Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

27.1.2021

Imieniny

Anieli, Przybysława, Angeli

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • WIEŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MSZCZONOWIE

WIEŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MSZCZONOWIE

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W drugą niedzielę stycznia już po raz dwudziesty szósty zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Już trzeci raz w akcję włączyła się Szkoła Podstawowa w Mszczonowie. W dawnym budynku gimnazjalnym od rana działała kawiarenka, w której można było zjeść pyszne ciasta oraz napić się herbaty, kawy i czekolady, a także wysłuchać śpiewu dzieci. Uczniowie, którzy umilali gościom czas spędzony w kawiarence, to:

Wiktoria Tomaszewska - IV a

Olga Smulska - IV a

Gołębiewska Klaudia - I b

Martyna Nowakowska - III f

Natalia Wiechowska - VII d

Emilia Słotwińska - IV c

Oliwia Baranek - VII c

Patrycja Kulicka - II a

Tłumnie odwiedzających gości obsługiwali wolontariusze – nauczyciele oraz rodzice uczniów placówki. Pyszne ciasta upiekli niezawodni opiekunowie dzieci.

Oprócz słodkości na gości kawiarenki czekali także młodzi artyści – uczniowie Szkoły Muzycznej im. Antoniego Szalińskiego w Żyrardowie – filia w Mszczonowie. Muzycy, będący aktualnymi wychowankami i absolwentami szkoły podstawowej, zaprezentowali swoje umiejętności gry na skrzypcach i fortepianie.

Po zakończeniu części artystycznej na placu przed budynkiem czekali już strażacy z mszczonowskiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Dali oni pokaz swoich umiejętności z zakresu ratownictwa technicznego w wypadkach drogowych. Rozcięto samochód i uwolniono manekina symbolizującego zaklinowanego w nim kierowcę.

Dalsza część imprezy przeniosła się na halę mszczonowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Rozpoczęła ją licytacja obrazu podarowanego przez Romana Zabłockiego, kopii słynnego dzieła Leonarda da Vinci „Dama z łasiczką”. Licytacja była bardzo zacięta a uczestniczący w niej nagrodzeni brawami. Obraz został wylicytowany za 2500 zł.

Następnie na hali sportowej zaprezentowały się cheerleaderki ze Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Fresh” oraz pasjonaci judo i karate.

W tym czasie na scenie Mszczonowskiego Ośrodka Kultury zaprezentowali się podopieczni Stowarzyszenia „Uśmiech Dziecka”, którzy wraz z wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej z Mszczonowa pokazali przedstawienie bożonarodzeniowe.

Po zakończeniu występów na hali część artystyczną zaprezentowali, we wciąż działającej kawiarence, uczniowie szkoły podstawowej. Przed tłumnie zgromadzoną publicznością zaśpiewali oni piosenki.

W kawiarence szkoły podstawowej były, oczywiście, zbierane pieniądze do puszek. Łącznie do czterech takich skarbonek zebrano ponad 4000 zł.

Takiego wyniku nie osiągnęlibyśmy bez rodziców i gości, którzy odwiedzili kawiarenkę. Dziękujemy bardzo i już dzisiaj zapraszamy za rok na 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zabawa karnawałowa

W dniu 2 lutego w Szkole Podstawowej w Mszczonowie odbyła się zabawa karnawałowa dla najstarszej grupy wiekowej. Uczniowie sami zadbali o wystrój i sprzęt grający. W czasie imprezy odbyły się wybory królowej i króla balu. Przez cały czas można było korzystać z przygotowanego poczęstunku w postaci ciast, ciasteczek, babeczek, cukierków, soków i napojów. Za przygotowanie zabawy odpowiedzialni byli uczniowie z samorządu uczniowskiego. Ogromne podziękowania należą się Radzie Rodziców, która była fundatorem słodkiego poczęstunku dla uczestników.

WARSZTATY ARCHEOLOGICZNE „EGIPT DAWNIEJ I DZIŚ”

W dniu 13 lutego uczniowie klas drugich uczestniczyli w warsztatach archeologicznych prowadzonych przez zespół WawaGra. Były to zajęcia godne poszukiwaczy prawdziwych przygód! Spotkanie z postacią Tutenchamona z egipskimi piramidami oraz mumiami w tle, sprawiło uczniom naprawdę wiele frajdy! Kultura odległa o tysiące kilometrów i lat okazała się dla naszych małych odkrywców niezwykle interesująca.

Ach, ten Walenty! Poczta walentynkowa

14 lutego  na terenie naszej szkoły działała „Poczta walentynkowa”. Uczniowie z samorządu uczniowskiego prowadzili ją dla kolegów ze wszystkich grup wiekowych. Każdy, kto chciał posłać walentynkę wybranej osobie, mógł to uczynić za pośrednictwem profesjonalnych doręczycieli. Zapominalscy uczniowie mogli zaopatrzyć się w kartki u prowadzących pocztę. Wszystkie walentynki, które zostały przekazane przedstawicielom samorządu, zostały uroczyście doręczone adresatom.

ŚWIĘTO SZKOŁY

Radosna atmosfera towarzyszyła tegorocznym obchodom Święta Szkoły, które odbyły się w środę, 14 lutego, w naszej szkole. Dzień rozpoczął się uroczystym apelem oraz przemówieniem pani dyrektor szkoły Agnieszki Walczyńskiej - Łoś.

Program artystyczny miał charakter humorystyczny i oparty był na kanwie programu telewizyjnego. Prezenterzy szkolnego serwisu informacyjnego zatytułowanego „Telewieści” przeprowadzili publiczność przez newsy ze szkoły, kraju i z zagranicy. Z wiadomości można było dowiedzieć się, co działo się w świecie sportu, jaka będzie pogoda, a także co czeka poszczególne znaki zodiaku. Wszystko było doprawione lekką nutką humoru.

Nie zabrakło kącika żartów szkolnych oraz twórczości adeptów sztuki pisarskiej, którzy zaprezentowali wiersze z kącika młodych poetów zamieszczających swoje dzieła w okolicznościowej gazetce „Spod szkolnej ławeczki”. Prezenterzy programu zapoznali zebranych z Kodeksem Szczęśliwego Ucznia. Nie zabrakło też na scenie występów osób utalentowanych muzycznie, które zaprezentowały utwory ze światowych list przebojów. Dopełnieniem pokazu scenicznego były występy grupy Cheerleaders Fresh. Na zakończenie uczty artystycznej wystąpił kwartet w nowoczesnym repertuarze. Imprezie tej towarzyszył konkurs wiedzy o szkole i jej patronie.

A oto zwycięzcy:

klasy IV

 1. miejsce Agnieszka Nowis
 2. miejsce Aleksy Malowaniec
 3. miejsce Krystian Grzelak i Natalia Świder

klasy V

 1. miejsce Anna Kapela
 2. miejsce Aleksander Zielonka

klasy VI

 1. miejsce Karol Wiśniewski

klasy VII

 1. miejsce Gabriela Sosnowska

Wyłonionym zwycięzcom przekazano gratulacje i nagrody.

Informacje zebrała: Beata Pietrzyk

 • WIEŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MSZCZONOWIE
 • WIEŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MSZCZONOWIE
 • WIEŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MSZCZONOWIE
 • WIEŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MSZCZONOWIE
 • WIEŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MSZCZONOWIE
 • WIEŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MSZCZONOWIE
 • WIEŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MSZCZONOWIE

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6865530

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat