Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

20.1.2021

Imieniny

Fabiana, Sebastiana, Dobiegniewa

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Audyt w ramach „Gminy Fair Play”

Audyt w ramach „Gminy Fair Play”

W poniedziałek 11 lipca 2016 roku w ramach konkursu „Gmina Fair Play” w mszczonowskim Urzędzie Miejskim odbył się audyt, który przeprowadziła audytor Małgorzata Tymorek.
Pierwszym etapem audytu było spotkanie z burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem, podczas którego omawiano bieżące oraz zaplanowane na najbliższy czas działania gminy związane m.in. z inwestycjami.
Następnie, skarbnik gminy Jadwiga Barbulant omówiła finanse gminy, w tym m.in. udział inwestycji własnych w wydatkach gminy, źródła finansowania inwestycji oraz wpływy z podatków i lokalnych opłat.
Małgorzata Tymorek wzięła również udział w spotkaniu z przedstawicielami lokalnego biznesu, inwestorów, jednostek samorządowych oraz organizacji społecznych działających na terenie gminy Mszczonów. Ta część procedury konkursowej jak co roku miała za zadanie uzyskanie dodatkowej informacji o działaniach na linii Urząd Miejski – inwestorzy.
Następnie, audytor w towarzystwie Magdaleny Podsiadły pracownika Gminnego Centrum Informacji odwiedziła poszczególne obiekty na terenie miasta i gminy, w tym szkoły, oczyszczalnię ścieków oraz kompleks basenów termalnych.
Audytorzy konkursu „Gmina Fair Play” corocznie pozytywnie weryfikując działania Mszczonowa doceniając szeroką ofertę inwestycyjną z dostępem do infrastruktury technicznej, którą miasto może zaoferować nowym inwestorom, dobre połączenia komunikacyjne i infrastrukturę drogową, a także podkreślają sprawną i kompetentną obsługę administracyjną profesjonalnej kadry urzędniczej.
Ponadto dzięki racjonalnie prowadzonej polityce finansowej gmina Mszczonów rokrocznie w sposób wzorowy konstruuje i realizuje gminny budżet stanowiąc wzór do naśladowania dla innych samorządów. Najlepszym przykładem jest zajęcie przez gminę Mszczonów 22 miejsca   w tegorocznym rankingu serwisu samorządowego „Wspólnota”. Serwis ten od kilku lat tworzy tzw. ranking zamożności poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego. Pod uwagę brane są dochody gmin, miast i powiatów podzielone przez liczbę mieszkańców.

Przypomnijmy, że konkurs „Gmina Fair Play” jest organizowany corocznie przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym. Jego podstawowym celem jest wyłonienie i nagrodzenie tytułem „Gmina Fair Play” tych samorządów, które w sposób aktywny pracują cały czas nad jak najlepszą ofertą dla nowych inwestorów, ale także stwarzają dogodne warunki do prowadzenia na ich terenie działalności gospodarczej. „Gminy Fair Play” to gminy profesjonalne, wiarygodne, zapewniające przyjazny klimat dla inwestorów, otwarte na nowe inicjatywy i pomysły biznesowe, a także mogące poszczycić się profesjonalną obsługą inwestycyjną.

Łukasz Nowakowski

 

  • Audyt w ramach „Gminy Fair Play”

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6839091

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat