Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

27.1.2021

Imieniny

Anieli, Przybysława, Angeli

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • „Akrylowa martwa natura” w MOK-u

„Akrylowa martwa natura” w MOK-u

W niedzielne popołudnie, 18 lutego, w Małej Galerii Mszczonowskiego Ośrodka Kultury odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Beaty Skrzypczyk - Pękały. Wernisaż wspólnie z autorką prac zainicjowały dyrektor MOK-u Grażyna Pływaczewska i instruktor Anna Lipińska-Broda, odpowiedzialna za prowadzenie Małej Galerii. Jak zwykle w otwarciu uczestniczyli też zaproszeni goście i pasjonaci sztuki. Tym razem w tym gronie dominowali przedstawiciele grupy artystycznej z sąsiedniej Puszczy Mariańskiej, zaprzyjaźnieni z artystką.

Beata Skrzypczyk – Pękała jest związana z ośrodkiem w Puszczy Mariańskiej, gdyż sama pochodzi z Radziwiłłowa. Z wykształcenia jest chemikiem. – To nadzwyczajne, iż ścisły umysł potrafi tworzyć kompozycje tak fantazyjne i różnobarwne – stwierdziła przemawiając do zebranych dyrektor Pływaczewska. Sama artystka przyznała, iż malarstwem zajęła się dopiero po przejściu na emeryturę i wtedy mogła rozwinąć swą pasję, gdyż wcześniej zwyczajnie brakowało jej czasu na pracochłonne hobby. Jednak sztuka, a szczególnie malarstwo, zawsze zajmowało ważne miejsce w jej życiu. Poza tym w czasie wolnym odwiedzała wystawy, sięgała po literaturę, słuchała wykładów z historii sztuki.

Pomimo wykształcenia – jak to określiła - uznawanego za „ścisłe”, zawsze odczuwała potrzebę obcowania z tym, co pozostaje po stronie artystycznej, humanistycznej… Marzenie o własnej twórczości zaczęła realizować zaledwie kilka lat temu. Lekcje rysunku i malarstwa pobierała od artysty malarza Włodzimierza Warulika, w prowadzonej przez niego pracowni w MCK w Skierniewicach.

Jako pierwsze spod jej ręki wychodziły prace w ołówku, węglu i pastelach. Dopiero później zaczęła specjalizować się w akrylu. Mszczonowska wystawa artystki nosi właśnie tytuł „Akrylowa martwa natura”. Dla artystki malarstwo jest – jak to sama przyznaje- oderwaniem się od rzeczywistości, wejściem w świat iluzji, wyobraźni… Jest też ciągłym poszukiwaniem i odkrywaniem nowych sposobów oraz środków wyrazu – to przygoda, która wciąga, uzależnia, ale też nigdy do końca nie zadowala… To ostatnie wyznanie napawa optymizmem, gdyż daje gwarancję, iż wciąż spod pędzla artystki będą wychodzić kolejne prace, które cieszyć będą zmysły odbiorców. To podążanie za doskonałością będzie trwać.

Mszczonowską wystawę Beaty Skrzypczyk – Pękali będzie można podziwiać w Małej Galerii MOK-u do 14 marca. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia.

MM

  • „Akrylowa martwa natura” w MOK-u
  • „Akrylowa martwa natura” w MOK-u
  • „Akrylowa martwa natura” w MOK-u
  • „Akrylowa martwa natura” w MOK-u

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6865659

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat