Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

20.1.2021

Imieniny

Fabiana, Sebastiana, Dobiegniewa

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Książki, które bawią i uczą

Książki, które bawią i uczą

Zwierzę to nie zabawka – to odpowiedzialność. Jak się nim opiekować? Czego potrzebuje pies czy kot? Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mszczonowie poznali odpowiedzi na te pytania podczas spotkania z pisarką Moniką Sawicką.

- Wszystko może stać się inspiracją do napisania książki. Dziś trochę się spóźniłam jadąc tutaj. Nawet to może być pomysłem na książkę – mówiła Monika Sawicka.

Pisała wyłącznie książki dla kobiet. Jej literacką drogę zmienił przypadkowo spotkany pies – Kajtek. Sprawił, że powstały książki „O Kajtku szczęściarzu” oraz „Zakochany Kajtek”. Literatura skierowana do dzieci, która ma nie tylko bawić, ale i uczyć.

- Kajtek zostaje znaleziony przez jednego pana w reklamówce zawieszonej na płocie. Mężczyzna nie może go zatrzymać, więc szuka dla niego domu – opowiadała Monika Sawicka.

Kajtek wędruje aż cztery razy do nowych domów, by w końcu znaleźć ten, w którym zamieszka na stałe. Przygody Kajtka były pretekstem do rozmów o zwierzętach. O tym jak należy się nimi opiekować.

- Z psem trzeba chodzić do weterynarza – mówiła jedna z uczniów.

- Trzeba się z nim bawić i wychodzić na spacery – dodawała jego koleżanka.

Dzieci pokazały, że wiedzą, że posiadanie zwierzęcia to przede wszystkim odpowiedzialność. Same chętnie chwaliły się tym, jakie zwierzątka mają w domach. Spotkanie było też okazją do zdobycia autografu pisarki. Na chętnych czeka również konkurs plastyczny. Każdy może wykonać pracę plastyczną opartą na podstawie książek o Kajtku. Zostaną one przesłane za pośrednictwem wychowawców, Monice Sawickiej. Autorów najlepszych prac, pisarka nagrodzi książkami. Komplety książek dla dzieci Moniki Sawickiej trafią do biblioteki Szkoły Podstawowej w Mszczonowie oraz Biblioteki Publicznej w Mszczonowie.

W drugiej części spotkania, na uczniów starszych klas czekały warsztaty. Wraz z Moniką Sawicką uczniowie tworzyli książkę marzeń. Jak przekonuje pomysłodawczyni , tego typu warsztaty uczą pracy zespołowej, ćwiczą wyobraźnię, edukują poprzez poznawanie historii sławnych ludzi, którzy osiągnęli woje cele, inspirują do nowych wyzwań, rozwijają zdolności manualne oraz kreatywność.

Tekst i fot. Jarosław Pięcek

  • Książki, które bawią i uczą
  • Książki, które bawią i uczą

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6839147

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat