Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

24.10.2021

Imieniny

Antoniego, Marcina, Rafała

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Mszczonów pamięta o wybuchu Powstania Warszawskiego

Mszczonów pamięta o wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 1944 r. dokładnie o godz. 17:00 wybuchło Powstanie Warszawskie – jeden z największych zrywów wolnościowych w historii Polski.

KONDOLENCJE

Koleżance

Bożenie Kalota

wyrazy głębokiego współczucia

z powodu śmierci

Ojca

składają

Burmistrzowie  

oraz koleżanki i koledzy

z Urzędu Miejskiego w Mszczonowie

 • Ogłoszenie z Urzędu Miejskiego

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy inspektor/podinspektor w Wydziale Gospodarki Gminnej

1. Wymagania niezbędne:
wykształcenie wyższe o profilu ochrona środowiska, rolnictwo, bądź prawnicze, lub co najmniej dwuletni staż pracy na stanowisku ds. ochrony środowiska, ochrony zwierząt, realizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku na terenie gminy lub pokrewnym, w jednostkach samorządu terytorialnego
 • Kolejna wizyta samorządowców z Ukrainy

Kolejna wizyta samorządowców z Ukrainy

W ostatni czwartek lipca w Mszczonowie pojawiła się kolejna delegacja samorządowców z Ukrainy. Goście ze Wschodu reprezentowali obwody chersoński, mikołajewski, tarnopolski i ivano-frankiwski.

 • Informacja dotycząca dyżurów przedszkoli i punktów...

INFORMACJA DOTYCZĄCA DYŻURÓW WAKACYJNYCH PRZEDSZKOLI I PUNKTÓW PRZEDSZKOLNYCH W SIERPNIU

I. Harmonogram dyżurów wakacyjnych w sierpniu publicznych przedszkoli i punktów przedszkolnych.

 • Jedziesz rowerem? Jesteś pieszym? BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE!

Jedziesz rowerem? Jesteś pieszym? BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE!

Większość ludzi jest przekonana o swojej nieśmiertelności - wydaje im się, że nic złego nie może ich spotkać. O tym, jak zgubne jest to myślenie, przekonało się z pewnością już wiele osób. Szczególnie tych, które jadąc rowerem lub poruszając się pieszo po drodze, nie stosują się do podstawowych zasad bezpieczeństwa.

 • Stary człowiek i kiosk

Stary człowiek i kiosk

Kiedy na przełomie XX i XXI wieku osiedliłem się w gminie Mszczonów, sądziłem, że w spokoju dotrę do mety swojego życia.

 • W OCZEKIWANIU NA REWITALIZACJĘ

W OCZEKIWANIU NA REWITALIZACJĘ

Jakie są wrażenia po trzech latach debiutu w samorządzie? Czy udało się zrealizować założone cele? Jakie działania są jeszcze w planach? O tym rozmawiamy z Robertem Głąbińskim, radnym miasta Mszczonowa.

 • Oddali blisko 20 litrów krwi

Oddali blisko 20 litrów krwi

Aż 50 osób wzięło udział w kolejnej zbiórce krwi. Udało się zebrać blisko 20 litrów krwi. Akcję zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi STRAŻAK w Mszczonowie.

 • „31-wszy” wicemistrzem

„31-wszy” wicemistrzem

25 czerwca mszczonowscy rekonstruktorzy uczestniczyli w turnieju retro piłki nożnej w Łowiczu. Odbył się on w ramach I Memoriału Zdzisława „Lelona” Lelonkiewicza, żołnierza 10. Pułku Piechoty i Armii Krajowej, pasjonata sportu i nauczyciela.

 • Pełne wrażeń wakacje z Biblioteką

Pełne wrażeń wakacje z Biblioteką

Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie przygotowała dla swoich najmłodszych czytelników wakacyjne propozycje, które zapewnią rozrywkę każdemu, kto będzie miał ochotę odwiedzić mury instytucji.

 • Stop przemocy – kampania ruszyła

Stop przemocy – kampania ruszyła

Na terenie subregionu Warszawa Zachodnia ruszyła kampania „Stop przemocy” organizowana przez Stowarzyszenie FILOS im. Joanny Froehlich. Spotkania, audycje radiowe oraz ulotki skierowane są przede wszystkim do mieszkańców wsi  i sołtysów.

 • Film z udziałem mszczonowskich rekonstruktorów

Film z udziałem mszczonowskich rekonstruktorów

Ostatni dzień zdjęciowy do filmu „BOLIMÓW 1915 – Obłoki śmierci” odbył się 16 lipca. W przedsięwzięciu tym uczestniczyli także rekonstruktorzy z Mszczonowa.

 • Przyjmowanie zgłoszeń w konkursie Nagroda Marszałka...

Przyjmowanie zgłoszeń w konkursie Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego

Samorząd Województwa Mazowieckiego już po raz XVIII organizuje konkurs Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego. Przyznawane Nagrody, to uhonorowanie pracy i talentu ludzi wybitnych, niepospolitych, którzy z potrzeby serca działają na rzecz wspólnoty mazowieckiej.

 • Inwestycyjne wakacje w Gminie Mszczonów

Inwestycyjne wakacje w Gminie Mszczonów

Burmistrz Józef Grzegorz Kurek odpowiada na pytania o rewitalizacyjnych opóźnieniach, piękniejącym Osuchowie i wzmacniającej się dzielnicy przemysłowej.

 • Początek warsztatów modelarskich

Początek warsztatów modelarskich

We wtorek, 11 lipca, Gminne Centrum Informacji rozpoczęło zajęcia w ramach swojej kolejnej propozycji wakacyjnej. Tym razem dzieci i młodzież uczestniczyć będą w warsztatach modelarskich, prowadzonych przez Aleksandrę Skoneczną i Dagmarę Bednarek – pasjonatki historii oraz składania pojazdów.

 • Obchody święta pułkowego

Obchody święta pułkowego

Z okazji święta pułkowego 31 pSK (14 lipca) mszczonowscy Strzelcy wzięli udział we Mszy Świętej w intencji Kaniowszczyków oraz ich wrześniowego dowódcy, podpułkownika Wincentego Wnuka.

 • Rozpoczęcie warsztatów rysowania mangi

Rozpoczęcie warsztatów rysowania mangi

Wakacje zawsze są czasem, w którym lokalne instytucje próbują zachęcić dzieci i młodzież do porzucenia komputerowych i telewizyjnych ekranów. Jedną z letnich propozycji Gminnego Centrum Informacji w tym roku są warsztaty rysowania japońskich komiksów manga.

Rozpoczęto przebudowę ulicy Warszawskiej

Rozpoczęły się prace w ramach projektu „Przebudowa ulicy Warszawskiej w Mszczonowie”, który jest realizowany z dofinansowaniem otrzymanym z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu

W związku realizacją inwestycji „Kontynuacja projektowania i rozbudowa drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej, na odcinku Radziejowice-Przeszkoda o długości około 9,9 km”, firma STRABAG podpisała porozumienie z gminą Mszczonów na przeprowadzenie robót budowlanych na lokalnych drogach.

 • Piknik militarny z US ARMY

Piknik militarny z US ARMY

Mszczonowscy Strzelcy, wraz z przyjaciółmi Pruszkowa i Myślenic, uczestniczyli w Pikniku Militarnym „Zawsze blisko - razem bezpieczni”, jaki odbył się 6 lipca na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie.

 • FORSOWNY POCZĄTEK STRZELECKICH WAKACJI

FORSOWNY POCZĄTEK STRZELECKICH WAKACJI

Osiem dni prawdziwej przygody w gronie wspaniałych ludzi, których łączy wspólna pasja. Tak w skrócie można opisać początek strzeleckich wakacji, czyli wyjazd do Kotlarni i Bolesławca.

 • Wygrali komputer i monitor interaktywny

Wygrali komputer i monitor interaktywny

Rok szkolny dobiegł już końca i uczniowie cieszą się z wakacji. Nadal docierają do nas jednak informacje o sukcesach podopiecznych mszczonowskich szkół. Tym razem pierwsze miejsce w konkursie „Klasa ze snów” wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. 25 Pułku Artylerii Pancernej w Mszczonowie.

 • Pałac w Osuchowie otwarty dla zwiedzających

Pałac w Osuchowie otwarty dla zwiedzających

Ciekawą niespodziankę zaproponował na wakacje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Trudno dostępny do tej pory teren Centralnego Ośrodka Szkoleniowego ZUS w Osuchowie będzie otwarty dla chętnych.

 • Mszczonów w TVP3 Warszawa

Mszczonów w TVP3 Warszawa

We wtorek (3.07) ekipa TVP3 Warszawa odwiedziła gminę Mszczonów. Materiał zbierano między innymi w Izbie Historii Ziemi Mszczonowskiej, Termach oraz OSP Wręcza. Reportaże można było zobaczyć na żywo w sobotę (8.07) na antenie TVP3 Warszawa w programie „Pozdrowienia z Mazowsza”.

 • Uwaga! Prace archeologiczne na terenie przykościelnego parku

Uwaga! Prace archeologiczne na terenie przykościelnego parku

Informujemy, że na terenie parku miejskiego rozpoczęły się prace archeologiczne polegające na wykonaniu badań sondażowych, związanych z planowaną do realizacji inwestycją p.n. „Zagospodarowanie parku miejskiego wraz z terenami przykościelnymi – I etap”. Wszystkich korzystających z parku, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o niezbliżanie się do miejsc, w których prowadzone są badania.

 • Doskonałe wyniki maturzystów Zespołu Szkół

Doskonałe wyniki maturzystów Zespołu Szkół

Koniec czerwca zawsze jest czasem, w którym maturzyści poznają wyniki, jakie uzyskali podczas egzaminu dojrzałości.

 • Pierwsza pomoc tonącemu

Pierwsza pomoc tonącemu

Według Światowej Organizacji Zdrowia 450 tysięcy osób rocznie umiera wskutek utonięcia. W ubiegłym roku w Polsce odnotowano 520 wypadków tonięcia, w wyniku których uratowano jedynie 16 osób, a 504 utonęły. W Polsce do największej liczby utonięć dochodzi w rzekach, a najczęstszą okolicznością jest kąpiel  w miejscach niestrzeżonych. Jak podają statystyki policyjne, od początku kwietnia tego roku utonęło już 117 osób.

 • Z obrad XLI sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XLI sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W poniedziałek, 3 lipca 2017 roku, odbyła się XLI sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni zatwierdzili uchwały dotyczące m.in. miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla fragmentów Mszczonowa i Wymysłowa, zmian w uchwale budżetowej oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej. Obrady prowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski.

 • Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 3 lipca 2017 r.

Komisja Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa, 3 lipca 2017 r.

Głównym tematem Komisji Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa było zaopiniowanie materiałów na najbliższą sesję Rady Miejskiej.

 • Zapraszamy do współtworzenia mazowieckiego Programu...

Zapraszamy do współtworzenia mazowieckiego Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2018 rok

Pełnomocnik Marszałka Województwa Mazowieckiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, w imieniu Zarządu Województwa Mazowieckiego, zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2018 rok.

 • Sonda: Mszczonowianie na wakacjach

SONDA: Mszczonowianie na wakacjach

Gdzie i jak mszczonowianie spędzają wakacje? Z jakich atrakcji na terenie gminy korzystają? O jakich marzą? Zapytaliśmy o to mieszkańców.

 • Budowa Parku Rozrywki idzie pełną parą

Budowa Parku Rozrywki idzie pełną parą

Niespełna dwa miesiące temu rozpoczęła się budowa największej inwestycji w historii nie tylko gminy Mszczonów, ale całego regionu. We Wręczy powstaje Suntago – Wodny Świat – wodny park rozrywki. Inwestor chce, by z końcem przyszłego roku do parku przyjechali pierwsi klienci. Prace idą pełną parą.

 • Dzień Języków Obcych w ZSP w Osuchowie

Dzień Języków Obcych w ZSP w Osuchowie

W dniu 20 czerwca 2017 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Języków Obcych, który miał na celu zmotywowanie uczniów do doskonalenia swoich umiejętności w tej dziedzinie.

 • Pożegnanie gimnazjalistów

Pożegnanie gimnazjalistów

W dniu 22 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół w Osuchowie odbyło się pożegnanie uczniów III klasy gimnazjum.

 • Finałowy turniej Grand Prix w tenisie stołowym

Finałowy turniej Grand Prix w tenisie stołowym

W dniu 24 czerwca 2017 r. we Mszczonowie odbył się finałowy VII turniej z cyklu „Grand Prix” Mszczonowa w tenisie stołowym edycji 2016/2017, który był jednocześnie zwieńczeniem zawodów.

 • Osuchowski Bal Gimnazjalny

Osuchowski Bal Gimnazjalny

Bal gimnazjalny lub inaczej wieczorek, to tradycja w wielu szkołach. Przez wiele osób określany jest jako ,,mała studniówka’’ i stanowi bardzo uroczysty moment dla każdego ucznia klasy III.

 • Konkurs "Polska Wieś - dziedzictwo i przyszłość"

Konkurs „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”

Fundacja na rzecz  Rozwoju  Polskiego  Rolnictwa  we  współpracy  z  Wydawnictwem Naukowym Scholar  ogłosiła  IX edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7660136

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat