Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

1.12.2020

Imieniny

Edmunda, Blanki, Natalii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Uhonorowano sołtysów

Uhonorowano sołtysów

Co roku, 11 marca, obchodzone jest święto, które ma przypomnieć wszystkim o ludziach reprezentujących mieszkańców terenów wiejskich. Nikt nie wie, od kiedy obchodzony jest Dzień Sołtysa, jednak faktem jest, że w ostatnich latach zyskuje on na coraz większej popularności. Szczególnie w gminach, które mają na swoim terenie obszary wiejskie. Taką właśnie jest Mszczonów – podzielony na aż 34 sołectwa.

Dzień Sołtysa w Polsce bywa obchodzony niekoniecznie 11 marca. Tak też stało się w tym roku w Mszczonowie. Gminne obchody tego święta zorganizowano w Mszczonowskim Ośrodku Kultury dwa dni przed celebrowaną datą.

Spotkanie rozpoczął burmistrz Józef Grzegorz Kurek, który omówił sprawy bieżące dotyczące obszarów wiejskich. W swoim wystąpieniu poruszył kwestie m.in. internetu, remontów dróg, gazyfikacji oraz dopłat do wymiany pieców węglowych na bardziej ekologiczne. Oczywiście, nie mogło również zabraknąć życzeń, które przedstawicielom terenów wiejskich złożył burmistrz Mszczonowa. Rozpoczęły się one nietypowo, ponieważ dzień wcześniej swoje święto miały panie. Właśnie im na początek burmistrz Kurek powiedział, że są dzielne i wspaniałe i życzył, by takie właśnie pozostały. Sołtysom włodarz gminy podziękował za współpracę oraz zaangażowanie. Życzył im zdrowia, pomyślności,  wytrwałości oraz docenienia działalności, którą prowadzą.

Na licznie zgromadzonych w sali kinowej MOK sołtysów czekała także artystyczna niespodzianka, przygotowana przez podopiecznych tej placówki. Na scenie zaprezentowali się członkowie kół zainteresowań: Studia Piosenki Wokaliza prowadzonego przez Iwonę Skwarek, Grupy Wokalnej Voice Piotra Sadowskiego oraz sekcji tańca, której opiekunką jest Marta Lesiewicz. Publiczność mogła więc liczyć na energetyczne utwory oraz doskonałe choreografie. Na zakończenie występów artystycznych przedstawicielki młodych artystów obdarowały widownię czekoladkami, o których śpiewała jedna z wokalistek.

Spotkanie w Mszczonowskim Ośrodku Kultury zakończyło wręczenie sołtysom symbolicznych upominków. W imieniu przedstawicieli obszarów wiejskich głos zabrał Piotr Słojewski.  Przewodzi on sołectwu Nosy-Poniatki. Przemawiając dziękował za organizację święta i docenienie wkładu sołtysów w działalność gminy. Oczywiście, nie mogło także zabraknąć słów uznania za inwestycje, które władze realizują na terenach wiejskich. Życzenia wszystkim sołtysom złożyła także przewodnicząca Komisji Oświaty i Spraw Społecznych, Barbara Gryglewska. Oprócz niej, na spotkaniu obecni byli także inni członkowie Rady Miejskiej: wiceprzewodniczący Andrzej Osiński, Waldemar Suski, Andrzej Osial i Dariusz Olesiński. Po zakończeniu obchodów w sali kinowej, wszyscy sołtysi zostali zaproszeni na dalszą część świętowania – przy słodkim poczęstunku.

Dagmara Bednarek, GCI

 • Uhonorowano sołtysów
 • Uhonorowano sołtysów
 • Uhonorowano sołtysów
 • Uhonorowano sołtysów
 • Uhonorowano sołtysów
 • Uhonorowano sołtysów
 • Uhonorowano sołtysów
 • Uhonorowano sołtysów
 • Uhonorowano sołtysów
 • Uhonorowano sołtysów
 • Uhonorowano sołtysów
 • Uhonorowano sołtysów
 • Uhonorowano sołtysów

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6659209

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat