Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

17.11.2018

Imieniny

Grzegorza, Salomei, Elżbiety

Wyszukiwarka

Treść strony

3 maja

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA w Mszczonowie

Program uroczystości:
09.30

-Zbiórka Pocztów Sztandarowych przy garażach straży
- Wprowadzenie Pocztów Sztandarowych na Pl. Piłsudskiego
- Uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt
- Hymn Polski
- Przemarsz do kościoła pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela

SPOTKANIE DOTYCZĄCE PROGRAMU REWITALIZACJI MIASTA MSZCZONÓW

ZAPRASZAMY

MIESZKAŃCÓW na spotkanie dotyczące 

Programu Rewitalizacji Miasta Mszczonowa na lata 2016-2023

w dniu 27.04 (środa) o g. 19:00 w MOK-u (sala kinowa).

 

 

ENERGETYCZNA 10-tka

ENERGETYCZNA 10-tka

23.04.2016r w Mszczonowie firma DSM Nutritional Products sp. z o.o. przy współpracy z LKS Osuchów oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Mszczonowie zorganizowała bieg sztafetowy ENERGETYCZNA 10-tka.

Potężny pracodawca w Mszczonowie

Potężny pracodawca w Mszczonowie

W czwartek 21 kwietnia br. odbyły się oficjalne uroczystości przejęcia byłego zakładu produkcyjnego Ergon przez polską spółkę Pekabex.
- Historia transakcji zakupu przez Pekabex zakładu produkcyjnego w Mszczonowie od spółki Ergon Poland Sp. z o.o. zaczęła się na przełomie lipca i sierpniu ubiegłego roku, kiedy to strony zawarły przedwstępną umowę kupna sprzedaży. Wraz z nabyciem zakładu w Mszczonowie związany jest też powrót Pekabexu na Giełdę Papierów Wartościowych w lipcu 2015 roku – mówił Przemysław Borek, prezes Zarządu Pekabex Bet S.A.

Łukasz Koperski

Stanowcze NIE dla budowy linii 400kV w Mszczonowie

Z Łukaszem Koperskim, przewodniczącym Rady Miejskiej w Mszczonowie rozmawia Łukasz Nowakowski

Panie Przewodniczący podczas XXI sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie, która odbyła się 31 marca bieżącego roku wszyscy radni zagłosowali przeciwko poprowadzeniu przez gminę Mszczonów dwutorowej linii elektro-energetycznej 400kV Kozienice – Ołtarzew.
Czy budowa tego typu inwestycji jest faktycznie realna?

Przedszkolaki z wizytą w Izbie Pamięci Rodziny...

Przedszkolaki z wizytą w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów

Dnia 22.04.2016r. dzieci z grupy „Gumisie” z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Mszczonowie odbyły wizytę w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów.

Wizyta w Izbie Pamięci Ziemi Mszczonowskiej

Wizyta w Izbie Pamięci Ziemi Mszczonowskiej

Dnia 20.04.2016r. dzieci z grupy „Gumisie” z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Mszczonowie udali się do Izby Pamięci Ziemi Mszczonowskiej.

W HOŁDZIE ŚW. JANOWI PAWŁOWI II

W HOŁDZIE ŚW. JANOWI PAWŁOWI II

1 kwietnia w Szkole Podstawowej w Piekarach odbyła się uroczysta akademia poświęcona Św. Janowi Pawłowi II. Papież Jan Paweł II to pierwszy w historii chrześcijaństwa Polak na Stolicy Piotrowej.

 

Próbna ewakuacja w dzielnicy przemysłowej

Próbna ewakuacja w dzielnicy przemysłowej

12 kwietnia odbyły się  ćwiczenia, polegające na ewakuacji pracowników  jednej z mszczonowskich firm, zlokalizowanych we wschodniej dzielnicy przemysłowej. W akcji wzięły udział: trzy zastępy z OSP Mszczonów, jeden zastęp z OSP Zbiroża oraz dwa zastępy i  samochód operacyjny z  JRG Żyrardów.

STRZELECKIE ZAWODY PAMIĘCI MAJORA ŁUPASZKI

STRZELECKIE ZAWODY PAMIĘCI MAJORA ŁUPASZKI

Pamięć Bohaterów można czcić  na wiele sposobów. Strzelcy ze Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej postanowili oddać  cześć majorowi Łupaszce biorąc udział w zawodach strzeleckich. Zorganizowano je w tygodniu  poprzedzającym pogrzeb Niezłomnego Żołnierza, który złotymi zgłoskami zapisał się  w historii Polski.

Mszczonowianie na Katyńskim Marszu Cieni

Mszczonowianie na Katyńskim Marszu Cieni

Tegoroczny Katyński Marsz Cieni  był już  IX edycją  tej jakże cennej inicjatywy GH Zgrupowanie „RADOSŁAW”, dzięki której czczona jest pamięć o polskiej elicie, wymordowanej na wschodzie przez sowieckich oprawców.

 STRZELECKA ASYSTA

STRZELECKA ASYSTA – OBCHODY VI ROCZNICY KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

Mszczonowscy Strzelcy 10 kwietnia wraz z  przyjaciółmi z Ostrołęki (za Stowarzyszenia GRH XVI Okręgu Narodowego  Zjednoczenia Wojskowego  „Mazowsze – Orzeł – Tęcza” oraz Strzelców Kurpiowskich), a także warszawskiej  GH Niepodległość,  uczestniczyli w uroczystościach odsłonięcia pomnika tragicznie zmarłego Prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego.

Nasi na szkoleniu ZSR

Nasi na szkoleniu ZSR

Mszczonowscy Strzelcy wzięli udział w toruńskim szkoleniu, zorganizowanym przez Komendę Główną Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej. Jego celem była  unifikacja systemów szkoleniowych z zakresu musztry oraz taktyki, stosowanych w poszczególnych obwodach i podobwodach Związku.

Program Rewitalizacji miasta Mszczonowa na lata 2016-2023

Program Rewitalizacji miasta Mszczonowa na lata 2016 - 2023

Szanowni Mieszkańcy Mszczonowa

Rada Miejska w dniu 24 lutego 2016 roku podjęła Uchwałę w sprawie przystąpienia do opracowania Programu Rewitalizacji miasta Mszczonowa na lata 2016 - 2023. Będzie on obejmował działania w sferze społecznej, przestrzenno - funkcjonalnej, gospodarczej i środowiskowej, przyczyniając się w efekcie do poprawy jakości życia mieszkańców naszego miasta.

Szkoła Podstawowa im. Ks. Kan. M. Lipskiego w Osuchowie

Szkoła Podstawowa im. Ks. Kan. M. Lipskiego w Osuchowie Szkołą Ekspercką

Z wielką przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa im. Ks. Kan. M. Lipskiego w Osuchowie otrzymała zaszczytne wyróżnienie "Szkoła Ekspercka" w Programie Szkoła z Klasą 2.0. Spośród 186 szkół podstawowych biorących udział w tegorocznej edycji Programu, do dnia dzisiejszego 25 z nich otrzymało tytuł Szkoły Eksperckiej, w tym 5 w województwie mazowieckim. Cieszymy się, że jesteśmy w tej piątce.

Wielki sukces uczennic z Gimnazjum w Osuchowie

Wielki sukces uczennic z Gimnazjum im. Księdza kanonika Mariana Lipskiego w Osuchowie

Uczestnictwo w konkursach przedmiotowych i tematycznych ma ogromne znaczenie dla rozwoju intelektualnego młodzieży, pogłębia wiedzę, rozwija i daje satysfakcję.

Liderzy Mazowsza w Mszczonowie

Liderzy Mazowsza w Mszczonowie

W dniu 15 kwietnia 2016 roku w sali kinowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury w Mszczonowie odbyło się spotkanie samorządowców województwa Mazowieckiego.
Do Mszczonowa przybyło blisko 130 przedstawicieli samorządów całego regionu.

Egzamin gimnazjalny jak przedsmak matury

Egzamin gimnazjalny jak przedsmak matury

Dziś rozpoczęły się  egzaminy trzecich klas gimnazjalnych. Potrwają do środy. Pierwszego dnia młodzież  zdawała historię  i wiedzę  o społeczeństwie oraz język polski. Poniżej prezentujemy zdjęcia, wykonane tuż przed rozpoczęciem pierwszego z egzaminów w mszczonowskim Gimnazjum im. Jana Adama Maklakiewicza. 

OGNISKA OD GIEWONTU AŻ PO HEL

OGNISKA OD GIEWONTU AŻ PO HEL

Wiele osób dziwiło się  dlaczego  strażacy w Mszczonowie palą  ognisko na placu przed swoją  siedzibą.  14 kwietnia o godzinie 20:20 zapalił je osobiście naczelnik OSP Mszczonów dh Grzegorz Koperski. Okazuje się, że o tej samej godzinie  zapłonęły też   inne strażackie ogniska w całym centralnym pasie Polski.

WIOSENNE SPOTKANIE Z RODZICAMI

WIOSENNE SPOTKANIE Z RODZICAMI

W czwartek 14.04.16r. w grupie Misie w Przedszkolu Miejskim zorganizowane zostało wiosenne spotkanie z rodzicami. W ramach programu prozdrowotnego, który w tym roku szkolnym jako wychowawczynie realizowałyśmy, rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość zrobienia sałatki owocowej, szaszłyków owocowych lub koreczków z owocami w roli głównej.

"BALONOWY DZIEŃ" w Misiach

"BALONOWY DZIEŃ" w Misiach

W ramach projektu "Mamo , Tato pobaw się ze mną" dnia 12.04.16 r. zaproszona została mama jednej z dziewczynek, aby pokazać dzieciom, że balony, to nie tylko ozdoba przyjęć urodzinowych. Pani Anna Gromek udowodniła nam, że balony mogą być głównym bohaterem we wszelkich zabawach z dziećmi.

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 12 kwietnia 2016r.

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 12 kwietnia 2016r.

Posiedzenie komisji otworzyła radna Barbara Gryglewska, jako przewodnicząca Komisji Oświaty i Spraw Społecznych.
W posiedzeniu komisji uczestniczyli także: radna Renata Siwiec, radny Piotr Chyła,  radny Dariusz Olesiński, radny Jerzy Siniarski, radny Andrzej Osial, radny Robert Głąbiński oraz radny Krzysztof Krawczyk.

NA STRZELECKIM POSTERUNKU 10 KWIETNIA

NA STRZELECKIM POSTERUNKU 10 KWIETNIA

Strzelcy ze Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej 10 kwietnia uczestniczyli w obchodach VI ROCZNICY KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ. Tego dnia w Warszawie wspólnie działali członkowie jednostek strzeleckich z: Mszczonowa, Pruszkowa, Łodzi, Konstantynowa Łódzkiego oraz Jawora.

Wiosenne ćwiczenia

Wiosenne ćwiczenia

Kolejne strzeleckie manewry naszej grupy odbyły się  9 kwietnia. Mszczonowscy Strzelcy w sobotę  przez kilka godzin powtarzali i utrwalali pozyskane wcześniej  wiadomości  oraz  umiejętności  z zakresu: zielonej taktyki, postaw strzeleckich, musztry, komunikacji niewerbalnej, a także pierwszej pomocy przedmedycznej i terenoznawstwa.

Ksiądz Jan Twardowski – Za zielonymi drzwiami –...

Ksiądz Jan Twardowski – Za zielonymi drzwiami – wspomnienia i wiersze

W piątkowy wieczór 8 kwietnia 2016 r. w mszczonowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej, odbyło się niezwykle nastrojowe spotkanie ze znanymi aktorami Teresą Lipowską i Grzegorzem Gierakiem. Przygotowali oni emocjonujący wieczór wspomnień o księdzu Janie Twardowskim.

POD MSZCZONOWSKIM KRZYŻEM KATYŃSKO-SMOLEŃSKIM

POD MSZCZONOWSKIM KRZYŻEM KATYŃSKO-SMOLEŃSKIM

Rozstrzeliwanie polskich jeńców w lesie katyńskim sowieci rozpoczęli 3 kwietnia 1940 roku. W 76 rocznicę  tego tragicznego wydarzenia mszczonowscy Strzelcy zaciągnęli wartę  honorową  przy Krzyżu Katyńsko-Smoleńskim, jaki stoi w Mszczonowie przy ulicy Północnej.

Stonoga Jadzia-  spotkanie autorskie dla klas 0 - I

Stonoga Jadzia- spotkanie autorskie dla klas 0 - I

07.04.2016 do biblioteki szkolnej zawitała autorka Barbara Szelągowska i ilustratorka Monika Jędrychowska. Panie zaprezentowały książkę pt.: „ Kasia i Daniel na tropie …  posłuchaj, poznaj, zgadnij   Wraz z Paniami do dzieci przybyła  Stonoga Jadzia.

bieg

I bieg sztafetowy DSM „Energetyczna 10-tka”

POBIEGNIJ I PODARUJ DZIECIOM UŚMIECH!
I bieg sztafetowy DSM
„Energetyczna 10tka”

Zapraszamy wszystkich biegających i uprawiających Nordic Walking do wzięcia udziału w biegu „Energetyczna 10tka”- wspólnie będziemy wspierać Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech Dziecka”

Bieg odbędzie się 23.04.2016 w Mszczonowie

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI???

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI???

 21 marca 2016 r., w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny - Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował Dzień Samorządności. Obchody tego dnia zostały poprzedzone opracowaniem programu, w którym znalazły się m.in. topienie marzanny, konkursy o tematyce wiosennej, zawody sportowe oraz prowadzenie zajęć  przez uczniów. W szkole pojawili się też „nowi” nauczyciele i pracownicy obsługi.

Pierwszy dzień wiosny w Szkole Podstawowej w Bobrowcach.

Pierwszy dzień wiosny w Szkole Podstawowej w Bobrowcach

Pozwoliliśmy sobie na odrobinę szaleństwa świętując ten dzień. Na początku obejrzeliśmy występ przygotowany przez dzieci z oddziału przedszkolnego, później wysłuchaliśmy występów klasy I. Tego dnia każdy z uczniów posiadał w swym ubiorze coś zielonego.

Koniec walki o III ligę

Koniec walki o III ligę

Niestety nie udało się siatkarzom UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów awansować do półfinału walki o III ligę siatkówki mężczyzn. W decydującym pojedynku ( 8 kwietnia) ulegli drużynie KS Ventus Zamek Ciechanów 2 ; 3 ( pierwszy mecz 1 ; 3) i to zawodnicy z Ciechanowa spotkają się w następnej rundzie z GOSiR Mrozy.

Z obrad XXI sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XXI sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W czwartek, 31 marca 2015 roku, odbyła się XXI sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni wysłuchali informacji z oceny stanu ochrony środowiska na terenie powiatu żyrardowskiego ze szczególnym uwzględnieniem miasta i gminy Mszczonów. Ponadto radni podjęli szereg bieżących uchwał, w tym uchwałę w sprawie taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.

Zjazd absolwentów LO im. Szarych Szeregów w Mszczonowie

Zjazd absolwentów
4 czerwca 2016

W programie:
11.00 Msza Św. w kościele Farnym
12.30 Główne uroczystości w budynku Liceum
18.00 Bal Absolwentów

Koszt: Uczestnictwo w zjeździe 80.00 zł, uczestnicwo w balu absolwentów 150.00 złotych.
Zgłoszenia do dnia 30 kwietnia 2016 roku przyjmuje sekretariat szkoły: pn-pt 8.00-15.00.
tel. 46 857-12-10, e-mail:mszczonowlo@wp.pl


 

Spotkanie w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie zaprasza na spotkanie z poezją Ks. Jana Twardowskiego

Spotkanie odbędzie się w piątek 8.04.2016, godz. 19.00 w siedzibie biblioteki ul. Szkolna 3.
Wstęp wolny.

 

 

 

Światowy Dzień Wody u przedszkolaków

Światowy Dzień Wody u przedszkolaków

Najmłodsze przedszkolaki przez cały rok bawią się z Wodnym Super bohaterem Zdrojkiem w ramach akcji „mamo, tato, wolę wodę!”, dlatego też postanowiliśmy wybrać się do starszych przedszkolaków z zerówki i z nimi świętować ten dzień.

Wielkanoc w Szkole Podstawowej w Bobrowcach

Wielkanoc w Szkole Podstawowej w Bobrowcach

W dn. 23 marca 2016r. w Szkole Podstawowej w Bobrowcach odbyła się uroczystość poświęcona najstarszym i najważniejszym świętom chrześcijańskim jakim jest Wielkanoc.
W pierwszej części uroczystości uczniowie kl. III pod kierunkiem pani Hanny Żukowskiej przedstawili montaż słowno-muzyczny pt. ,,Przez krzyż do chwały”, który upamiętnił śmierć krzyżową i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

4987826

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 17.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 15.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów. Wszelkie prawa zastrzeżone.