Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Wiosenny rajd rowerowy

Wiosenny rajd rowerowy

W dniu 29 maja 2016 roku odbył się kolejny rajd rowerowy na orientację zorganizowany przez OSiR Mszczonów. Na starcie rajdu „Śladami Chełmońskiego” stanęło około 150 miłośników "dwóch kółek", którzy podjęli wyzwanie wspólnego pokonania 60 km trasy, przygotowanej przez organizatorów.

 • Procesja Bożego Ciała w Osuchowie – fotoreportaż Piotra...

Procesja Bożego Ciała w Osuchowie

Procesja Bożego Ciała w Osuchowie  – fotoreportaż  Piotra Dymeckiego

 • Procesja Bożego Ciała w Mszczonowie

Procesja Bożego Ciała w Mszczonowie

Procesja Bożego Ciała w Mszczonowie – fotoreportaż  Piotra Dymeckiego

 • Procesja Bożego Ciała w Lutkówce – fotoreportaż Piotra...

Procesja Bożego Ciała w Lutkówce

Procesja Bożego Ciała w Lutkówce   – fotoreportaż  Piotra Dymeckiego

 • Ołtarze Bożego Ciała w naszych parafiach

Ołtarze Bożego Ciała w naszych parafiach

Poniżej prezentujemy ołtarze, jakie z okazji Bożego Ciała zostały ustawione na ulicach Mszczonowa, Osuchowa i Lutkówki. W trakcie procesji, jakie przeszły przez nasze miejscowości przy każdym z nich odczytywane było Słowo Boże  wg innego Ewangelisty.

 • Tak się bawili mszczonowscy gimnazjaliści

Tak się bawili mszczonowscy gimnazjaliści

Jak co roku w mszczonowskim Gimnazjum im. Jana Adama Maklakiewicza odbył się  bal trzecioklasistów. Tradycyjnie rozpoczęto go uroczystym polonezem. Później uczniowie zatańczyli tak ostatnio modny taniec belgijski, zwany potocznie   „Belgijką”.

 • W REMBERTOWIE Z OKAZJI ROZBICIA OBOZU NKWD

W REMBERTOWIE Z OKAZJI ROZBICIA OBOZU NKWD

Z okazji 71. rocznicy rozbicia obozu NKWD w Rembertowie – 21 maja,  na terenie  2. Regionalnej Bazy Logistycznej  w Rembertowie,   zorganizowane zostały uroczyste obchody, w których m.in. wzięła udział mszczonowska GRH Strzelcy.

 • INSCENIZACJA KARPATY

INSCENIZACJA KARPATY

Członkowie GRH STRZELCY w ostatni majowy weekend wybrali się  na słowackich Hostovic, aby wziąć  udział w inscenizacji „KARPATY”, odwołującej się do  walk z okresu pierwszej wojny światowej.

 • Dzien Rodziny

DZIEŃ RODZINY

W dniu 24 maja 2016 roku odbył się w Szkole Podstawowej w Bobrowcach bardzo uroczysty Dzień Rodziny. Do tego święta uczniowie naszej szkoły przygotowywali się z wielkim zapałem.
Dzieci zaangażowały się w zaaranżowanie zaproszeń, odpowiedniego wystroju klas oraz korytarza szkoły.

 • Program Rewitalizacji Mszczonowa – konsultacje już...

Program Rewitalizacji Mszczonowa – konsultacje już zakończone

W Mszczonowie 20 maja zakończyły się  konsultacje społeczne, poświęcone planowanym  na terenie Mszczonowa działaniom  rewitalizacyjnym. W ramach konsultacji odbyły się  spotkania z mieszkańcami oraz udostępniono ankietę, dzięki której każdy mógł zgłosić  do planowanych działań swoje uwagi, zastrzeżenia, ewentualnie dodatkowe propozycje.

 • Dla Mamy i Taty

Dla Mamy i Taty

W środę 25 maja, uczniowie z klas zerowych A i B z mszczonowskiej Szkoły Podstawowej uczciły dzień Mamy i Taty. Pod czujnym okiem swoich wychowawczyń Barbary Oracz oraz Małgorzaty Malowaniec dzieci wystąpiły na deskach Mszczonowskiego Ośrodka Kultury dając wspaniały występ artystyczny.

 • Dzień Dziecka z Termami Mszczonów

Dzień Dziecka z Termami Mszczonów, 1 czerwca 2016

1 czerwca bilet wstępu na Kompleks Basenów Termalnych dla dzieci do 16 roku życia w cenie 2 zł/h za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej.

 

 

 • Jubileusz 100 - lecia urodzin mieszkanki gminy Mszczonów

Jubileusz 100 - lecia urodzin mieszkanki gminy Mszczonów

W dniu 20 maja 2015 miała miejsce szczególna uroczystość związana z setną rocznicą urodzin mieszkanki gminy Mszczonów Pani Stanisławy Letolc. Spotkanie odbyło się w domu Jubilatki w miejscowości Suszeniec.

 • VI turniej z cyklu „Grand Prix” Mszczonowa

VI turniej z cyklu „Grand Prix” Mszczonowa

W dniu 21.05.2016r. w Mszczonowie odbył się VI turniej z cyklu „Grand Prix” Mszczonowa w tenisie stołowym edycja 2015/2016. W zawodach wystartowało 48  zawodników i zawodniczek reprezentantów z Lutkówki, Wiskitek, Żyrardowa, Mszczonowa, Budek Piaseckich i Osuchowa.

 • Mszczonów gościł delegację z Ukrainy

Mszczonów gościł delegację z Ukrainy

W dniach 18-19 maja br. Mszczonów odwiedzili samorządowcy z ukraińskiego miasta Szumsk (obwód Tarnopolski) w osobach mera miasta- Volodymyra Pletiuka oraz sekretarza Rady Miejskiej Liudmyly Parlenko.

 • Radny Marek Baumel

Ożywiamy nasz Mszczonów

Z radnym Markiem Baumelem rozmawia Łukasz Nowakowski

Panie Marku,  24 lutego 2016 roku Rada Miejska Mszczonowa podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do opracowania Programu Rewitalizacji Miasta Mszczonowa  na lata 2016- 2023.
Na czym polegać ma ten program i jakie będą jego korzyści dla mieszkańców?

 • Gimnazjaliści z Osuchowa i Mszczonowa z wizytą w Erding w...

Gimnazjaliści z Osuchowa i Mszczonowa z wizytą w Erding w Bawarii

Od 30 maja do 6 czerwca 2016r. uczniowie z Gimnazjum im. Ks. Kan. M. Lipskiego w Osuchowie i  Gimnazjum im. Jana Maklakiewicza w Mszczonowie będą uczestniczyli w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży.  Projekt wymiany finansowany jest z funduszy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie, funduszy Gminy Mszczonów oraz wpłat uczestników.

 • Rewitalizacja Mszczonowa – konsultacje społeczne

Rewitalizacja Mszczonowa – konsultacje społeczne- spotkanie drugie 12-05-2016 r.

W Mszczonowie trwają  konsultacje społeczne, poświęcone planowanym  na terenie Mszczonowa działaniom  rewitalizacyjnym. Drugie z cyklu spotkań konsultacyjnych, odbyło się 12 maja  w sali widowiskowej MOK-u. W jego trakcie na pytania mieszkańców odpowiadali  burmistrzowie Mszczonowa - Józef Grzegorz Kurek i Grzegorz Kozłowski oraz obecni w MOK-u radni i  dyrektorzy  gminnych jednostek budżetowych.

 • MARATON MSZCZONOWSKICH ZERÓWEK

MARATON MSZCZONOWSKICH ZERÓWEK

12 maja 2016 r. czterdzieści dwoje Zerówkowiczów ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie brało udział w ogólnopolskiej akcji „Sprintem do maratonu”. Impreza była organizowana pod patronatem portalu internetowego bliżej przedszkola. Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

 • Sukces małych artystów

Sukces małych artystów

W dniu 13 maja nasza grupa teatralna „Bajeczka”z Punktu Przedszkolnego „Bajka” przy Szkole Podstawowej w Piekarach wystąpiła z przedstawieniem pt.: „Baśń o smoku wawelskim”, na V Mazowieckim Dziecięcym Festiwalu Teatralnym Smerfuś, który odbywał się w Mszczonowskim Ośrodku Kultury, w konkursie wzięło udział 10 przedszkoli.

 • Strzelcy oddali hołd Bohaterom Bitwy nad Bzurą

Strzelcy oddali hołd Bohaterom Bitwy nad Bzurą

Rajd Pieszo - Motorowy Śladami Bitwy nad Bzurą był dla mszczonowskich Strzelców niezapomnianym doświadczeniem. 14 maja Strzelcy w mundurach historycznych oraz współczesnych ruszyli na trasę usianą  mogiłami bohaterów wojny obronnej 1939 roku.

 • Opowieść o szczęśliwym Bengalu Zachodnim

Opowieść o szczęśliwym Bengalu Zachodnim

Ten kto odwiedził Mszczonowski Ośrodek Kultury  11 maja w godzinach popołudniowych i zdecydował się  wziąć udział w spotkaniu, jakie właśnie wtedy odbyło się  w sali widowiskowej ośrodka z pewnością nie był zawiedziony. To wydarzenie było jak prawdziwa wyprawa, gdyż  sugestywna opowieść dawała wręcz poczucie samodzielnego zwiedzania i doświadczania wszystkich wrażeń,   o jakich opowiadał gospodarz spotkania.

Stanowisko po posiedzeniu Grupy Roboczej w sprawie przebiegu linii 2 x 400 kV

16 maja 2016 roku, podczas trzeciego spotkania Grupy Roboczej, dokonano prezentacji wyników analizy wielokryterialnej pięciu wariantów korytarzy dla budowy linii elektroenergetycznej 400 kV Kozienice Ołtarzew.

 • Dzień Dziecka

„DZIEŃ DZIECKA Z ATRAKCJAMI”

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ, MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ORAZ

MSZCZONOWSKI OŚRODEK KULTURY
SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ WSZYSTKIE DZIECI W KAŻDYM WIEKU
1 CZERWCA 2016 ROKU,  GODZ. 16.00
DO PARKU PRZY ULICY SIENKIEWICZA, NA
„DZIEŃ DZIECKA Z ATRAKCJAMI”.

 • „Tydzień Bibliotek”

Moc atrakcji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mszczonowie

W dniach 4-12 maja br. Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie zorganizowała szereg imprez w ramach ogólnopolskiej akcji  „Tydzień Bibliotek”, która wystartowała w tym roku pod hasłem "Biblioteka Inspiruje" .

 • Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

Dnia 29 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Bobrowcach odbyły się obchody Światowego Dnia Ziemi. Przedstawiciele klasy II i III pod kierunkiem nauczycielki języka angielskiego – Bożeny Bochenek przygotowali przedstawienie proekologiczne dla pozostałych uczniów i nauczycieli.

 • Mszczonowska Noc Muzeów 2016

Mszczonowska Noc Muzeów 2016

Zgodnie z tradycją, mszczonowskie Izby Pamięci przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów, która w tym roku miała już swoją trzynastą edycję. Lokalne skarbnice przeszłości w nocy z 14 na 15 maja otworzyły swoje podwoje dla pasjonatów dawnych dziejów i poszukiwaczy przygód.

 • Mszczonów pamięta o swoich muzycznych tradycjach

Mszczonów pamięta o swoich muzycznych tradycjach

Z okazji drugiej rocznicy śmierci Jadwigi Stępkowskiej, spadkobierczyni muzycznej spuścizny Rodziny Maklakiewiczów, w niedzielę 8 maja 2016 r. odbyła się uroczysta msza święta i koncert upamiętniający jej życie oraz artystyczne dokonania. 

 • „Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina”

„Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina”

Drodzy Absolwenci

Tegoroczny IV Zjazd Absolwentów ma charakter szczególny. Przypada
w Jubileuszu obchodów 70-lecia powstania naszej szkoły i 20-lecia nadania Liceum Ogólnokształcącemu w Mszczonowie imienia Szarych Szeregów.

 • II MAZOWIECKI KONKURS PRZYJACIÓŁ SŁOWA IM.WOJCIECHA SIEMIONA

II MAZOWIECKI KONKURS PRZYJACIÓŁ SŁOWA IM.WOJCIECHA SIEMIONA

W czwartek (12.05.2016) odbył się II Mazowiecki Konkurs Przyjaciół Słowa im. Wojciecha Siemiona.
Konkurs zorganizowany został  przez Unię Poetycką Wojciecha Siemiona i Mszczonowski Ośrodek Kultury, patronat honorowy objął Burmistrz Mszczonowa oraz Związek Literatów Polskich.

 • Konkurs czytelniczy

Konkurs czytelniczy

10.05.2016 r. o godz. 1100 w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas piątych zatytułowany:
Dotyczył znajomości nowel: „Janko Muzykant”, „Bartek Zwycięzca”, „Sachem”, „Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela” oraz podstawowych faktów z biografii noblisty.

 • Nasi na Orlen Maratonie

Nasi na Orlen Maratonie

Orlen Maraton, to cykliczne, prestiżowe i naprawdę  duże wydarzenie dla pasjonatów biegania.  W tym roku stołeczny maraton odbył się   24 kwietnia.

 • Rajd rowerowy

ZAPRASZAMY NA RAJD ROWEROWY "ŚLADAMI CHEŁMOŃSKIEGO"!

Zapraszamy wszystkich miłośników jazdy na rowerze do udziału w kolejnej edycji naszego Rajdu. Startujemy w niedzielę 29 maja 2016 o godz. 9.30 z Kompleksu Basenów Termalnych w Mszczonowie. Tradycyjnie, impreza będzie miała charakter rajdu na orientację.

 • XIX Ogólnopolski Konkurs ,, Interpretacje,,

XIX Ogólnopolski Konkurs ,, Interpretacje,,

22 kwietnia 2016 roku grupa KOLOR z Mszczonowskiego Ośrodka Kultury uczestniczyła w otwarciu wystawy XIX Ogólnopolskiego Konkursu ,, Interpretacje,, w MOK w Piastowie. Temat tegorocznych ,, Interpretacji,, brzmiał ,, Czarno na białym,,.

 • SZLAKIEM NASZEJ HISTORII PO ZIEMI LESZNOWOLSKIEJ

SZLAKIEM NASZEJ HISTORII PO ZIEMI LESZNOWOLSKIEJ

Grupa Rekonstrukcji Historycznej STRZELCY z Mszczonowa oprócz kultywowania pamięci o swoim patronie - 31 pułku Strzelców Kaniowskich - olbrzymią  wagę  przykłada do propagowania wiedzy o historii Ziemi Mszczonowskiej.

 • STRZELCY PRZESZLI ŚLADAMI BOHATERÓW POWSTANIA STYCZNIOWEGO

STRZELCY PRZESZLI ŚLADAMI BOHATERÓW POWSTANIA STYCZNIOWEGO

Mszczonowscy Strzelcy w sobotę 7 maja uczestniczyli w Rajdzie Kampinoskim Śladami Powstańców Styczniowych. Strzelecka grupa maszerowała od Kampinosu do Budek Kampinoskich, gdzie przy trzech krzyżach, pomniku i zwalonej sośnie, na której carscy oprawcy wieszali schwytanych powstańców, odprawiona została Msza Święta w intencji Bohaterów roku 1863.

 • SĘKOWA 2016 – echa wielkiej wojny

SĘKOWA 2016 – echa wielkiej wojny

Rekonstruktorów z Mszczonowa nie mogło zabraknąć  podczas renomowanej inscenizacji pierwszowojennej w Sękowej k/Gorlic. Widowisko, odwołujące się do wydarzeń z okresu I wojny światowej miało miejsce 2 maja. Uczestniczyło w nim ponad sześćdziesięciu rekonstruktorów.

 • Edukacja przyrodnicza na żywo

Edukacja przyrodnicza na żywo

Wraz z początkiem maja w Szkole Podstawowej w Mszczonowie zorganizowane zostały niecodzienne lekcje edukacyjne dla uczniów z najmłodszych klas.
,,Zielone Lekcje” bo tak fachowo nazywają się spotkania w szkołach prowadzone przez państwa Laskowskich –opiekunów ptaków drapieżnych polegały na wprowadzeniu dzieci w świat dzikich zwierząt.

 • Noc Muzeów

NOC MUZEÓW WE MSZCZONOWIE

Przeżyj dreszcz emocji podczas

NOCY MUZEÓW WE MSZCZONOWIE

14 maja 2016 r.

Start: Izba Pamięci Ziemi Mszczonowskiej

 

 • „Elegancik - sprytny i pomysłowy pingwin”

„Elegancik - sprytny i pomysłowy pingwin”

06.05.2016 roku (w piątek ) o godz. 800 w bibliotece szkolnej odbył się gminny konkurs czytelniczy dla klas drugich.
Aby wziąć udział w konkursie należało przeczytać książkę Aliny i Czesława Centkiewiczów „Zaczarowana zagroda”.

W konkursie udział wzięli przedstawiciele poszczególnych szkół z terenu gminy Mszczonów.

 • Tak MSZCZONOWIANIE obchodzili Święto Narodowe

Tak MSZCZONOWIANIE obchodzili Święto Narodowe

Mszczonowskie Obchody 225 rocznicy  Uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się  na Placu Piłsudskiego o godzinie 9:30. Tradycyjnie na wstępie meldunek o gotowości mieszkańców do rozpoczęcia uroczystości złożył burmistrzowi Józefowi Grzegorzowi Kurkowi naczelnik OSP dh Grzegorz Koperski.

 • Jubileusz małżeński

Jubileusz małżeński

W dniu 23 kwietnia 2016 w lokalu Urzędu Stanu Cywilnego mszczonowskiego Ratusza odbyła się niecodzienna uroczystość związana z dostojną rocznicą małżeńską. 

 • STRAŻACKIE WYBORY w MSZCZONOWIE

STRAŻACKIE WYBORY w MSZCZONOWIE

23 kwietnia 2016 roku odbył się  XI Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP  w Mszczonowie.  W jego trakcie dokonano wyborów nowego Zarządu Gminnego OSP w tym prezesa. Na tę  funkcję  ponownie wybrano dh. Waldemara Suskiego.

 • Międzyszkolny Turniej Wiedzy Przyrodniczej

Międzyszkolny Turniej Wiedzy Przyrodniczej

W tym roku  26 kwietnia w Szkole podstawowej w Piekarach odbył się  jubileuszowy piąty Międzyszkolny Turniej Wiedzy Przyrodniczej pod hasłem  „Zielone dni”. Głównymi celami turnieju  było poszerzenie wiedzy na temat świata przyrody , kształtowanie postaw proekologicznych w życiu codziennym, poznanie i uświadomienie  wpływu człowieka na otaczające go środowisko oraz wdrażanie uczniów do zdrowej rywalizacji.

 • Ogólnopolski turniej bezpieczeństwa o ruchu drogowym w...

Ogólnopolski turniej bezpieczeństwa o ruchu drogowym w Mszczonowie

W tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji po raz pierwszy udział wzięli uczniowie ze mszczonowskich Szkół Podstawowych i Gimnazjów.
Organizatorami turnieju byli Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Mszczonowie.

 • Warsztaty w bibliotece

Warsztaty w bibliotece z wykorzystaniem „Teatrzyku Kamishibai”

W ramach współpracy biblioteki szkolnej z Biblioteką Pedagogiczną w Żyrardowie dnia 04.05.2016r. w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty z wykorzystaniem Teatrzyku Kamishibai. Kamishibai to odwołujący się do tradycyjnej japońskiej sztuki tzw. papierowy teatr.

 • „Dni dla zdrowia”

„Dni dla zdrowia”

W dniach 11 – 13 kwietnia 2016r., realizowaliśmy już kolejny raz projekt „Dni dla zdrowia”. W tym roku zorganizowane było one pod hasłem Zdrowy styl życia. Celem akcji było wykształcenie wśród młodzieży szkolnej świadomości i potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i wzmocnienia zdrowia poprzez:

 • DOBRZE WIDZI SIĘ TYLKO SERCEM...

DOBRZE WIDZI SIĘ TYLKO SERCEM...

„Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” – to najważniejsze przesłanie utworu Antoine'a de Saint - Exupery’ego „Mały Książę”. O tym, co jest najważniejsze w życiu, mogli się przekonać uczniowie Szkoły Podstawowej w Piekarach klas IV-VI naszej szkoły, którzy w środę, 20 kwietnia wybrali się do warszawskiego Teatru Buffo, aby obejrzeć spektakl muzyczny, zrealizowany na podstawie tej mądrej przypowieści. Musical „Mały Książę” to -  jak przekonują realizatorzy -  półtoragodzinna opowieść o dziecku, które istnieje w każdym z nas.

 • Gminne Centrum Informacji zaprasza na koncert

Gminne Centrum Informacji zaprasza na koncert połączony ze wspomnieniami o pianistce Jadwidze Stępkowskiej.

8 maja o godz. 12. 00 w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie, odbędzie się msza św. za Jadwigę Stępkowską w 2 rocznicę śmierci.
Jadwiga Stępkowska, jako jedna ze spadkobierczyń muzycznej spuścizny Rodu Maklakiewiczów
była obecna przy tworzeniu Izby Pamięci tej sławnej mszczonowskiej rodziny.

 • Matura 2016

Egzamin dojrzałości

Punktualnie o godzinie 9.00, 4 maja rozpoczął się kilkutygodniowy maraton maturalny, który potrwa do końca maja.
Pierwszym egzaminem przed którym stanęli tegoroczni maturzyści była matura z języka polskiego na poziomie podstawowym.

KONKURS NA NAJCIEKAWSZE OPOWIADANIE DETEKTYWISTYCZNE

 • KONKURS NA NAJCIEKAWSZE OPOWIADANIE DETEKTYWISTYCZNE

Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie na Tydzień Bibliotek 2016

 • Zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Mszczonowie
 • Konkurs piosenki przedszkolnej

Konkurs piosenki przedszkolnej OD PRZEDSZKOLA DO OPOLA

Dnia 27.04.2016r. w przedszkolu odbył się konkurs piosenki pt. „Od przedszkola do Opola”, którego organizatorkami były wychowawczynie gr. Słoneczka : p. Hanna Kozłowska i p. Agnieszka Kasprowicz. W konkursie brały udział dzieci, wcześniej zgłoszone i przygotowane przez rodziców w domu.

 • Poseł Cicholska

Poseł Cicholska wyjechała z Mszczonowa w przekonaniu, iż gimnazja nie powinny być likwidowane

Poseł Anna Cicholska z Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości 26 kwietnia odwiedziła Mszczonów i spotkała się  w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego z dyrektorami szkół podstawowych, średnich i gimnazjów z terenu powiatu żyrardowskiego.

 • Rewitalizacja Mszczonowa – konsultacje społeczne, plany,...

Rewitalizacja Mszczonowa – konsultacje społeczne, plany, dyskusje

Jakże często spotykamy się ostatnio z określeniem „rewitalizacja”. Dosłownie oznacza ono „przywrócenie do życia, ożywienie” . W przypadku miast, osiedli, dzielnic dotyczy ono ożywienia zdegradowanych obszarów, które utraciły swoją pierwotną funkcję na skutek kryzysu, wynikającego z czynników ekonomicznych i społecznych.

 • Z obrad XXII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XXII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 27 kwietnia 2016 roku, odbyła się XXII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni wysłuchali informacji z oceny stanu dróg na terenie miasta i gminy Mszczonów oraz podjęli bieżące uchwały.

 • UCZESTNICZYLI W NARODOWYM POŻEGNANIU NIEZŁOMNEGO BOHATERA

UCZESTNICZYLI W NARODOWYM POŻEGNANIU NIEZŁOMNEGO BOHATERA

Pogrzeb  podpułkownika Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”, jaki odbył się  24 kwietnia stał się  wielką  demonstracją  patriotyczną. Uczestniczyli w nim przedstawiciele wielu organizacji kultywujących historię. Wśród nich liczną  grupę  stanowili reprezentanci grup rekonstrukcyjnych.

 • Nagrody sportowe

Nagrody sportowe

W trakcie uroczystego zakończenia szkoły przez uczniów Technikum w Zespole Szkół w Mszczonowie 29.04.2016 wśród wielu wyróżnień i podziękowań przyznano również nagrody za osiągnięcia sportowe i godne reprezentowanie w zawodach. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Konkurs matematyczny w SP w Piekarach

Dnia 15 kwietnia 2016 r. odbył się I Szkolny Konkurs Matematyczny „Klasowy Mistrz Matematyki”. Przystąpiło do niego 18 uczniów z klas IV-VI. Konkurs był przeprowadzony w formie pisemnej, każdy z uczestników (odpowiednio do danej klasy) rozwiązywał zadania o zróżnicowanym stopniu trudności (za 1, 2 i 3 punkty).

 • Mistrzostwa Mszczonowa w siatkówce.

Mistrzostwa Mszczonowa w siatkówce

Reprezentacje siatkówki dziewcząt i chłopców Zespołu Szkół w Mszczonowie uczestniczyły 28 kwietnia w II Turnieju o Puchar Prezesa UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów.

 • SZLAKIEM NASZEJ HISTORII PO ZIEMI LESZNOWOLSKIEJ

SZLAKIEM NASZEJ HISTORII PO ZIEMI LESZNOWOLSKIEJ

Grupa Rekonstrukcji Historycznej STRZELCY z Mszczonowa oprócz kultywowania pamięci o swoim patronie - 31 pułku Strzelców Kaniowskich - olbrzymią  wagę  przykłada do propagowania wiedzy o historii Ziemi Mszczonowskiej.

 • Mszczonowianie protestowali przed Ministerstwem Energetyki

Mszczonowianie protestowali przed Ministerstwem Energetyki

We wtorek 26 kwietnia br. władze samorządowe Mszczonowa, Żyrardowa, Wiskitek, Pniew, Baranowa oraz mieszkańcy z tychże gmin, a także członkowie i sympatycy stowarzyszenia Mazury na Mazowszu wyszli na ulice Warszawy sprzeciwiając się budowie na ich terenie linii elektroenergetycznej 400 kV Kozienice – Ołtarzew.  

 • 3 maja

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA w Mszczonowie

Program uroczystości:
09.30

-Zbiórka Pocztów Sztandarowych przy garażach straży
- Wprowadzenie Pocztów Sztandarowych na Pl. Piłsudskiego
- Uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt
- Hymn Polski
- Przemarsz do kościoła pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651696

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat