Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

24.10.2021

Imieniny

Antoniego, Marcina, Rafała

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Przedszkolaki poznały zasady przechodzenia przez ulicę

Przedszkolaki poznały zasady przechodzenia przez ulicę

Dzień 27 października wychowankowie Przedszkola „Bajkowa Kraina” z pewnością na długo zachowają w swojej pamięci. Wtedy to bowiem odwiedził ich dzielnicowy Mszczonowa - starszy aspirant Sławomir Zieliński.

 • „Na kłopoty… fryzjer!”

„Na kłopoty… fryzjer!”

Wspólnie z zaproszonymi przez nas czytelnikami zebraliśmy się na kolejnym spotkaniu z pasjami. Bohaterką kolejnej rozmowy online pt. „Na kłopoty… fryzjer!” była Pani Danuta Płatek – mistrzyni fryzjerstwa. 

 • Biedronki odwiedziły bibliotekę

Biedronki odwiedziły bibliotekę

W czwartek, 20 października, Miejską Bibliotekę Publiczną w Mszczonowie odwiedziły 5-latki z Miejskiego Przedszkola Nr 1. Ich wizyta w bibliotece obfitowała w kolory – porozmawialiśmy sobie o naszych ulubionych barwach, o tym, dlaczego jesień jest kolorowa i jakie odcienie przybierają rośliny.

 • Małpie Figle powracają do biblioteki po wakacjach

Małpie Figle powracają do biblioteki po wakacjach

W ubiegłą sobotę odbyły się pierwsze po wakacjach zajęcia z duetem Małpie Figle. Tym razem Figle przyniosły ze sobą książkę obrazkową autorstwa Ellis Carson - “Domy”. Jak się pewnie domyślacie, książka przedstawia różne rodzaje domów - niektórzy mieszkają w pałacu, inni mieszkają w domku na wsi, dla niektórych mieszkaniem będzie wigwam, albo… but.

 • Warsztaty pisarskie dla gimnazjalistów

Warsztaty pisarskie dla gimnazjalistów

To było naprawdę pracowite przedpołudnie dla gimnazjalistów! We wtorek, 11 października, odwiedzili nas członkowie stowarzyszenia Koncentrat: Anna Błaszkiewicz - dziennikarka i prezes stowarzyszenia oraz Robert Pruszczyński - literaturoznawca, recenzent filmowy i książkowy.

 • Pięciolatki poznawały bibliotekę

Pięciolatki poznawały bibliotekę

W piątek, 7 października, po długiej przerwie wakacyjnej, bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Mszczonowie. Pięciolatki poznały zawód bibliotekarza i to, czym tak naprawdę jest biblioteka miejska. 

 • „Młodzi, kreatywni, przedsiębiorczy”

„Młodzi, kreatywni, przedsiębiorczy”

„Młodzi, kreatywni, przedsiębiorczy” to tytuł projektu, w którym w ramach zajęć podstaw przedsiębiorczości wzięli udział uczniowie LO im. Szarych Szeregów w Mszczonowie: Weronika Gajewska, Zofia Wasiak, Monika Liszewska i Michał Pietrzyk. 

 • Kampania Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina

Kampania Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina

Druga Kampania Społeczna Rzecznika Praw Pacjenta pt. "Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina" ruszyła we wrześniu 2015 r. Kampania składa się z 3 odcinków spotów telewizyjnych, radiowych, reklamy prasowej oraz internetowej.

 • Zdjęcia w Siennicy

Zdjęcia w Siennicy

Mszczonowscy Strzelcy dołączyli do projektu zatytułowanego: „Żołnierze Wyklęci - Podziemie antykomunistyczne w Mińsku Mazowieckim i na terenie powiatu mińskiego - film dokumentalny”. Produkcję filmu realizują wspólnie Miasto Mińsk Mazowiecki i „Grupa inicjatywna”.

 • Mszczonów z kolejnym tytułem Gminy Fair Play

Mszczonów z kolejnym tytułem Gminy Fair Play

W jubileuszowej, piętnastej edycji „Gminy Fair Play” Mszczonów uzyskał ten zaszczytny tytuł, certyfikat i honorowe wyróżnienie w kategorii miasteczek i małych miast.

 • Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Mszczonów

Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Mszczonów

W Gminie Mszczonów w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej tradycyjnie zorganizowana została uroczystość w Mszczonowskim Ośrodku Kultury.

Wycieczka przedszkolaków do Żyrardowa

W dniu 13 października 2016 r. grupy Misie, Kotki i Biedronki z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Mszczonowie udały się na wycieczkę do żyrardowskiego kina „Len” na przedstawienie pt. „Lokomotywa Tuwima”. 

 • Najlepsza absolwentka LO Mszczonów

Wieści z mszczonowskiego liceum ogólnokształcącego

W dniu 21 września z rąk Starosty Powiatu Żyrardowskiego p. Wojciecha Szustakiewicza Paulina Szymańska, absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Szarych Szeregów w Mszczonowie, otrzymała nagrodę dla najlepszego absolwenta szkoły ponadgimnazjalnej w roku szkolnym 2015/2016.

 • -

Zapraszamy na warsztaty "Budowanie marki"

Lokalne Grupy Działania „Ziemia Chełmońskiego” i „Zielone Sąsiedztwo” serdecznie zapraszają na bezpłatne warsztaty „Budowanie marki”, które odbędą się 28.10.2016 r. o godz. 10 w budynku Izby Pamięci Rodziny Maklakiewiczów w Mszczonowie, przy ul. Kościuszki 1. Spotkanie odbędzie się w ramach Projektu „Postaw na zrównoważony rozwój”. Szczegółowe informacje  na plakacie promocyjnym.

 • Dwie niezwykłe uroczystości w ZSP

Dwie niezwykłe uroczystości w ZSP

W dniu 26 września 2016 roku uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół Publicznych w Osuchowie uczestniczyli we Mszy świętej w kościele parafialnym p.w. św. Stanisława. Była to podwójna uroczystość: 11. rocznica śmierci Patrona szkoły księdza kanonika Mariana Lipskiego oraz Peregrynacja ikony Matki Bożej Częstochowskiej (kopii obrazu z Jasnej Góry) poświęconego w Watykanie w 1957 roku przez papieża Piusa XII.

 • „Koncert płonących serc” w Osuchowie

„Koncert płonących serc” w Osuchowie

W dniu 13 października br. w ZSP w Osuchowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. We wspaniałej kawiarence, w której płonęły świeczki, i którą zdobiły purpurowe zasłony i serca miały miejsce niezapomniane chwile.

Wieści z ZSP w Osuchowie

Muzeum w Nieborowie i Arkadii realizuje projekt „Kultura Dostępna” zainicjowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 65 uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Osuchowie skorzystało z możliwości uczestnictwa w tym projekcie. Brali udział w dwóch bezpłatnych zajęciach edukacyjnych.

 • Przeżycie dla wszystkich uczniów ZSP w Osuchowie

Przeżycie dla wszystkich uczniów ZSP w Osuchowie

W dniu 26 września 2016 r. w ZSP w Osuchowie obchodzono rocznicę nadania imienia szkole. Z tej okazji przybliżono sylwetkę księdza kanonika Mariana Lipskiego w jedenastą rocznicę jego śmierci.

 • „Sprzątanie Świata” w Zespole Szkół Publicznych w Osuchowie

„Sprzątanie Świata” w Zespole Szkół Publicznych w Osuchowie

19 września br. w Zespole Szkół Publicznych w Osuchowie odbyła się, jak co roku, akcja „Sprzątnie Świata”. Społeczność uczniowska przyłączyła się w ten sposób do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata Polska” zainicjowanej przez Mirę Stanisławską-Meysztowicz w 1994 roku, która przypada zawsze w trzeci weekend września (w tym roku 16, 17, 18 września).

 • Wycieczka dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Osuchowie do...

Wycieczka dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Osuchowie do Badowa

27 września dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Osuchowie wybrały się na wycieczkę do Badowa, gdzie znajduje się malowniczo położone ranczo. W programie wycieczki było malowanie twarzy, przeciąganie liny, przejażdżka pociągiem do lasu, rzut podkową, zjeżdżanie w siano, strzelanie z łuku oraz płukanie złota.

 • Dzień Edukacji Narodowej w SP Bobrowce

Dzień Edukacji Narodowej w SP Bobrowce

W dniu 18 października 2016 roku, w Szkole Podstawowej w Bobrowcach, odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Na początku uroczystości głos zabrała pani dyrektor Grażyna Frelik, która złożyła życzenia nauczycielom i pracownikom oświaty.

 • Termy Mszczonów na WORLD TRAVEL SHOW

Termy Mszczonów na WORLD TRAVEL SHOW

W dniach 14 – 16 października br. TERMY MSZCZONÓW promowały swój produkt turystyczny „WEEKEND Z TERMAMI MSZCZONÓW” podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych WORLD TRAVEL SHOW w Nadarzynie. 

 • Odkorkowani „wzięli w obroty” plastikowe butelki

Odkorkowani „wzięli w obroty” plastikowe butelki

O tym, że trzeba dbać o środowisko, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. W praktyce z proekologicznymi zachowaniami bywa już jednak różnie. Właśnie poczynione obserwacje oraz troska o planetę zainspirowały członków grupy Odkorkowani do realizacji ekologicznego projektu.

 • Podziękowali nauczycielom i powitali pierwszoklasistów

Podziękowali nauczycielom i powitali pierwszoklasistów

Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela, to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu każdej placówki edukacyjnej. W tym roku w szkole podstawowej w Mszczonowie był on obchodzony „podwójnie” uroczyście. Oprócz tradycyjnych podziękowań dla pedagogów i pracowników, dokonano także pasowania pierwszoklasistów na uczniów.

 • Dzień Edukacji w przedszkolu

Dzień Edukacji w przedszkolu

W dniu 14.10.2016 r. w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Mszczonowie, na sali widowiskowej, odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedszkolaki zaśpiewały swoim paniom i wszystkim pracownikom placówki przygotowane wcześniej piosenki. 

Zaproszenie na spotkania z mieszkańcami

BURMISTRZ MSZCZONOWA I RADNI RADY MIEJSKIEJ W MSZCZONOWIE ZAPRASZAJĄ NA CYKL SPOTKAŃ Z MIESZKAŃCAMI

 • Piłkarze blisko zwycięstwa

Piłkarze blisko zwycięstwa

Piłkarze Zespołu Szkół w Mszczonowie uczestniczyli w Międzyszkolnych Igrzyskach Powiatu Żyrardowskiego. Zawody odbyły się 13 października w Mszczonowie. Do turnieju zgłosiło się siedem drużyn, które podzielono na dwie grupy. Reprezentacja Mszczonowa trafiła do grupy „A” razem z LO im. S. Żeromskiego w Żyrardowie i LO im.Cz. Tańskiego w Puszczy Mariańskiej. 

 • Piłkarki nożne wygrywają

Piłkarki nożne wygrywają

Piłkarki nożne Zespołu Szkół w Mszczonowie potwierdziły dominację w Międzyszkolnych Igrzyskach Powiatu Żyrardowskiego oraz udowodniły, że sukces przed rokiem nie był przypadkiem. Zawody odbyły się w dniu 12 października w ZSP nr 1 w Żyrardowie a startujące drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym”. 

 • STRZELECKA NIEDZIELA

STRZELECKA NIEDZIELA

Strzelecka niedziela w Kampinosie obfitowała w atrakcje. Elementy zielonej taktyki, zajęcia z musztry, budowanie obozowiska, marsz z użyciem masek gazowych, a także posiłek przyrządzony w polu z zastosowaniem technik survivalowych, to tylko niektóre z nich. 

 • Na POLU CHWAŁY w Poznaniu

Na POLU CHWAŁY w Poznaniu

Na II edycji poznańskiego Zlotu Historycznego „NA POLU CHWAŁY”, zaprezentowana została kuchnia polowa STRZELCÓW z Mszczonowa. Zlot odbył się 2 października. Mieszkańcy stolicy Wielkopolski mogli na nim podziwiać  grupy rekonstrukcyjne z całej Polski, a także ich wyjątkowy sprzęt. Z mszczonowskiej kuchni odwiedzający mogli ponadto spróbować pysznej grochówki, która była dodatkową atrakcją imprezy. 

 • Dramat dworu kresowego – widowisko Biniszewicze 1939 - 2016

Dramat dworu kresowego – widowisko Biniszewicze 1939 - 2016

Historia pewnego dworu kresowego pomiędzy Stanisławowem a Lwowem po napaści sowietów na Polskę w 1939 roku - taki był temat inscenizacji zaprezentowanej na terenie Muzeum Lwowa, przez mszczonowskich Strzelców w dniu 2 października. Widowisko było jednym z elementów tegorocznego cyklu uroczystości upamiętniających ofiary napaści sowieckiej na Polskę 17 września 1939 roku. 

 • Sukces biegaczy z Zespołu Szkół

Sukces biegaczy z Zespołu Szkół w Mszczonowie

Bardzo dobry występ zaliczyli biegacze przełajowi Zespołu Szkół w Mszczonowie w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Osuchowie. Zawody odbyły się w dn. 5.10.2016 r.W kategorii szkół ponadgimnazjalnych rywalizowało pięć reprezentacji: ZS w Mszczonowie, LO w Żyrardowie, LO w Puszczy Mariańskiej, ZS nr.3 w Wiskitkach i ZS nr 2 w Żyrardowie. 

 • Spotkanie z teatrem

Spotkanie z teatrem

Dnia 11.10.2016 r. w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Mszczonowie przedszkolaki uczestniczyły w przedstawieniu pt. „Alicja w Karinie wagonów”. Do naszej placówki przybyli artyści z grupy teatralnej „Pomarańczowy Cylinder”. 

Podziękowania

Jestem bardzo wdzięczna wszystkim - Przyjaciołom, Znajomym i Mieszkańcom Naszego Miasta, którzy ofiarowali swój czas uczestnicząc w ostatniej drodze na wieczny spoczynek mojego śp. męża Wacława Domalskiego

 • Europejski Dzień Języków w mszczonowskiej szkole podstawowej

Europejski Dzień Języków w mszczonowskiej szkole podstawowej

Języki są naszą siłą! - takim hasłem dyrektor szkoły podstawowej w Mszczonowie, Agnieszka Walczyńska-Łoś, rozpoczęła Europejski Dzień Języków, który w tym roku zorganizowano w poniedziałek, 26 września. Tym samym placówka ta przyłączyła się do międzynarodowej akcji zapoczątkowanej w 2001 r. przez Radę Europy.

 • Gimnazjum świętuje Europejski Dzień Języków

Gimnazjum świętuje Europejski Dzień Języków

Już piętnasty raz, z inicjatywy Rady Europy, na całym kontynencie obchodzony jest Europejski Dzień Języków. W tym roku do propagowania nauki języków obcych oraz poznawania kultur innych państw przyłączyło się także mszczonowskie Gimnazjum im. J. A. Maklakiewicza.

 • Dwa wielkie wydarzenia w Mszczonowskim Ośrodku Kultury

Dwa wielkie wydarzenia w Mszczonowskim Ośrodku Kultury

Tegoroczny cykl uroczystości, upamiętniających ofiary napaści sowieckiej na Polskę z 17 września 1939 roku, zakończył się w Mszczonowie. W dniu 8 października w sali widowiskowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert „Chopin – Wars - Komeda”, w wykonaniu grupy Leny Ledoff.

 • Artur podbijał Luksemburg

Artur podbijał Luksemburg

Od 20 do 22 września 2016 roku Artur Sadkowski był uczestnikiem wyjazdu studyjnego do Luksemburga. W ramach wyjazdu zwiedził: Parlament Europejski, Kazamaty, starówkę, Pomnik Europy, Pałac Książęcy oraz odbył spotkanie z profesorem Szpunarem i jego asystentem. Wyjazd ten był nagrodą za zdobycie przez Artura 3 miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Prawnej o Prawach i Wolnościach Obywatelskich organizowanej przez Uczelnię Łazarskiego w Warszawie.

 • MSZCZONOWSCY STRZELCY

MSZCZONOWSCY STRZELCY DLA UCZCZENIA PAMIĘCI BOHATERÓW GRUPY AK KAMPINOS

Bitwa partyzancka pod Jaktorowem była jednym z największych bojów partyzanckich II wojny światowej. Pamięć o niej jest kultywowana do dziś. Dzieje się tak dzięki licznej grupie: pasjonatów historii, patriotów, lokalnych działaczy społecznych, a także samorządowców.

 • W BRZEZINACH - na zakończenie Rajdu Szlakiem Bitwy Łódzkiej

W BRZEZINACH - na zakończenie Rajdu Szlakiem Bitwy Łódzkiej

Mszczonowscy Strzelcy w dniu 9 października przygotowali prezentację historyczną na ostatnim punkcie Rajdu Rowerowego Szlakiem Bitwy Łódzkiej. Rajd przebiegał po terenie Powiatu Brzeziny. Jego organizatorem była Strefa Rowerowa BRZEZINY - Grupa Kolarska.

 • Święto Szkoły

Święto Szkoły

W dniu 26 września 2016 r. Liceum Ogólnokształcące im. Szarych Szeregów w Mszczonowie obchodziło swoje coroczne święto. Był to dzień bez zajęć dydaktycznych, rozpoczynający się Mszą Świętą w kościele św. Ojca Pio w Mszczonowie, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie, dyrektor szkoły, nauczyciele oraz członkowie grupy rekonstrukcyjnej im. Strzelców Kaniowskich.

Wieści ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie

Nasza szkoła w roku 2016/2017, wzorem lat ubiegłych, przystąpiła do Klubu Bezpiecznego Puchatka. Ten ogólnopolski program edukacyjny o bezpieczeństwie dla Pierwszoklasistów przygotowany został przez firmę Maspex i markę Puchatek wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Kuratorem Oświaty.

 • Z obrad XXVII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XXVII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 5 października 2016 roku, odbyła się XXVII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni podjęli szereg bieżących uchwał.

 • Narodowy Dzień Sportu

Narodowy Dzień Sportu

W dniu 01.10.2016r. pod patronatem Fundacji Zwalcz Nudę oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki została przeprowadzona ogólnopolska akcja „Narodowy Dzień Sportu” promująca aktywny tryb życia.

 • Wiceprzewodniczący RM Marek Zientek

Leśnik to nie zawód lecz powołanie

Z Markiem Zientkiem, wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Mszczonowie, a zarazem leśniczym leśnictwa Osuchów w Nadleśnictwie Grójec, rozmawia Łukasz Nowakowski.

Kondolencje

Samorząd Mszczonowa składa głębokie kondolencje Rodzinie tragicznie zmarłych trojga dzieci, mieszkańców gminy Mszczonów. Wobec ciosu, który spadł na Państwa Rodzinę, niełatwo znaleźć słowa otuchy. Można jedynie życzyć sił do zniesienia tego bólu, który tylko czas może złagodzić. Prosimy przyjąć od nas wyrazy najszczerszego współczucia. 

Burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek

 • Rodzinne świętowanie „u Ojca Pio”

Rodzinne świętowanie „u Ojca Pio”

Dwa wydarzenia - odpust w Parafii Świętego Ojca Pio i połączony z nim piknik rodzinny  – już na dobre wpisały  się  do kalendarza miejskich uroczystości. W tym roku odbyły się  one w niedzielę 25 września. Parafialne święto zainicjowała suma odpustowa, odprawiona w południe.

Termy Mszczonów zapraszają mieszkańców gminy Mszczonów

 • Termy dla Mieszkańców
 • Termy Mszczonów promocja dla Mieszkańców gminy Mszczonów
 • Promocja dla Seniorów i Rolników
 • Certyfikat

Certyfikowany Punkt Informacji Turystycznej w Mszczonowie

Punkt Informacji Turystycznej, który mieści się na Termach w Mszczonowie ponownie otrzymał Certyfikat Polskiego Sytemu Informacji Turystycznej.
 

 • Dla upamiętnienia ofiar sowieckiej napaści na Polskę

Dla upamiętnienia ofiar sowieckiej napaści na Polskę

Mszczonowscy Strzelcy w dniu 18 września uczestniczyli w wydarzeniu głównym tegorocznych uroczystości upamiętniających ofiary napaści sowieckiej na Polskę z 17 września 1939 roku. Organizatorami obchodów, jakie rozpoczęły się już 1 września i potrwają do 8 października, są  Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Muzeum Lwowa i Kresów Biniszewicze, Fundacja Lwów i Kresy Południowo –Wschodnie, a także Łazienki Królewskie.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7660139

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat