Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • ZUS zaprasza na zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego w...

ZUS zaprasza na zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego w Osuchowie

Od 1 lipca do 31 sierpnia ZUS zaprasza do zwiedzania swojego Centralnego Ośrodka Szkoleniowego w Osuchowie.

 • Wniosek o szacowanie szkód

Szacowanie szkód w gospodarstwach rolnych

Burmistrz Mszczonowa informuje, iż wystąpił do Wojewody Mazowieckiego  z wnioskiem w sprawie powołania składu terenowej komisji do spraw oszacowania szkód  w gospodarstwach rolnych spowodowanych niekorzystnym zjawiskiem atmosferycznym – suszą.

 • Wystartował projekt Brave Kids

Wystartował projekt Brave Kids

W piątek, 22 czerwca, w radziejowickim Nowym Domu Sztuki odbyło się niezwykłe wydarzenie. Tego dnia spotkali się uczestnicy polskiej edycji Brave Kids. Wśród zgromadzonych nie zabrakło rodzin z terenu Ziemi Mszczonowskiej, które goszczą dzieci i młodzież z Gruzji, Iranu i Izraela.

 • Zarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza do...

Zarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza do współtworzenia Programu współpracy na 2019 rok

Marszałek Województwa Mazowieckiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz inne podmioty do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2019 rok. Termin składania uwag i propozycji do projektu to 6 lipca br.

 • Szacowny jubileusz OSP WRĘCZA

Szacowny jubileusz OSP WRĘCZA

Niedziela, 24 czerwca, w podmszczonowskiej Wręczy miała niebywale uroczysty charakter. Miejscowość ta jest dumna ze swojej straży i jej mieszkańcy naprawdę solidnie przygotowali się do 90. urodzin jednostki OSP.

 • Pożegnania nadszedł czas…

Pożegnania nadszedł czas…

Ostatni, przedwakacyjny dzwonek, zabrzmiał w mszczonowskiej Szkole Podstawowej w piątek, 22 czerwca. Zakończenie roku 2017/18 zostało podzielone na dwie części.

 • Klasa, czyli co?

Klasa, czyli co?

Czym jest szkolna pracownia, wie chyba każdy. Czym jest jednak „klasa” pojmowana metaforycznie? Taka, która przesądza o atmosferze i funkcjonowaniu szkoły? Tego można było się dowiedzieć podczas czerwcowego festiwalu, jaki odbył się w osuchowskiej „podstawówce”.

 • Informacja dotycząca terminów składania wniosków na nowy...

Informacja dotycząca terminów składania wniosków na nowy okres zasiłkowy 2018/2019

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszczonowie, informuje, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+), zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami, specjalnego zasiłku opiekuńczego oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego, na nowy okres zasiłkowy 2018/2019 będą przyjmowane:

 • UWAGA! Prognozowane burze z gradem w dn. 21-22 czerwca

UWAGA! Prognozowane burze z gradem w dn. 21-22 czerwca

Przebieg: Późno po południu, wieczorem i w nocy prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 25 mm, lokalnie około 40 mm, oraz porywami wiatru do 100 km/h. Lokalnie opady gradu.
Okres obowiązywania ostrzeżenia: od 7:30 2018-06-21 do 7:30 2018-06-22

 • LATO W MIEŚCIE, czyli WALCZYMY Z NUDĄ!

LATO W MIEŚCIE, czyli WALCZYMY Z NUDĄ!

Gminne Centrum Informacji i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają do wspólnej zabawy! Jeśli nie macie pomysłu, jak spędzić wakacje w mieście, przyjdźcie do nas!

 • Klasyki zagościły w Mszczonowie

Klasyki zagościły w Mszczonowie

Takiego zlotu nie było od dawna. Około 300 pojazdów z całej Polski zjechało do Mszczonowa na V Zlot Pojazdów Zabytkowych. Właściciele najciekawszych maszyn odebrali puchary i dyplomy.

 • Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa

Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa

Podjęcie uchwały absolutoryjnej było jednym z głównych punktów poniedziałkowego posiedzenia Komisji Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa. Radni podjęli też szereg uchwał dotyczących finansów Gminy Mszczonów.

 • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 5 czerwca 2018 r.

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 5 czerwca 2018 r.

Głównym tematem posiedzenia Komisji było ocenienie działalności Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz dyskusja na temat sportu na terenie gminy. Oprócz tego zaopiniowano materiały na sesję Rady Miejskiej.

 • Z ekologią za pan brat

Z ekologią za pan brat

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Osuchowie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA - piszemy „Listy dla Ziemi”. Celem akcji było pisane listów o tematyce ekologicznej.

 • Podwójnie bajkowo w Bibliotece

Podwójnie bajkowo w Bibliotece

W piątkowe przedpołudnie, 11 czerwca, Bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola publicznego Bajkowa Kraina. Tego dnia rekompensowaliśmy dzieciom Dzień Dziecka – przyjechali do nas aktorzy ze Studia Artystycznego Arlekin i przedstawili jedną z naszych ulubionych historii – „Nasz nowy kolega Mambo”.

 • Czytelniczy rekord

Czytelniczy rekord

W piątek, 8 czerwca, w bibliotece działo się naprawdę wiele, a nasze wydarzenia rozpoczęliśmy ogólnopolską akcją „Jak nie czytam jak czytam”, w której próbowaliśmy pomóc w pobiciu rekordu w czytaniu w jednym momencie.

 • Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut.

 • Po raz pierwszy, po raz drugi… po raz piąty!

Po raz pierwszy, po raz drugi… po raz piąty!

Festiwal Świętojański, który co roku organizuje Gminne Centrum Informacji, na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych na Ziemi Mszczonowskiej. Aż trudno uwierzyć, że tegoroczny, który odbył się 17 czerwca, był już piątym tego typu wydarzeniem.

 • Z obrad LIII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad LIII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

We wtorek, 12 czerwca 2018 roku, odbyła się LIII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której oceniono działalność OSiR oraz organizacji sportowych z terenu gminy, wysłuchano sprawozdania z wykonania budżetu za 2017 r. oraz podjęto uchwały w sprawie m.in. ogłoszenia tekstu jednolitego statutu MOPS i miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

 • Najważniejsze jest pozytywne nastawienie

Najważniejsze jest pozytywne nastawienie

Z Gabrysią Gołyńską, laureatką II miejsca w Ogólnopolskiej Akademii – Konkursie Wiedzy o Prawie, cheerleaderą i młodym „człowiekiem z pasją” o prawie, stresie, radości i niedosycie rozmawia Dagmara Bednarek.

 • Osiedlowe inwestycje

Osiedlowe inwestycje

Z najmłodszym stażem radnym  Rady Miejskiej w Mszczonowie Robertem Głąbińskim  rozmawia Jarosław Pięcek.

 • Wakacyjny pociąg Słoneczny

Wakacyjny pociąg Słoneczny już od 23 czerwca!

W tegoroczne wakacje już po raz czternasty na tory wyjedzie pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich.

 • Informacja dotycząca programu rządowego świadczenie Dobry...

Program "Dobry Start" w gminie Mszczonów

Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia Dobry Start 300+ w wersji papierowej będą przyjmowane od 1 sierpnia do 30 listopada, a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną - od dnia 1 lipca do 30 listopada.

 • XIII edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie...

XIII edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”

Już po raz trzynasty fotografowie-amatorzy staną w szranki konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 • Gorący, atrakcyjny, rozśpiewany… JARMARK MSZCZONOWSKI

Gorący, atrakcyjny, rozśpiewany… JARMARK MSZCZONOWSKI

Trudno w to uwierzyć, ale tegoroczny Jarmark Mszczonowski był już  dwudziestą drugą  edycją tej sztandarowej imprezy Gminy Mszczonów.

 • Noc Bibliotek w Mszczonowie

Noc Bibliotek w Mszczonowie

Pod hasłem RzeczpospoCZYTA odbyła się tegoroczna NOC BIBLIOTEK. Nie mogło być inaczej, gdyż 2018 rok, to przecież setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

 • Jak się bawić to rodzinnie i w Lutkówce

Jak się bawić to rodzinnie i w Lutkówce

Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej w Lutkówce, to była impreza „na 102”. W piątkowe popołudnie, 8 czerwca, teren przyszkolny przemienił się w duży plac zabaw.

 • Kondolencje

Z głębokim żalem przyjęliśmy

 wiadomość o tragicznej śmierci

 

Ś.P.

Krzysztofa Ciołkiewicza

 

Prezydenta Żyrardowa

Zastępcy Burmistrza Sochaczewa

Wicestarosty Powiatu Żyrardowskiego

 

Rodzinie i Bliskim

składamy wyrazy najgłębszego współczucia

 

Burmistrzowie Mszczonowa,

Przewodniczący i Rada Miejska w Mszczonowie,

pracownicy Urzędu Miejskiego w Mszczonowie.

 • Piknikowe szaleństwo z okazji Dnia Dziecka

Piknikowe szaleństwo z okazji Dnia Dziecka

Dziesiątki dzieci wraz z rodzicami bawiły się podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka. Gigantyczne bańki, dmuchańce, lody i słodycze – to tylko kilka z licznych atrakcji.

 • Osuchowskie Dni Matematyki

Osuchowskie Dni Matematyki

W dniach 24 - 25 maja w Szkole Podstawowej im. Ks. Kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie odbyła się dziewiąta edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego „Dni Matematyki”.

 • Zapraszamy na XXII Jarmark Mszczonowski!

Zapraszamy na XXII Jarmark Mszczonowski!

Serdecznie zapraszamy na XXII Jarmark Mszczonowski, który rozpocznie się 9 czerwca o godz. 17:00. Imprezę poprzedzą III Mistrzostwa Miasta i Gminy Mszczonów w piłce ręcznej.

 • Oferta wypoczynku dla dzieci rolników

Oferta wypoczynku dla dzieci rolników

Związek Zawodowy Rolnictwa i Obszarów Wiejskich „REGIONY” po raz kolejny organizuje wypoczynek dla dzieci rolników, których co najmniej jeden z rodziców objęty jest ubezpieczeniem  w KRUS.

 • Co przedszkolakom pomaga się rozwijać?

Co przedszkolakom pomaga się rozwijać?

Projekt „Zabawa uczy i doskonali”, który jest realizowany przez Miejskie Przedszkole Publiczne Nr 1, to nie tylko nowe, ciekawe zajęcia, które rozwijają najmłodszych. Działanie to polega również na zakupie specjalistycznych i nowatorskich pomocy dydaktycznych.

 • Goście z Wielkopolski zwiedzali Mszczonów

Goście z Wielkopolski zwiedzali Mszczonów

W niedzielę (3.06) Mszczonów odwiedziła około trzydziestoosobowa grupa nauczycieli z Wrześni. Zwiedzili między innymi kościół p.w. św. Jana Chrzciciela, Izbę Pamięci Rodziny Maklakiewiczów oraz kirkut.

 • Zapraszamy na Noc Bibliotek!

Zapraszamy na Noc Bibliotek!

Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na Noc Bibliotek, która rozpocznie się w jej  siedzibie 8 czerwca o godz. 19:00.

 • Wszystkiego najlepszego dla Wszystkich Dzieci!

Wszystkiego najlepszego dla Wszystkich Dzieci!

Z okazji 1 czerwca wszystkim dzieciom życzymy, by Wasze twarze codziennie zdobił radosny uśmiech. Nigdy nie straćcie swojej ufności i nieustannego zachwytu światem. Niech dzisiejszy dzień sprawi, że spełnią się Wasze marzenia – te mniejsze, i te większe, te materialne, i te niedające się kupić za pieniądze. Bądźcie zawsze szczęśliwe i nie dorastajcie zbyt szybko. Wszystkiego najlepszego dla Wszystkich Dzieci!

 • Egzamin na kartę rowerową zaliczony

Egzamin na kartę rowerową zaliczony

Uczniowie dwóch czwartych klas Szkoły Podstawowej w Mszczonowie zdawali w środę (30.05) egzamin na kartę rowerową.

 • V Zlot Pojazdów Zabytkowych

Zapraszamy na V Zlot Pojazdów Zabytkowych!

Serdecznie zapraszamy na V Zlot Pojazdów Zabytkowych, który rozpocznie się 10 czerwca o godz. 10 na ul. Sienkiewicza.

 • Festiwal Świętojański

Zapraszamy na V Festiwal Świętojański!

Serdecznie zapraszamy na V Festiwal Świętojański, który rozpocznie się 17 czerwca o godz. 17:00 w Parku przy stacji paliw Orlen.

 • ulotka Internet dla mieszkańców

Internet dla mieszkańców

Na terenie gminy usługi internetowe dla mieszkańców udostępnił kolejny operator. Prędkość pobierania od 10 do 20 Mbit/s. Sygnał z Mszczonowa dotrze do takich miejscowości jak: Świnice, Kuranów, Ciemno-Gnojna, Bronisławów, Adamówek, Wymysłów, Gurba, Lubinów. 

 • Zmarł były prezes OSP Grabce Towarzystwo

Zmarł były prezes OSP Grabce Towarzystwo

Rodzina, przyjaciele, znajomi oraz strażacy w poniedziałek (28.05) pożegnali Henryka Więckowskiego. Był mężem, tatą, dziadkiem, pradziadkiem i bratem. Udzielał się społecznie jako strażak. Był prezesem OSP Grabce Towarzystwo.

 • Niezwykły Piknik Rodzinny

Niezwykły Piknik Rodzinny

Sobota, 26 maja, nie rozpieszczała mieszkańców Mszczonowa swoją pogodą. Dzień rozpoczął się burzą, ale Piknik Rodzinny w lokalnej Szkole Podstawowej powitało już słońce nieśmiało wyglądające zza chmur.

 • Z Mszczonowa do Grecji autostopem

Z Mszczonowa do Grecji autostopem

Karolina Kiełczewska i Damian Sołtyk, dwójka mszczonowian postanowiła majówkę spędzić w wyjątkowy sposób. Oboje wybrali się do Grecji… autostopem.

 • Cenię ludzką aktywność i profesjonalizm

Cenię ludzką aktywność i profesjonalizm

Z Waldemarem Suskim - radnym, strażakiem, pasjonatem sportu, historii i sztuki  rozmawiają  Jarosław Pięcek i Mateusz Milczarek.

 • LII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie

LII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie

Informacja na temat rynku pracy, działalności Gminnego Centrum Informacji za ubiegły rok oraz szereg uchwał związanych z funkcjonowaniem gminy. To sprawy, nad którymi obradowali radni podczas majowej sesji. Wysłuchali również sprawozdania Józefa Grzegorza Kurka, burmistrza Mszczonowa. 

 • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych

Podczas wtorkowego (22.05) posiedzenia Komisji Oświaty i Spraw Społecznych radni wysłuchali informacji związanych z oświatą, opieką społeczną oraz propozycjami Mszczonowskiego Ośrodka Kultury oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mszczonowie na okres wakacji.

 • Komisja budżetu

Komisja budżetu

Oceną działalności Gminnego Centrum Informacji oraz opiniowaniem uchwał na najbliższą sesję Rady Miasta zajęli się członkowie Komisji Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa Rady Miejskiej w Mszczonowie podczas poniedziałkowego (21.05) posiedzenia komisji.

 • PIKNIK RODZINNY w Miejskim Przedszkolu Nr 1

PIKNIK RODZINNY w Miejskim Przedszkolu Nr 1

 W piątek, 25 maja, w Miejskim Przedszkolu Nr 1 odbył się PIKNIK RODZINNY z okazji zbliżających się świąt Mamy i Taty.

 • Dzień Dziecka w Oddziale Przedszkolnym w Osuchowie

Dzień Dziecka w Oddziale Przedszkolnym w Osuchowie

28 maja przedszkolaki z Osuchowa świętowały Dzień Dziecka. Tego dnia na wszystkie dzieci czekały w przedszkolu same atrakcje i niespodzianki.

 • Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej w Osuchowie

Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej w Osuchowie

Dnia 23 maja w Szkole Podstawowej im. Ks. Kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie odbyła się coroczna uroczystość z okazji Dnia Rodziny.

 • Reportaż dla Przyjaciół Słowa

Reportaż dla Przyjaciół Słowa

W dniu 9 maja razem z dwójką moich koleżanek z klasy (Julką Smulską i Pauliną Siedlecką) wyruszyłyśmy do Mszczonowskiego Ośrodka Kultury.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651644

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat