Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

1.12.2020

Imieniny

Edmunda, Blanki, Natalii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Recytacje pełne emocji

Recytacje pełne emocji

Radość, smutek, złość – całą plejadę emocji pokazywali na scenie Mszczonowskiego Ośrodka Kultury recytatorzy. Po raz dwudziesty odbył się Mały Konkurs Recytatorski Powiatu Żyrardowskiego. W eliminacjach wzięło udział 238 uczniów z terenu powiatu żyrardowskiego. Najlepsi wezmą udział w Finale Konkursu Recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA oraz XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Przebudzeni do życia”.

- Wrażenia są dobre. Mówicie fajne wiersze, zabawne. To chcę widzieć na waszych buziach. Nie możecie być smutni. Z energią wewnętrzną musicie wchodzić na scenę – mówił podczas ogłoszenia wyników Jerzy Janeczek, aktor i przewodniczący jury.

Do finału WARSZAWSKA SYRENKA dostali się Ryszard Litewnicki, Mateusz Banasiewicz, Urszula Chocyk i Alicja Pawlak. W Ogólnopolskim XII Konkursie Recytatorskim „Przebudzeni do życia” wezmą udział Katarzyna Dominiak i Hanna Olak.

Tegoroczny, 20 konkurs obfitował w uczestników. W szkolnych eliminacjach udział wzięło 238 uczniów z terenu powiatu żyrardowskiego. Na scenie Mszczonowskiego Ośrodka Kultury stanęli najlepsi. Uczniowie recytowali nie tylko wiersze, ale również fragmenty prozy. Nagrody wręczał Wojciech Szustakiewicz, starosta powiatu żyrardowskiego.

- Bardzo podobały mi się recytacje. Ten rok jest obfitujący w jubileusze – mamy 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości, 20-lecie powiatu żyrardowskiego i konkurs również jest po raz dwudziesty – wyliczał starosta.

Był też fundatorem nagród książkowych dla wszystkich recytatorów. Poczęstunek i koszty organizacyjne pokrył Józef Grzegorz kurek, burmistrz Mszczonowa. Uczniów oceniali – aktor -Jerzy Janeczek, kierownik Działu Form Scenicznych i Tańca Mazowieckiego Instytutu Kultury i Sztuki w Warszawie – Anna Mizińska oraz instruktor teatralny MOK – Danuta Wójt.

- Dziękujemy recytatorom i ich opiekunom za ciekawy, różnorodny repertuar i interesujące interpretacje tekstów literackich – podsumowali konkurs członkowie jury.

Tekst i fot. Jarosław Pięcek, GCI

Laureaci

Klasy I-III

Ryszard Litewnicki z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie

Wyróżnienia – Zosia Niewiadomska z MDK w Żyrardowie, Aleksandra Kępka ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Żyrardowie, Karolina Sowa ze Szkoły Podstawowej w Guzowie, Amelia Wojtyniak ze Szkoły Podstawowej w Lutkówce.

 

Klasy IV-VI

Mateusz Banasiewicz ze Szkoły Podstawowej w Lutkówce

Wyróżnienia - Maria Szymańska ze Szkoły Podstawowej w Bartnikach, Mieszko Węgier ze Szkoły nr 3 w Żyrardowie, Zuzanna Kieroń ze Szkoły Podstawowej w Wiskitkach

 

Klasa VII, gimnazjalne

Hanna Olak ze Szkoły Podstawowej w Puszczy Mariańskiej

Katarzyna Dominiak ze Szkoły Podstawowej w Osuchowie

Urszula Chocyk z MDK w Żyrardowie

Alicja Pawlak ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie

Wyróżnienia – Karolina Truszkowska ze Szkoły Podstawowej w Kuklówce Radziejowickiej, Oliwia Wójcicka ze Szkoły Podstawowej w Kuklówce Radziejowickiej

  • Recytacje pełne emocji
  • Recytacje pełne emocji
  • Recytacje pełne emocji
  • Recytacje pełne emocji

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6658811

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat