Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

28.11.2020

Imieniny

Lesława, Grzegorza, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • MISJA - RÓŻNORODNOŚĆ

MISJA - RÓŻNORODNOŚĆ

W dniu 5 maja we Mszczonowie rozpoczęła się wymiana niemiecko-polska. Na trzydziestu pięciu uczniów z Mittelschule Altenerding czekała czterdziestoosobowa grupa polska. Przez tydzień mieliśmy się uczyć, bawić, poznawać siebie nawzajem, a to wszystko pod czujnym okiem opiekunów: p. Anny Rusinowskiej, p. Urszuli Gowin, p. Ewy Zabłockiej, p. Sylwii Śledź, p. Krzysztofa Kurzepy oraz opiekunów grupy niemieckiej.

Piątkowy wieczór spędziliśmy na integracji. Mieliśmy zajęcia, dzięki którym mogliśmy się poznać, a potem szkolna aula zamieniła się w parkiet do tańców. Z kolei w sobotę przed południem udaliśmy się do Osuchowa, gdzie zaplanowano zajęcia rekreacyjno-sportowe. Nasi goście mieli okazję poznać przysmaki polskiej kuchni. Podobała nam się gra zorganizowana przez pana Krzysztofa Kurzepę na terenie przylegającym do osuchowskiego gimnazjum. Wyszło na jaw, kto ma lęk przed pająkami, kto ładnie śpiewa, a kto ma talent plastyczny lub zna się na nawigacji. 

Niedziela zapowiadała się równie ciekawie. W planie mieliśmy zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, a nasi goście mieli też okazję podziwiać starówkę Warszawy. W poniedziałek wyruszyliśmy w Polskę. Pierwszy przystanek - Wrocław. Odwiedziliśmy Ogród Japoński i zobaczyliśmy pokaz fontann. Podziwialiśmy panoramę Wrocławia z 49 piętra Sky Tower. Wieczorem dotarliśmy do bazy noclegowej - pensjonatu „Magda” w Pieszycach. Mieliśmy tam okazję podziwiać malowniczy krajobraz Gór Sowich. Po kolacji znowu był czas na integrację. Zabawy dały nam możliwość jeszcze bliższego poznania siebie.

Wtorkowa gra terenowa połączona ze zwiedzaniem pozwoliła nam z kolei poznać Wrocław. Byliśmy na Uniwersytecie Wrocławskim i świetnie się bawiliśmy na terenie miasta krasnali. Nasz pobyt tam zakończyliśmy czasem wolnym i przejściem dzielnicą czterech wyznań. W środę zwiedzaliśmy Kościół Pokoju, który zachwycił nas swoją architekturą. Następnie obejrzeliśmy ruiny zamku w Bolkowie i spróbowaliśmy swoich sił na turnieju rycerskim. Szybki przejazd i już zwiedzaliśmy piękny zamek Książ.

Następny dzień był pełen wyzwań dla wszystkich uczestników. W planie mieliśmy zdobycie Wielkiej Sowy (1015 m n.p.m.). Mimo trudności udało nam się wejść na szczyt, a spora grupa uczniów pokonała jeszcze schody prowadzące na wieżę widokową.

Nadszedł czas pożegnań... Po pięknych przemowach i życzeniach nauczycieli z obu szkół zaczęliśmy się ściskać i życzyć powodzenia. Niektórym pociekły nawet łzy. Możemy się jednak pocieszać, że już za rok to my będziemy gośćmi na jubileuszowej wymianie.

Karolina Wasik, Wiktoria Siekierska, Gabrysia Biernat, Agata Fedorowicz
uczestniczki wymiany

  • MISJA - RÓŻNORODNOŚĆ
  • MISJA - RÓŻNORODNOŚĆ
  • MISJA - RÓŻNORODNOŚĆ
  • MISJA - RÓŻNORODNOŚĆ
  • MISJA - RÓŻNORODNOŚĆ
  • MISJA - RÓŻNORODNOŚĆ

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6649480

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat