Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

28.11.2020

Imieniny

Lesława, Grzegorza, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • W OSP nie brak ludzi z pasją

W OSP nie brak ludzi z pasją

Z prezesem powiatowym OSP Waldemarem Suskim rozmawia Mateusz Milczarek

Najwyraźniej po roku kierowania pracami Zarządu Powiatowego OSP nie słabnie pański zapał do pracy. Wiem, że realizuje pan planowo wszystkie wcześniej zaplanowane przedsięwzięcia i, co najważniejsze, wciąż kreśli nowe plany. Czym dziś może się poszczycić prezes powiatowy OSP?

Tak jest rzeczywiście, choć muszę zgłosić tu drobną uwagę. Realizuję wcześniej ustalony kalendarz wydarzeń oraz poszerzam go o nowe przedsięwzięcia nie sam, tylko z całym Zarządem. Grupa druhen i druhów, z którą przyszło mi działać, to ludzie szczerze oddani idei strażackiej. Nie wyobrażam sobie innego zespołu. Dziękuję im za dotychczasową współpracę i nie kryję, że liczę, iż nie zabraknie im serca do dalszej działalności. To, co robimy razem, jest dla nas czymś naturalnym. Realizujemy swoje marzenia i cieszy nas, jeśli przez nie wzmacniamy strażackie struktury, funkcjonujące na terenie powiatu.

 

Co przed nami? Czym teraz się pan zajmuje?

Zapowiadałem wcześniej, że mocny nacisk położę na organizację i przebieg na naszym terenie „Turnieju wiedzy pożarniczej”. Nie spodziewałem się jednak nawet w najśmielszych marzeniach, że jego tegoroczna edycja dostarczy nam takich emocji. Zawsze twierdziłem, iż turniej, to sposób na wykreowanie nowych, dobrze przygotowanych kadr dla naszych ochotniczych jednostek i tak się właśnie dzieje. W tym roku młody strażak z OSP Osuchów, Kamil Dębski, wywalczył prawo startu w etapie ogólnopolskim współzawodnictwa i w dniach 2-4 czerwca konkurować będzie ze swoimi rówieśnikami w Wieliczce. Jego sukces, to także prawdziwa nagroda dla nas. Opłaciło się inwestować w młodzież.

 

Specjalistyczna wiedza teoretyczna musi u strażaka iść w parze ze sprawnością fizyczną. Temu natomiast służą zawody pożarnicze.

W gminie Mszczonów takie zawody odbędą się już 3 czerwca. Tradycyjnie tego dnia spotkamy się na osuchowskim stadionie. Do końca września zawody przeprowadzone zostaną we wszystkich gminach powiatu żyrardowskiego. Następnie dla najlepszych zespołów zorganizujemy etap powiatowy. Wystąpi w nich około 15 drużyn. Powiatowy turniej będzie strażackim świętem. Wydarzeniem emocjonującym i widowiskowym. Już dziś zapraszam do oglądania zmagań pożarniczo – sprawnościowych wszystkich naszych czytelników. Dokładny termin powiatowej rywalizacji ogłosimy w lokalnych mediach.

 

Jakie jeszcze strażackie wydarzenia czekają nas w najbliższych dniach?

28 maja obchodzić  będziemy jubileusz 115 rocznicy powstania OSP w Kamionie. Natomiast 2 czerwca w Żyrardowie zorganizowane zostaną powiatowe obchody dnia strażaka. Ich rozpoczęcie planujemy na godzinę 18:00. 18 czerwca mszczonowscy strażacy wspólnie z Gminnym Centrum Informacji poprowadzą „Mszczonowskie Wianki”. Będzie tradycyjnie i wesoło. Po podsumowaniu wszystkich wyliczonych wydarzeń ogłosimy termin zebrania Zarządu Powiatowego, do którego zaproszeni zostaną reprezentanci jednostek OSP z całego powiatu. Ufam, że podczas takiej „burzy mózgów” wypracujemy kolejne kierunki naszej działalności, zgodnie z oczekiwaniami całego strażackiego środowiska. Druhom nie brak inicjatywy i jestem pewien, że podzielą się w swoim gronie dobrymi praktykami. Wiele jednostek przechodzi teraz prawdziwy renesans swojej działalności. Żeby daleko nie szukać wystarczy spojrzeć chociażby na niewielką OSP Zbiroża. Jednostka uaktywniła się na swoim terenie. Pozyskała wiele młodych osób. Jej reprezentant druh Łukasz Strojek zdobył nagrodę dla najlepszego opiekuna Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Cala jednostka pod przewodnictwem prezesa Grzejszczaka i naczelnika Kowalskiego poczyniła olbrzymie postępy w wyszkoleniu. Dużo dobrego dzieje się także w OSP Grabce Towarzystwo i OSP Wręcza. W innych gminach także nie brak przykładów do naśladowania. To dobrze, że ruch strażacki się rozwija i pozyskuje kolejnych pasjonatów. W grupie takich osób naprawę warto pracować Dla takiej grupy warto się starać.

 

Dzięki za rozmowę

Dziękuję bardzo

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6649587

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat