Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

28.11.2020

Imieniny

Lesława, Grzegorza, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Poznajemy moc oszczędzania

Poznajemy moc oszczędzania

SKO, czyli Szkolne Kasy Oszczędności, to największy i najstarszy w Polsce program edukacji finansowej dla dzieci i młodzieży. Już od 1935 roku PKO Bank Polski prowadzi SKO. Materiały edukacyjne dla szkół objęte są honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W internecie powstała platforma SzkolneBlogi.pl oraz serwis bankowości elektronicznej dla dzieci w wieku 5-13 lat. Głównymi założeniami programu są: upowszechnianie idei oszczędzania, szerzenie postaw przedsiębiorczych wśród dzieci i młodzieży, promowanie współpracy w grupie rówieśniczej. Szkolna Kasa Oszczędności uczy dobrych nawyków: systematyczności, oszczędności i rozważnego wydawania pieniędzy.

Członkowie SKO uczestniczą w różnych kiermaszach i akcjach np. własnych wytworów, zbiórce makulatury, plastikowych nakrętek czy baterii. Dzięki temu zarabiają i troszczą się o środowisko. W realizacji zadań SKO pomagają opracowane przez PKO BP książeczki dla dzieci m.in. „Apetyt na zdrowie – czyli o zasadach prawidłowego odżywiania, świadomym kupowaniu i niemarnowaniu żywności”, „Pięć sposobów na ekooszczędzanie z SKO”, „Przygody Kuby Pieniążka i Żyrafy Lokatki, czyli dziecięcy przewodnik po świecie pieniędzy”.

Obecnie w programie SKO uczestniczy 4,6 tysięca szkół z całej polski. Prawie 160 tysięcy dzieci oszczędza na kontach internetowych SKO. Na platformie SzkoleBlogi.pl zostało założonych prawie 700 blogów.

Szkoła Podstawowa w Mszczonowie jako nieliczna w powiecie żyrardowskim już od 2012 roku uczestniczy aktywnie w programie SKO. Opiekunem jest Barbara Oracz. Obecnie w SKO oszczędza 153 uczniów, a liczba ta wzrasta z miesiąca na miesiąc. SKO, to nie tylko wpłacanie pieniędzy na książeczki, to także udział w zajęciach małej ekonomii prowadzonych w klasach przez opiekuna SKO, jak również przez przedstawicieli Banku PKO BP w Mszczonowie, z którym szkoła ściśle współpracuje. Uczniowie biorą udział w licznych konkursach i akcjach promujących oszczędzanie zarówno na szczeblu szkolnym, jak i ogólnopolskim.

Mszczonowskie SKO bierze udział w ogólnopolskich konkursach organizowanych przez Bank PKO BP. W edycji 2015/2016 zdobyliśmy nagrodę III stopnia a opiekun SKO Barbara Oracz otrzymała Brązową Odznakę. Nagroda 1000 zł została przeznaczona na wystrój szkoły. W maju ubiegłego roku rozpoczęliśmy naszą przygodę z blogowaniem na SzkolneBlogi.pl. Na naszym blogu SKO Mszczonów prezentowane są działania SKO, organizowane są konkursy i akcje. Została też nawiązana współpraca z innymi blogami z całej Polski. Nasz blog cały czas utrzymuje się w czołówce najpopularniejszych blogów i został już kilkakrotnie nagrodzony. W czerwcu i wrześniu 2016 roku otrzymał wyróżnienia a w lutym zdobył tytuł Blog miesiąca a w nagrodę szkoła otrzymała laptopa i duże pudełko z gadżetami SKO, które są nagrodami w licznych konkursach.

Ciekawą formą oszczędzania jest „Tabliczka oszczędności”. Zapełniając wszystkie okienka monetami można uzbierać aż 50 zł i wpłata na książeczkę gotowa. Wpłacając uzbierane monety dostajemy znów pustą tabliczkę i znów zbieramy. Forma ta cieszy się dużą popularnością. W tym roku szkolnym członkowie SKO wpłacili już około 200 takich tabliczek.

Więcej o działalności naszego SKO możecie dowiedzieć się z bloga na stronie www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-mszczonow. Zapraszamy chętne dzieci do naszej rodzinki SKO. Wystarczy przyjść do opiekuna SKO, pobrać deklarację, wypełnić ją wraz z rodzicem, odnieść do opiekuna lub do Banku PKO BP i gotowe. Od razu otrzymasz książeczkę i możesz oszczędzać, a także brać aktywny udział w akcjach SKO. Zapraszam serdecznie!

Opiekun SKO Barbara Oracz

  • Poznajemy moc oszczędzania
  • Poznajemy moc oszczędzania
  • Poznajemy moc oszczędzania
  • Poznajemy moc oszczędzania

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6649495

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat