Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

16.1.2019

Imieniny

Marcela, Włodzimierza, Waldemara

Wyszukiwarka

Treść strony

Z obrad XX sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XX sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 24 lutego 2016 roku, odbyła się XX sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie podczas której radni wysłuchali informacji na temat oceny stanu  bezpieczeństwa publicznego na terenie miasta i gminy Mszczonów, a także podjęli bieżące uchwały.

Akademia Młodych Naukowców w Miejskim Przedszkolu

Akademia Młodych Naukowców w Miejskim Przedszkolu

Dnia 19.02.2016r. w naszym przedszkolu odbyło się drugie spotkanie naukowe - „SEKRETY POWIETRZA”. Najmłodsi spotkali się z członkami Akademii Młodych Naukowców - rodzaj uniwersytetu dziecięcego, który odwiedza szkoły i przedszkola, umożliwiając najmłodszym „Czarodziejom Nauki” zgłębianie sekretów „wiedzy tajemnej” z różnych dziedzin nauki.

plakat

MARATON CHARYTATYWNY 6 marca 2016

Zapraszamy na maraton charytatywny zorganizowany dla Oliwiera Świdzińskiego.
6 marca 2016 w godzinach od 16.00 do 19.00 Hala Sportowa w Mszczonowie.
Cegiełka 20 złotych.

 

 

„ Pracuj bezpiecznie”

„ Pracuj bezpiecznie”

W dniu 22 lutego  Placówka Terenowa  Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Żyrardowie wspólnie z Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego  zorganizowała dla rolników, domowników, oraz osób związanych ze środowiskiem wiejskim szkolenie w   Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Mszczonowie.

Rycerze w Bobrowcach

Rycerze w Bobrowcach

Dnia 18 stycznia 2016 r. o godz. 8.00 uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrowcach brali udział w żywej lekcji historii pt. "Życie i kultura w średniowieczu". Pokaz przygotowała grupa artystyczna "Rekonstrukto".

Walentynki w Szkole Podstawowej w Bobrowcach

Walentynki w Szkole Podstawowej w Bobrowcach

W dniu 15.02.2016 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bobrowcach świętowali walentynki. Z tej okazji dzieci brały udział w konkursach oraz zabawie walentynkowej, ale nie tylko... Kilka dni przed obchodami walentynek w szkole zaczęła działać poczta walentynkowa, uczniowie tworzyli karty walentynkowe.

"Warsztaty kulinarne"

"Warsztaty kulinarne"

W ostatni dzień ferii w Miejskim  Przedszkolu Pani dyrektor przygotowała  wspaniałą niespodziankę.  Do przedszkola przyjechał  Pan Piotr, który jest z zawodu kucharzem. Poprowadził on dla dzieci warsztaty kulinarne.

Mszczonowska akcja „Zima w mieście”

Podsumowanie feryjnego szaleństwa, czyli mszczonowska akcja „Zima w mieście”

To już tradycja, że w okresie ferii zimowych gminne jednostki organizacyjne starają się wyjść naprzeciw nudzie i przygotować dla mieszkańców miasta i gminy nietuzinkowy i pełen atrakcji program.

Karnawałowo i walentynkowo, czyli bal w MOK-u

Karnawałowo i walentynkowo, czyli bal w MOK-u

Bal na zakończenie ferii w Mszczonowskim Ośrodku Kultury, jaki odbył się  w sobotę  13 lutego miał w sobie coś  z zakończonego niedawno karnawału, ale też odrobinę   z mających się niebawem odbyć  Walentynek.

O pożarach wiedzą prawie wszystko

O pożarach wiedzą prawie wszystko

„Młodzież  zapobiega pożarom w Mszczonowie”, pod takim hasłem w ostatnią sobotę  w mszczonowskim Domu Strażaka odbyły się  eliminacje miejsko-gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wzięło w nich 25 pasjonatów pożarnictwa  z terenu całej gminy Mszczonów. Rywalizowali oni ze sobą  w trzech kategoriach wiekowych: „szkoły podstawowe”, „gimnazja” i  szkoły ponadgimnazjalne”.

Młodzi do akcji

Młodzi do akcji

Mszczonowska Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza po wielu godzinach wpajania teorii odbyła 13 lutego ćwiczenia praktyczne. Zorganizowano je  na terenie placu targowego przy ulicy Kolejowej w Mszczonowie.

Udało się, jest !

Udało się, jest !

Plany na nowy rok nie okazały się fiaskiem, założenia zrealizowane, magiczna "20" przekroczona. Nasi stali bywalcy oczywiście jak zwykle nie zawiedli, za co zarówno im, jak i osobom, które pierwszy raz nas odwiedziły gorąco dziękujemy.

Manewry po mszczonowsku

Manewry po mszczonowsku

Mszczonowscy Strzelcy, korzystając ze sprzyjających warunków pogodowych, zorganizowali kolejne szkolenie w terenie. W lesie w pobliskich Radziejowicach ćwiczyli taktykę  i terenoznawstwo. Podczas manewrów, dla przypomnienia i utrwalenia,  wykorzystywano  komunikację niewerbalną.

plakat

Spotkanie autorskie z Piotrem Lipińskim, Biblioteka w Mszczonowie, 19 lutego godz.17.00

 

 

 

 

 

zebranie

Zebranie hodowców gołębi pocztowych

W dniu 23-01-2016 r. odbyło się zebranie handlowców gołębi pocztowych sekcji  Mszczonów w sali konferencyjnej, przy ulicy Grójeckiej w Mszczonowie. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Mszczonowa, Józef Grzegorz Kurek, który wręczał dyplomy i puchary za sezon 2015 r.

Opracowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Mszczonów

Opracowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Mszczonów dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 25.875,00 zł.

Dofinansowanie do modernizacji indywidualnych źródeł ciepła

Burmistrz Mszczonowa informuje, że został  uruchomiony w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie program dofinansowania do modernizacji indywidualnych źródeł ciepła tj. do wymiany kotłowni lub palenisk węglowych na gazowe, olejowe lub opalane biomasą, zastąpienie pieców gazowych, olejowych lub opalanych biomasą na źródło o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła (z wyłączeniem montażu pieca na węgiel lub eko-groszek). Dofinansowanie w formie dotacji do 75 % kosztów kwalifikowanych, jednakże nie więcej niż 5.000 zł dla jednego beneficjenta ( właściciela nieruchomości). Osoby zainteresowane mogą składać wnioski w terminie do 29.02.2016r. w Wydziale Gospodarki Gminnej w Urzędzie Miejskim w Mszczonowie pok. Nr 10,tel. 46 858-28-34.

 

Karnawał w MOK-u

Karnawał w MOK-u

W balu na zakończenie karnawału, jaki odbył się  w sobotę  6 lutego, w Mszczonowskim Ośrodku Kultury, wzięło udział wiele dzieci wraz z rodzicami i dziadkami. Zabawa  miała miejsce w sali klubowej ośrodka. Propozycja feryjna MOK-u okazała się  prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Pod pomnikiem Gloria Victis

Pod pomnikiem Gloria Victis

Tegoroczne obchody bitwy w Budach Bolimowskich odbyły się  7 lutego, czyli dokładnie tego samego dnia, jakiego w 1863 roku  doszło do pamiętnego boju, w którym oddział hrabiego Stroynowskiego starł się  z przeważającymi siłami carskimi.

Pod pomnikiem Gloria Victis

Pod pomnikiem Gloria Victis

„Witam wszystkich zebranych tu patriotów” – takim pozdrowieniem rozpoczął obchody 153. rocznicy bitwy w Budach Bolimowskich ks. dr Krzysztof Chojnacki. Mieszkańcy Bolimowa i okolicznych miejscowości , którzy chcą  pamiętać  o Bohaterach Powstania Styczniowego co roku zbierają  się  pod pomnikiem upamiętniającym bitwę.

VIII Międzynarodowy Festiwal Polskiej Młodzieżowej...

VIII Międzynarodowy Festiwal Polskiej Młodzieżowej Piosenki Religijnej w Dyneburgu

W dniu 7 lutego br. przedstawiciele Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej Obwodu Mazowieckiego w postaci zespołu "PRO ARTE" z Mszczonowa w składzie: pani kierownik zespołu Ludmiła Dorbot-Kierzkowska oraz uczestnicy Aleksandra Marczak, Bartłomiej Marczak i Daniel Olborski wzięli udział w VIII Międzynarodowym Festiwalu Polskiej Młodzieżowej Piosenki Religijnej, który odbywał się w Dyneburgu (Daugavpils) na Łotwie.

Napisane dzieła sztuki

Napisane dzieła sztuki

Ten wernisaż  nie przypominał pod żadnym względem wcześniejszych, jakie miały miejsce w małej Galerii Mszcznoskiego Ośrodka Kultury. 7 lutego w MOK-u zagościły ikony. Dzieła sztuki pełne majestatu, barwne, tchnące złotym blaskiem, zachwycały oglądających swoim niepowtarzalnym pięknem.

Licealny Zjazd Absolwentów w Mszczonowie

Licealny Zjazd Absolwentów w Mszczonowie

Mszczonowskie Liceum Ogólnokształcące przygotowuje się  do swojego wielkiego święta. 4 czerwca odbędzie się  IV Zjazd Absolwentów Szkoły. Będzie on uwieńczeniem, trwających od ubiegłego roku obchodów  70-tej rocznicy istnienia szkoły i 20-lecia nadania jej  imienia Szarych Szeregów. Przewodniczącą  Komitetu Organizacyjnego Zjazdu została Barbara Gryglewska. W skład szacownego grona, które zajmuje się  przygotowaniem szkolnego święta weszli też: dyrektor LO Mariola Mońko, nauczyciele- Krystyna Iżycka i Włodzimierz Graczyk, a także absolwenci- Jadwiga Rybińska, Janina Koperska, Grażyna Korzonkowska i Andrzej Mrówczyński. Całemu wydarzeniu patronuje ponadto   Komitet Honorowy , w którym znaleźli się: burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek, starosta żyrardowski - Wojciech Szustakiewicz, przewodniczący Rady Miejskiej -Łukasz Koperski, radni powiatowi- Krystyna Penczonek, Sławomir Myszkowski, Klaudiusz Stusiński, byli dyrektorzy LO- Genowefa Śledź, Halina Nowak, Urszula Adamczyk, Bogdan Laskowski,  były nauczyciel LO -Tadeusz Trzeciak oraz absolwenci- Janina Mikołajczyk i Andrzej Chojnowski.

Święto Szkoły Podstawowej w Mszczonowie

Święto Szkoły Podstawowej w Mszczonowie

Uroczystości związane ze świętem Szkoły Podstawowej w Mszczonowie odbyły się 29 stycznia 2016 roku.
Obchody rozpoczęła Pani Dyrektor Elżbieta Kubiak witając całą społeczność szkolną oraz zaproszonych gości: Barbarę Gryglewską – Przewodniczącą Komisji Oświaty RM w Mszczonowie, Zofię Krukowską – Sekretarz Miasta, Barbarę Ciszewską – Kierownik MOPS Mszczonów oraz przedstawicieli Rady Rodziców.

Turniej hokeja na lodzie

V AMATORSKIE MISTRZOSTWA HOKEJA NA LODZIE O PUCHAR DYREKTORA OSIR MSZCZONÓW

Już po raz piąty mamy przyjemność zaprosić wszystkich sympatyków hokeja na lodzie na emocjonujące chwile podczas „Amatorskich Mistrzostw Hokeja na Lodzie o Puchar Dyrektora OSiR – Mszczonów”.
28 Lutego 2016 r. o godzinie 1000, na arenie lodowiska Kompleksu Basenów Termalnych w Mszczonowie, zmierzą się w zaciętych pojedynkach hokeiści z Mszczonowa, Skierniewic, Żyrardowa, Tarczyna, Radziejowic, Grodziska Mazowieckiego, Piaseczna, Milanówka, Jaktorowa oraz Grabc!

FERIE NA SPORTOWO z OŚRODKIEM SPORTU I REKREACJI

Ferie 2016

Ferie na sportowo w OSiR

Feryjne spotkanie z teatrem

Feryjne spotkanie z teatrem

Dnia 1 lutego 2016r. dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Mszczonowie uczestniczyły w przedstawieniu pt. „Zajęcza chatka”. Do Mszczonowskiego Ośrodka Kultury przybyli artyści teatru krakowskiego studia ART-RE.

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

25.01.2016 dzieci z gr."Misie" z Przedszkola Miejskiego nr.1. Z okazji "Dnia Babci i Dziadka" zaprosiły swe babcie i dziadków na program artystyczny. Mali aktorzy zaprezentowali podczas przygotowanego występu swe nieprzeciętne możliwości.

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dnia 21 stycznia 2016 r. od rana w Szkole Podstawowej w Bobrowcach panowała świąteczna atmosfera, bowiem w tym dniu do szkoły zawitali wspaniali goście  - Babcie i Dziadkowie. Babcia i Dziadek to najważniejsze osoby w naszym życiu. To oni opiekują się dziećmi kiedy rodzice są w pracy. Przygotowania do uroczystości trwały już od dłuższego czasu. Wykonano tematyczne dekoracje korytarza i sal lekcyjnych.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

5066842

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 17.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 15.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów. Wszelkie prawa zastrzeżone.