Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Zapraszamy na spotkanie autorskie!

Zapraszamy na spotkanie autorskie!

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską w dniu 6 lutego o godz. 17:00 w jej mszczonowskiej siedzibie.

 • Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 26 stycznia 2018 r.

Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 26 stycznia 2018 r.

Głównym tematem Komisji Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa było zaopiniowanie materiałów na sesję Rady Miejskiej.

 • Ferie w mieście nie muszą być nudne

Ferie w mieście nie muszą być nudne

Ferie zimowe, to niewątpliwie czas zasłużonego odpoczynku od szkoły. Nie wszyscy jednak spędzają te dni na śnieżnych szaleństwach w górach. Dla tych, którzy z różnych powodów musieli pozostać w domach, gminne instytucje przygotowały w tym roku wiele atrakcji.

 • OŚWIADCZENIE BURMISTRZA MSZCZONOWA

OŚWIADCZENIE BURMISTRZA MSZCZONOWA

W związku z wyemitowanym przez Program 1 Telewizji Polskiej S.A. materiałem dotyczącym Fundacji Zielony Pies z siedzibą w miejscowości Grabce Towarzystwo oświadczam, że wszystkie działania podjęte przeze mnie w tej sprawie miały całkowicie obiektywny charakter i były zgodne z prawem.

 • Ogłoszenie burmistrza Mszczonowa

Ogłoszenie burmistrza Mszczonowa

HARMONOGRAM CZYNNOŚCI W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM ORAZ UZUPEŁNIAJĄCYM NA ROK SZKOLNY 2018/2019 DO PRZEDSZKOLI, PUNKTÓW PRZEDSZKOLNYCH, ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH I KLAS PIERWSZYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ MSZCZONÓW ORAZ KRYTERIA BRANE POD UWAGĘ W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM

 • Informacja z Urzędu Miejskiego

Informacja z Urzędu Miejskiego

URZĄD MIEJSKI W MSZCZONOWIE OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY NA STANOWISKO PODINSEKTOR/INSPEKTOR W WYDZIALE ROZWOJU GOSPODARCZEGO

 • Wykonane inwestycje i plany na 2018 rok

Wykonane inwestycje i plany na 2018 rok

Burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek podsumowuje 2017 r. i opowiada o samorządowych planach dla gminy Mszczonów na rok 2018. Rozmawia Mateusz Milczarek.

 • Komunikat dla mieszkańców Mszczonowa

Komunikat dla mieszkańców Mszczonowa

W związku z okresem zimowym, gdzie zmienne temperatury, opady śniegu i deszczu powodują zmieniającą się dynamicznie  śliskość na chodnikach zwracam się do Państwa jako właścicieli posesji o odśnieżanie i zwalczanie śliskości na chodniku przylegającym do posesji

 • Pół wieku razem

Pół wieku razem

Trzy pary małżeńskie odebrały Medale za Długoletnie Pozycie Małżeńskie. W uroczystości towarzyszyła jubilatom rodzina oraz przyjaciele.  - Dotrzymaliście przyrzeczenia, które składaliście sobie ponad pół wieku temu – mówiła Barbara Kłopotowska, kierownik USC w Mszczonowie.

 • Mszczonów w czasach powstania

Mszczonów w czasach powstania

Dokładnie 22 stycznia 1863 r. rozpoczął się jeden z najbardziej znanych zrywów narodowowyzwoleńczych – Powstanie Styczniowe. W tym roku przypada 155. rocznica tego wydarzenia, więc z tej okazji przypominamy powstańczą historię Mszczonowa.

 • Feryjne spotkanie z policjantem

Feryjne spotkanie z policjantem

W dniu 19 stycznia dzieci z Miejskiego Przedszkola w Mszczonowie odwiedził policjant – pan Sławomir Zieliński w ramach akcji „Bezpieczne ferie”. Spotkanie miało na celu utrwalenie wśród maluchów zasad bezpiecznego korzystania ze świętego powietrza podczas zimy.

 • Staż w Urzędzie Miejskim

Staż w Urzędzie Miejskim

Urząd Miejski w Mszczonowie poszukuje chętnych, zarejestrowanych bezrobotnych do odbycia stażu w Urzędzie Miejskim w Mszczonowie w ramach umowy z Powiatowym Urzędem Pracy w Żyrardowie.

 • Bal karnawałowy

Bal karnawałowy

Karnawał, to czas zabaw tanecznych, pląsów i wesołej zabawy. Z nim związane jest organizowanie balów karnawałowych. Taki bal odbył się 10 stycznia w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Mszczonowie.

 • Ferie z atrakcjami

Ferie z atrakcjami

Każdy, kto zdecydował się ferie zimowe spędzić w Mszczonowie, mógł wybierać wśród wielu atrakcji. Oferty dla młodszych i starszych mieszkańców przygotowały Gminne Centrum informacji, Mszczonowski Ośrodek Kultury, biblioteka oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 • Zadbali o ptaki

Zadbali o ptaki

Pierwszego dnia ferii zimowych w filii biblioteki publicznej w Osuchowie kilkunastu uczestników wykonywało karmniki dla ptaków. W ruch poszły opakowania po jakach, rolki po papierze toaletowym i papierowych ręcznikach.

 • Nietypowa wystawa w MOK

Nietypowa wystawa w MOK

W dniu finału WOŚP, 14 stycznia, w Mszczonowskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż nietypowej wystawy. Tym razem swoje prace prezentuje na niej nie jeden artysta, ale aż kilkunastu. Na wystawie można podziwiać obrazy, grafiki i fotografie.

 • Niezwykły finał niezwykłej Orkiestry

Niezwykły finał niezwykłej Orkiestry

W drugą niedzielę stycznia już po raz dwudziesty szósty zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznego finału na wszystkich darczyńców czekały aż dwa dni wyśmienitej zabawy.

 • PODINSP. JANINA WANDA SZEWCZENKO – BALCERSKA

OSTATNIE POŻEGNANIE BYŁEJ KOMENDANT KP MSZCZONÓW PODINSP. JANINY WANDY SZEWCZENKO – BALCERSKIEJ

W dniu 5 stycznia 2018 roku odbył się pogrzeb podinsp. Janiny Wandy Szewczenko-Balcerskiej, byłej Komendant Komisariatu Policji w Mszczonowie. Urna z jej prochami spoczęła na cmentarzu w Żyrardowie.

 • Pożegnanie

Pożegnanie

W ostatnim dniu minionego roku, w wieku 69 lat, odszedł wielki przyjaciel Ziemi Mszczonowskiej, Ryszard Szymczak. Na zawsze zapamiętamy go jako pomysłodawcę nadania szkole podstawowej w Lutkówce imienia majora Józefa Wiśniewskiego.

 • Jasełkami uczcili pamięć Wojciecha Siemiona

Jasełkami uczcili pamięć Wojciecha Siemiona

Okres Bożego Narodzenia, to tradycyjny czas, gdy wystawiane są przedstawienia jasełkowe. Opowieści o Narodzinach Jezusa, wizycie pastuszków i Trzech Króli, prezentowane są w kościołach, szkołach i świetlicach. Swój przegląd takich spektakli co roku organizuje także Mszczonowski Ośrodek Kultury.

 • Zbiórka krwi i sportowe emocje

Zbiórka krwi i sportowe emocje

W Mszczonowie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaczęła grać już w sobotę (13.01). O godzinie 9 ruszyła zbiórka krwi zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi „STRAŻAK”.

 • Spotkanie autorskie z Ewą Nowak

Spotkanie autorskie z Ewą Nowak

9 stycznia uczniowie klas VIb, VIIa i VIId udali się gościnnie do Miejskiej Biblioteki Publicznej, aby wziąć udział w niezwykle ciekawym spotkaniu autorskim z panią Ewą Nowak, znaną pisarką i publicystką, autorką felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży, a także pedagogiem.

 • Szkolne Koło Caritas w Osuchowie

Szkolne Koło Caritas w Osuchowie

Od listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej w Osuchowie swoją działalność rozpoczęło Szkolne Koło Caritas. Jest to nowa forma katolickiego wolontariatu w szkołach.

 • Serdecznie zapraszamy na „Ferie w mieście”!

Serdecznie zapraszamy na „Ferie w mieście”!

Jak co roku mszczonowskie instytucje zapraszają do udziału w akcji „Ferie w mieście”. Swoje propozycje dla dzieci i młodzieży przygotowały Mszczonowski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Biblioteka i Gminne Centrum Informacji. Szczegółowy harmonogram atrakcji na plakatach poszczególnych instytucji. Ferie w mieście wcale nie muszą być nudne!

 • Wieści ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie

Wieści ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie

30 listopada z okazji Dnia Wolontariusza odbyły się apele dla klas 0-V. Uczniowie 7d przygotowali przedstawienie, w którym przybliżyli ideę wolontariatu. Pokazali, jak można pomóc starszym, młodszym, niepełnosprawnym.

 • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 9 stycznia 2018 r.

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 9 stycznia 2018 r.

Głównym tematem posiedzenia Komisji było wysłuchanie informacji dotyczących akcji przygotowanych na ferie zimowe w mieście.

 • Miły gość z wizytą u przedszkolaków

Miły gość z wizytą u przedszkolaków

W dniu 8 stycznia do oddziału przedszkolnego przybył bardzo miły gość. W ramach projektu „Czytające przedszkole” została zaproszona emerytowana nauczycielka wychowania przedszkolnego, pani Jadwiga Seklecka.

 • Lubię wracać do Mszczonowa

Lubię wracać do Mszczonowa

Sylwester Maciejewski to jeden z wielu znanych mszczonowian. Aktor zagrał w wielu kultowych już dziś filmach „Rozmowy, kontrolowane”, „Pieniądze to nie wszystko” czy serialu „Ranczo”. Z aktorem rozmawiamy o jego wspomnieniach związanych z Mszczonowem, karierze aktorskiej i świętach.

 • Muzyczne wspomnienie Bożego Narodzenia

Muzyczne wspomnienie Bożego Narodzenia

W święto Trzech Króli kościół pw. św. Jana Chrzciciela rozbrzmiewał bożonarodzeniową muzyką. Jej wykonawcami byli uczestnicy zajęć umuzykalniających, które Gminne Centrum Informacji prowadzi w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów.

 • Warsztaty bożonarodzeniowe w Przedszkolu

Warsztaty bożonarodzeniowe w Przedszkolu

Święta Bożego Narodzenia, to szczególny czas dla nas wszystkich. Aby poczuć magię zbliżających się Świąt 7 grudnia 2017 r. w grupie Żabki w Miejskim Przedszkolu Nr 1 w Mszczonowie, zostały zorganizowane warsztaty plastyczne z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

 • Dwie Wiejskie, jeden problem

Dwie Wiejskie, jeden problem

Dwie ulice Wiejskie - w Mszczonowie i Markowie-Świnicach sprawiły, że część nawigacji „wariuje”. Ciężkie samochody utykają na drodze gruntowej, rozjeżdżają prywatne pola. 

 • Ostatnie pożegnanie śp. Ryszarda Szymczaka

Ostatnie pożegnanie śp. Ryszarda Szymczaka odbędzie się 11 stycznia 2018 roku

Msza Święta żałobna w kościele parafialnym w Lutkówce rozpocznie się o godzinie 14:00

 • JASEŁKA u OJCA PIO

JASEŁKA u OJCA PIO

W Święto Objawienia Pańskiego w wielu parafiach odbywają się Jasełka. Są one odgrywane na różne sposoby. Najbardziej widowiskowe są uliczne przedstawienia, zorganizowane z rozmachem, w formie „Orszaku Trzech Króli”.

 • Jasełka w Lutkówce

Jasełka w Lutkówce

Zgodnie z parafialną tradycją co roku 6 stycznia, czyli w Święto Objawienia Pańskiego, w kościele w Lutkówce wystawiane są Jasełka. Przygotowują je uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej we współpracy z Parafią. Całości przedsięwzięcia patronuje ks. proboszcz Zbigniew Chmielewski.

 • Renowacja mszczonowskiej fary – krok po kroku…

Renowacja mszczonowskiej fary – krok po kroku…

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zakończyły się prace konserwatorskie tabernakulum ołtarza głównego kościoła pw. Świętego Jana Chrzciciela w Mszczonowie. Renowacja ołtarza – jak to określił proboszcz ks. dziekan Tadeusz Przybylski - postępuje w sposób niecodzienny, bo „od dołu”.

 • Zapraszamy na Koncert Świąteczny!

Zapraszamy na Koncert Świąteczny!

Gminne Centrum Informacji zaprasza na Koncert Świąteczny - 6 stycznia 2018 r. godz. 18:00 Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie
Gość specjalny: aktor Sylwester Maciejewski

 • Zapraszamy na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Zapraszamy na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Serdecznie zapraszamy na mszczonowski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniach 13-14 stycznia 2018 r. Szczegółowy program atrakcji na plakacie.

 • Podinsp. Janina Wanda Szewczenko - Balcerska

Pogrzeb byłej komendant Policji Janiny Wandy Szewczenko - Balcerskiej

W dniu 24.12.2017 r. zmarła podinsp. Janina Wanda Szewczenko - Balcerska była Komendant Komisariatu Policji w Mszczonowie. Jej pogrzeb odbędzie się w piątek 5 stycznia 2018 roku. Wyprowadzenie urny z kaplicy przy ulicy Waryńskiego 20 (Żyrardów – Zakład Pogrzebowy „Koperski”) o godzinie 13:00.

 • Prezenty lepiej jest dawać niż otrzymywać

Prezenty lepiej jest dawać niż otrzymywać

W Wigilię pod naszymi choinkami znaleźć można było wiele wspaniałych prezentów, które wzbudzały uśmiech na naszych twarzach. Nie od dziś jednak wiadomo, że o wiele lepiej jest dawać niż otrzymywać.

 • Strzeleckie wydarzenia 2017

Strzeleckie wydarzenia 2017, czyli podsumowanie całorocznej akcji „DUMNI ZE SWOJEJ HISTORII – 640 lat Miasta Mszczonowa”

Rok 2017 przyniósł mszczonowskim Strzelcom wiele atrakcyjnych wydarzeń. W sumie skupieni w grupie rekonstruktorzy, członkowie Jednostki Strzeleckiej oraz osoby koordynujące działalność Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego uczestniczyli w 193 przeróżnego rodzaju przedsięwzięciach.

 • Przed Sylwestrem warto jeszcze było poćwiczyć

Przed Sylwestrem warto jeszcze było poćwiczyć

Przed Sylwestrem warto jeszcze było zrobić trochę miejsca na nowe smakołyki, a wiadomo, że najlepiej traci się zbędne kalorie spędzając miło czas w lesie na manewrach. Mszczonowscy Strzelcy ćwiczyli 30 grudnia współdziałanie drużyny w terenie.

 • Zmierzyć się z OP1 i OP2

Zmierzyć się z OP1 i OP2

Strzelcy na zbiórce w dniu 29 grudnia ćwiczyli z kombinezonami op1 i op2. Zakładanie tych wdzianek na czas, gdy ma się na sobie maskę p.gaz. nie należy do rzeczy łatwych.

 • TE ROCZNICE BYŁY dla Strzelców NAJWAŻNIEJSZE w 2017 roku…

TE ROCZNICE BYŁY dla Strzelców NAJWAŻNIEJSZE w 2017 roku…

Zakończony 2017 rok był dla mszczonowskich Strzelców wyjątkowy pod względem obchodzonych rocznic. Wzięli oni m.in. udział w rozbudowanych, całorocznych obchodach 640. rocznicy nadania praw miejskich miastu Mszczonów.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651752

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat