Dzień Babci i Dzień Dziadka, to najpiękniejsze dni w roku. W tych czasie Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.
W dniu 6 lutego w Szkole Podstawowej w Bobrowcach odbyła się uroczystość z okazji Dni Babci i Dziadka. Zaproszeni goście przybyli licznie, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Gościem honorowym był pan Jerzy Siniarski, radny Rady Miejskiej w Mszczonowie. Jego wnuki również pojawiły się tego dnia na scenie.
Dla kochanych gości wykonano wspaniały program artystyczny. Przygotowania do niego trwały już od dłuższego czasu. Wykonano również tematyczne dekoracje korytarza szkolnego.
Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Grażyna Frelik, która gorąco powitała zaproszonych gości i złożyła im serdeczne życzenia. Następnie wystąpiły dzieci z punktu przedszkolnego „Bajkowy zakątek” pod kierunkiem wychowawczyni, pani Teresy Liszewskiej. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa.
W dalszej części uroczystości uczniowie klas I-III pod przewodnictwem wychowawczyń Hanny Żukowskiej, Bożeny Bochenek i Angeliki Woźniak, wcielili się w rolę babć, dziadków i ich wnucząt. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły oraz przedstawiały scenki tematycznie związane z codziennością Babci i Dziadka. Na zakończenie wszystkie wnuczęta zaśpiewały swoim gościom „Sto lat”.
W drugiej części uroczystości Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani własnoręcznie wykonanymi upominkami oraz poczęstunkiem przygotowanym przez Rodziców. Frekwencja była wspaniała, za co serdecznie dziękujemy. Gorące słowa podziękowań należą się również Rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali też dużą pomoc w przygotowaniu imprezy. Był to dzień, w którym na twarzach gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych, pogodnych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.
Hanna Żukowska