Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

28.11.2020

Imieniny

Lesława, Grzegorza, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Wakacyjny Klub Miłośników Gier w GCI

Wakacyjny Klub Miłośników Gier w GCI

W środę, 6 lipca, odbyło się pierwsze spotkanie wakacyjnego Klubu Miłośników Gier „wyGracie”. Wspólne spędzanie wolnego czasu nad planszami, przy kartach oraz podczas zabaw terenowych, to nowa propozycja Gminnego Centrum Informacji skierowana nie tylko do dzieci i młodzieży, ale także do dorosłych i całych rodzin. Pomysł organizacji Klubu był naturalną konsekwencją dużego zainteresowania mieszkańców ubiegłorocznym projektem FIO ML „Zagrajmy w historię”, questami oraz grami plenerowymi przeprowadzonymi przez GCI podczas Nocy Muzeów 2016 i Dnia Dziecka ze Szkołą Podstawową. Jak podkreśla dyrektor Centrum Beata Sznajder chcemy przypomnieć młodszym i starszym mieszkańcom, że wspólne godziny spędzone przy karcianym stole lub planszy są okazją do integracji, poznawania ludzi, umacniania więzi. To nie tylko dobra zabawa, ale także nauka logicznego myślenia i zdobywanie wiedzy, np. historycznej czy geograficznej. Nie ukrywam, że chcemy także pokazać, szczególnie młodemu pokoleniu, że gry planszowe i terenowe mogą być doskonałą alternatywą dla komputera czy konsoli.

            Pierwsze spotkanie, którego tematyką były gry karciane, rozpoczęło się od rozgrywki w Uno - zabawę zbliżoną zasadami do popularnego Makao. Jedną z zasad Klubu jest elastyczność i dopasowywanie do zainteresowań członków, dlatego też inauguracyjne zajęcia dość szybko przeistoczyły się w małe mistrzostwa Jengi. Ta nieskomplikowana gra polega na wyjmowaniu klocków z drewnianej wieży w taki sposób, by budowla się nie zawaliła. Uczestnicy kolejno wyciągają dowolny element i ostrożnie odkładają go na szczyt konstrukcji. Przegrywa ta osoba, która wykonując to, spowoduje zawalenie się wieży. Tytuł Klubowego Mistrza Jengi i ogromne uznanie obecnych po kilku turach gry zdobył Tomasz Badowski, który jako jedyny nie spowodował zburzenia drewnianej konstrukcji, co w miarę zwiększania jej wysokości, staje się coraz trudniejsze. Ostatnim punktem inauguracji Klubu były rozgrywki Chińczyka pomiędzy trzema zespołami uczestników, które zostaną dokończone podczas kolejnego spotkania. Dwugodzinne rozgrywki, przeprowadzone w siedzibie Gminnego Centrum Informacji, dostarczyły uczestnikom wielu emocji - radości zwycięstwa, ale także smutku przegranej. Nikt jednak nie przejmował się zawaleniem wieży, czy wyciągnięciem złej karty - w końcu w tego typu rozrywkach najważniejszy jest wspólnie spędzony czas, dobra atmosfera i beztroska zabawa, a tych z pewnością nie zabrakło podczas inauguracji działalności Klubu.

Gminne Centrum Informacji serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na kolejne spotkania Klubu Miłośników Gier, które odbywać się będą w każdą środę w godzinach 16-18 w sali GCI. Dodatkowo, 27 lipca zapraszamy na podsumowanie miesiąca rozgrywek w postaci gry terenowej. Gwarantujemy dużo dobrej zabawy i miło spędzone chwile!

 

Dagmara Bednarek, GCI

         

  • Wakacyjny Klub Miłośników Gier w GCI
  • Wakacyjny Klub Miłośników Gier w GCI
  • Wakacyjny Klub Miłośników Gier w GCI
  • Wakacyjny Klub Miłośników Gier w GCI

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6650711

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat