Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Sadownicy dają odpór złodziejom

Sadownicy dają odpór złodziejom

Wysokie ceny skupu jabłek sprawiły, że owoce stały się łakomym kąskiem dla złodziei. O tym, jak sobie poradzić z narastającą falą kradzieży, sadownicy dyskutowali w dniu 29 sierpnia z przedstawicielami policji.

 • PGE przekazała „Energetyczne Tornistry” pierwszakom

PGE przekazała „Energetyczne Tornistry” pierwszakom

Tornistry wypełnione nie tylko „dobrą energią” 29 sierpnia przekazała pierwszoklasistom spółka PGE Dystrybucja. Uroczystość wręczenia plecaków z wyposażeniem tradycyjnie zorganizowana została w Mszczonowskim Ośrodku Kultury.

 • Pracownie Orange

Ruszył konkurs „Pracownie Orange”!

Fundacja Orange zaprasza do składania wniosków do programu społecznego „Pracownie Orange”. Konkurs jest skierowany do mieszkańców miast i wsi poniżej 40 tys. mieszkańców. 

 • Konkurs #BeInclusive EU Sport Awards

Konkurs #BeInclusive EU Sport Awards

Komisja Europejska ogłosiła nową inicjatywę – konkurs #BeInclusive EU Sport Awards, którego celem jest walka z wykluczeniem społecznym w szerokim znaczeniu.

 • SMS-owy i mailowy system informacyjny o terminie zapłaty...

SMS-owy i mailowy system informacyjny o terminie zapłaty lub powstaniu zaległości z tytułu podatków i opłat

Burmistrz Mszczonowa informuje, że wprowadzony został SMS-owy i mailowy system informacyjny o terminie zapłaty lub powstaniu zaległości z tytułu podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego oraz opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Oświadczenie — druk zgody można będzie pobrać w Urzędzie Miejskim w Mszczonowie, Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów pokój nr 2,3 i ze strony internetowej www.bip.mszczonow.pl, www.mszczonow.pl

 • Będzie cieplej i ładniej

Będzie cieplej i ładniej

Ponad cztery miliony złotych przeznaczy gmina Mszczonów na termomodernizację trzech budynków – Szkoły Podstawowej w Piekarach, Zespołu Szkół Publicznych w Osuchowie oraz budynku gminnego z filią GCI w Osuchowie.

 • Podmszczonowska TOSKANIA… w Dwórznie

Niezwykłe miejsca Ziemi Mszczonowskiej - Podmszczonowska TOSKANIA… w Dwórznie

Gdy słyszymy odwiedziłem winnicę, najczęściej sądzimy, że nasz rozmówca wrócił niedawno z wycieczki do Włoch, Francji lub Hiszpanii. Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba wyjeżdżać na południe Europy, aby zajrzeć do miejsca, w którym dojrzewa wino.

 • Na Air Show w Radomiu

Na Air Show w Radomiu

Strzelcy z Mszczonowa i Pruszkowa w sobotę, 26 sierpnia, w ramach współpracy z Biurem do Spraw Proobronnych MON-u uczestniczyli w Air Show w Radomiu.

 • MOK zaprasza na Biesiadę Rodzinną!

MOK zaprasza na Biesiadę Rodzinną!

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprasza na Biesiadę Rodzinną w dn. 2 września 2017 r. w godz. 19-22 – impreza plenerowa w parku przy ul. Sienkiewicza.

 • KONKURS „MSZCZONOWSKIE TALENTY KULINARNE – CIASTO PALCE...

KONKURS „MSZCZONOWSKIE TALENTY KULINARNE – CIASTO PALCE LIZAĆ”

Konkurs skierowany jest do osób w różnym wieku (mile widziane osoby po 60-tym roku życia) i ma charakter otwarty.

 • Konkurs „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”

Konkurs „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”

Marszałek Województwa Mazowieckiego już po raz siódmy ogłosił konkurs Mazowieckie Barwy Wolontariatu.

 • Zakładka Ostrzeżenia METEO

Nowa zakładka Ostrzeżenia METEO

Na stronie internetowej gminy Mszczonów w zakładce Ostrzeżenia METEO będziemy zamieszczać aktualne komunikaty meteorologiczne.

 • Powstanie komiks o Mszczonowie

Powstanie komiks o Mszczonowie

Przez wakacje trwały zajęcia rysowania japońskich komiksów manga. Uczestniczy uczyli się trudniej sztuki rysowania postaci, wyrażania emocji, ruchu. Z organizowanych przez Gminne Centrum Informacji zajęć skorzystało kilkanaście osób.

 • W Lutkówce nawet podczas deszczu potrafią się bawić

W Lutkówce nawet podczas deszczu potrafią się bawić

Już po raz trzeci Odpust Świętego Rocha w Lutkówce połączony został z Owocowym Świętem. Wydarzenie to promuje coraz bardziej sadowniczy charakter miejscowości, jak też całej wschodniej części Gminy Mszczonów.

 • „BORKOWO 1920-2017” w obiektywie Grzegorza Witkowskiego

„BORKOWO 1920-2017” w obiektywie Grzegorza Witkowskiego

Mszczonowscy Strzelcy w wydarzeniu odwołującym się do Bitwy nad Wkrą uczestniczyli już po raz trzeci. Niesamowity klimat widowiska, widowiskowa pirotechnika, historyczne miejsce i liczna publiczność - tak w skrócie scharakteryzować można to, co wydarzyło się 19 sierpnia w Borkowie.

 • Mszczonowski bookcrossing

Mszczonowski bookcrossing

Bookcrossing, czyli idea nieodpłatnego przekazywania książek, zagościł na mszczonowskim przystanku autobusowym.

 • Z obrad XLII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XLII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 16 sierpnia 2017 roku, odbyła się XLII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni wysłuchali sprawozdań z działalności Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Obrady prowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski.

 • Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 16 sierpnia 2017 r.

Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 16 sierpnia 2017 r.

Głównym tematem Komisji Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa były analizy wydatków Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za I półrocze 2017 r.

 • Z okazji Święta Wojska Polskiego

Z okazji Święta Wojska Polskiego

15 sierpnia młodzież strzelecka z Mszczonowa uczestniczyła w pikniku militarnym, jaki odbył się na warszawskiej Agrykoli.

 • Mszczonowscy mistrzowie oszczędzania

Mszczonowscy mistrzowie oszczędzania

Ponad 100 tysięcy złotych mają na kontach Szkolnej Kasy Oszczędności uczniowie Szkoły Podstawowej w Mszczonowie.

 • Makiety na ukończeniu

Makiety na ukończeniu

Mszczonów z okresu II wojny światowej oraz Mszczonów przyszłości. Uczestnikom zajęć modelarni zostały ostatnie detale, by ukończyć obie makiety Mszczonowa. Nagrodą za udział w zajęciach będzie wycieczka do wioski Vikingów.

 • Reformy oświaty gmina nie odczuła

Reformy oświaty gmina nie odczuła

Analiza wydatków na oświatę oraz ocena przygotowań do nowego roku szkolnego były głównymi tematami posiedzenia Komisji Oświaty i Spraw Społecznych, które odbyło się  we wtorek (8.08). Podczas dyskusji omówiono między innymi przebieg reformy oświaty na terenie gminy. – Prawie jej nie odczuliśmy – ocenia Ewa Zielińska, dyrektor Centrum Usług Wspólnych.

 • Przyroda ma się bardzo dobrze

W gminie Mszczonów przyroda ma się bardzo dobrze

O gospodarce leśnej, wycince drzew i ustawie, wokół której zrobiło się głośno, rozmawiamy z Markiem Zientkiem, wiceprzewodniczącym Rady Miasta oraz leśnikiem z 45-letnim stażem. Przy okazji rozmowy robimy też wycieczkę po osuchowskich lasach. Pan Marek opowiada o ciekawych pod względem przyrodniczym miejscach.

 • Już we wrześniu ruszają nabory wniosków na terenie LGD...

Już we wrześniu ruszają nabory wniosków na terenie LGD "Ziemia Chełmońskiego"

Uwaga! Na terenie LGD "Ziemia Chełmońskiego" już we wrześniu ruszają nabory w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" dla osób podejmujących działalność gospodarczą lub przedsiębiorców rozwijających działalność gospodarczą.

Interwencja zgodna z prawem

„… odmówił przekazania czterech 2-3 tygodniowych maluszków i ich mamausi naszej Fundacji, skazując je na schronisko. Psie dzieci które w chodzą w życie poznają kraty schroniskowe zamiast człowieka i ciepło domowe.” (pisownia oryginalna) – można przeczytać w jednym z postów Fundacji Zielony Pies dotyczących działań burmistrza Mszczonowa. Działań, co istotne, zgodnych z prawem. Czy problemem jest dobro zwierząt, czy Fundacji Zielony Pies? Po wpisie można sądzić, że nie jest istotne, że pieski trafiły pod fachową opiekę, lecz fakt, że nie trafiły do Fundacji. Sprawa mieszkanki Mszczonowa i blisko 30 psów, które trzymała stała się medialna. Za tym idą pieniądze. Jeśli psy nie trafiły do Fundacji, trudniej upomnieć się wpłaty.

 • Kaplica wyświęcona przez biskupa

Kaplica wyświęcona przez biskupa

Kilkanaście lat remontów, zaangażowania mieszkańców, parafian. – Warto mieć marzenia – mówią mieszkańcy. W niedzielę (6.08) biskup pomocniczy Wojciech Osial, poświęcił kaplice w Karolewie będą częścią parafii w Lutkówce.

 • Odpust św. Rocha "Owocowe święto"

Odpust św. Rocha "Owocowe święto"

Odpust św. Rocha "Owocowe święto" 20 sierpnia 2017r. w Lutkówce pod honorowym patronatem Związku Sadowników RP oraz Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Lutkówce.

 • Muzyka łagodzi obyczaje

Muzyka łagodzi obyczaje

Jakie znaczenie muzyka odgrywa w życiu? Czy potrafi inspirować? Jak przekłada się na pracę w samorządzie? O tym, oraz pracy w samorządzie, rozmawiamy z Markiem Baumelem, radnym Miasta Mszczonowa.

 • Zajęcia plastyczne zmienią godzinę

Zajęcia plastyczne zmienią godzinę

Ruszyły pierwsze, wakacyjne zajęcia plastyczne dla dzieci. „”Kredki, pędzie – aktywne ręce” - to hasło jakie im przyświeca. Na prośbę rodziców zajęcia środowe przełożone zostaną na godziny popołudniowe.

 • Śpiewająco na półmetku wakacji

Śpiewająco na półmetku wakacji

„Wszechstronnie działamy, więc nudy nie znamy” – pod takim hasłem ruszyły warsztaty muzyczno-ruchowo-plastyczne dla najmłodszych w MOK. W pierwszych zadebiutowało troje młodych mieszkańców naszej gminy. Organizatorzy zachęcają do udziału.

 • Postawili na aktywność

Postawili na aktywność

Ruszyły wakacyjne zajęcia dla dorosłych w Mszczonowskim Ośrodku Kultury. Wszystko w ramach hasła „Precz z nudą! Wakacje dla aktywnych!”. Rozpoczęto bardzo aktywnie. Na pierwszych, wakacyjnych zajęciach fit dance spotkały się panie.

 • Uczcili pamięć Powstańców

Uczcili pamięć Powstańców

Punktualnie o godzinie 17 w całym kraju zawyły syreny. Wśród nich wyła również syrena przy strażnicy OSP Mszczonów. Druhowie pamiętali o wszystkich, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim.

 • Szukasz pracy - zgłoś się na staż

Szukasz pracy - zgłoś się na staż

Urząd Miejski w Mszczonowie poszukuje bezrobotnych chętnych  do odbycia stażu pracy.
Osoby zainteresowane prosimy o składanie CV w biurze podawczym Urzędu Miejskiego w Mszczonowie. 

KONDOLENCJE

Koleżance

Bożenie Kalota 

wyrazy głębokiego współczucia
z powodu śmierci

Ojca

składają

Burmistrzowie  
oraz koleżanki i koledzy
z Urzędu Miejskiego w Mszczonowie

 • Kolejna wizyta samorządowców z Ukrainy

Kolejna wizyta samorządowców z Ukrainy

W ostatni czwartek lipca w Mszczonowie pojawiła się kolejna delegacja samorządowców z Ukrainy. Goście ze Wschodu reprezentowali obwody chersoński, mikołajewski, tarnopolski i ivano-frankiwski.

 • Informacja dotycząca dyżurów przedszkoli i punktów...

INFORMACJA DOTYCZĄCA DYŻURÓW WAKACYJNYCH PRZEDSZKOLI I PUNKTÓW PRZEDSZKOLNYCH W SIERPNIU

I. Harmonogram dyżurów wakacyjnych w sierpniu publicznych przedszkoli i punktów przedszkolnych.

 • Jedziesz rowerem? Jesteś pieszym? BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE!

Jedziesz rowerem? Jesteś pieszym? BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE!

Większość ludzi jest przekonana o swojej nieśmiertelności - wydaje im się, że nic złego nie może ich spotkać. O tym, jak zgubne jest to myślenie, przekonało się z pewnością już wiele osób. Szczególnie tych, które jadąc rowerem lub poruszając się pieszo po drodze, nie stosują się do podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651570

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat