Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

20.1.2021

Imieniny

Fabiana, Sebastiana, Dobiegniewa

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Dilerka Emocji w Bibliotece

Dilerka Emocji w Bibliotece

Mszczonowska Biblioteka Publiczna - tu miejscowi czytelnicy nie tylko znajdują klasykę i nowości wydawnicze, ale także spotykają się  z autorami swoich ulubionych pozycji. Kolejną pisarką, która zagościła w bibliotecznych murach przy ulicy Szkolnej była Agnieszka Lingas-Łoniewska. Spotkanie autorskie odbyło się we wtorek, 6 lutego.

Wrocławska pisarka, która zasłużyła sobie na miano „Dilerki Emocji” słynie z książek łączących w sobie wątki sensacyjne, kryminalne i romantyczne. W Mszczonowie opowiadała swoim fanom o początkach kariery, a właściwie o tym, jak to się stało, iż w ogóle sięgnęła po pióro. Ponoć jako dziecko miała nieokiełznaną wyobraźnię, która skutkowała tym, iż jej mama zmuszona była nie raz tłumaczyć się z tego, co znowu córka naopowiadała publicznie. Żeby ulżyć bliskim podsunięto w końcu małej Agnieszce pomysł, aby wodze swej fantazji popuszczała przelewając rodzące się w jej głowie wizje wprost na papier. Tak zaczęły powstawać pierwsze opowiadania. Było ich coraz więcej.

W końcu ich tworzenie stało się nie tylko pasją, ale także dochodowym zajęciem, któremu utalentowana artystka poświęciła się bez reszty. Mama pani Agnieszki była pierwszą recenzentką powstających dzieł. Ponoć miała też swój udział w przebiegu akcji niektórych powieści. Kiedyś ponoć nawet zapobiegła uśmierceniu jednego z bohaterów. Postawiła córce warunek, że jeśli chce pozostać jej dzieckiem, to ma nadal opisywać jego przygody.

Autorka żartowała też podczas mszczonowskiego spotkania, że choć stara się unikać opisywania w swoich dziełach osób znajomych i sytuacji z życia wziętych, to czasami czytelnicy dopatrują się jednak w fikcyjnych postaciach i akcji jej książek odniesień do rzeczywistości. Wysnuła wręcz z tego faktu wniosek, aby nigdy, ale to nigdy nikomu nie podpadać, gdyż kto wie, czy w przyszłości nie stanie się on pisarzem, który może kiedyś nie najkorzystniej opisze cię w swej powieści, a kto wie - może nawet złośliwie uśmierci.

Na zakończenie spotkania w Mszczonowie fani autorki mogli zakupić jej powieści, zdobyć wpis do książki opatrzony autografem, a nawet zapozować do wspólnej fotografii.

Agnieszka Lingas-Łoniewska urodziła się w 1972 roku. Jej rodzinnym miastem jest Wrocław. W nim się wychowała i wykształciła. Filologię polską ukończyła na miejscowym Uniwersytecie. Jej oficjalny pisarski debiut miał miejsce w roku 2010. Była to powieść „Bez przebaczenia”. W zaledwie kilka lat stworzyła ponad dwadzieścia bestsellerowych powieści i stała się współautorką kilku antologii. Na jej stronie internetowej tylko w podsumowaniu roku 2017 widnieją następujące wpisy: „wydane 3 powieści, jedna antologia, jedno wznowienie, 90 spotkań autorskich na terenie całej Polski i napisane 3 nowe powieści”.

Jej najbardziej znane dzieła to: „Bez przebaczenia”, „Zakład o miłość”, „W szpilkach do Manolo”, czy też trylogia „Zakręty losu”.

Pisarka w sieci tworzy stronę Czytajmy Polskich Autorów. Promuje cenną literaturę zagraniczną. Wspiera także debiutantów poprzez projekt „Pisarka czyta”. Nie stroni ponadto od pomagania fundacjom prozwierzęcym i schroniskom. Karmę dla zwierząt zbiera na swoich spotkaniach autorskich, realizując akcję „Karma zamiast Kwiatka”.

„Dilerka Emocji” została uhonorowana żelaznym glejtem Ambasadora Krakowskich Targów Książki, a także była laureatką konkursu na opowiadanie kryminalne z Dolnym Śląskiem w tle.

MM

  • Dilerka Emocji w Bibliotece
  • Dilerka Emocji w Bibliotece
  • Dilerka Emocji w Bibliotece
  • Dilerka Emocji w Bibliotece

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6839164

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat