Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Dzień Myśli Braterskiej 2018

Dzień Myśli Braterskiej 2018

22 lutego każdego roku przypada nietypowy dzień. Wtedy właśnie harcerze i skauci z całego świata obchodzą swoje Święto Przyjaźni. Dzień Myśli Braterskiej upamiętnia datę narodzin sir Roberta Baden-Powella (1857 r.) i jego żony Olave Baden-Powell (1889 r.).

 • BIEG NA SZCZYT RONDO 1

BIEG NA SZCZYT RONDO 1

W sobotę, 24 lutego, czterech druhów OSP Zbiroża rywalizowało w biegu na szczyt wieżowca budynku N1 w Warszawie.

 • RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

W dniu 21 lutego strażacy z OSP Zbiroża przeprowadzili szkolenia dla uczniów klas I-III szkół podstawowych w Karolewie, Lutkówce i Bobrowcach w ramach programu RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ organizowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

 • Eksperymenty niczym czary

Eksperymenty niczym czary

Tworzenie chmur, „pompowanie” zawiązanego balona, czy uwalnianie ducha ognia. Przedszkolaki z Bajkowej Krainy z wypiekami na twarzy oglądały eksperymenty chemiczne i fizyczne.

 • PGE Dystrybucja unowocześniła obsługę numeru alarmowego 991

PGE Dystrybucja unowocześniła obsługę numeru alarmowego 991

Od kilku dni klienci PGE Dystrybucja dzwoniąc na numer alarmowy 991 są obsługiwani przez nowoczesny system, dzięki któremu zgłaszanie awarii i przerw w dostawach energii elektrycznej stało się łatwiejsze niż wcześniej.

 • Seminarium edukacyjne dotyczące raportowania niefinansowego

Seminarium edukacyjne dotyczące raportowania niefinansowego

Zapraszamy na bezpłatne seminarium on-line dotyczące raportowania niefinansowego, które odbędzie się 2 marca w godz. 11:00-13:00. Szczegóły na plakacie promocyjnym.

 • Zmiana godzin funkcjonowania Gminnego Centrum Informacji!

Zmiana godzin funkcjonowania Gminnego Centrum Informacji!

Od 1 marca 2018 r. zmianie ulegają godziny funkcjonowania Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie:

 • MOK zaprasza na koncert!

MOK zaprasza na koncert!

Mszczonowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na koncert, który rozpocznie się 4 marca o godz. 14 w sali kinowej MOK.

 • VII Amatorskie Mistrzostwa w Hokeju na Lodzie

VII Amatorskie Mistrzostwa w Hokeju na Lodzie

Ośrodek Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza na VII Amatorskie Mistrzostwa w Hokeju na Lodzie, które rozpoczną się 4 marca, godz. 10:00, na lodowisko przy Termach.

 • Awans piłkarzy ręcznych

Awans piłkarzy ręcznych

We wtorek, 20 lutego, hala OSiR w Mszczonowie gościła drużyny rywalizujące w Międzyszkolnych Igrzyskach Powiatu Żyrardowskiego w piłce ręcznej dziewcząt.

 • Przytul hejtera

Przytul hejtera

W dniu 14 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej w Osuchowie odbył się piknik edukacyjny na temat hejtu w Internecie, którego organizatorką była pani Ewa Termena. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie klas IV-VI.

 • 5 MLN ZŁ Z BUDŻETU MAZOWSZA NA ZABYTKI

5 MLN ZŁ Z BUDŻETU MAZOWSZA NA ZABYTKI

Urokliwe przydrożne kapliczki i monumentalne świątynie, zamki, pałace czy dwory – mazowieckie potrafi zachwycać miłośników architektury i sztuki.

 • SZUKAMY NAJLEPSZYCH MAZOWIECKICH SMAKOŁYKÓW

SZUKAMY NAJLEPSZYCH MAZOWIECKICH SMAKOŁYKÓW

Ruszył nabór do jedenastej już edycji konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego. Szukamy najsmaczniejszych potraw i produktów przygotowanych w 2017 r. na Mazowszu.

 • „Akrylowa martwa natura” w MOK-u

„Akrylowa martwa natura” w MOK-u

W niedzielne popołudnie, 18 lutego, w Małej Galerii Mszczonowskiego Ośrodka Kultury odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Beaty Skrzypczyk - Pękały.

 • WIEŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MSZCZONOWIE

WIEŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MSZCZONOWIE

W drugą niedzielę stycznia już po raz dwudziesty szósty zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Już trzeci raz w akcję włączyła się Szkoła Podstawowa w Mszczonowie.

 • Las i jego mieszkańcy

Las i jego mieszkańcy

W dniu 14 lutego miejscowa grupa przedszkolna po raz kolejny pod opieką Marzeny Taras wybrała się do Filii Biblioteki w Osuchowie w ramach projektu „Czytające przedszkola”.

 • Śladami dzikich zwierząt

Śladami dzikich zwierząt

W piątkowe południe uczniowie Szkoły Podstawowej w Lutkówce mogli poczuć się jak tropiciele. Wszystko, za sprawą wycieczki zorganizowanej przez myśliwych z Koła Łowieckiego Jenot w Grójcu. Krzysztof Czarnecki i Juliusz Prytycki opowiedzieli uczniom w jakiś sposób myśliwi dbają o leśne zwierzęta.

 • Polub nas na Facebooku!

Polub nas na Facebooku!

Chcesz wiedzieć o wszystkim, co dzieje się w gminie? Chcesz jako pierwszy mieć dostęp do informacji? Polub naszą stronę na fb – Merkuriusz Mszczonowskie – Gminny Biuletyn Informacyjny. Z nami nie przegapisz już żadnego wydarzenia!

 • Warsztaty „Stare graty” w MOK

Warsztaty „Stare graty” w MOK

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich chętnych, zwłaszcza osoby uczestniczące w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, do udziału w warsztatach „Odczarujmy stare graty”. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 1 marca 2018 (czwartek) o godz. 16.30 w Pracowni Plastycznej MOK.

 • Koncert ZAKOCHANI SĄ WŚRÓD NAS - Walentynki w MOK

Koncert ZAKOCHANI SĄ WŚRÓD NAS - Walentynki w MOK

„Zakochani są wśród nas” – o tym fakcie w przeddzień Walentynek przypomnieli mszczonowianom członkowie Grupy Wokalnej VOICE.

 • Nie jesteśmy nieśmiertelni

Nie jesteśmy nieśmiertelni

Jakie mamy prawa, a jakie obowiązki? Jak powinniśmy zachowywać się na drodze prowadząc samochód, a jak będą pieszymi?

 • Kolorowy Tydzień przedszkolaków

Kolorowy Tydzień przedszkolaków

W dniach od 13 do 16 lutego w Miejskim Przedszkolu Nr 1 został zorganizowany Kolorowy Tydzień. Dzieci z  grup Kotki, Misie, Biedronki oraz Tygryski bardzo chętnie zaangażowały się w zaproponowaną przez nauczycielki przedszkola zabawę.

 • Przeciwdziałanie przemocy i plany OSiR

Przeciwdziałanie przemocy i plany OSiR

Podczas wtorkowego (12.02) posiedzenia komisji oświaty i spraw społecznych radni zajęli się dwoma, skrajnymi tematami.

 • Ogłoszenie z MOPS

Nabór na stanowisko Głównego Księgowego w MOPS

NABÓR NA STANOWISKO GŁÓWNEGO KSIĘGOWEGO
W MIEJSKIM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W MSZCZONOWIE

 • Warsztaty „Zaczarowana nitka” w MOK

Warsztaty „Zaczarowana nitka” w MOK

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 27 lutego 2018 (wtorek) o godz. 16.30 w Klubie MOK. Zapisów można dokonywać również w sekretariacie MOK.

 • Wystawa w MOK

Wystawa w MOK

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę Akrylowa martwa natura Beaty Skrzypczyk-Pękały od 18.02 do 14.03 w Małej Galerii MOK. Wernisaż odbędzie się 18 lutego godz. 15 w MOK.

 • Warunki ubiegania się o pomoc w ramach operacji typu...

Warunki ubiegania się o pomoc w ramach operacji typu Modernizacja gospodarstw rolnych

Od 19 lutego do 20 marca 2018 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy na operacje typu "Modernizacja gospodarstw rolnych".

 • Aplikacja E-mikrofirma

Aplikacja E-mikrofirma

Ministerstwo Finansów zachęca do korzystania z bezpłatnej aplikacji E-mikrofirma, dzięki której można utworzyć, podpisać i przesłać JPK_VAT.

 • Z rodziną doświadczamy samych pięknych chwil

Z rodziną doświadczamy samych pięknych chwil

Dzień babci i dziadka w Szkole Podstawowej w Osuchowie jak zawsze wywołał wiele uśmiechów na twarzach najstarszych członków naszych rodzin. Odbył się on 8 lutego, w ostatnim tygodniu karnawału.

 • Książki, które bawią i uczą

Książki, które bawią i uczą

Zwierzę to nie zabawka – to odpowiedzialność. Jak się nim opiekować? Czego potrzebuje pies czy kot? Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mszczonowie poznali odpowiedzi na te pytania podczas spotkania z pisarką Moniką Sawicką.

 • Podziękowania

Podziękowania

Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrowcach składają serdeczne podziękowanie za zorganizowanie zabawy karnawałowej, z której dochód umożliwi zorganizowanie Dnia Dziecka w naszej szkole.

 • Przedszkolaki z Bajkowej Krainy świętowały karnawał

Przedszkolaki z Bajkowej Krainy świętowały karnawał

Szalona zabawa karnawałowa czekała na przedszkolaki z Bajkowej Krainy. We wtorek (13.02) maluchy szalały w rytmach największych przebojów.

 • Wszyscy bawią się wspaniale jak co roku w karnawale

Wszyscy bawią się wspaniale jak co roku w karnawale

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Taka zabawa jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci i dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

 • Dzień Babci i Dzień Dziadka w Szkole Podstawowej w...

Dzień Babci i Dzień Dziadka w Szkole Podstawowej w Bobrowcach

Dzień Babci i Dzień Dziadka, to najpiękniejsze dni w roku. W tych czasie Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.

 • Kalendarium statystycznych badań ankietowych w 2018 roku

Kalendarium statystycznych badań ankietowych w 2018 roku

Główny Urząd Statystyczny przedstawia kalendarium badań statystycznych, które będą wykonywane za pośrednictwem ankieterów w 2018 r.

 • Konkurs plastyczny KRUS

Konkurs plastyczny KRUS

Już po raz ósmy Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, pn. „Bezpiecznie na wsi mamy – UPADKOM ZAPOBIEGAMY’’.

 • Targi, to okazja do zawierania kontraktów

Targi, to okazja do zawierania kontraktów

W tym roku polskie stoisko na targach Fruit Logistica w Berlinie obchodziło dziesięciolecie. Jego uroczystego otwarcia dokonał Mirosław Maliszewski, poseł oraz prezes Związku Sadowników RP.

 • Bezpłatna mammografia!

Bezpłatna mammografia!

Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się 14 lutego 2018 r. w godz. 9-13 w NZOZ Przychodnia Medycyny Rodzinnej w Mszczonowie, ul. Maklakiewicza 3. Zapraszamy kobiety w wieku 50-69 lat, które w przeciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały bezpłatnej mammografii.

 • 5 mln zł na drogę od marszałka województwa

5 mln zł na drogę od marszałka województwa

W poniedziałek, 12 lutego, w sali obrad mszczonowskiego ratusza podpisana została umowa na dofinansowanie budowy nowej drogi. Połączy ona trasę powiatową nr 4715W Olszówka – Mszczonów z drogą krajową nr 50 Sochaczew – Grójec.

 • Rozwój, nauka i zabawa

Rozwój, nauka i zabawa

O przedszkolnym projekcie „Zabawa uczy i doskonali” z Ewą Osińską, wicedyrektor Miejskiego Przedszkola nr 1, rozmawia Dagmara Bednarek.

 • Podróż przez historię pieniądza

Podróż przez historię pieniądza

W środę, 7 lutego, w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów, młodzi uczniowie mogli się wybrać w niezwykłą podróż. Prowadziła ona poprzez historię pieniądza a przewodniczką wyprawy była Aleksandra Kacprzak z Gminnego Centrum Informacji.

 • Najzdolniejsi ze strażackiej młodzieży

Najzdolniejsi ze strażackiej młodzieży

Tegoroczne eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Pożarnictwie, jakie odbyły się w sobotę 10 lutego w Domu Strażaka w Mszczonowie, zakończyły się niekwestionowanym sukcesem młodzieży z OSP Zbiroża i OSP Osuchów.

 • Studniówka mszczonowskich licealistów

Studniówka mszczonowskich licealistów

Wielki bal, zorganizowany na sto dni przed maturą dla klasy III mszczonowskiego Liceum im. Szarych Szeregów, odbył się w sobotę 10 lutego.

 • Polskie owoce na światowych targach

Polskie owoce na światowych targach

Trwają największe na świecie targi związane z branżą owocową i warzywną – Fruit Logistica w Berlinie. Jak co roku silną obsadą są też polscy producenci.

 • Dilerka Emocji w Bibliotece

Dilerka Emocji w Bibliotece

Mszczonowska Biblioteka Publiczna - tu miejscowi czytelnicy nie tylko znajdują klasykę i nowości wydawnicze, ale także spotykają się  z autorami swoich ulubionych pozycji. Kolejną pisarką, która zagościła w bibliotecznych murach przy ulicy Szkolnej była Agnieszka Lingas-Łoniewska. Spotkanie autorskie odbyło się we wtorek, 6 lutego.

 • Pogaduszki przy pączku

Pogaduszki przy pączku

W czwartek (8.02) mszczonowscy seniorzy spotkali się w bibliotece Publicznej w Mszczonowie. Powodem było spotkanie z dzielnicowym, który po raz kolejny miał informować seniorów o czyhających na nich zagrożeniach.

 • Tym razem sukces

Tym razem sukces

Kolejne spotkanie rundy finałowej walki o awans do III ligi MWZPS rozegrali Siatkarze UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów w dniu 7 lutego w Przytyku.

 • Pierwsza pomoc przedmedyczna w Miejskim Przedszkolu

Pierwsza pomoc przedmedyczna w Miejskim Przedszkolu

W dniu 5 lutego odbyło się w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Mszczonowie spotkanie dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej poprowadzone przez wykwalifikowanego ratownika medycznego oraz młodzież z Liceum Ogólnokształcącego.

 • BYKOWNIA – miejsce zadumy – świadectwo komunistycznego...

BYKOWNIA – miejsce zadumy – świadectwo komunistycznego barbarzyństwa

Mszczonowscy Strzelcy podczas swego styczniowego pobytu na Ukrainie nie zapomnieli o odwiedzeniu Cmentarza Wojennego w Bykowni, gdzie spoczywają szczątki blisko 3500 polskich obywateli z tzw. Ukraińskiej Listy Katyńskiej, zamordowanych w kijowskiej siedzibie NKWD.

 • Dzień Babci i Dziadka w Miejskim Przedszkolu nr 1

Dzień Babci i Dziadka w Miejskim Przedszkolu nr 1

W czwartek, 8 lutego 2018 r., zgodnie z coroczną tradycją w Miejskim Przedszkolu nr 1 odbyła się w grupie Gumisie uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

 • Koncert walentynkowy w MOK

Koncert walentynkowy w MOK

Mszczonowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na  koncert „Zakochani są wśród nas” z Grupą Wokalną „Voice” - 13 lutego, godz. 18:00, sala kinowa MOK, wstęp wolny.

 • Paryskie klimaty

Paryskie klimaty

W połowie stycznia grupa młodzieży z mszczonowskiej Szkoły Podstawowej wzięła udział w niezwykłej wyprawie. Celem ich kilkudniowej wycieczki była stolica Francji – Paryż. Choć rozpoczęli ją prawie całodobowym przejazdem autokarem, to jednak nikt nie narzekał.

 • Falstart w rundzie finałowej

Falstart w rundzie finałowej

Nie tak mieli rozpocząć rywalizację w rundzie finałowej zmagań o awans do III ligi MWZPS siatkarze UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów. Pierwszy mecz rozegrali 4 lutego w Mszczonowie a rywalem był zespół ADS Wolta Warszawa.

 • Spotkanie o bezpieczeństwie dla seniorów

Spotkanie o bezpieczeństwie dla seniorów

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie „Senior wie!”, które rozpocznie się 8 lutego o godz. 11:00 w jej mszczonowskiej siedzibie. O zagadnieniach bezpieczeństwa opowiadać będzie dzielnicowy miasta, st. asp. Sławomir Zieliński.

 • Zajęcia z duetem animacyjnym Małpie Figle

Zajęcia z duetem animacyjnym Małpie Figle

Miejska Biblioteka Publiczna wraz z duetem animacyjnym Małpie Figle zaprasza dzieci w wieku 5-8 lat na spotkanie z książką „Galeria dzikich zwierząt. Północ”. Zajęcia odbędą się 10 lutego w godz. 12:30-13:30. Ilość miejsc ograniczona – obowiązują zapisy.

 • Spotkanie autorskie w Bibliotece!

Spotkanie autorskie w Bibliotece!

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Moniką Sawicką, która poprowadzi warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej. Zajęcia rozpoczną się 13 lutego o godz. 9 w siedzibie MBP.

 • Zapraszamy na bezpłatną mammografię!

Zapraszamy na bezpłatną mammografię!

W dniu 9 lutego przy NZOZ Przychodni Medycyny Rodzinnej (Mszczonów, ul. Maklakiewicza 3) odbędą się bezpłatne badania mammograficzne, refundowane przez NFZ. Zapraszamy Panie w wieku 50-69 lat.

 • Dzień Babci i Dziadka w Miejskim Przedszkolu Nr 1

Dzień Babci i Dziadka w Miejskim Przedszkolu Nr 1

Dzień Babci i Dziadka w mszczonowskim przedszkolu na stałe wpisany jest w kalendarz imprez. Właśnie dlatego 1 lutego przedszkolaki z grupy Kotki przygotowały program artystyczny, kierowany właśnie do swoich Babć i Dziadków.

 • Puchary powędrowały do hodowców

Puchary powędrowały do hodowców

Mszczonowscy hodowcy gołębi pocztowych podsumowali ubiegły rok. Liczba wręczonych pucharów oraz dyplomów była imponująca. Jednym z najlepszych okazał się Radosław Wójcik, który zgarnął kilka tytułów mistrza oraz wicemistrza.

 • Na manewrach z WOT-em

Na manewrach z WOT-em

W Lasach Parczewskich, w okolicach Ostrowa Lubelskiego, w weekend 27-28 stycznia odbyły się manewry, w których stanęli naprzeciw siebie członkowie organizacji proobronnych i żołnierze WOT.

 • W Kijowie na zaproszenie polskiej ambasady…

W Kijowie na zaproszenie polskiej ambasady…

155. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego mszczonowscy Strzelcy uczcili biorąc udział w uroczystościach zorganizowanych przez Ambasadę Polską w Kijowie.

 • Z obrad XLVIII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XLVIII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W piątek, 26 stycznia 2018 roku, odbyła się XLVIII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której rozpatrywano szereg uchwał dotyczących m.in. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, budżetu na 2018 r. oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej. Wiodącym tematem była ocena stanu bezpieczeństwa pożarowego na terenie miasta i gminy Mszczonów. Obrady prowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski.

 • Aktywne ferie harcerzy

Aktywne ferie harcerzy

Zuchy z 14 gromady „Hakuna Matata” i harcerze z 6 drużyny harcerskiej „Kumple” rozpoczęli swoje ferie bardzo aktywnie. Pojechaliśmy na wycieczkę do Hangaru 646 – miejsca, które wypełnione jest po brzegi tampolinami i miękkimi poduszkami!

 • Taniec łączy pokolenia

Taniec łączy pokolenia

W dniu 31 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie odbył się Bal Karnawałowy, którego organizatorem była Rada Rodziców.

 • Podwodny świat

Podwodny świat

W środę, 10 stycznia, bibliotekę w Osuchowie odwiedziła miejscowa grupa przedszkolna w ramach realizowanego programu ,,Czytające przedszkola”.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651495

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat