Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Szkoła w Lutkówce zyskała patrona

Szkoła w Lutkówce zyskała patrona

W dniu 24 września społeczność Szkoły Podstawowej w Lutkówce przeżywała swoje wielkie chwile. Szkole zostało nadane imię byłego właściciela dóbr w Nosach Poniatkach, żołnierza, uczestnika wojen napoleońskich i Powstania Listopadowego, majora Józefa Wiśniewskiego.

 • „Komputerowy ćpun” zagościł w bibliotece

„Komputerowy ćpun” zagościł w bibliotece

Od wielu lat słyszymy o uzależnieniu od gier i jego negatywnych skutkach. Pewnie wielu rodziców zastanawia się, dlaczego gry stają się głównym sposobem spędzania wolnego czasu swoich dzieci.

 • Poszukiwacze książek

Poszukiwacze książek

W poniedziałek nasi czytelnicy wzięli udział w niecodziennej akcji „Poszukiwacze książek”. Zabawa została przygotowana przez bibliotekarzy z naszej placówki. Tego samego dnia, wczesnym rankiem zaczęliśmy lokować wybrane pozycje książkowe w strategicznych częściach naszego miasta. Sama zabawa rozpoczęła się punktualnie o godzinie 12:00.

 • Poznawanie pszczół w przedszkolu

Poznawanie pszczół w przedszkolu

W dniu 13 września, w godzinach porannych do grupy „Misie” w Miejskim Przedszkolu przyjechali państwo Glezner, aby przeprowadzić wraz z dziećmi zajęcia edukacyjne dotyczące życia pszczół. Przedszkolaki poszukiwały odpowiedzi na pytanie „Co brzęczy w ulu?”, miały możliwość nie tylko zapytać o wszystko, co dotyczy tych owadów, ale też zobaczyć i dotknąć rzeczy, które są wykorzystywane do pracy w pasiece.

 • Mistrzem można zostać w każdym wieku

Mistrzem można zostać w każdym wieku

Z Krzysztofem Kokoszą oraz Andrzejem Goljanem, Mistrzami Świata w Ratownictwie Wodnym rozmawia Łukasz Nowakowski.

 • Mszczonowianie pożegnali Swoją Matkę

Mszczonowianie pożegnali Swoją Matkę

Pożegnanie Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Parafii p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Mszczonowie – 21-09-2016 roku.  Fotoreportaż  Marka Wardaka.

 • Cudowny Obraz Matki Bożej w Parafii p.w. Świętego Ojca Pio

Cudowny Obraz Matki Bożej w Parafii p.w. Świętego Ojca Pio

21 i 22  września młoda mszczonowska Parafia p.w. Świętgo Ojca Pio przeżywała niezwykłe chwile nawiedzenia kopii Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Powitanie Obrazu nastąpiło na placu przy ulicy Morelowej. Na miejscu przekazania Obrazu, na które odprowadził go dziekan Dekanatu Mszczonów, proboszcz parafii farnej,  ks. prałat  Tadeusz Przybylski, czekali na Cudowną  Ikonę -  biskup pomocniczy senior diecezji łowickiej Józef Zawitkowski  wraz  proboszczem Parafii p.w. Świętego Ojca Pio ks. Sławomirem Tulinem.

 • Narodowy Dzień Sportu z OSiR Mszczonów

Narodowy Dzień Sportu z OSiR Mszczonów

OSiR Mszczonów zaprasza na Narodowy Dzień Sportu, który odbędzie się w dn. 1.10.2016 r. (sobota) na boisku „Orlik” (ul. Szkolna 1). W programie Turniej Piłki Nożnej „Mistrz Jesieni” oraz liczne konkursy i gry sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 • Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedził Ziemię...

Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedził Ziemię Mszczonowską

Powitanie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Parafii p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Mszczonowie, a tym samym w Dekanacie Mszczonów, odbyło się we wtorek 20 września. Powitania dokonał JE Biskup Pomocniczy Diecezji Łowickiej Wojciech Osial.

 • Rajd Rowerowy „W pogoni za szarlotką”

Rajd Rowerowy „W pogoni za szarlotką”

W niedzielę 18 września 2016 r. odbyła się kolejna edycja Rajdu Rowerowego „W pogoni za szarlotką” zorganizowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mszczonowie w ramach produktu turystycznego „Weekend z Termami Mszczonów”. Na starcie stawiło się 194 miłośników „dwóch kółek”. Uczestnicy indywidualni, grupy znajomych a także rodziny z dziećmi, podzieleni zostali na 16 Patroli, które w odstępach pięciominutowych, począwszy od godziny 10-tej, wyruszały na około 60-kilometrowy szlak.

 • Szarlotkowe szaleństwo w żabiowolskim dworku

Szarlotkowe szaleństwo w żabiowolskim dworku

Jesienną tradycją stało się już, że we wrześniu Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” organizuje co roku „Dzień Szarlotki” – festyn dla wszystkich miłośników pysznego ciasta oraz ciekawych atrakcji. W tym roku impreza miała silne tło ekologiczne, ponieważ zaprezentowały się na niej liczne grupy, którym na sercu leży dobro planety.

 • Kolejny raz posprzątali świat

Kolejny raz posprzątali świat

Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Bobrowcach jak co roku wzięli udział w szkolnej akcji Sprzątania świata. Dzieci, na czele z wychowawcami klas, zaopatrzone w worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywne nastawienie do akcji ruszyły w wyznaczonym wcześniej kierunku i uprzątnęły najbliższe okolice szkoły.

 • MARSZ ŚLADAMI BOHATERSKIEGO PATRONA

MARSZ ŚLADAMI BOHATERSKIEGO PATRONA

Tegoroczny Nocny Marsz Śladami Strzelców Kaniowskich odbył się w nocy z 17-go na 18-go września. Była to już III edycja tego wydarzenia. Jego trasa wiodła przez Puszczę Mariańską, Żuków i Mszczonów. Taki sam odcinek w nocy z 10-tego na 11-tego września 1939 roku pokonali strzelcy 31 pSK przed uderzeniem na Mszczonów.

 • DOBRE SERCE dla osuchowskiego lasu

DOBRE SERCE dla osuchowskiego lasu

Już od kilku lat Wolontariat „DOBRE SERCE” wraz z Nadleśnictwem Grójec prowadzi akcję „Czysty Las Leczy Nas”. Sprzątanie lasu w Osuchowie, który podlega pod Nadleśnictwo Grójec, odbywa się dwa razy do roku. Zawsze wiosną, gdy pozwala już na to aura, a także w końcówce lata, tuż przed gminnymi dożynkami. Ostatnie wielkie sprzątanie przeprowadzono w sobotę 10 września.

 • PODRÓŻUJĄCA FILHARMONIA LARGO

PODRÓŻUJĄCA FILHARMONIA LARGO

We wrześniu po raz kolejny odwiedził Szkołę Podstawową w Bobrowcach Marcin Jóźwik – dosłownie człowiek orkiestra, przedstawiciel Podróżującej Filharmonii Largo. Wraz z nim uczniowie naszej szkoły mieli okazję wysłuchać gry na pianinie, gitarze i trąbce. Uczestniczyli w zabawach rytmicznych i posmakowali korespondencji sztuk, wykonując ilustracje muzyczne.

 • WARSZTATY SZKOLENIOWE w SZKOLE PODSTAWOWEJ

WARSZTATY SZKOLENIOWE w SZKOLE PODSTAWOWEJ

Mechanizm wpływu agresywnych gier komputerowych na zachowania dzieci i nastolatków był tematem warsztatów, jakie dla nauczycieli oraz uczniów klas IV – VI odbyły się w dniu 9 września w Szkole Podstawowej w Mszczonowie. Poprowadził je pedagog społeczny i socjolog, doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny Mariusz Jędrzejko z Centrum Profilaktyki Społecznej.

 • Grand Prix Mszczonowa w tenisie stołowym

Grand Prix Mszczonowa w tenisie stołowym

W dniu 17.09.2016 r. w Mszczonowie odbył się I turniej z cyklu „Grand Prix” Mszczonowa w tenisie stołowym edycja 2016/2017. W zawodach wystartowało 29 zawodników i zawodniczek, reprezentantów Lutkówki, Wiskitek, Żyrardowa, Mszczonowa, Budek Piaseckich, Osuchowa i Sochaczewa.

 • Bezpiecznie w drodze do szkoły

Bezpiecznie w drodze do szkoły

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok nauki, a uczniów Szkoły Podstawowej w Bobrowcach spotkała bardzo sympatyczna niespodzianka. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mury naszej placówki odwiedzili policjanci, a mianowicie asp. Sławomir Zieliński oraz st. sierż. Emilia Wielorańska.

 • Jubileusz małżeński

Jubileusz małżeński

W dniu 10 września 2016 r., w lokalu Urzędu Stanu Cywilnego mszczonowskiego Ratusza, odbyła się niecodzienna uroczystość związana z dostojną rocznicą małżeńską.
Państwo Józef i Teodora Skoneczni, mieszkańcy miejscowości Strzyże, obchodzili 65. rocznicę swojego ślubu. Związek małżeński zawarli oni 29 grudnia 1950 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Piekarach.

 • Podsumowanie akcji „Lato w Mieście” z Mszczonowskim...

Podsumowanie akcji „Lato w Mieście” z Mszczonowskim Ośrodkiem Kultury

„Baw się razem z nami, jeśli masz ochotę”, pod takim hasłem zorganizowana została tegoroczna akcja lata w mieście z Mszczonowskim Ośrodkiem Kultury.
Tradycyjnie, jak każdego roku MOK stworzył niepowtarzalną, cieszącą się dużym zainteresowaniem ofertę kulturalno- rozrywkową skierowaną do mieszkańców miasta i gminy Mszczonów.

 • Zaproszenie

Zapraszamy na uroczystości nadania imienia Szkole Podstawowej w Lutkówce, 24.09.2016r

Przewodniczący Rady Miejskiej w Mszczonowie Łukasz Koperski
Burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lutkówce Grzegorz Olczak
Przewodnicząca Rady Rodziców SP w Lutkówce Aleksandra Dziża

 • GP

Turniej "Grand Prix" Mszczonowa w Tenisie Stołowym

Hala sportowa OSiR ul. Szkolna 1 w Mszczonowie

Terminy turniejów:
1. Wrzesień - 19.09.2016r
2. Październik - 22.10.2016r
3. Listopad - 26.11.2016r

 • Z obrad XXVI sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XXVI sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 7 września 2016 roku, odbyła się XXVI sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni ocenili działalność OSiR, a także działalność organizacji sportowych na terenie miasta i gminy Mszczonów. Ponadto radni podjęli szereg bieżących uchwał. Wysłuchali także informacji z wykonania budżetu gminy oraz placówek podległych za I półrocze 2016 roku.

 • Powiatowe DOŻYNKI 2016 w Osuchowie

Powiatowe DOŻYNKI 2016 w Osuchowie

Tegoroczne dożynki osuchowskie miały wymiar ponadlokalny. Na terenie Gminy Mszczonów za plony dziękowali samorządowcy z całego powiatu żyrardowskiego.

 • ZŁOTY MEDAL MISTRZOSTW ŚWIATA TRAFIA NA TERMY MSZCZONÓW!

ZŁOTY MEDAL MISTRZOSTW ŚWIATA TRAFIA NA TERMY MSZCZONÓW!

W dniach od 2 do 6 września 2016 r. na pływalni w Eindhoven i plażach Noordwijk w Holandii odbyły się Mistrzostwa Świata w Ratownictwie Wodnym Open i Masters. W zmaganiach wzięło udział 2630 zawodników z 220 klubów i organizacji ratowniczych zrzeszonych w International  Life Saving (ILS).

 • 8 WRZEŚNIA W MSZCZONOWIE ROZPOCZĄŁ SIĘ WOJENNY TERROR

8 WRZEŚNIA W MSZCZONOWIE ROZPOCZĄŁ SIĘ WOJENNY TERROR

W 1939 roku pierwsze niemieckie czołgi wjechały do Mszczonowa 8 września o godzinie 8.00. Hitlerowcy rozpoczęli swoje rządy w mieście od egzekucji. Jedna z nich miała miejsce na placu targowym przy ulicy Grójeckiej. Obecnie stoi tam pomnik poświęcony mszczonowianom poległym podczas II wojny światowej.

 • Pożegnanie Śp. Jerzego Mrukiewicza

Pożegnanie Śp. Jerzego Mrukiewicza

3 września odbył się pogrzeb śp. Jerzego Mrukiewicza, byłego Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Mszczonowa w kadencji samorządowej  1998-2002. Zmarły był też zasłużonym członkiem mszczonowskiego Cechu w latach 1990-2004.

 • Weekendowa przygoda z IRVINem

Weekendowa przygoda z IRVINem

Zajęcia strzeleckie w Łąkach Żukowskich były prawdziwą przygodą. W pierwszy weekend września mszczonowscy strzelcy przez dwa dni i całą noc intensywnie szkolili się pod kierunkiem członków stowarzyszenia IRVIN.

 • Klub Gier podsumował letni sezon

Klub Gier podsumował letni sezon

Gra w podchody z zagadkami zakończyła pierwszy sezon działalności Klubu Miłośników Gier „wyGracie”. Przez całe lato dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy zapraszały pracownice Gminnego Centrum Informacji: Magdalena Podsiadły, Aleksandra Skoneczna i Dagmara Bednarek, które były także pomysłodawczyniami wakacyjnej akcji.

Podziękowanie

Chór Parafialny wraz z Rycerstwem Niepokalanej oraz Bractwem Różańcowym działającymi przy kościele św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie, serdecznie dziękują Burmistrzowi Józefowi Grzegorzowi Kurkowi oraz pani Magdalenie Podsiadły z Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie za umożliwienie wyjazdu do Szczuczyna na Mszę Świętą w intencji księdza prałata Lucjana Świderskiego w pierwszą rocznicę Jego śmierci.

 

 • Konkurs „Mazowieckie Barwy Wolontariatu 2016”

Konkurs „Mazowieckie Barwy Wolontariatu 2016”

Do konkursu zgłaszać można wolontariuszy, grupy wolontariuszy, rodziny, które wspólnie podejmują działania społeczne. Jego główną ideą jest popularyzowanie i wyjaśnianie znaczenia wolontariatu, propagowanie inicjatyw mających na celu podniesienia prestiżu wolontariatu, poszerzenie wśród mieszkańców Mazowsza wiedzy o rodzajach wolontariatu i zakresu pracy wolontariuszy, także zachęcanie Mazowszan do podejmowania aktywności wolontarystycznej.

 • Witamy w roku szkolnym 2016/2017

Witamy w roku szkolnym 2016/2017

Pierwszego września 2016 roku w Gimnazjum zadzwonił pierwszy dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny 2016/2017. O godzinie 9:15 pani dyrektor Anna Rusinowska powitała uroczyście licznie przybyłą młodzież, nauczycieli oraz rodziców. Uczniowie klas pierwszych poznali swoich wychowawców oraz pedagogów uczących w naszej szkole.

 • Słowa Sienkiewicza zabrzmiały w mszczonowskim parku

Słowa Sienkiewicza zabrzmiały w mszczonowskim parku

W pierwszą sobotę września w Mszczonowie odbyło się niecodzienne wydarzenie. Miejski park, położony przy ulicy Sienkiewicza, gościł przedstawicieli władz samorządowych, gminnych jednostek, pracowników biblioteki oraz młodzież gimnazjalną - wszystkich tych, którzy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.

 • Zostań Liderem SZLACHETNEJ PACZKI w Mszczonowie!

Zostań Liderem SZLACHETNEJ PACZKI w Mszczonowie!

Podejmij wyzwanie i zgłoś się już dziś!

Rola Lidera jest bardzo ważna - to od niego zależy, czy potrzebujące rodziny otrzymają pomoc.

 • Nowy rok szkolny czas zacząć

Nowy rok szkolny czas zacząć

Tradycyjnie, 1 września zadzwonił pierwszy dzwonek symbolizujący rozpoczęcie nowego roku szkolnego. W tym dniu uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjów z terenu miasta i gminy Mszczonów zaczęli kolejny rok szkolny 2016/2017. Spotkanie ze szkołą poprzedziły Msze Święte. Następnie uczniowie wraz z rodzicami, opiekunami i nauczycielami udali się do swoich szkół.

 • Strzelecka służba

Strzelecka służba podczas uroczystości pogrzebowych „Inki” i „Zagończyka”

Strzelecka służba podczas uroczystości pogrzebowych śp. podporucznik Danuty Siedzikówny („Inka”) i śp. podpułkownika Feliksa Selmanowicza („Zagończyka”) była prawdziwym zaszczytem. Mszczonowianie weszli w skład połączonego oddziału strzeleckiego, którym dowodził st. insp. Marek Olczyk, komendant Obwodu Pomorskiego Związku Strzeleckiego RP.

 • Dożynki 2016

Zapraszamy na XVI Powiatowo- Gminne Dożynki w Osuchowie, 11.09.2016r.

PROGRAM:

11.30 - Msza Święta w kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika
12.45 - Uroczyste rozpoczęcie

 • na Pikniku Ekologicznym

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Szarych Szeregów na Pikniku Ekologicznym

W okresie wakacji, w sobotę 6 sierpnia br., uczniowie liceum uczestniczyli w VII Pikniku Energetycznym na rzecz ekologii, który odbył się w Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie. Organizatorem imprezy był powiat żyrardowski, przy współudziale Stowarzyszenia Polski Ruch Czystszej Produkcji w Katowicach i Fundacji Ochrony Środowiska Naturalnego Miasta Żyrardowa i Okolic.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651643

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat