Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

24.10.2021

Imieniny

Antoniego, Marcina, Rafała

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • 3 maja

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA w Mszczonowie

Program uroczystości:
09.30

-Zbiórka Pocztów Sztandarowych przy garażach straży
- Wprowadzenie Pocztów Sztandarowych na Pl. Piłsudskiego
- Uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt
- Hymn Polski
- Przemarsz do kościoła pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela

SPOTKANIE DOTYCZĄCE PROGRAMU REWITALIZACJI MIASTA MSZCZONÓW

ZAPRASZAMY

MIESZKAŃCÓW na spotkanie dotyczące 

Programu Rewitalizacji Miasta Mszczonowa na lata 2016-2023

w dniu 27.04 (środa) o g. 19:00 w MOK-u (sala kinowa).

 

 

 • ENERGETYCZNA 10-tka

ENERGETYCZNA 10-tka

23.04.2016r w Mszczonowie firma DSM Nutritional Products sp. z o.o. przy współpracy z LKS Osuchów oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Mszczonowie zorganizowała bieg sztafetowy ENERGETYCZNA 10-tka.

 • Potężny pracodawca w Mszczonowie

Potężny pracodawca w Mszczonowie

W czwartek 21 kwietnia br. odbyły się oficjalne uroczystości przejęcia byłego zakładu produkcyjnego Ergon przez polską spółkę Pekabex.
- Historia transakcji zakupu przez Pekabex zakładu produkcyjnego w Mszczonowie od spółki Ergon Poland Sp. z o.o. zaczęła się na przełomie lipca i sierpniu ubiegłego roku, kiedy to strony zawarły przedwstępną umowę kupna sprzedaży. Wraz z nabyciem zakładu w Mszczonowie związany jest też powrót Pekabexu na Giełdę Papierów Wartościowych w lipcu 2015 roku – mówił Przemysław Borek, prezes Zarządu Pekabex Bet S.A.

 • Łukasz Koperski

Stanowcze NIE dla budowy linii 400kV w Mszczonowie

Z Łukaszem Koperskim, przewodniczącym Rady Miejskiej w Mszczonowie rozmawia Łukasz Nowakowski

Panie Przewodniczący podczas XXI sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie, która odbyła się 31 marca bieżącego roku wszyscy radni zagłosowali przeciwko poprowadzeniu przez gminę Mszczonów dwutorowej linii elektro-energetycznej 400kV Kozienice – Ołtarzew.
Czy budowa tego typu inwestycji jest faktycznie realna?

 • Przedszkolaki z wizytą w Izbie Pamięci Rodziny...

Przedszkolaki z wizytą w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów

Dnia 22.04.2016r. dzieci z grupy „Gumisie” z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Mszczonowie odbyły wizytę w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów.

 • Wizyta w Izbie Pamięci Ziemi Mszczonowskiej

Wizyta w Izbie Pamięci Ziemi Mszczonowskiej

Dnia 20.04.2016r. dzieci z grupy „Gumisie” z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Mszczonowie udali się do Izby Pamięci Ziemi Mszczonowskiej.

 • W HOŁDZIE ŚW. JANOWI PAWŁOWI II

W HOŁDZIE ŚW. JANOWI PAWŁOWI II

1 kwietnia w Szkole Podstawowej w Piekarach odbyła się uroczysta akademia poświęcona Św. Janowi Pawłowi II. Papież Jan Paweł II to pierwszy w historii chrześcijaństwa Polak na Stolicy Piotrowej.

 

 • Próbna ewakuacja w dzielnicy przemysłowej

Próbna ewakuacja w dzielnicy przemysłowej

12 kwietnia odbyły się  ćwiczenia, polegające na ewakuacji pracowników  jednej z mszczonowskich firm, zlokalizowanych we wschodniej dzielnicy przemysłowej. W akcji wzięły udział: trzy zastępy z OSP Mszczonów, jeden zastęp z OSP Zbiroża oraz dwa zastępy i  samochód operacyjny z  JRG Żyrardów.

 • STRZELECKIE ZAWODY PAMIĘCI MAJORA ŁUPASZKI

STRZELECKIE ZAWODY PAMIĘCI MAJORA ŁUPASZKI

Pamięć Bohaterów można czcić  na wiele sposobów. Strzelcy ze Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej postanowili oddać  cześć majorowi Łupaszce biorąc udział w zawodach strzeleckich. Zorganizowano je w tygodniu  poprzedzającym pogrzeb Niezłomnego Żołnierza, który złotymi zgłoskami zapisał się  w historii Polski.

 • Mszczonowianie na Katyńskim Marszu Cieni

Mszczonowianie na Katyńskim Marszu Cieni

Tegoroczny Katyński Marsz Cieni  był już  IX edycją  tej jakże cennej inicjatywy GH Zgrupowanie „RADOSŁAW”, dzięki której czczona jest pamięć o polskiej elicie, wymordowanej na wschodzie przez sowieckich oprawców.

 • STRZELECKA ASYSTA

STRZELECKA ASYSTA – OBCHODY VI ROCZNICY KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

Mszczonowscy Strzelcy 10 kwietnia wraz z  przyjaciółmi z Ostrołęki (za Stowarzyszenia GRH XVI Okręgu Narodowego  Zjednoczenia Wojskowego  „Mazowsze – Orzeł – Tęcza” oraz Strzelców Kurpiowskich), a także warszawskiej  GH Niepodległość,  uczestniczyli w uroczystościach odsłonięcia pomnika tragicznie zmarłego Prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego.

 • Nasi na szkoleniu ZSR

Nasi na szkoleniu ZSR

Mszczonowscy Strzelcy wzięli udział w toruńskim szkoleniu, zorganizowanym przez Komendę Główną Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej. Jego celem była  unifikacja systemów szkoleniowych z zakresu musztry oraz taktyki, stosowanych w poszczególnych obwodach i podobwodach Związku.

 • Program Rewitalizacji miasta Mszczonowa na lata 2016-2023

Program Rewitalizacji miasta Mszczonowa na lata 2016 - 2023

Szanowni Mieszkańcy Mszczonowa

Rada Miejska w dniu 24 lutego 2016 roku podjęła Uchwałę w sprawie przystąpienia do opracowania Programu Rewitalizacji miasta Mszczonowa na lata 2016 - 2023. Będzie on obejmował działania w sferze społecznej, przestrzenno - funkcjonalnej, gospodarczej i środowiskowej, przyczyniając się w efekcie do poprawy jakości życia mieszkańców naszego miasta.

 • Szkoła Podstawowa im. Ks. Kan. M. Lipskiego w Osuchowie

Szkoła Podstawowa im. Ks. Kan. M. Lipskiego w Osuchowie Szkołą Ekspercką

Z wielką przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa im. Ks. Kan. M. Lipskiego w Osuchowie otrzymała zaszczytne wyróżnienie "Szkoła Ekspercka" w Programie Szkoła z Klasą 2.0. Spośród 186 szkół podstawowych biorących udział w tegorocznej edycji Programu, do dnia dzisiejszego 25 z nich otrzymało tytuł Szkoły Eksperckiej, w tym 5 w województwie mazowieckim. Cieszymy się, że jesteśmy w tej piątce.

 • Wielki sukces uczennic z Gimnazjum w Osuchowie

Wielki sukces uczennic z Gimnazjum im. Księdza kanonika Mariana Lipskiego w Osuchowie

Uczestnictwo w konkursach przedmiotowych i tematycznych ma ogromne znaczenie dla rozwoju intelektualnego młodzieży, pogłębia wiedzę, rozwija i daje satysfakcję.

 • Liderzy Mazowsza w Mszczonowie

Liderzy Mazowsza w Mszczonowie

W dniu 15 kwietnia 2016 roku w sali kinowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury w Mszczonowie odbyło się spotkanie samorządowców województwa Mazowieckiego.
Do Mszczonowa przybyło blisko 130 przedstawicieli samorządów całego regionu.

 • Egzamin gimnazjalny jak przedsmak matury

Egzamin gimnazjalny jak przedsmak matury

Dziś rozpoczęły się  egzaminy trzecich klas gimnazjalnych. Potrwają do środy. Pierwszego dnia młodzież  zdawała historię  i wiedzę  o społeczeństwie oraz język polski. Poniżej prezentujemy zdjęcia, wykonane tuż przed rozpoczęciem pierwszego z egzaminów w mszczonowskim Gimnazjum im. Jana Adama Maklakiewicza. 

 • OGNISKA OD GIEWONTU AŻ PO HEL

OGNISKA OD GIEWONTU AŻ PO HEL

Wiele osób dziwiło się  dlaczego  strażacy w Mszczonowie palą  ognisko na placu przed swoją  siedzibą.  14 kwietnia o godzinie 20:20 zapalił je osobiście naczelnik OSP Mszczonów dh Grzegorz Koperski. Okazuje się, że o tej samej godzinie  zapłonęły też   inne strażackie ogniska w całym centralnym pasie Polski.

 • WIOSENNE SPOTKANIE Z RODZICAMI

WIOSENNE SPOTKANIE Z RODZICAMI

W czwartek 14.04.16r. w grupie Misie w Przedszkolu Miejskim zorganizowane zostało wiosenne spotkanie z rodzicami. W ramach programu prozdrowotnego, który w tym roku szkolnym jako wychowawczynie realizowałyśmy, rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość zrobienia sałatki owocowej, szaszłyków owocowych lub koreczków z owocami w roli głównej.

 • "BALONOWY DZIEŃ" w Misiach

"BALONOWY DZIEŃ" w Misiach

W ramach projektu "Mamo , Tato pobaw się ze mną" dnia 12.04.16 r. zaproszona została mama jednej z dziewczynek, aby pokazać dzieciom, że balony, to nie tylko ozdoba przyjęć urodzinowych. Pani Anna Gromek udowodniła nam, że balony mogą być głównym bohaterem we wszelkich zabawach z dziećmi.

 • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 12 kwietnia 2016r.

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 12 kwietnia 2016r.

Posiedzenie komisji otworzyła radna Barbara Gryglewska, jako przewodnicząca Komisji Oświaty i Spraw Społecznych.
W posiedzeniu komisji uczestniczyli także: radna Renata Siwiec, radny Piotr Chyła,  radny Dariusz Olesiński, radny Jerzy Siniarski, radny Andrzej Osial, radny Robert Głąbiński oraz radny Krzysztof Krawczyk.

 • NA STRZELECKIM POSTERUNKU 10 KWIETNIA

NA STRZELECKIM POSTERUNKU 10 KWIETNIA

Strzelcy ze Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej 10 kwietnia uczestniczyli w obchodach VI ROCZNICY KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ. Tego dnia w Warszawie wspólnie działali członkowie jednostek strzeleckich z: Mszczonowa, Pruszkowa, Łodzi, Konstantynowa Łódzkiego oraz Jawora.

 • Wiosenne ćwiczenia

Wiosenne ćwiczenia

Kolejne strzeleckie manewry naszej grupy odbyły się  9 kwietnia. Mszczonowscy Strzelcy w sobotę  przez kilka godzin powtarzali i utrwalali pozyskane wcześniej  wiadomości  oraz  umiejętności  z zakresu: zielonej taktyki, postaw strzeleckich, musztry, komunikacji niewerbalnej, a także pierwszej pomocy przedmedycznej i terenoznawstwa.

 • Ksiądz Jan Twardowski – Za zielonymi drzwiami –...

Ksiądz Jan Twardowski – Za zielonymi drzwiami – wspomnienia i wiersze

W piątkowy wieczór 8 kwietnia 2016 r. w mszczonowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej, odbyło się niezwykle nastrojowe spotkanie ze znanymi aktorami Teresą Lipowską i Grzegorzem Gierakiem. Przygotowali oni emocjonujący wieczór wspomnień o księdzu Janie Twardowskim.

 • POD MSZCZONOWSKIM KRZYŻEM KATYŃSKO-SMOLEŃSKIM

POD MSZCZONOWSKIM KRZYŻEM KATYŃSKO-SMOLEŃSKIM

Rozstrzeliwanie polskich jeńców w lesie katyńskim sowieci rozpoczęli 3 kwietnia 1940 roku. W 76 rocznicę  tego tragicznego wydarzenia mszczonowscy Strzelcy zaciągnęli wartę  honorową  przy Krzyżu Katyńsko-Smoleńskim, jaki stoi w Mszczonowie przy ulicy Północnej.

 • Stonoga Jadzia- spotkanie autorskie dla klas 0 - I

Stonoga Jadzia- spotkanie autorskie dla klas 0 - I

07.04.2016 do biblioteki szkolnej zawitała autorka Barbara Szelągowska i ilustratorka Monika Jędrychowska. Panie zaprezentowały książkę pt.: „ Kasia i Daniel na tropie …  posłuchaj, poznaj, zgadnij   Wraz z Paniami do dzieci przybyła  Stonoga Jadzia.

 • bieg

I bieg sztafetowy DSM „Energetyczna 10-tka”

POBIEGNIJ I PODARUJ DZIECIOM UŚMIECH!
I bieg sztafetowy DSM
„Energetyczna 10tka”

Zapraszamy wszystkich biegających i uprawiających Nordic Walking do wzięcia udziału w biegu „Energetyczna 10tka”- wspólnie będziemy wspierać Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech Dziecka”

Bieg odbędzie się 23.04.2016 w Mszczonowie

 • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI???

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI???

 21 marca 2016 r., w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny - Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował Dzień Samorządności. Obchody tego dnia zostały poprzedzone opracowaniem programu, w którym znalazły się m.in. topienie marzanny, konkursy o tematyce wiosennej, zawody sportowe oraz prowadzenie zajęć  przez uczniów. W szkole pojawili się też „nowi” nauczyciele i pracownicy obsługi.

 • Pierwszy dzień wiosny w Szkole Podstawowej w Bobrowcach.

Pierwszy dzień wiosny w Szkole Podstawowej w Bobrowcach

Pozwoliliśmy sobie na odrobinę szaleństwa świętując ten dzień. Na początku obejrzeliśmy występ przygotowany przez dzieci z oddziału przedszkolnego, później wysłuchaliśmy występów klasy I. Tego dnia każdy z uczniów posiadał w swym ubiorze coś zielonego.

 • Koniec walki o III ligę

Koniec walki o III ligę

Niestety nie udało się siatkarzom UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów awansować do półfinału walki o III ligę siatkówki mężczyzn. W decydującym pojedynku ( 8 kwietnia) ulegli drużynie KS Ventus Zamek Ciechanów 2 ; 3 ( pierwszy mecz 1 ; 3) i to zawodnicy z Ciechanowa spotkają się w następnej rundzie z GOSiR Mrozy.

 • Z obrad XXI sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XXI sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W czwartek, 31 marca 2015 roku, odbyła się XXI sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni wysłuchali informacji z oceny stanu ochrony środowiska na terenie powiatu żyrardowskiego ze szczególnym uwzględnieniem miasta i gminy Mszczonów. Ponadto radni podjęli szereg bieżących uchwał, w tym uchwałę w sprawie taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.

Zjazd absolwentów LO im. Szarych Szeregów w Mszczonowie

Zjazd absolwentów
4 czerwca 2016

W programie:
11.00 Msza Św. w kościele Farnym
12.30 Główne uroczystości w budynku Liceum
18.00 Bal Absolwentów

Koszt: Uczestnictwo w zjeździe 80.00 zł, uczestnicwo w balu absolwentów 150.00 złotych.
Zgłoszenia do dnia 30 kwietnia 2016 roku przyjmuje sekretariat szkoły: pn-pt 8.00-15.00.
tel. 46 857-12-10, e-mail:mszczonowlo@wp.pl


 

 • Spotkanie w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie zaprasza na spotkanie z poezją Ks. Jana Twardowskiego

Spotkanie odbędzie się w piątek 8.04.2016, godz. 19.00 w siedzibie biblioteki ul. Szkolna 3.
Wstęp wolny.

 

 

 

 • Światowy Dzień Wody u przedszkolaków

Światowy Dzień Wody u przedszkolaków

Najmłodsze przedszkolaki przez cały rok bawią się z Wodnym Super bohaterem Zdrojkiem w ramach akcji „mamo, tato, wolę wodę!”, dlatego też postanowiliśmy wybrać się do starszych przedszkolaków z zerówki i z nimi świętować ten dzień.

 • Wielkanoc w Szkole Podstawowej w Bobrowcach

Wielkanoc w Szkole Podstawowej w Bobrowcach

W dn. 23 marca 2016r. w Szkole Podstawowej w Bobrowcach odbyła się uroczystość poświęcona najstarszym i najważniejszym świętom chrześcijańskim jakim jest Wielkanoc.
W pierwszej części uroczystości uczniowie kl. III pod kierunkiem pani Hanny Żukowskiej przedstawili montaż słowno-muzyczny pt. ,,Przez krzyż do chwały”, który upamiętnił śmierć krzyżową i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7660058

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat