Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

28.11.2020

Imieniny

Lesława, Grzegorza, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Turniej teatralny szkół

Turniej teatralny szkół

Dla uczniów gminnych szkół kwiecień zakończył się rywalizacją teatralną, która odbyła się 26 kwietnia w ramach XXV Spotkań Artystycznych Szkół w sali kinowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury. W jury tegorocznych zmagań zasiadły: Hanna Fibich – instruktor teatralny, Bożena Witkowska – teatrolog oraz Jerzy Łazewski – aktor, reżyser.  Podczas turnieju zaprezentowano dziewięć przedstawień, które wykonywali uczniowie lokalnych placówek oświatowych podzieleni na trzy kategorie wiekowe: klasy I-III, IV-VI oraz gimnazja.

Tradycyjnie spotkanie rozpoczęła Danuta Wójt, instruktor teatralny MOK, która przypomniała zasady porządkowe obowiązujące podczas przedstawień. Po niej głos zabrała dyrektor MOK Grażyna Pływaczewska, która ufundowała i wręczyła specjalną nagrodę w konkursie plastycznym. Otrzymała ją Paulina Nowak z mszczonowskiego gimnazjum. Nagrodzona praca została wyeksponowana w budynku Mszczonowskiego Ośrodka Kultury.

Po krótkim wstępie scenę przejęli młodzi artyści. Zgromadzona publiczność mogła obejrzeć m.in. sceny z życia zakochanej czarownicy, nowatorską wersję bajki o Czerwonym Kapturku, historię Królewny Śmieszki i ekoludków oraz uniwersalną opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i akceptacji. Szczególną uwagę widowni przykuło przedstawienie w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej w Osuchowie, którzy zaprezentowali alegoryczną opowieść o wartościach i słowach pobudzając publiczność do refleksji dotyczących nie tylko samego nietypowego spektaklu, ale i życia.

Po zakończeniu części artystycznej i krótkiej naradzie jury wskazało zwycięzców tegorocznych zmagań. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce uzyskała grupa teatralna „Arlekin” ze szkoły podstawowej w Bobrowcach, drugie – „Świerszcze” z SP Mszczonów, a trzecie – „Wesoła gromadka” z SP Wręcza. W kategorii klas IV-VI zwycięstwo przypadło grupie „Tabaluga” z mszczonowskiej szkoły podstawowej a drugie miejsce uzyskał „Teatr niewielki” z SP Osuchów. Wśród gimnazjum pierwsze miejsce zajęła osuchowska grupa „Drugie piętro”, a tuż za nią na podium stanęli mszczonowscy uczniowie z zespołu „Alternatywa”. Najlepsze zespoły otrzymały nagrody pieniężne, a na wszystkich uczestników czekał poczęstunek i upominki ufundowane przez burmistrza Mszczonowa.

Dagmara Bednarek, GCI

  • Turniej teatralny szkół
  • Turniej teatralny szkół
  • Turniej teatralny szkół
  • Turniej teatralny szkół
  • Turniej teatralny szkół
  • Turniej teatralny szkół

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6649576

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat