Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

6.8.2020

Imieniny

Sławy, Stefana, Jakuba

Wyszukiwarka

Treść strony

  • Mszczonów z kolejnym tytułem Gminy Fair Play

Mszczonów z kolejnym tytułem Gminy Fair Play

W obecnym roku przeprowadzona została już XV edycja konkursu „Gmina Fair Play”, który przeznaczony jest dla samorządów. W ciągu czternastu lat trwania zyskał on społeczne i biznesowe zaufanie stając się przedsięwzięciem prestiżowym. Uzyskiwane w konkursie tytuły i certyfikaty zwiększają zainteresowanie inwestorów oraz dają samorządom nowe możliwości promocji. Właśnie te wymierne korzyści sprawiają, że każda, zdobyta nagroda jest powodem do dumy i wielkim wyróżnieniem władz. W jubileuszowej, piętnastej edycji „Gminy Fair Play” Mszczonów uzyskał ten zaszczytny tytuł, certyfikat i honorowe wyróżnienie w kategorii miasteczek i małych miast.

Obecna edycja konkursu nosiła nazwę „Gmina Fair Play - Samorząd z Wizją”, która to miała podkreślać konkretne cechy wyróżnionych jednostek administracyjnych. W XV edycji nagrody otrzymały bowiem samorządy przyjazne dla inwestorów, uwzględniające w swojej polityce rozwojowej głosy różnych środowisk, odpowiedzialne społecznie, posiadające dobrą komunikację z interesariuszami oraz budujące silną markę z myślą o przyszłości. Otrzymane wyróżnienia mają być dla polskich i zagranicznych firm czytelnym znakiem, że dane gminy są wiarygodne, otwarte na nowe pomysły biznesowe oraz posiadają kompetentnych i etycznych pracowników.

Organizatorem konkursu afiliowanego przy Krajowej Izbie Gospodarczej, jak co roku, był Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym. W skład Kapituły Konkursowej weszli przedstawiciele przedsiębiorców, inwestorów, Urzędów Marszałkowskich, Urzędów Wojewódzkich, parlamentu, organizacji pozarządowych, związków zawodowych i innych jednostek społecznych. Drugi organ oceniający, Komisja Konkursowa, składała się z ekspertów zajmujących się problematyką promocji inwestycji w gminach, etyki gospodarczej i rozwoju przedsiębiorczości. Eksperci weszli także w skład Zespołu Audytorów, który dokonywał sprawdzenia informacji podanych przez gminy oraz przeprowadzał rozmowy z przedstawicielami terenów.

W pierwszym etapie całorocznej oceny przedstawiciele gmin wypełniali ankietę, w której znalazły się m.in. pytania o zrealizowane inwestycje (warunek udziału w plebiscycie), plany dotyczące rozwoju oraz ogólny stan terenu (finansowy, społeczny etc.). Kolejna część polegała na przeprowadzeniu w samorządach niezależnych audytów certyfikacyjnych. Podczas tego etapu organizator konkursu do Mszczonowa skierował Małgorzatę Tymorek. Dokonująca audytu ekspertka odbyła spotkania z burmistrzem, pracownikami samorządowymi, przedstawicielami biznesu, inwestorów oraz organizacji społecznych działających na terenie gminy. Celem wizyty była ocena wiarygodności informacji zawartych w ankiecie, której ocena kwalifikowała do drugiego etapu konkursu. O ostatecznym przyznaniu tytułów i certyfikatów zadecydowały wyniki uzyskane przez jednostki administracyjne w obydwu etapach oceny.

Dagmara Bednarek, GCI

  • Mszczonów z kolejnym tytułem Gminy Fair Play
  • Mszczonów z kolejnym tytułem Gminy Fair Play
  • Mszczonów z kolejnym tytułem Gminy Fair Play

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6334456

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat