Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

11.12.2018

Imieniny

Stefana, Waldemara, Damazego

Wyszukiwarka

Treść strony

ZUS zaprasza na zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego w...

ZUS zaprasza na zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego w Osuchowie

Od 1 lipca do 31 sierpnia ZUS zaprasza do zwiedzania swojego Centralnego Ośrodka Szkoleniowego w Osuchowie.

Wniosek o szacowanie szkód

Szacowanie szkód w gospodarstwach rolnych

Burmistrz Mszczonowa informuje, iż wystąpił do Wojewody Mazowieckiego  z wnioskiem w sprawie powołania składu terenowej komisji do spraw oszacowania szkód  w gospodarstwach rolnych spowodowanych niekorzystnym zjawiskiem atmosferycznym – suszą.

Wystartował projekt Brave Kids

Wystartował projekt Brave Kids

W piątek, 22 czerwca, w radziejowickim Nowym Domu Sztuki odbyło się niezwykłe wydarzenie. Tego dnia spotkali się uczestnicy polskiej edycji Brave Kids. Wśród zgromadzonych nie zabrakło rodzin z terenu Ziemi Mszczonowskiej, które goszczą dzieci i młodzież z Gruzji, Iranu i Izraela.

Zarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza do...

Zarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza do współtworzenia Programu współpracy na 2019 rok

Marszałek Województwa Mazowieckiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz inne podmioty do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2019 rok. Termin składania uwag i propozycji do projektu to 6 lipca br.

Szacowny jubileusz OSP WRĘCZA

Szacowny jubileusz OSP WRĘCZA

Niedziela, 24 czerwca, w podmszczonowskiej Wręczy miała niebywale uroczysty charakter. Miejscowość ta jest dumna ze swojej straży i jej mieszkańcy naprawdę solidnie przygotowali się do 90. urodzin jednostki OSP.

Pożegnania nadszedł czas…

Pożegnania nadszedł czas…

Ostatni, przedwakacyjny dzwonek, zabrzmiał w mszczonowskiej Szkole Podstawowej w piątek, 22 czerwca. Zakończenie roku 2017/18 zostało podzielone na dwie części.

Klasa, czyli co?

Klasa, czyli co?

Czym jest szkolna pracownia, wie chyba każdy. Czym jest jednak „klasa” pojmowana metaforycznie? Taka, która przesądza o atmosferze i funkcjonowaniu szkoły? Tego można było się dowiedzieć podczas czerwcowego festiwalu, jaki odbył się w osuchowskiej „podstawówce”.

Informacja dotycząca terminów składania wniosków na nowy...

Informacja dotycząca terminów składania wniosków na nowy okres zasiłkowy 2018/2019

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszczonowie, informuje, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+), zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami, specjalnego zasiłku opiekuńczego oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego, na nowy okres zasiłkowy 2018/2019 będą przyjmowane:

UWAGA! Prognozowane burze z gradem w dn. 21-22 czerwca

UWAGA! Prognozowane burze z gradem w dn. 21-22 czerwca

Przebieg: Późno po południu, wieczorem i w nocy prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 25 mm, lokalnie około 40 mm, oraz porywami wiatru do 100 km/h. Lokalnie opady gradu.
Okres obowiązywania ostrzeżenia: od 7:30 2018-06-21 do 7:30 2018-06-22

LATO W MIEŚCIE, czyli WALCZYMY Z NUDĄ!

LATO W MIEŚCIE, czyli WALCZYMY Z NUDĄ!

Gminne Centrum Informacji i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają do wspólnej zabawy! Jeśli nie macie pomysłu, jak spędzić wakacje w mieście, przyjdźcie do nas!

Klasyki zagościły w Mszczonowie

Klasyki zagościły w Mszczonowie

Takiego zlotu nie było od dawna. Około 300 pojazdów z całej Polski zjechało do Mszczonowa na V Zlot Pojazdów Zabytkowych. Właściciele najciekawszych maszyn odebrali puchary i dyplomy.

Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa

Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa

Podjęcie uchwały absolutoryjnej było jednym z głównych punktów poniedziałkowego posiedzenia Komisji Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa. Radni podjęli też szereg uchwał dotyczących finansów Gminy Mszczonów.

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 5 czerwca 2018 r.

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 5 czerwca 2018 r.

Głównym tematem posiedzenia Komisji było ocenienie działalności Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz dyskusja na temat sportu na terenie gminy. Oprócz tego zaopiniowano materiały na sesję Rady Miejskiej.

Z ekologią za pan brat

Z ekologią za pan brat

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Osuchowie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA - piszemy „Listy dla Ziemi”. Celem akcji było pisane listów o tematyce ekologicznej.

Podwójnie bajkowo w Bibliotece

Podwójnie bajkowo w Bibliotece

W piątkowe przedpołudnie, 11 czerwca, Bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola publicznego Bajkowa Kraina. Tego dnia rekompensowaliśmy dzieciom Dzień Dziecka – przyjechali do nas aktorzy ze Studia Artystycznego Arlekin i przedstawili jedną z naszych ulubionych historii – „Nasz nowy kolega Mambo”.

Czytelniczy rekord

Czytelniczy rekord

W piątek, 8 czerwca, w bibliotece działo się naprawdę wiele, a nasze wydarzenia rozpoczęliśmy ogólnopolską akcją „Jak nie czytam jak czytam”, w której próbowaliśmy pomóc w pobiciu rekordu w czytaniu w jednym momencie.

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut.

Po raz pierwszy, po raz drugi… po raz piąty!

Po raz pierwszy, po raz drugi… po raz piąty!

Festiwal Świętojański, który co roku organizuje Gminne Centrum Informacji, na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych na Ziemi Mszczonowskiej. Aż trudno uwierzyć, że tegoroczny, który odbył się 17 czerwca, był już piątym tego typu wydarzeniem.

Z obrad LIII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad LIII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

We wtorek, 12 czerwca 2018 roku, odbyła się LIII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której oceniono działalność OSiR oraz organizacji sportowych z terenu gminy, wysłuchano sprawozdania z wykonania budżetu za 2017 r. oraz podjęto uchwały w sprawie m.in. ogłoszenia tekstu jednolitego statutu MOPS i miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Najważniejsze jest pozytywne nastawienie

Najważniejsze jest pozytywne nastawienie

Z Gabrysią Gołyńską, laureatką II miejsca w Ogólnopolskiej Akademii – Konkursie Wiedzy o Prawie, cheerleaderą i młodym „człowiekiem z pasją” o prawie, stresie, radości i niedosycie rozmawia Dagmara Bednarek.

Osiedlowe inwestycje

Osiedlowe inwestycje

Z najmłodszym stażem radnym  Rady Miejskiej w Mszczonowie Robertem Głąbińskim  rozmawia Jarosław Pięcek.

Wakacyjny pociąg Słoneczny

Wakacyjny pociąg Słoneczny już od 23 czerwca!

W tegoroczne wakacje już po raz czternasty na tory wyjedzie pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich.

Informacja dotycząca programu rządowego świadczenie Dobry...

Program "Dobry Start" w gminie Mszczonów

Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia Dobry Start 300+ w wersji papierowej będą przyjmowane od 1 sierpnia do 30 listopada, a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną - od dnia 1 lipca do 30 listopada.

XIII edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie...

XIII edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”

Już po raz trzynasty fotografowie-amatorzy staną w szranki konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Gorący, atrakcyjny, rozśpiewany… JARMARK MSZCZONOWSKI

Gorący, atrakcyjny, rozśpiewany… JARMARK MSZCZONOWSKI

Trudno w to uwierzyć, ale tegoroczny Jarmark Mszczonowski był już  dwudziestą drugą  edycją tej sztandarowej imprezy Gminy Mszczonów.

Noc Bibliotek w Mszczonowie

Noc Bibliotek w Mszczonowie

Pod hasłem RzeczpospoCZYTA odbyła się tegoroczna NOC BIBLIOTEK. Nie mogło być inaczej, gdyż 2018 rok, to przecież setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

Jak się bawić to rodzinnie i w Lutkówce

Jak się bawić to rodzinnie i w Lutkówce

Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej w Lutkówce, to była impreza „na 102”. W piątkowe popołudnie, 8 czerwca, teren przyszkolny przemienił się w duży plac zabaw.

Kondolencje

Z głębokim żalem przyjęliśmy

 wiadomość o tragicznej śmierci

 

Ś.P.

Krzysztofa Ciołkiewicza

 

Prezydenta Żyrardowa

Zastępcy Burmistrza Sochaczewa

Wicestarosty Powiatu Żyrardowskiego

 

Rodzinie i Bliskim

składamy wyrazy najgłębszego współczucia

 

Burmistrzowie Mszczonowa,

Przewodniczący i Rada Miejska w Mszczonowie,

pracownicy Urzędu Miejskiego w Mszczonowie.

Piknikowe szaleństwo z okazji Dnia Dziecka

Piknikowe szaleństwo z okazji Dnia Dziecka

Dziesiątki dzieci wraz z rodzicami bawiły się podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka. Gigantyczne bańki, dmuchańce, lody i słodycze – to tylko kilka z licznych atrakcji.

Osuchowskie Dni Matematyki

Osuchowskie Dni Matematyki

W dniach 24 - 25 maja w Szkole Podstawowej im. Ks. Kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie odbyła się dziewiąta edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego „Dni Matematyki”.

Zapraszamy na XXII Jarmark Mszczonowski!

Zapraszamy na XXII Jarmark Mszczonowski!

Serdecznie zapraszamy na XXII Jarmark Mszczonowski, który rozpocznie się 9 czerwca o godz. 17:00. Imprezę poprzedzą III Mistrzostwa Miasta i Gminy Mszczonów w piłce ręcznej.

Oferta wypoczynku dla dzieci rolników

Oferta wypoczynku dla dzieci rolników

Związek Zawodowy Rolnictwa i Obszarów Wiejskich „REGIONY” po raz kolejny organizuje wypoczynek dla dzieci rolników, których co najmniej jeden z rodziców objęty jest ubezpieczeniem  w KRUS.

Co przedszkolakom pomaga się rozwijać?

Co przedszkolakom pomaga się rozwijać?

Projekt „Zabawa uczy i doskonali”, który jest realizowany przez Miejskie Przedszkole Publiczne Nr 1, to nie tylko nowe, ciekawe zajęcia, które rozwijają najmłodszych. Działanie to polega również na zakupie specjalistycznych i nowatorskich pomocy dydaktycznych.

Goście z Wielkopolski zwiedzali Mszczonów

Goście z Wielkopolski zwiedzali Mszczonów

W niedzielę (3.06) Mszczonów odwiedziła około trzydziestoosobowa grupa nauczycieli z Wrześni. Zwiedzili między innymi kościół p.w. św. Jana Chrzciciela, Izbę Pamięci Rodziny Maklakiewiczów oraz kirkut.

Zapraszamy na Noc Bibliotek!

Zapraszamy na Noc Bibliotek!

Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na Noc Bibliotek, która rozpocznie się w jej  siedzibie 8 czerwca o godz. 19:00.

Wszystkiego najlepszego dla Wszystkich Dzieci!

Wszystkiego najlepszego dla Wszystkich Dzieci!

Z okazji 1 czerwca wszystkim dzieciom życzymy, by Wasze twarze codziennie zdobił radosny uśmiech. Nigdy nie straćcie swojej ufności i nieustannego zachwytu światem. Niech dzisiejszy dzień sprawi, że spełnią się Wasze marzenia – te mniejsze, i te większe, te materialne, i te niedające się kupić za pieniądze. Bądźcie zawsze szczęśliwe i nie dorastajcie zbyt szybko. Wszystkiego najlepszego dla Wszystkich Dzieci!

Egzamin na kartę rowerową zaliczony

Egzamin na kartę rowerową zaliczony

Uczniowie dwóch czwartych klas Szkoły Podstawowej w Mszczonowie zdawali w środę (30.05) egzamin na kartę rowerową.

V Zlot Pojazdów Zabytkowych

Zapraszamy na V Zlot Pojazdów Zabytkowych!

Serdecznie zapraszamy na V Zlot Pojazdów Zabytkowych, który rozpocznie się 10 czerwca o godz. 10 na ul. Sienkiewicza.

Festiwal Świętojański

Zapraszamy na V Festiwal Świętojański!

Serdecznie zapraszamy na V Festiwal Świętojański, który rozpocznie się 17 czerwca o godz. 17:00 w Parku przy stacji paliw Orlen.

ulotka Internet dla mieszkańców

Internet dla mieszkańców

Na terenie gminy usługi internetowe dla mieszkańców udostępnił kolejny operator. Prędkość pobierania od 10 do 20 Mbit/s. Sygnał z Mszczonowa dotrze do takich miejscowości jak: Świnice, Kuranów, Ciemno-Gnojna, Bronisławów, Adamówek, Wymysłów, Gurba, Lubinów. 

Zmarł były prezes OSP Grabce Towarzystwo

Zmarł były prezes OSP Grabce Towarzystwo

Rodzina, przyjaciele, znajomi oraz strażacy w poniedziałek (28.05) pożegnali Henryka Więckowskiego. Był mężem, tatą, dziadkiem, pradziadkiem i bratem. Udzielał się społecznie jako strażak. Był prezesem OSP Grabce Towarzystwo.

Niezwykły Piknik Rodzinny

Niezwykły Piknik Rodzinny

Sobota, 26 maja, nie rozpieszczała mieszkańców Mszczonowa swoją pogodą. Dzień rozpoczął się burzą, ale Piknik Rodzinny w lokalnej Szkole Podstawowej powitało już słońce nieśmiało wyglądające zza chmur.

Z Mszczonowa do Grecji autostopem

Z Mszczonowa do Grecji autostopem

Karolina Kiełczewska i Damian Sołtyk, dwójka mszczonowian postanowiła majówkę spędzić w wyjątkowy sposób. Oboje wybrali się do Grecji… autostopem.

Cenię ludzką aktywność i profesjonalizm

Cenię ludzką aktywność i profesjonalizm

Z Waldemarem Suskim - radnym, strażakiem, pasjonatem sportu, historii i sztuki  rozmawiają  Jarosław Pięcek i Mateusz Milczarek.

LII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie

LII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie

Informacja na temat rynku pracy, działalności Gminnego Centrum Informacji za ubiegły rok oraz szereg uchwał związanych z funkcjonowaniem gminy. To sprawy, nad którymi obradowali radni podczas majowej sesji. Wysłuchali również sprawozdania Józefa Grzegorza Kurka, burmistrza Mszczonowa. 

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych

Podczas wtorkowego (22.05) posiedzenia Komisji Oświaty i Spraw Społecznych radni wysłuchali informacji związanych z oświatą, opieką społeczną oraz propozycjami Mszczonowskiego Ośrodka Kultury oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mszczonowie na okres wakacji.

Komisja budżetu

Komisja budżetu

Oceną działalności Gminnego Centrum Informacji oraz opiniowaniem uchwał na najbliższą sesję Rady Miasta zajęli się członkowie Komisji Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa Rady Miejskiej w Mszczonowie podczas poniedziałkowego (21.05) posiedzenia komisji.

PIKNIK RODZINNY w Miejskim Przedszkolu Nr 1

PIKNIK RODZINNY w Miejskim Przedszkolu Nr 1

 W piątek, 25 maja, w Miejskim Przedszkolu Nr 1 odbył się PIKNIK RODZINNY z okazji zbliżających się świąt Mamy i Taty.

Dzień Dziecka w Oddziale Przedszkolnym w Osuchowie

Dzień Dziecka w Oddziale Przedszkolnym w Osuchowie

28 maja przedszkolaki z Osuchowa świętowały Dzień Dziecka. Tego dnia na wszystkie dzieci czekały w przedszkolu same atrakcje i niespodzianki.

Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej w Osuchowie

Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej w Osuchowie

Dnia 23 maja w Szkole Podstawowej im. Ks. Kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie odbyła się coroczna uroczystość z okazji Dnia Rodziny.

Reportaż dla Przyjaciół Słowa

Reportaż dla Przyjaciół Słowa

W dniu 9 maja razem z dwójką moich koleżanek z klasy (Julką Smulską i Pauliną Siedlecką) wyruszyłyśmy do Mszczonowskiego Ośrodka Kultury.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

5019826

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 17.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 15.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów. Wszelkie prawa zastrzeżone.