Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

24.10.2021

Imieniny

Antoniego, Marcina, Rafała

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Zapraszamy do Klubu Miłośników Gier!

Zapraszamy do Klubu Miłośników Gier!

GCI serdecznie zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych i całe rodziny do wakacyjnego Klubu Miłośników Gier „wyGracie”. Kolejne spotkanie odbędzie się 3 sierpnia 2016 r. w godz. 16-18 w siedzibie GCI. Tym razem zapraszamy na rozgrywkę szachów i warcabów. Każda środa w sierpniu to inny rodzaj gier – planszowych lub terenowych. Gwarantujemy dobrą zabawę!

 • Turniej Siatkówki Plażowej

Turniej Siatkówki Plażowej

W dniu 22.07.2016r. w Mszczonowie na boisku Orlik odbył się Turniej Siatkówki Plażowej. W zawodach wystartowało 22 zawodników (6-szkoła podstawowa, 8-gimnazjum i 8-Open) ze Mszczonowa. Rywalizowali między sobą w systemie gry każdy z każdym.

 • Turniej Siatkonogi

Turniej Siatkonogi

W dniu 15.07.2016r. w Mszczonowie na boisku Orlik odbył się Turniej Siatkonogi. W zawodach wystartowało 12 zawodników (4-szkoła podstawowa, 8-gimnazjum) ze Mszczonowa. Rywalizowali między sobą w systemie gry każdy z każdym.

 • „Mszczonowski Kozak”

„Mszczonowski Kozak”

W dniu 08.07.2016r. w Mszczonowie na boisku Orlik odbył się Indywidualny Turniej Piłki Nożnej „Mszczonowski Kozak”. W zawodach wystartowało 18 zawodników (14-szkoła podstawowa, 4-gimnazjum) ze Mszczonowa.

 • Zespół Szkół i LGD „Ziemia Chełmońskiego” łączą siły dla...

Zespół Szkół i LGD „Ziemia Chełmońskiego” łączą siły dla demokracji

Reprezentacja Zespołu Szkół w Mszczonowie oraz Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Chełmońskiego” w połowie lipca wzięła udział w ośmiodniowej Letniej Akademii „Demokracja w szkole”, którą zorganizowali wspólnie Ośrodek Rozwoju Edukacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Europejskie Centrum im. Wergelanda i Rada Europy w Centrum Szkoleniowym ORE w Sulejówku.

 • Wypoczynkowy turnus w Łebie

Wypoczynkowy turnus w Łebie

Duża, bo aż sześćdziesięcioosobowa, grupa członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów uczestniczyła w jedenastodniowym turnusie wypoczynkowym w nadmorskiej Łebie. Miasto to jest jedną z najpiękniejszych i najpopularniejszych polskich miejscowości położonych nad Morzem Bałtyckim.

 • Pielgrzymi ŚDM w Mszczonowie

Pielgrzymi ŚDM w Mszczonowie

Zanim rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży 2016, pielgrzymi zmierzający do Krakowa na to wydarzenie spędzili w Polsce tzw. Dni w Diecezjach, by przygotować się na to wydarzenie, a także poznać kraj, do którego przybyli. Ten ostatni etap przed wyruszeniem do grodu Kraka odbył się w dniach 20-25 lipca.

 • ZABYTKOWO i MOTORYZACYJNIE w MSZCZONOWIE

ZABYTKOWO i MOTORYZACYJNIE w MSZCZONOWIE

III ZLOT ZABYKOWYCH POJAZDÓW, jaki odbył się w Mszczonowie w niedzielę, 24 lipca, był prawdziwym świętem dla wielbicieli starej motoryzacji. Na Placu Piłsudskiego zaprezentowanych zostało około 150 samochodów, motocykli i motorowerów.

 • Mszczonowskie powitanie pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży

Mszczonowskie powitanie pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży

Mszczonów powitał włoską grupę pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży. Młodzież ze słonecznej Italii przyjechała w południe 20 lipca, a wraz z nią powróciła do miasta słoneczna aura. Oficjalne powitanie pielgrzymów nastąpiło dopiero wieczorem.

 • Mszczonów znów w czołówce Rankingu Samorządów...

Mszczonów znów w czołówce Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”

W poniedziałek, 18 lipca, odbyła się uroczysta gala podsumowująca kolejną edycję elitarnego Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”. W tzw. „Złotej Setce” co roku klasyfikowane są najlepsze miasta na prawach powiatu, gminy miejskie, miejsko-wiejskie i wiejskie. W tegorocznej edycji gmina uplasowała się na bardzo wysokim, szóstym, miejscu w klasyfikacji obszarów miejskich i miejsko-wiejskich, będąc najlepszym samorządem z terenu województwa mazowieckiego.

 • Powitanie pielgrzymów ŚDM

Powitanie pielgrzymów ŚDM

Powitanie pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży w Magdalence miało akcent historyczny, ponieważ uczestniczyli w nim także członkowie mszczonowskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej. 

 • Włocławek historycznie

Włocławek historycznie

Reprezentacja GRH STRZELCY im. 31 pSK w dniu  16 lipca wzięła udział II Pikniku Militarnym we Włocławku. Gospodarzami wydarzenia było  włocławskie Stowarzyszenie Historyczne  „Patrol”. Podczas Pikniku mszczonownianie zaprezentowali na dioramie część swego wrześniowego wyposażenia oraz uczestniczyli w dwóch inscenizacjach, nawiązujących do walk z 1939 roku. 

 • NOWE BOISKO JUŻ OTWARTE

NOWE BOISKO JUŻ OTWARTE

Nowe, trawiaste boisko znajduje się z tyłu płyty stadionu K.S. Mszczonowianka tuż za trybuną główną. Jest ono nieodpłatnie udostępniane przez cały tydzień dla wszystkich chętnych. 

 • Debiutancka powieść dwunastoletniej Ingi

Debiutancka powieść dwunastoletniej Ingi

Na początku maja 2016 r. ukazała się debiutancka powieść Ingi Popławskiej „Nieśmiertelna od kołyski”. Książka ta, inspirowana sagą „Zmierzch”, wpisuje się w bardzo popularny wśród młodzieży nurt literatury fantastycznej, w której pojawiają się ludzie, wampiry, miłość i walka dobra ze złem. 

 • Strzelecki spływ Krutynią

Strzelecki spływ Krutynią

Wakacyjną propozycją mszczonowskiej GRH był spływ Krutynią. Zorganizowany został w dniach 8-10.07. Wzięło w nim udział 21 osób. Przepiękna przyroda, niezapomniana przygoda i łaskawa aura, tak w skrócie opisać można ten letni wypad. Deszcz, gdy już się pojawiał nie był zbyt obfity, a słoneczko nie prażyło, ale w odpowiednich momentach suszyło i poprawiało nastrój.

 • CMENTARNE ZABYTKI DO RENOWACJI

CMENTARNE ZABYTKI DO RENOWACJI

Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne po sfinansowaniu odnowienia pomnika ks.  Marcina Polkowskiego przystąpiło do kolejnych działań renowacyjnych na mszczonowskim starym cmentarzu. Już  niebawem przy mogile ks. Polkowskiego pojawi się  kamienna opaska. Do odnowienia zabrany też został, usytuowany po sąsiedzku,  pomnik ks. Józefa Filipowicza.

 • Audyt w ramach „Gminy Fair Play”

Audyt w ramach „Gminy Fair Play”

W poniedziałek 11 lipca 2016 roku w ramach konkursu „Gmina Fair Play” w mszczonowskim Urzędzie Miejskim odbył się audyt, który przeprowadziła audytor Małgorzata Tymorek.
Pierwszym etapem audytu było spotkanie z burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem, podczas którego omawiano bieżące oraz zaplanowane na najbliższy czas działania gminy związane m.in. z inwestycjami.

 • Ostatnie pożegnanie śp. Wacława Domalskiego

Ostatnie pożegnanie śp. Wacława Domalskiego

Mszczonów pożegnał wielkiego społecznika, rzemieślnika, sportowca . 8 lipca w ostatniej drodze śp. Wacława Domalskiego uczestniczyli jego najbliżsi i dalsi   krewni, przyjaciele,  a także przedstawiciele: miejskich instytucji  i organizacji społecznych – w tym  Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz  Klubu Sportowego MSZCZONOWIANKI,  władz samorządowych Gminy Mszczonów z burmistrzem i przewodniczącym Rady Miejskiej na czele,  jak też władz powiatowych z obecnym i  byłymi starostami.

 • WYRÓŻNIENIE DLA SKO MSZCZONÓW

WYRÓŻNIENIE DLA SKO MSZCZONÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE SKO BLOG MIESIĄCA CZERWCA

Szkoła Podstawowa w Mszczonowie zdobyła wyróżnienie w krajowym etapie konkursu SKO Blog Miesiąca czerwca na platformie szkolneblogi.pl.
Otrzymaliśmy dyplom oraz paczkę z upominkami dla dzieci. Blog SKO Mszczonów jest jednym z ponad 600 blogów, prowadzonym w naszej szkole od maja 2016r. Zamieszczane są na nim informacje dotyczące oszczędzania, ekologii, przedsiębiorczości oraz szkolnych i klasowych wycieczek i uroczystości.

 • Wakacyjny Klub Miłośników Gier w GCI

Wakacyjny Klub Miłośników Gier w GCI

W środę, 6 lipca, odbyło się pierwsze spotkanie wakacyjnego Klubu Miłośników Gier „wyGracie”. Wspólne spędzanie wolnego czasu nad planszami, przy kartach oraz podczas zabaw terenowych, to nowa propozycja Gminnego Centrum Informacji skierowana nie tylko do dzieci i młodzieży, ale także do dorosłych i całych rodzin.

 • Ataki gazowe – Bolimów 1915

Ataki gazowe – Bolimów 1915

W sobotę  25 czerwca rekonstruktorzy z mszczonowskiej GRH STRZELCY im. 31 pSK wzięli udział w bolimowskim plenerze filmowym, podczas którego nagrywane były ujęcia do filmu dokumentalnego o atakach gazowych z 1915 roku.

 • Klub miłośników gier

Zapraszamy do Klubu Miłośników Gier, 6 lipca godz. 16.00 siedziba Gminnego Centrum Informacji

 

 

 

 

 

 

 • Z obrad XXIV sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XXIV sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 29 czerwca 2016 roku, odbyła się XXIV sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie podczas której radni wysłuchali informacji z działalności Mszczonowskiego Ośrodka Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz jednomyślnie udzielili absolutorium dla burmistrza Mszczonowa.

 • Piękne chwile w mojej szkole, w Osuchowie...

Piękne chwile w mojej szkole, w Osuchowie...

W dniach 23 i 24 czerwca 2016r. w Zespole Szkół Publicznych w Osuchowie miały miejsce pożegnania uczniów klasy VI szkoły podstawowej i klas III gimnazjum oraz zakończenie roku szkolnego. Te dwa dni stanowią piękną tradycję, którą wprowadziła pani Urszula Gowin, dyrektor szkoły.

 • EKO - spacer na wakacje

EKO - spacer na wakacje

22 czerwca 2016r. Szkoła Podstawowa im. Ks. Kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie wzięła udział w akcji ekologicznej EKO - spacer na wakacje zorganizowanej przez samorząd uczniowski.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7660157

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat