Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Z okazji zbliżającego się Sylwestra życzymy wszystkim mieszkańcom, by w 2018 r. weszli tanecznym krokiem, pełni optymizmu, radości i nadziei na to, że Nowy Rok będzie najlepszym z dotychczasowych oraz przyniesie wiele pięknych, szczęśliwych chwil.

 • Melancholijne jasełka w szkole podstawowej

Melancholijne jasełka w szkole podstawowej

Nietypowe przedstawienie jasełkowe przygotowali uczniowie mszczonowskiej szkoły podstawowej. Świąteczną opowieść zrealizowali pod opieką dwóch nauczycielek – Joanny Spurgiasz i Anety Dropińskiej. Dekoracje przygotowała Emilia Kurowska a od strony technicznej młodych aktorów wspierał Stanisław Zarębski.

 • Z obrad XLVII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XLVII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 20 grudnia 2017 roku, odbyła się XLVII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której rozpatrywano szereg uchwał dotyczących m.in. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, budżetu na 2018 r. oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej. Obrady prowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski.

 • Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 18 grudnia 2017 r.

Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 18 grudnia 2017 r.

Głównym tematem Komisji Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa było zaopiniowanie projektu budżetu gminy Mszczonów na 2018 r. Oprócz tego podczas obrad opracowano także plan pracy organu na 2018 r. oraz zatwierdzono materiały na sesję Rady Miejskiej.

 • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 14 grudnia 2017 r.

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 14 grudnia 2017 r.

Głównym tematem posiedzenia Komisji było zaopiniowanie projektu budżetu gminy Mszczonów na 2018 r. Oprócz tego członkowie podsumowali także pracę organu w 2017 r. oraz opracowali plan na przyszły rok.

 • Informacja z Urzędu Miejskiego

Informacja z Urzędu Miejskiego

INFORMUJEMY, ŻE W DNIU 29.12.2017 r.

URZĄD MIEJSKI CZYNNY JEST W GODZINACH

08:00 – 13:00

 • Zapraszamy na Koncert Świąteczny!

Zapraszamy na Koncert Świąteczny!

Gminne Centrum Informacji zaprasza na Koncert Świąteczny - 6 stycznia 2018 r. godz. 18:00 Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie

Gość specjalny: aktor Sylwester Maciejewski

 • Spotkanie z sołtysami

Spotkanie z sołtysami

Koniec roku, to czas podsumowań i tworzenia planów na kolejne miesiące. Właśnie z tej okazji w mszczonowskim ratuszu z burmistrzem Józefem Grzegorzem Kurkiem spotkali się sołtysi z terenu gminy Mszczonów.

 • Mszczonów Liderem Zmian

Mszczonów Liderem Zmian

Zakończenie roku przyniosło kolejną nagrodę, którą otrzymała gmina Mszczonów. W środę, 20 grudnia, w Warszawie odbył się finał plebiscytu „Lider Zmian, Samorząd 2017”. Mszczonów uzyskał I miejsce w kategorii Najaktywniejsi w subregionie warszawskim zachodnim wśród beneficjentów RPO WM 2014-2020.

 • Podsumowanie projektu matematycznego

Podsumowanie projektu matematycznego

Zanim uczniowie rozpoczną świąteczną przerwę w mszczonowskiej Szkole Podstawowej podsumowano projekt matematyczny dofinansowany z Fundacji mBanku w ramach programu „mPotęga”. Podczas krótkiego apelu pomysłodawczyni i koordynatorka Agata Wiśniewska wręczyła nagrody najaktywniejszym uczniom.

 • Bajkowe święta przedszkolaków

Bajkowe święta przedszkolaków

Dzieci z Przedszkola Bajkowa Kraina w Mszczonowie wprowadziły już świąteczny klimat. Wszystko za sprawą jasełek i przedstawień, które zaprezentowały dzieci. Wszystkie występy rodzice nagradzali oklaskami.

 • Kolęda połączyła pokolenia

Kolęda połączyła pokolenia

Święta są wyjątkowym okresem w życiu każdego z nas mimo, że wiąże się z tym mnóstwo obowiązków. Społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Szarych Szeregów w Mszczonowie znalazła czas, aby na chwilę zwolnić i spędzić dzień 19 grudnia 2017 r. w świątecznej atmosferze.

 • Wizyta św. Mikołaja w Miejskim Przedszkolu

Wizyta św. Mikołaja w Miejskim Przedszkolu

Wizyta świętego Mikołaja, to spotkanie  oczekiwane przez wszystkie dzieci. Tegoroczna aura zasiała w serduszka przedszkolaków niepokój i pytanie: czy uda się Mikołajowi dotrzeć do naszego przedszkola?

 • Mikołaj w przedszkolu

Mikołaj w przedszkolu

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do Oddziału Przedszkolnego w Osuchowie.

 • Mały ratownik w Osuchowie

Mały ratownik w Osuchowie

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Osuchowie wzięły udział w programie edukacyjnym ,,Bezpieczne przedszkole”.

 • Oddział Przedszkolny z wizytą w bibliotece

Oddział Przedszkolny z wizytą w bibliotece

Dzieci z oddziału przedszkolnego w Osuchowie w dniu 14 grudnia 2017 r. już po raz kolejny wybrały się na wycieczkę do biblioteki.

 • Radosnych świąt!

Radosnych świąt!

 • Wigilijne spotkanie rzemieślników

Wigilijne spotkanie rzemieślników

Grudzień, to czas świątecznych spotkań, podczas których członkowie lokalnej społeczności składają sobie życzenia i symbolicznie dzielą się opłatkiem. Nie inaczej było w mszczonowskim Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

 • Strzelecki opłatek i niedzielne szkolenie

Strzelecki opłatek i niedzielne szkolenie

Opłatkowe spotkanie mszczonowskich strzelców zostało połączone ze szkoleniem. Strzelecka młodzież zamiast w przedświąteczną niedzielę wypoczywać na ciepłej kanapie po sutym obiedzie, wybrała się od lasu, aby w chłodzie doskonalić swoje umiejętności i zgrywać działanie drużyny.

 • Sonda - Święta spędzimy rodzinnie

Sonda - Święta spędzimy rodzinnie

Zdecydowana większość mieszkańców naszej gminy spędzi święta w rodzinnym gronie. To jak, przyznają mieszkańcy, jest w Świętach Bożego Narodzenia najważniejsze i najcenniejsze. Każdy pod choinką powinien też znaleźć prezent.

 • Strzelecka zbiórka w Pruszkowie

Strzelecka zbiórka w Pruszkowie

Kolejna strzelecka zbiórka, jaka odbyła się w Pruszkowie dotyczyła trzech aspektów. Ćwiczono w jej trakcie: elementy musztry, zachowanie na strzelnicy, a także utrwalano wybrane zagadnienia pierwszej pomocy przedmedycznej.

 • Kolędowanie z Mszczonowskim Ośrodkiem Kultury

Kolędowanie z Mszczonowskim Ośrodkiem Kultury

W niedzielne popołudnie, 17 grudnia, uczestnicy zajęć odbywających się w Mszczonowskim Ośrodku Kultury zadbali o to, by wprowadzić mieszkańców w prawdziwie świąteczny nastrój. Tego dnia scenę MOK przejęli ci, którzy na co dzień doskonalą swoje artystyczne umiejętności w grupie wokalnej „Voice”, studiu piosenki „Wokaliza” oraz studiu tańca „Jazz”.

 • Świąteczne spotkanie z seniorami

Świąteczne spotkanie z seniorami

Piątek, 15 grudnia, pozostanie w pamięci wielu osób na długo. Tego dnia, w sali klubowej MOK, odbyło się wigilijne spotkanie zorganizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszczonowie. Przy świątecznie przystrojonym stole zasiedli seniorzy - często osoby samotne i schorowane.

 • SPOTKANIE OPŁATKOWE W OSP MSZCZONÓW

SPOTKANIE OPŁATKOWE W OSP MSZCZONÓW

Gdy strażacy z OSP Mszczonów oraz ich goście rozpoczynają swoje coroczne spotkanie opłatkowe, to zawsze w sali balowej Domu Strażaka rozbrzmiewają kolędy w wykonaniu strażackiej orkiestry. Tak też było i w tym roku - w piątek 15 grudnia.

 • Informacja z Urzędu Miejskiego

Informacja

INFORMUJEMY, ŻE W DNIU 20.12.2017 r. URZĄD MIEJSKI

CZYNNY JEST W GODZINACH 08:00 – 14:30

 • VI Świąteczny Bieg z Termami Mszczonów

VI Świąteczny Bieg z Termami Mszczonów

W niedzielę, 17 grudnia, w Mszczonowie odbył się VI ŚWIĄTECZNY BIEG Z TERMAMI MSZCZONÓW. Organizatorami imprezy byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mszczonowie oraz LKS Osuchów.

 • Kursanci zakończyli naukę

Kursanci zakończyli naukę

Pierwsze kontakty z komputerem i obsługą sytemu operacyjnego mają już za sobą. Ostatnia grupa uczestników kursu komputerowego organizowanego przez Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie odebrała dyplomy jego ukończenia.

 • Wigilia u seniorów

Wigilia u seniorów

W środę (13.12) mszczonowscy seniorzy zasiedli przy wigilijnym stole. Kilkadziesiąt osób przybyło do Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, by spotkać się i złożyć sobie życzenia.

 • Stypendia firmy Mostva przyznane

Stypendia firmy Mostva przyznane

Cztery uczennice Szkoły Podstawowej w Mszczonowie odebrały w środę (13.12) stypendia firmy Mostva. Przyznawane są od kilku lat za wybitne osiągniecia naukowe i sportowe. W tym roku powędrowały do Gabrieli Gołyńskiej, Marty Chuchry, Katarzyny Hanszke i Julii Ścisłowskiej.

 • Wspominali stan wojenny

Wspominali stan wojenny

Wojsko na ulicach. Brak możliwości wyjazdów bez specjalnej przepustki. Przejęcie przez wojsko radia, telewizji oraz wielu zakładów pracy. Dla uczniów Szkoły Podstawowej w Mszczonowie to już odległa historia.

 • Koncert Bożonarodzeniowy

Koncert Bożonarodzeniowy w MOK

MSZCZONOWSKI OŚRODEK KULTURY zaprasza na Koncert Bożonarodzeniowy. Wystąpią: Grupa Wokalna „Voice”, Studio Piosenki „Wokaliza”, Studio Tańca „Jazz” - 17 grudnia 2017 r. o godz. 15.00, Sala Kinowa MOK.

 • Zapraszamy na lodowisko!

Zapraszamy na lodowisko!

Termy Mszczonów zapraszają na lodowisko! Czynne codziennie w godz. 9:00-20:00, przerwa techniczna w godz. 13:00-14:00. Ceny biletów: normalny 6 zł/h, ulgowy 4 zł/h.

 • Spotkanie świąteczne w Miejskim Przedszkolu

Spotkanie świąteczne w Miejskim Przedszkolu

Tradycją w naszym przedszkolu jest organizowanie spotkań z rodzicami przed świętami Bożego Narodzenia. W dniu 14 grudnia dzieci z grupy Kotki zaprosiły swoich rodziców na grupowe spotkanie wigilijne.

 • 13 grudnia 1981 - PAMIĘTAMY

13 grudnia 1981 - PAMIĘTAMY

To już kolejna odsłona turnieju upamiętniającego ofiary Stanu Wojennego. Tym razem XII Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej Halowej odbył się 15 grudnia.

 • ,,Jasełka‘’ w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Mszczonowie

,,Jasełka‘’ w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Mszczonowie

Tradycją naszego przedszkola są coroczne jasełka przygotowane przez dzieci z najstarszej grupy. W tym roku zostały one zaprezentowane przez Biedronki.

 • UŚMIECH DZIECKA = najpiękniejsze JASEŁKA

UŚMIECH DZIECKA = najpiękniejsze JASEŁKA

Tegoroczne „Jasełka Bożonarodzeniowe” Stowarzyszenia „Uśmiech Dziecka” odbyły się 12 grudnia w sali widowiskowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury. Ich organizatorami obok Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych byli: Mszczonowski Ośrodek Kultury i Szkoła Podstawowa w Mszczonowie.

 • Wigilijne Zebranie Lokalnej Grupy Działania

Wigilijne Zebranie Lokalnej Grupy Działania

Połowa grudnia, to doskonały czas, by podsumować całoroczną działalność organizacji. Właśnie dlatego 13 grudnia Lokalna Grupa Działania „Ziemi Chełmońskiego” zorganizowała swoje siedemnaste Walne Zebranie Członków, które odbyło się w mszczonowskim ratuszu.

 • Nauka poprzez zabawę

Nauka poprzez zabawę

W szkole w Złotej Górze został zlikwidowany szkolny sklepik. Nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz dyrekcja starają się rozwiązać problem. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mszczonowie wcielili się w role postaci ze Złotej Góry. Wszystko z elementami języka niemieckiego.

 • Mikołajkowa zabawa z Mszczonowianką

Mikołajkowa zabawa z Mszczonowianką

Przedświąteczną niespodziankę dla swoich zawodników przygotował Klub sportowy Mszczonowianka. W poniedziałek (11.12) w MOK odbyły się Mikołajki. Impreza przyciągnęła tłumy.

 • Lokalne artystki i ich dzieła

Lokalne artystki i ich dzieła

W sobotę, 9 grudnia, w Małej Galerii MOK odbył się wernisaż grupy plastycznej „Kolor”. Zajęcia malarskie dla lokalnych amatorek odbywają się już od 2008 r. Grudniowa wystawa jest podsumowaniem kolejnego roku ich działalności.

 • Sonda - Codzienni Mikołajowie

Sonda - Codzienni Mikołajowie

Czas świąt to szczególny okres. Zwykle szerzej otwieramy wtedy swoje serca. Stajemy się bardziej szczodrzy, wyrozumiali. Są wśród nas ludzie, dla których święta trwają cały rok. Są Mikołajami codzienności – wolontariusze. O tym dlaczego pomagają innym powiedzieli nam sami.

 • Harcerze niosą Światło Pokoju

Harcerze niosą Światło Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju, to chyba jedna z najsłynniejszych akcji świątecznych. Jej historia rozpoczęła się ponad 2 tys. lat temu, gdy na świat przyszedł Jezus Chrystus. W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie odtąd wieczny ogień.

 • SZLACHETNA PACZKA – POMOC SZLACHETNYCH LUDZI

SZLACHETNA PACZKA – POMOC SZLACHETNYCH LUDZI

Mszczonowski weekend finalny Szlachetnej Paczki odbył się 9-10 grudnia w hallu miejscowej Szkoły Podstawowej. Właśnie w tym miejscu - w tzw. magazynie „Szlachetnej Paczki” - zebrali się wolontariusze, sponsorzy oraz osoby wspierające w różnych wymiarach całe przedsięwzięcie.

 • Policja ostrzega seniorów

Policja ostrzega seniorów

Rekordziści z gminy Mszczonów, którzy padli ofiarami oszustów, oddali im 36 tysięcy złotych. Pieniądze wyłudzono metodą na tzw. „wnuczka”. O tym jak ustrzec się oszustów ostrzegał mszczonowskich seniorów Sławomir Zieliński, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Mszczonowie.

 • Turniej futsalu w Żyrardowie

Turniej futsalu w Żyrardowie

W piątek, 8 grudnia, reprezentacje dziewcząt i chłopców Zespołu Szkół w Mszczonowie uczestniczyły w Turnieju Futsalu Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Prezydenta Żyrardowa.

 • Działo się w „Bajkowym Zakątku” w Bobrowcach

Działo się w „Bajkowym Zakątku” w Bobrowcach

Przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego „Bajkowy Zakątek” w Bobrowcach od początku roku szkolnego przez naukę i zabawę zdobyły mnóstwo umiejętności.

 • Komponent 1730 uzyskał PASZPORT MON-u

Komponent 1730 uzyskał PASZPORT MON-u

Strzelcy, tworzący Komponent 1730, spotkali się wieczorem 9 grudnia w Pruszkowie, aby podsumować rok intensywnych szkoleń w ramach programu „Paszport MON-u”.

Sejmik walczy ze smogiem

Ostatnie tygodnie obfitują w komunikaty o złej jakości powietrza. Problem regularnie pojawia się w okresie jesiennym. Dostrzegli go radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego, którzy pod koniec października przyjęli uchwałę antysmogową.

 • Hala w Mszczonowie wciąż niezdobyta

Hala w Mszczonowie wciąż niezdobyta

Kolejne spotkanie w swojej hali wygrali siatkarze UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów. Pojedynek z LKS Olymp Błonie był siódmym wygranym meczem w tej edycji IV ligi. Mecz od początku do końca mszczonowianie mieli pod kontrolą.

Świąteczne spotkanie w grupie Gumisie z Miejskiego Przedszkola nr 1

Tradycją naszego przedszkola są coroczne spotkania przedszkolaków z rodzicami związane ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Takie spotkanie grupy Gumisie miało miejsce 7 grudnia 2017 r. w pięknie udekorowanej sali widowiskowej.

 • „Harcerstwo wychowuje i uczy samodzielności”

„Harcerstwo wychowuje i uczy samodzielności”

O harcerskiej pasji, działalności społecznej oraz zbliżającym się finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Damianem Sołtykiem, nowo wybranym komendantem Hufca ZHP Mszczonów, rozmawia Dagmara Bednarek.

 • Gminne MIKOŁAJKI 2017

Gminne MIKOŁAJKI 2017

Co roku, 6 grudnia, mszczonowscy samorządowcy wspólnie z przedstawicielami Mszczonowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a także przy współpracy z MOK-iem i OSIR-em, organizują gminne Mikołajki. Mali mieszkańcy gminy zapełniają tego dnia całą halę sportową, aby bawić się, śpiewać, tańczyć, uczestniczyć w grach i konkursach, a przede wszystkim oczekiwać na przybycie najważniejszego gościa wieczoru, czyli… MIKOŁAJA.

 • Kochają pomagać

Kochają pomagać

Opieka nad osobami niepełnosprawnymi, pomoc w odrabianiu lekcji oraz uczestniczenie w zajęciach w przedszkolu. W ten sposób uczniowie Szkoły Podstawowej w Mszczonowie realizują się jako wolontariusze.

 • Zapraszamy na wystawę w MOK!

Zapraszamy na wystawę w MOK!

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę retrospektywną grupy plastycznej „Kolor” – od 1 do 31 grudnia w Małej Galerii MOK. Wernisaż - 9 grudnia 2017 r. o godz. 15.00.

 • Biblioteka zaprasza na zajęcia z duetem Małpie Figle!

Biblioteka zaprasza na zajęcia z duetem Małpie Figle!

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci w wieku 5-8 lat na spotkanie z duetem animacyjnym Małpie Figle – 9 grudnia o godz. 12:30 w siedzibie MBP. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

 • „Pierwszy krok w biznesie” z GCI

„Pierwszy krok w biznesie” z GCI

Pod koniec listopada Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie zorganizowało dwudniowe szkolenie „Pierwszy krok w biznesie”. Spotkania odbywały się w siedzibie instytucji a prowadził je Michał Marciniak. W kilkugodzinnych warsztatach uczestniczyło kilkanaście osób, reprezentujących różne kategorie wiekowe.

 • Spotkania samorządowe 2017

Spotkania samorządowe 2017

W drugiej połowie listopada w gminie Mszczonów tradycyjnie odbywają się spotkania przedstawicieli władz gminnych z mieszkańcami. W ich trakcie omawiane są sprawy dotyczące bieżącego funkcjonowania gminy, a także podsumowywane są wykonane inwestycje.

 • Kolejna nagroda dla gminy Mszczonów

Kolejna nagroda dla gminy Mszczonów

Koniec listopada był znakomitym okresem dla gminy Mszczonów. Oprócz zajęcia drugiego miejsca w Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” w swojej kategorii, otrzymała ona także tytuł Symbolu Polskiej Samorządności 2017.

 • Z obrad XLVI sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XLVI sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 29 listopada 2017 roku, odbyła się XLVI sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której analizowano działalność służby zdrowia na terenie gminy oraz rozpatrywano szereg uchwał dotyczących m.in. nieruchomości, nazw ulic, budżetu i przekształceń szkół podstawowych. Obrady prowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski.

 • Skrzat Odkrywca odwiedził Mszczonów

Skrzat Odkrywca odwiedził Mszczonów

Ponad 1000 dni – tyle ma trwać podróż Sebastiana Majewskiego po Polsce. Po ponad 330 dniach swojej wędrówki odwiedził Mszczonów. Zwiedził miasto, odwiedził Izbę Pamięci Rodziny Maklakiewiczów i… kolejnego dnia wyruszył w dalszą drogę.

 • JESIEŃ WOKOŁO A W BAJKOWEJ KRAINIE ZAWSZE JEST WESOŁO!

JESIEŃ WOKOŁO A W BAJKOWEJ KRAINIE ZAWSZE JEST WESOŁO!

Przedszkolaki wzięły udział w audycji muzycznej „Człowiek Orkiestra”, w czasie której dzieciom zostały zaprezentowane różne instrumenty m.in. Kazobo Kazobie, pianino, dzwonki, bum bum, rurki, grzechotki i wiele innych.

 • Zapraszamy na otwarcie lodowiska na Termach!

Zapraszamy na otwarcie lodowiska na Termach!

Już w sobotę, 9 grudnia, o godz. 9 odbędzie się otwarcie sezonu na mszczonowskim lodowisku, zlokalizowanym na Termach. Z okazji inauguracji lodowiska specjalna atrakcja! Dla chętnych darmowe zajęcia nauki jazdy na łyżwach prowadzone przez instruktora warszawskich klubów łyżwiarskich w godzinach 11:00-12:45. Serdecznie zapraszamy!

 • Mszczonowscy sportowcy podsumowali sezon i połamali się...

Mszczonowscy sportowcy podsumowali sezon i połamali się opłatkiem

Klub Sportowy „Mszczonowianka” zorganizował 2 grudnia spotkanie wigilijne, które jednocześnie było podsumowaniem zakończonego sezonu. Otworzył je prezes stowarzyszenia Zdzisław Banasiak. Po nim życzenia członkom Klubu złożyli: starosta Wojciech Szustakiewicz, burmistrz Józef Grzegorz Kurek oraz zastępczyni komendanta powiatowego policji Edyta Marczewska.

 • Nie chodzę z listą pytań

Nie chodzę z listą pytań

„Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej” – najnowsza powieść Anny Kamińskiej. Na jej temat, choć nie tylko, rozmawiali z autorką uczestnicy wtorkowego (28.11) spotkania w bibliotece w Mszczonowie.

 • Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 27 listopada 2017 r.

Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 27 listopada 2017 r.

Głównym tematem Komisji Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa była analiza wydatków bieżących w instytucjach kultury za 10 miesięcy 2017 r. Oprócz tego zaopiniowano także materiały na najbliższą sesję Rady Miejskiej.

 • Kolejny krok w stronę awansu

Kolejny krok w stronę awansu

Kolejne dobre spotkanie rozegrali siatkarze UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów w sobotę, 2 grudnia. Tym razem spotkali się z SPS Konstancin-Jeziorna na hali rywala.

 • Zajęcia z topografii po strzelecku

Zajęcia z topografii po strzelecku

Strzeleckie szkolenie z topografii odbyło się 29 listopada w Pruszkowie. Strzelcy zdecydowali się na intensywny kurs pracy z mapą, gdyż jak sobie żartowali - grunt, to wytyczyć sobie właściwy życiowy azymut).

 • Patriotycznie - na sportowo

Patriotycznie - na sportowo

Jak co roku ekipa LKS Osuchów uczciła Dzień Niepodległości na sportowo. Tym razem zawodnicy wystartowali w Biegu Niepodległości w Górze Kalwarii. Trójce zawodników udało się uzyskać wysokie miejsca w swoich kategoriach.

 • Strzelcy na szkoleniu w Białobrzegach

Strzelcy na szkoleniu w Białobrzegach

Mszczonowscy strzelcy w ostatni weekend listopada odbyli kolejne szkolenie. Tym razem ćwiczyli ewakuację rannego z pola walki. W trakcie zajęć omawiane były także elementy pierwszej pomocy przedmedycznej.

 • Uczniowskie Andrzejki

Uczniowskie Andrzejki

Uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej w Mszczonowie 24 listopada wzięli udział w wieczorze andrzejkowym. Odbył się on w auli budynku byłego gimnazjum.

 • Harcerskie zbiórki wypełnione zabawą i nauką

Harcerskie zbiórki wypełnione zabawą i nauką

W każdy listopadowy wtorek zuchy i harcerze z hufca Mszczonów spotykali się, by wspólnie bawić się i uczyć. Najmłodsi w tym miesiącu poznali tradycje związaną z robieniem lampionów w święto halloween, zamienili się na chwilę w chemików, wspólnie z drużynową spowodowali erupcję wulkanu oraz poznali dzieje Polski i legendę o Czechu, Lechu i Rusie.

 • Spotkanie z teatrem

Spotkanie z teatrem

W dniu 24.11.2017 r. w Mszczonowskim Ośrodku Kultury, na sali kinowej, odbyło się przedstawienie teatralne „Domek z piernika”, które przygotował Kielecki Teatr Lektur. Na spektaklu były obecne przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 1.

 • Dzień Pluszowego Misia w szkolnych zerówkach

Dzień Pluszowego Misia w szkolnych zerówkach

Światowy Dzień Pluszowego Misia. Kto z nas nie pamięta swojego ulubionego pluszaka? Przyjaciela każdego dziecka, który towarzyszy w licznych zabawach. 25 listopada przypada święto, które z przyjemnością i radością jest obchodzone każdego roku.

 • „Cztery Pory Roku” - wizyta w gospodarstwie agroturystycznym

„Cztery Pory Roku” - wizyta w gospodarstwie agroturystycznym

29 listopada przedszkolaki z grup Kotki i Misie z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Mszczonowie uczestniczyły w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego „Cztery Pory Roku” w Powsinie. W obiekcie przywitał nas prawdziwy Gospodarz.

 • Kolejny turniej tenisowy

Kolejny turniej tenisowy

W dniu 25.11.2017 r. w Mszczonowie odbył się III turniej z cyklu „Grand Prix” Mszczonowa w tenisie stołowym edycja 2017/2018. W zawodach wystartowało 69 zawodników i zawodniczek, reprezentantów Lutkówki, Wiskitek, Żyrardowa, Mszczonowa, Budek Piaseckich, Sochaczewa, Puszczy Mariańskiej i Zboisk. Przed rozpoczęciem zawodów każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek.

 • Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka

W dniu 17 listopada 2017 roku w Publicznym Przedszkolu „Bajkowa Kraina'' w Mszczonowie odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Do ceremonii przystąpiły 3-latki z grupy Biedronki oraz kilkoro dzieci starszych z grup Misiów oraz Motylków.

 • Komisja statutowa trzyma rękę na pulsie

Komisja statutowa trzyma rękę na pulsie

Zmiany związane z herbem gminy, insygniami władzy samorządowej oraz statutem gminy – tymi tematami, podczas wtorkowego (28.11) posiedzenia zajmowali się członkowie komisji statutowej. Jednogłośnie przyjęto stanowisko, by wstrzymać prace do czasu rozstrzygnięć w Sejmie.

 • Kabaretowy wieczór w Mszczonowie

Kabaretowy wieczór w Mszczonowie

Wieczór 26 listopada był dla mszczonowian okazją do szczerego śmiechu. Na scenie Mszczonowskiego Ośrodka Kultury odbył się występ kabaretowy „80-te urodziny Misia”. Na estradzie zaprezentowali się członkowie komediowej grupy Rewers oraz gwiazda wieczoru – Stanisław Tym.

 • Ostatnia zbiórka krwi w tym roku

Ostatnia zbiórka krwi w tym roku

W piątek, 17 listopada, odbyła się szósta, ostatnia w 2017 r. zbiórka krwi zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Strażak” działający przy OSP Mszczonów. Tradycyjnie, to właśnie przy remizie zaparkował autobus do pobierania życiodajnego płynu. Jesienna zbiórka zakończyła się wynikiem 11,7 litrów.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651604

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat