Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

5.12.2020

Imieniny

Krystyny, Sabiny, Edyty

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Rozwój, nauka i zabawa

Rozwój, nauka i zabawa

O przedszkolnym projekcie „Zabawa uczy i doskonali” z Ewą Osińską, wicedyrektor Miejskiego Przedszkola nr 1, rozmawia Dagmara Bednarek.

Zacznijmy od początku. Skąd wziął się pomysł na pisanie wniosku o dofinansowanie?

Zaczęło się od informacji o tym, że prowadzony będzie nabór projektów w tym zakresie. To zmobilizowało nas, by zastanowić się, z jakim pomysłem moglibyśmy w nim wystartować. Zdecydowaliśmy się postawić na rozwój. Opracowaliśmy plan i złożyliśmy projekt. Wreszcie, okazało się, że dostaniemy dofinansowanie na jego przeprowadzenie.

Ile kosztował będzie cały projekt i jaką wysokość dofinansowania udało się uzyskać?

Całkowita wartość projektu wyniesie 765 527,93 zł. Wysokość dofinansowania z Funduszy Europejskich, to 612 137,93 zł, czyli ok. 80%. Projekt będzie realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa: - Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie - Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży, Poddziałanie - Edukacja przedszkolna.

W jakim okresie Miejskie Przedszkole będzie realizowało projekt i czego on dokładnie dotyczy?

Projekt zakończy się z ostatnim dniem listopada 2018 r. Osią całego pomysłu jest utworzenie 100 nowych miejsc przedszkolnych. Oprócz tego, poszerzymy także ofertę edukacyjną o dodatkowe zajęcia m.in. integrację sensoryczną i trening umiejętności społecznych.  Każde przedszkole, to przede wszystkim ludzie, dlatego zaplanowaliśmy również udział w szkoleniach dla kadry pedagogicznej. Ostatnim ważnym zadaniem będzie zakup pomocy dydaktycznych, specjalistycznego sprzętu, narzędzi do rozpoznawania potrzeb rozwojowych i edukacyjnych, wspomagania rozwoju dzieci itp.

Dzięki realizacji projektu „Zabawa uczy i doskonali” wzrośnie więc ilość miejsc w przedszkolu. W jaki sposób wpłynie to na zapotrzebowanie na edukację na tym poziomie? Czy zostaną one utrzymane po zakończeniu realizacji?

Dodatkowe sto miejsc w naszym przedszkolu sprawiło, że zaspokojone zostaną potrzeby mieszkańców w tym zakresie. Każde dziecko w naszej gminie będzie miało zapewnioną możliwość edukacji w publicznej placówce. Oczywiście, po zakończeniu projektu nie zamierzamy likwidować tych miejsc. Otrzymana dotacja obliguje nas zresztą do utrzymania ich przez co najmniej 2 lata.

Na jakie korzyści mogą liczyć dzieci, które biorą udział w projekcie?

Dzięki projektowi będą one mogły uczestniczyć w nowych, ciekawych zajęciach. Pozwolą one przedszkolakom na rozwijanie zdolności i umiejętności a także redukcję deficytów. Myślę też, że chodząc na zajęcia będą też po prostu dobrze się bawić. Wszystkie korzyści dla przedszkolaków podsumowuje chyba tytuł naszego projektu – „Zabawa uczy i doskonali”.

Co powiedziałaby Pani rodzicom, którzy wahają się, czy dla swoich dzieci wybrać Miejskie Przedszkole w Mszczonowie?

Powiedziałabym, że zapraszamy do odwiedzin! Strony internetowe, ulotki, informacje od znajomych – wszystkie one są ważnymi źródłami wiedzy o przedszkolach, ale nic nie jest w stanie zastąpić własnej obserwacji. Zapraszamy więc do nas, by zobaczyć, jak naprawdę wygląda pobyt dziecka w naszej placówce. Myślę, że ani rodzice, ani najmłodsi nie wyjdą od nas rozczarowani.

Jaka będzie przyszłość Miejskiego Przedszkola? Czy planujecie pisanie i realizację kolejnych projektów?

Chcemy nadal się rozwijać. Oczywiście, wymaga to pieniędzy, dlatego nadal będziemy próbowali pozyskiwać zewnętrzne dofinansowania na różne działania. Dodatkowe środki pozwolą nam jeszcze udoskonalić funkcjonowanie przedszkola, podnosić kwalifikacje nauczycieli, rozbudowywać ofertę zajęć. Oczywiście, jeżeli się nie uda, będziemy się starali jak najlepiej wykorzystywać budżet, który mamy. Zawsze będziemy wychodzić z założenia, że chcąc uczyć dzieci, samemu także trzeba nieustannie się rozwijać i szkolić. Właśnie taka będzie przyszłość naszej placówki. Rozwój, nauka i zabawa.

Dziękuję za rozmowę.

Ja również dziękuję.

Dagmara Bednarek

  • Rozwój, nauka i zabawa

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6667994

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat