Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

5.12.2020

Imieniny

Krystyny, Sabiny, Edyty

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Przedstawienie dla najmłodszych

Przedstawienie dla najmłodszych

Miesiąc kwiecień zakończył się dla najmłodszych mieszkańców Mszczonowa wiosennym spotkaniem z teatrem. W sali kinowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury swoje przedstawienie wystawili bowiem członkowie grupy aktorskiej „Tupet” działającej w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białej Rawskiej. Wychowankowie mszczonowskich przedszkoli oraz najmłodsi uczniowie lokalnej szkoły podstawowej mogli dzięki nim obejrzeć bajkę „Kotek Kłopotek”.

Przedstawienie opowiadało historię kotka, który nie posłuchał się mamy i oddalił od swojego domu. W pobliskim lesie spotkał lisa i, wbrew przestrogom rodzicielki, zaczął rozmawiać z nieznajomym. Niestety, zdradził mu swój adres wskutek czego rudy chytrusek porwał mieszkające z kotkami kaczuszki. Na szczęście dzielny Kłopotek, korzystając z pomocy innych zwierząt, uratował swoje małe sąsiadki i jak w każdej bajce  - wszystko skończyło się szczęśliwie.

Na scenie oprócz tytułowego kotka, jego mamy i stadka kaczuszek dzieci mogły podziwiać aktorów w kostiumach jeża, lisa, krowy czy wiewiórki. Uwagę najmłodszych zwracały także kolorowe dekoracje i wesołe piosenki. Aktorzy zaprosili także publiczność do wspólnej zabawy m.in. tańczenia „kaczuszek”. Nie zabrakło także interakcji z publicznością, do której zwracał się Kotek Kłopotek oraz inne zwierzęta, które schodziły ze sceny, by zaprezentować się najmłodszym.

Przedstawienie teatralne odniosło ogromny sukces, którego wyznacznikiem były zachwycone i uśmiechnięte twarze dzieci. Oprócz walorów rozrywkowych sztuka niosła także ze sobą cenne przesłanie: nie można oddalać się od mamy oraz rozmawiać z obcymi. Dzięki atrakcyjnej formie przekazu dzieci z pewnością na długo zapamiętają te zalecenia mamy kotka Kłopotka.

Warto przypomnieć, że aktorzy z Białej Rawskiej już po raz drugi odwiedzili MOK, by bawić i uczyć najmłodszych. Pozostaje mieć nadzieję, że nie była to ich ostatnia wizyta a ponownego spotkania oczekują z pewnością nie tylko dzieci, ale i artyści, którzy we Mszczonowie spotkali się z bardzo życzliwym i żywiołowym przyjęciem.

Dagmara Bednarek, GCI

  • Przedstawienie dla najmłodszych
  • Przedstawienie dla najmłodszych
  • Przedstawienie dla najmłodszych
  • Przedstawienie dla najmłodszych

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6667974

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat