawiać, sprzątać i obsługiwać stoiska oraz pilnując porządku podczas imprezy.

 • Niezwykły Piknik Rodzinny
 • Niezwykły Piknik Rodzinny
 • Niezwykły Piknik Rodzinny
 • Niezwykły Piknik Rodzinny
 • Niezwykły Piknik Rodzinny
 • Niezwykły Piknik Rodzinny
 • Niezwykły Piknik Rodzinny
 • Niezwykły Piknik Rodzinny
 • Niezwykły Piknik Rodzinny
 • Niezwykły Piknik Rodzinny
 • Niezwykły Piknik Rodzinny
 • Niezwykły Piknik Rodzinny
 • Niezwykły Piknik Rodzinny
 • Niezwykły Piknik Rodzinny
 • Niezwykły Piknik Rodzinny
 • Niezwykły Piknik Rodzinny
 • Niezwykły Piknik Rodzinny
 • Niezwykły Piknik Rodzinny
 • Niezwykły Piknik Rodzinny
 • Niezwykły Piknik Rodzinny

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7557782

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat